Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-13, 17:18   #31
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Nie napisałam nic o reakcjach ani ostatecznej decyzji. Napisałam tylko ze oceniać jest bardzo łatwo, a ktoś to kto nie chce komuś dokopać w tak trudnej sytuacji na pewno znajdzie inny sposób przekazu i wysili się na trzy słowa wsparcia zamiast wymyślania od egoistów i wciskania zachcianek. Zwłaszcza że autorka decyzji jeszcze nie podjęła żadnej.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ludzie... Ale gdzie tu problem. Mamy XXI wiek, medycyna nie z takimi problemami sobie radziła. To jest przecież pikuś.

Drogi pikuś, największy problem widzę w średniowiecznym podejściu do własnej wartości autorki.

Możliwość rodzenia zdrowych dzieci już dawno na szczęście nie jest jedyną wartością kobiety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 17:20   #32
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Histeria. Dziewczyna się dowiedziała o diagnozie i próbuje sobie z tym poradzić, dowiaduje się o różnych możliwościach a tu już o skazywaniu na śmierć i letalnych chorobach. Ona nawet nie napisała że się na to zdecyduje, a jedynie że chciałaby mieć dzieci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 17:22   #33
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby generycznej.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Przeczytaj sobie w sjp co to jest zachcianka i dopiero potem porównuj to do tych dramatów które dzieją się w głowach ludzi, którzy otrzymali taką a nie inną diagnozę. Można polemizować, czy to egoizm czy brak rozsądku, ale zachcianką to zdecydowanie nie jest. W moim odczuciu jest to wręcz obraźliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lol. To mi przeklej, albo się goń.

"Przeczytaj sobie moje argumenty."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 17:24   #34
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby generycznej.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Lol. To mi przeklej, albo się goń.

"Przeczytaj sobie moje argumenty."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tobie już dziękuję za dyskusję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 17:40   #35
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Histeria. Dziewczyna się dowiedziała o diagnozie i próbuje sobie z tym poradzić, dowiaduje się o różnych możliwościach a tu już o skazywaniu na śmierć i letalnych chorobach. Ona nawet nie napisała że się na to zdecyduje, a jedynie że chciałaby mieć dzieci.
Przecież dostała rady adekwatne do jej sytuacji, że nosicielstwo 'wadliwego' genu nie definiuje jej wartości jako człowieka i partnerki, że powinna najpierw skupić się na sobie i akceptacji sytuacji. Natomiast sama autorka poruszyła temat 'chęci' posiadania biologicznych dzieci. Nic dziwnego, że pociągnęło to opinie, że nie powinna decydować się na owe dzieci, póki nie będzie miała pewności, że nie obciąży ich mutacją, a w efekcie śmiertelną chorobą albo podobnymi rozterkami. Kiedy niby miałaby te rady dostawać? W momencie jak już zajdzie w ciążę?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 17:50   #36
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby generycznej.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Tobie już dziękuję za dyskusję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To nie dyskusja, jak mam dyskutować ze sobą i sobie szukać argumentów, żeby się że sobą kłócić.

Więc wiesz, nie ma za co.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 19:31   #37
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Limonka, voice_of_silence - proszę o uspokojenie dyskusji i jej tonu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 20:01   #38
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86808959]Przecież dostała rady adekwatne do jej sytuacji, że nosicielstwo 'wadliwego' genu nie definiuje jej wartości jako człowieka i partnerki, że powinna najpierw skupić się na sobie i akceptacji sytuacji. Natomiast sama autorka poruszyła temat 'chęci' posiadania biologicznych dzieci. Nic dziwnego, że pociągnęło to opinie, że nie powinna decydować się na owe dzieci, póki nie będzie miała pewności, że nie obciąży ich mutacją, a w efekcie śmiertelną chorobą albo podobnymi rozterkami. Kiedy niby miałaby te rady dostawać? W momencie jak już zajdzie w ciążę?[/QUOTE]Dostała rady o które nie prosiła. Prosiła o opinie kiedy i jak powiedzieć mężczyźnie z którym się będzie spotykać o swojej chorobie, nie o ocenę swojego postępowania. Sprawa jest na ten moment teoretyczna. A zanim zajdzie w ciążę mnóstwo jeszcze może się zmienić. Ktoś wspomniał o metodzie in vitro, która minimalizuje ryzyko, a więc szanse na zdrowe dziecko z tego co rozumiem jak najbardziej są. Zwłaszcza że medycyna stale się rozwija.

Ja piję jedynie do kategorycznego osądzania, że ktoś nie powinien mieć dzieci, bo ma chory gen. To nie jest dyskusja teoretyczna, pytanie o opinię. To jest zagubiona kobieta która usiłuje się pozbierać po przykrej diagnozie. Nie sądzę by uświadamianie jej ze jej chęć posiadania dzieci jest durną zachcianką i skrajnym egoizmem mogło w tym momencie w czymkolwiek pomoc.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 20:14   #39
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Komentarze mocne, ale chyba taki jest wizaż i takie jest społeczeństwo, lata się nic nie zmienia.


Zastanawiający jest własnie ten rozwój medycyny, już widać, jak wiele zmian zaszło na przełomie ostatnich 5, a co dopiero 20 lat. Może za kilka lat akurat w tej materii też się wiele zmieni. Nie wiem, o jakiej chorobie pisze autorka wątku, ale ja osobiście skonsultowałabym się z najlepszą w kraju poradnią genetyczną i ew. specjalistami dot. tej choroby? Gdybym ja chciała mieć dziecko to zrobiłabym 250% normy, nie mam zaufania do jednego specjalisty.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 20:33   #40
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Dostała rady o które nie prosiła. Prosiła o opinie kiedy i jak powiedzieć mężczyźnie z którym się będzie spotykać o swojej chorobie, nie o ocenę swojego postępowania. Sprawa jest na ten moment teoretyczna. A zanim zajdzie w ciążę mnóstwo jeszcze może się zmienić. Ktoś wspomniał o metodzie in vitro, która minimalizuje ryzyko, a więc szanse na zdrowe dziecko z tego co rozumiem jak najbardziej są. Zwłaszcza że medycyna stale się rozwija.

Ja piję jedynie do kategorycznego osądzania, że ktoś nie powinien mieć dzieci, bo ma chory gen. To nie jest dyskusja teoretyczna, pytanie o opinię. To jest zagubiona kobieta która usiłuje się pozbierać po przykrej diagnozie. Nie sądzę by uświadamianie jej ze jej chęć posiadania dzieci jest durną zachcianką i skrajnym egoizmem mogło w tym momencie w czymkolwiek pomoc.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W ciążę autorka może zajść w każdej chwili. Nie potrzeba do tego męża. I tak, ktoś kto jest obciążony genetycznie nie powinien się rozmnażać. Rozmnażanie nie jest jedynym sensem egzystencji ludzkiej, bo nie jesteśmy pierwotniakami, tylko znacznie bardziej rozwiniętym gatunkiem. Jeśli autorka chciała, to mogła nie poruszać tematu posiadania dzieci, ale ona wyraźnie zaznaczyła, że chce własne i to jej główny, choć faktycznie teoretyczny w tym momencie, problem.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-13, 20:50   #41
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Dostała rady o które nie prosiła.

Najlepiej, żeby autor na szaro doklejał gotowe odpowiedzi, które chce dostać, na dole pierwszego posta.


Będziemy po prostu przeklejać i wszyscy zadowoleni.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-13, 20:53   #42
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Autorko, przede wszystkim życzę Ci dużo siły, będzie Ci potrzebna - sama choruję przewlekle przez pół życia i wiem, jakie to jest męczące. Otoczenie nigdy w pełni nie zrozumie, nawet gdyby chciało. Ale dasz radę, musisz tylko sobie wszystko na spokojnie poukładać w głowie

U mnie jest trochę inaczej, bo moja choroba być może ma podłoże genetyczne, ale nie jest to pewne, poza tym wiele osób w mojej sytuacji ma zupełnie zdrowe dzieci. Bardziej się martwię czy zwyczajnie dam radę i czy powinnam się tego podejmować. Jako że lata lecą to zaraz będzie po ptakach nie mam też ciśnienia na biologiczne dziecko, wychodzę z założenia, że będzie co ma być. Tak naprawdę nie wiesz w którą stronę pójdzie medycyna, ani nawet jakie będzie Twoje podejście za x lat. Nie ma się co przejmować na zapas.

Natomiast jeśli chodzi o kwestie mówienia o problemach zdrowotnych i odrzucenia, to trochę to rozumiem. To nie są łatwe tematy. Mogę Ci tylko napisać, że nigdy nie zdarzyło mi się, by facet wycofał się z relacji z powodu mojej choroby. Nawet mnie to trochę dziwi. Za każdym razem przekonywali mnie, że to dla nich nie jest problem i absolutnie nie uważali za gorszą z tego powodu. Oczywiście nie mówię o tym na pierwszej randce, ale jeszcze przed związkiem ten temat się pojawia dość naturalnie, bo choroba uniemożliwia mi podejmowanie niektórych aktywności. Myślę, że nie warto za długo zwlekać z rozmową na ten temat, bo człowiek się coraz bardziej boi. To, że masz taki problem nie jest Twoją winą i nie możesz się postrzegać przez pryzmat tego Myślę, że jak człowiek się zakochuje, to patrzy na całokształt, na to, jaką jesteś osobą, a nie skreśla z powodu możliwych obciążeń genetycznych ewentualnego potomstwa
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 10:32   #43
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby generycznej.

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Mimo, że nie jestem facetem. Taka informacja powinna paść optymalnie szybko. W początkowych fazach znajomości rozmawiasz przecież z facetem o planach na przyszłość, dzieciach. Wówczas możesz powiedzieć co i jak.
W przypadku potencjalnego faceta odrzuciłabym taką relację, bo może teraz dzieci nie chce mieć, ale nie chce zamykać sobie drogi na taką możliwość.
Jednak - wiele osób nie chce mieć dzieci.
Może wyjdę na mało empatyczną osobę, ale nie rozumiem dlaczego tak bardzo przeżywasz. Czujesz się jak śmieć? Dlaczego? To tak jakbyś płakała, że masz brązowe włosy, a chciałabyś blond.

To chyba roznica miec brązowe włosy zamiast blond a miec wade genetyczna zamiast byc zdrowym. Fanow brunetek jest pewnie tyle co blondynek i zaryzykuje stwierdzenie, ze mało ktory facet ktory mysli powaznie o załozeniu rodziny nie przestraszy sie tej wiadomosci i nie zniknie z zycia autorki. Kolor włosów mozna zmeinic, obciazenia genetycznego nie. To jest porownanie mniej wiecej takie jak ktos mowi ze kaleką i jezdzi na wozu i ciezko mu sie zyje a inna osoba mu powie, ze jej tez sie ciezko zyje bo skreciła kostke.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86809561]W ciążę autorka może zajść w każdej chwili. Nie potrzeba do tego męża. I tak, ktoś kto jest obciążony genetycznie nie powinien się rozmnażać. Rozmnażanie nie jest jedynym sensem egzystencji ludzkiej, bo nie jesteśmy pierwotniakami, tylko znacznie bardziej rozwiniętym gatunkiem. Jeśli autorka chciała, to mogła nie poruszać tematu posiadania dzieci, ale ona wyraźnie zaznaczyła, że chce własne i to jej główny, choć faktycznie teoretyczny w tym momencie, problem.[/QUOTE]




Oczywiscie, ze autorka może sie rozmnażać. Komórka partnera + komórka dawczyni.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 13:36   #44
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby generycznej.

Cytat:
Napisane przez Stettin_Lady Pokaż wiadomość
To chyba roznica miec brązowe włosy zamiast blond a miec wade genetyczna zamiast byc zdrowym. Fanow brunetek jest pewnie tyle co blondynek i zaryzykuje stwierdzenie, ze mało ktory facet ktory mysli powaznie o załozeniu rodziny nie przestraszy sie tej wiadomosci i nie zniknie z zycia autorki. Kolor włosów mozna zmeinic, obciazenia genetycznego nie. To jest porownanie mniej wiecej takie jak ktos mowi ze kaleką i jezdzi na wozu i ciezko mu sie zyje a inna osoba mu powie, ze jej tez sie ciezko zyje bo skreciła kostke.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------






Oczywiscie, ze autorka może sie rozmnażać. Komórka partnera + komórka dawczyni.
Genetycznie to nie będzie jej dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 13:48   #45
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Witaj, autorko. Jak to jest, że w całej rodzinie tylko Ty masz wadliwy gen, a Twój brat cioteczny zmarł na tę chorobę? Chyba po kimś musiał ją odziedziczyć.
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 14:13   #46
madzil
Rozeznanie
 
Avatar madzil
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 949
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Chciałambym podziękować za słowa wsparcia. Nie powiem bardzo chciałabym mieć biologiczne dziecko. Nie zrobię sobie dziecka, jak nie będę pewna, że jest zdrowe. Już bym wolała usunąć. No cóż jedyną moją opcją na zdrowe potomstwo jest in vitro. Trzeba będzie zbierać kasę. Dlaczego napisałam ten wątek. Miałam dołek psychiczny. Może dlatego, że moja przyjaciółka znalazła fajnego faceta. Teraz jest trochę lepiej. Po prostu jestem zazdrosna, że większość kobiet bez problemu mogą zajść w ciążę.I nie martwić że ich dziecko jest zdrowe. A ja nie. No i brak faceta. Boję się że nie znajdę miłości. Zawsze miałam na bakier do facetów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madzil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-14, 14:17   #47
Jacek_Kombor
Przyczajenie
 
Avatar Jacek_Kombor
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Jak będziesz pewna siebie to znajdziesz faceta

Jak będziesz szukała na siłę to znajdziesz ciapciaka albo pajaca

Uwierz w siebie i do przodu! Powodzenia!
Jacek_Kombor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 10:25   #48
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez madzil Pokaż wiadomość
Chciałambym podziękować za słowa wsparcia. Nie powiem bardzo chciałabym mieć biologiczne dziecko. Nie zrobię sobie dziecka, jak nie będę pewna, że jest zdrowe. Już bym wolała usunąć. No cóż jedyną moją opcją na zdrowe potomstwo jest in vitro. Trzeba będzie zbierać kasę. Dlaczego napisałam ten wątek. Miałam dołek psychiczny. Może dlatego, że moja przyjaciółka znalazła fajnego faceta. Teraz jest trochę lepiej. Po prostu jestem zazdrosna, że większość kobiet bez problemu mogą zajść w ciążę.I nie martwić że ich dziecko jest zdrowe. A ja nie. No i brak faceta. Boję się że nie znajdę miłości. Zawsze miałam na bakier do facetów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jak pisałam nie skreslalaby partnera z takiego powodu i jakoś mi się wydaje, że dużo osób tak ma. Ja bym usunęła ciaze - tylko chorego chłopca. Jeśli jest to dla Ciebie dopuszczalne to po problemie. Z tego co zrozumiałam ryzyko na chorego chłopca to 25%. Osobiście bym urodziła nosiciela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 12:18   #49
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Ja jak pisałam nie skreslalaby partnera z takiego powodu i jakoś mi się wydaje, że dużo osób tak ma. Ja bym usunęła ciaze - tylko chorego chłopca. Jeśli jest to dla Ciebie dopuszczalne to po problemie. Z tego co zrozumiałam ryzyko na chorego chłopca to 25%. Osobiście bym urodziła nosiciela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy jak szybko można zbadać, czy dziecko będzie chore.

Jak powyżej 4/5 miesiąca to dla mnie hardkor, tak robić i sprawdzać, czy jest zdrowe. Nie? Do kosza cały płód.

Zwłaszcza że mamy możliwości wpływania na takie rzeczy. Mamy XXI wiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-15, 12:37   #50
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zależy jak szybko można zbadać, czy dziecko będzie chore.

Jak powyżej 4/5 miesiąca to dla mnie hardkor, tak robić i sprawdzać, czy jest zdrowe. Nie? Do kosza cały płód.

Zwłaszcza że mamy możliwości wpływania na takie rzeczy. Mamy XXI wiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego nie wiem, nie interesowałem się tym jakoś nigdy, ale skoro inne choroby genetyczne można wykryć w miarę wcześnie, to ta może także?
Zresztą to in vitro to dobry pomysł. Nie rozumiem najazdu na chęć posiadania dzieci biologicznych. Dla mnie chyba nie byłoby to kluczowe, ale skoro ktoś chce to musi to zrobić z głową i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 19:46   #51
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

mam kuzynke,ktora ma chorego meza-on jest z domu dziecka, troche widac ze cos z nim nie tak ale ona chyba tego nie dostrzegala.


Maja dziecko-jest chore. Opieka nad takim dzieckiem jest trudna a to i tak lekkie uposledzenie, bo chlopak funkcjonuje tylko ,ze zachowuje sie jak 4-5 latek a ma lat ok 16-17.


Ostatnio zdecydowali sie na 2 dziecko...zamiast zrobic badania, czy tam invitro sprbowali szcescia ot tak.. drugie dziecko tez chore, duzo gorzej, 3 lata i nie mowi nawet.


To zadna radosc dla niej,mimo ze chciala miec dzieci. Treaz placze, chodzi do psychologa i nie moze sobie poradzic. Opieka nad chora 2 tez wykancza. Otoczenie szczerze mowiac nie pomaga, jej wlasne siostry sie troche (lub mniej troche) izoluja bo takie dziecko bywalo dla ich zdrowych dzieci niebezpieczne.
To nie jest madra decyzja a liczenie na lut szczescia moze sie ksonczyc dramatem-dziewczyny dobrze Ci pisaly, jesli chcesz miec dziecko to tylko invitro. Chocby to mialo byc 25 tys-lepiej sobie odpuscic samochod i najwyzej przesunac plany ciazowe o 2-3-4 lata ale miec zdrowe dzieciatko,ktore bedzie cieszylo Cie swoich usmiechem a nie probowalo jesc proszek do prania majac nascie lat.
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 20:29   #52
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby generycznej.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86811491]Genetycznie to nie będzie jej dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Oczywiscie, ze nie ale dziecko bedzie nosic pod sercem i je urodzi a połowa genów bedzie jej partnera wiec to zupełnie cos innego niz adoopcja. Dla wielu kobiet to jest bardzo wazne jesli boja sie, ze np. adoptowanego nie pokochają. Wiem co mowie, w mojej rodzinie była taka sytuacja.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 20:37   #53
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby generycznej.

Cytat:
Napisane przez Stettin_Lady Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze nie ale dziecko bedzie nosic pod sercem i je urodzi a połowa genów bedzie jej partnera wiec to zupełnie cos innego niz adoopcja. Dla wielu kobiet to jest bardzo wazne jesli boja sie, ze np. adoptowanego nie pokochają. Wiem co mowie, w mojej rodzinie była taka sytuacja.
No tak i będzie jako tako miała wpływ na przebieg ciąży i najwcześniejsze życie dziecka. Z tym, że nawet z dawczynią komórki jajowej bez in vitro chyba się nie obędzie?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 07:40   #54
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby generycznej.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86816791]No tak i będzie jako tako miała wpływ na przebieg ciąży i najwcześniejsze życie dziecka. Z tym, że nawet z dawczynią komórki jajowej bez in vitro chyba się nie obędzie?[/QUOTE]


Niestety, tylko in vitro.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:15   #55
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Niech mi ktoś powie jaka jest logika w in vitro cudza komórka w tym wypadku, zamiast powybierac swoje zdrowe zarodki? Bo nie pojmuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:51   #56
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Niech mi ktoś powie jaka jest logika w in vitro cudza komórka w tym wypadku, zamiast powybierac swoje zdrowe zarodki? Bo nie pojmuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie średnia. Zwłaszcza, że za komórki dawczyni też trzeba będzie słono zapłacić. W ogóle te rozważania są mocno teoretyczne, bo nie wiadomo czy autorkę i jej przyszłego partnera kiedykolwiek będzie stać na jakiekolwiek in vitro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:09   #57
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86818642]No właśnie średnia. Zwłaszcza, że za komórki dawczyni też trzeba będzie słono zapłacić. W ogóle te rozważania są mocno teoretyczne, bo nie wiadomo czy autorkę i jej przyszłego partnera kiedykolwiek będzie stać na jakiekolwiek in vitro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No ale jeśli nie stać ich na in vitro, to nie stać ich na dziecko.

To tak jak z drogim samochodem. Zakup to jedno, ale jeśli Cię nie stać oszczędzić na sam zakup, to nawet jeśli by rozdawali za darmo, to i tak samochodu nie utrzymasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:39   #58
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86818642]No właśnie średnia. Zwłaszcza, że za komórki dawczyni też trzeba będzie słono zapłacić. W ogóle te rozważania są mocno teoretyczne, bo nie wiadomo czy autorkę i jej przyszłego partnera kiedykolwiek będzie stać na jakiekolwiek in vitro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Czy ja wiem? Nic nie pisała, żeby żyła w biedzie a jednak 25 tyś (załóżmy) to nie jest aż tak zawrotna suma. W sensie, że przeciętne osoby jednak stać na samochód, czy remont i to nie jest uwazane za zaden luksus. 25 tyś kredytu dostał znajomy z prawie najniższą krajową. Jak parę nie stać na odlozenie przez 2-3 lata tyle pieniędzy to cienka sprawa.
Ona chce bardzo dzieci, to musi zainwestować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 15:25   #59
birdy0008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 106
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zależy jak szybko można zbadać, czy dziecko będzie chore.

Jak powyżej 4/5 miesiąca to dla mnie hardkor, tak robić i sprawdzać, czy jest zdrowe. Nie? Do kosza cały płód.

Zwłaszcza że mamy możliwości wpływania na takie rzeczy. Mamy XXI wiek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W przychodni gdzie ja robiłam badania genetyczne biopsję kosmówki się robi po skończonym 11 tygodniu, czyli dosyć wcześnie można zbadać dna dziecka. Amniopunkcję trochę później, bo po 15 tygodniu. Nie wiem jaką wadę ma autorka, więc nie wiem, czy to badanie jest ,,w standardzie''. Kobieta dowiaduje się o ciązy zwykle w 4-5 tygodniu, więc to nie jest aż taki duży okres czasu. Jednakże ja bym wolała zbadac zarodki genetycznie i podać tylko te zdrowe, niż obciążać sobie psychikę takimi decyzjami w trakcie ciąży.

Co do Twojego problemu to myślę, że powinnaś powiedzieć facetowi w miarę możliwości jak najszybciej. Ja bym nie miała problemu z tym, że mój partner jest tak obciążony i gdyby była między nami chemia to nie przerwałabym relacji z tego powodu.
W każdym razie ludzie są różni i nigdy nie wiesz na kogo trafisz, ale życzę Ci z całego serca, aby udało Ci się odnaleźć partnera z którym będziesz mogła zrealizować swoje marzenie o macierzyństwie. Trudna droga przed Tobą, ale obracając się w środowisku osób z problemami niepłodnościowymi mogę tylko powiedzieć, że wiele kobiet i mężczyzn znajduje w sobie ogromne pokłady siły jeśli chodzi o dążenie do realizacji marzeń o dziecku. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Edytowane przez birdy0008
Czas edycji: 2019-05-16 o 15:26
birdy0008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 12:43   #60
Stettin_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Stettin_Lady
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 153
Dot.: Jestem nosicielką rzadkiej choroby genetycznej.

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Niech mi ktoś powie jaka jest logika w in vitro cudza komórka w tym wypadku, zamiast powybierac swoje zdrowe zarodki? Bo nie pojmuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Jak autorka ma wade genetyczna to mozliwe, ze wiekszosc jej komorek jajowych bedzie obciazona wadą. Badanie komorek jajowych kosztuje. I zapewne niemało. Mozna badac i badac a moze byc tak ze kazda komorka bedzie z wadą. Jak sie zdecyduje na komorke jajową dawczyni to ma sie pewnosc ze komorka nie ma wady genetycznej bo dawczynie zawsze są sprawdzane pod kątem jakiegokolwiek obciazenia genetycznego.
Stettin_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-18 13:43:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.