Gra o tron - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-15, 13:54   #4831
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Ja myślę, że Dankę zamorduje Jon, tylko jemu da do siebie podejść na stosowną odległość. Pewnie Jasio Śnieg zrobi to po to, by ocalić swoich bliskich, nie zdziwię się, jak teraz Danuta zechce polecieć na Północ zabić Sansę. Przedtem wykona egzekucję Tyriona za uwolnienie Jaimiego.
Fajnie by było.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 14:47   #4832
malinka_malinka_maya
Przyczajenie
 
Avatar malinka_malinka_maya
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 25
Dot.: Gra o tron

Ja jednak myślę, ze zrobi to Arya... Ona dostała taką dawkę widoków z Kings Landing, że widzę w jej liście na pierwszym miejscu "Danka"... W sumie pozostali nie żyją
malinka_malinka_maya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 19:11   #4833
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Gra o tron

Jak coś to jeszcze do odstrzelenia będzie smok i armia Danki, myślę, że dużo sensowniej by było, gdyby jej pokonanie wymagało planu i współpracy wszystkich zainteresowanych, a nie pojedynczego bohaterskiego wyczynu, który wszystko zakończy.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 20:03   #4834
commerce
Raczkowanie
 
Avatar commerce
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 252
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
no własnie Bran dla mnie słaby w tym sezonie.

Varys też, w książce to prężnie działa

Co do Aryi to dla mnie ok się rozwija, ona zafascynowana była opowieściami o walkach, rycerzach, Targaryenach na smokach itp. A teraz zobaczyła, co to tak naprawdę wojna, nic pięknego. Zwłaszcza chyba jak zobaczyła zwęglone zwłoki matki i dziecka. Nie zdziwię się, jak zmieni nastawienie do zamążpójścia i ustatkowania się, a w każdym razie do zaprzestania bycia no one



A niech se Danka leci za morze. W książce dobrze jest pokazane, że łatwo zdobyć miasto, trudno nim zarządzać. Danka nie potrafi rządzić w czasach pokoju, ona musi mieć adrenalinę w książkach z tego co pamiętam, to te jej wyzwolone niewolnicze miasta nie prosperowały dobrze za jej rządów, jedno chyba nawiedziła epidemia,w drugim niewolnicy stali się wolnymi ale generalnie z czegoś musieli żyć i za minimalną pensję harowali jak woły, a z tego, co pamiętam to niektórzy niewolnicy wspominali,że lepiej im się żyło jak byli u pana. Danka średnio nad tym panowała. Za to w łóżku raz miała faceta, raz kobietę i się jej jakoś żyło.



Mi się te przepowiednie wszstkie mieszają, bo n myślałam,że o o mniejszym bracie zabijającym jest też moa w serialu a tu jednak nie. Serial chyba aż tak przepowodni nie dawał.
Co do Danki, to książkowa i serialowa wersja już dawno się mocno rozjechały.

Chociaż najsmutniejszy pozostaje sposób w jaki serial potraktował postać Eurona w stosunku do pierwowzoru.

Wysłane z
__________________
Nie ma drogi do szczęścia - szczęście jest drogą.
commerce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 21:40   #4835
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jak coś to jeszcze do odstrzelenia będzie smok i armia Danki, myślę, że dużo sensowniej by było, gdyby jej pokonanie wymagało planu i współpracy wszystkich zainteresowanych, a nie pojedynczego bohaterskiego wyczynu, który wszystko zakończy.
jestem ciekawa, czy smok podda się Jonowi.
Myślę, że Jon będzie blisko zabicia Danki ale nie będzie mógł zabić ciotki, więc Arya dokończy.
Myślę, że jak Danka zginie to wojsko się podda, co mają do zrobienia na obcej ziemi?

powiem Wam, że ja już sama nie wiem, jak ma się Gra o Tron skonczyć. Byleby Arya była szczęśliwa
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 12:57   #4836
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
jestem ciekawa, czy smok podda się Jonowi.
Myślę, że Jon będzie blisko zabicia Danki ale nie będzie mógł zabić ciotki, więc Arya dokończy.
Myślę, że jak Danka zginie to wojsko się podda, co mają do zrobienia na obcej ziemi?

powiem Wam, że ja już sama nie wiem, jak ma się Gra o Tron skonczyć. Byleby Arya była szczęśliwa
O to, to
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 13:50   #4837
shameless_gerl
Przyczajenie
 
Avatar shameless_gerl
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 10
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez commerce Pokaż wiadomość

Chociaż najsmutniejszy pozostaje sposób w jaki serial potraktował postać Eurona w stosunku do pierwowzoru.

Wysłane z
Ktoś fajnie porównał Eurona do takiego dzikiego Pokemona wyskakującego nagle z krzaków. Przecież on musial plynąc kilometry do tego TAJNEGO wejścia
shameless_gerl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 14:07   #4838
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez shameless_gerl Pokaż wiadomość
Ktoś fajnie porównał Eurona do takiego dzikiego Pokemona wyskakującego nagle z krzaków. Przecież on musial plynąc kilometry do tego TAJNEGO wejścia
Ta scena była równie bezsensowna, jak śmierć Qyburna

Już obejrzę ten ostatni odcinek ale już na logikę i epickie sceny w tym serialu nie liczę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:41   #4839
majcziki
Przyczajenie
 
Avatar majcziki
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 9
Dot.: Gra o tron

Ej, ale śmierć Qyburna jest fajna. Taka jak powinna być w GoT - niespodziewana i przychodząca nagle, do tego z reki potwora ktorego stworzyl.
majcziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:48   #4840
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez majcziki Pokaż wiadomość
Ej, ale śmierć Qyburna jest fajna. Taka jak powinna być w GoT - niespodziewana i przychodząca nagle, do tego z reki potwora ktorego stworzyl.
Też uważam, że to akurat było ciekawe rozwiązanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 14:58   #4841
aaiss
Przyczajenie
 
Avatar aaiss
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Puszczykowo
Wiadomości: 19
Dot.: Gra o tron

Zdecydowanie się zgadzam. ta śmierć była taka... bardzo w stylu gry o tron z poprzednich odcinków. Śmierć Varysa tez nie byla w sumie źle... Ładnie dokończyli watek z Sandorem.
aaiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-17, 12:14   #4842
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
A ja się zgodzę, że ta zmiana była zbyt szybka i niczym niepodbudowana. O ile kupuję to w książkowej Daenerys, która dręczona przepowiednią popada w coraz większą paranoję i wszędzie widzi wrogów, to według mnie za słabo rozwinięto to u serialowej, którą dotąd konsekwentnie przedstawiano jako białego mesjasza. Ogólnie mam wrażenie jakby w pewnym momencie wycięto kilka godzin materiału, przemiana zdecydowanie przeprowadzona zbyt szybko. Ciężko przez to poczuć, że historia jest spójna i przemyślana. Czemu Daenerys nie poleciała po prostu spalić Czerwonej Twierdzy, po co było niszczenie miasta? Zabawne, że nagle smok potrafi unikać pocisków :P I znowu wysyłanie wojska za mury xD


Euron w serialu poprowadzony koszmarnie. W ogóle postacie są poprowadzone tak niekonsekwentnie, zależnie od tego, co sobie scenarzysta nagle wymyśli, że szkoda słów.
zgadzam się
pierwsze wrazenia po 5tym odcinku to takie czysto "techniczne" - że super wizualnie, efektowny, wzruszający niemal po holiłudzku, troche Zagłada Pompejów, troche Szeregowiec Ryan, rezyseria świetna, aktorzy też. Kostiumy WOW! Ale fabularnie - scenariuszowo to prowizorka jakaś. za szybko, płytko psychologicznie i mysli typu "ale to bezsensu". żart jakis- FDany lubiła sobie popalic ludzi to tu się rozwineła na szersza skale? Ale to nie parodia-komedia chyba...
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 13:52   #4843
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Gra o tron

Czy tylko ja uważam, że ten sezon ma mnóśtwo problemów (bitwa o Winterfell, głupotki fabularne), ale jednocześnie hejt jaki sie zrobil w internecie na srial przypomina rozwrzeszczanego dzieciaka, który dostaje histerii bo mama nie kupiła mu drogiej zabawki? Ok, rozumiem - sezon jest średni, ma 70% pozytywnych recenzji wg. rottentomatoes. Ale takie darcie szat, pisanie wszedzie jakim jest guanem, jakieś petycje o nakręcenie go od nowa? Żenada.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 16:19   #4844
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Gra o tron

Petycja o nakręcone od nowa faktycznie śmieszna, ale wypisanie swoich emocji (czyli to "darcie szat" ) to wg mnie ok. Kwestia sposobu ekspresji, a że ludzie tacy nerwowi... mój TZ, który ogląda GOT jednym okiem i nawet nie pamięta imion czasem, stwierdził, że o co mi chodzi, o co sie czepiam? przecież Dany wygrała, pewnie teraz sobie pojedzie gdzieś odpocząć, bo tu nie bo jej nie lubią no i nie ma kim rządzić (ludzi spalila), a Jon zostanie królem 😜 ważne że wartka akcja była 😃

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 22:48   #4845
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez PurePurr Pokaż wiadomość
Czy tylko ja uważam, że ten sezon ma mnóśtwo problemów (bitwa o Winterfell, głupotki fabularne), ale jednocześnie hejt jaki sie zrobil w internecie na srial przypomina rozwrzeszczanego dzieciaka, który dostaje histerii bo mama nie kupiła mu drogiej zabawki? Ok, rozumiem - sezon jest średni, ma 70% pozytywnych recenzji wg. rottentomatoes. Ale takie darcie szat, pisanie wszedzie jakim jest guanem, jakieś petycje o nakręcenie go od nowa? Żenada.
tego hejtu nie rozumiem. Ale spodziewałam się krytyki, bo w serialu jest dużo postaci i każdy kogoś innego lubi itp i potem wielkie żale, że tak a nie inaczej poprowadzili postać (tak jak ja będę rozżalona jak Arya zginie). Krytyka, że Jon nie zabił NK, ale gdyby on go zabił to by było, że takie hollywódzkie, takie amerykańskie itp. A już dla mnie nie zrozumiałe, że ludzie tacy zdziwieni zachowaniem Danki. Obejrzałam sobie kilka filmików o Dance, takie tam fanowskie kompilacje scen o mad queen i kurcze, tyle było od 1 sezonu tropów, które wskazywały, że mogła pójść drogą ojca (choć oczywiście nie musiała). Najlepszy był Sir Barristan, który jej mówił o jej ojcu, że jej ojciec myślał, że jest sprawiedliwy, że karze sprawiedliwie paląc ludzi za ich przewinienia itp, ale z każdą taką egzekucją robił się coraz gorszy....no i kurcze to samo Danka. Problem w tym, że ona ładna, złym charakterem też nie jest, współczująca potrafi być itp. I ludzie ją pokochali. a trudno uwierzyć potem, że ukochana postać morduje niewinnych, bo to, co zrobiła to ludobójstwo i nie ma dla niej miejsca w Westeros.
W pewnym momencie coś w niej pękło. Nie wiem, czy ktoś oglądał "Upadek" z Michaelem Douglasem. On gra tam typowego Amerykanina, żyje on normalnym życie, ale w pewnym momencie nawarstwiło mu się problemów i nie wytrzymał, stał w korku spiesząc się na urodziny córki, tak się wkurzył, że wysiadł z samochodu i rozpoczął demolkę. I to chyba z Danką się stało, tylko ona z większym rozmachem to zrobiła

Ja myślę, że po 6 odcinku sporo osób może wyrzucić ze złości telewizory przez okno
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 22:50   #4846
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez PurePurr Pokaż wiadomość
Czy tylko ja uważam, że ten sezon ma mnóśtwo problemów (bitwa o Winterfell, głupotki fabularne), ale jednocześnie hejt jaki sie zrobil w internecie na srial przypomina rozwrzeszczanego dzieciaka, który dostaje histerii bo mama nie kupiła mu drogiej zabawki? Ok, rozumiem - sezon jest średni, ma 70% pozytywnych recenzji wg. rottentomatoes. Ale takie darcie szat, pisanie wszedzie jakim jest guanem, jakieś petycje o nakręcenie go od nowa? Żenada.
Trochę to rozumiem. Sama jestem ogromną fanką GOT i myślę, że jeśli nakręcono 6 wspaniałych sezonów, siódmy już był głupawy ale jeszcze do przyjęcia i nagle okazuje się, że finałowy sezon zniszczył swoją głupotą wszystkie poprzednie sezony, więc ludzie są wściekli. Oczywiście, żądania zmiany scenariusza i nakręcenia ósmego sezonu od nowa jest zwyczajnie głupie ale trochę ten hejt rozumiem. To naprawdę wygląda tak, jakby serial już zarobił to, co mógł zarobić a teraz scenarzyści mają fanów już w tyle i pragną jak najszybciej zakończyć wątki nie zwracając uwagi na jakąkolwiek konsekwencję w prowadzeniu postaci. Trup ściele się gęsto, logiki brak. Finałowy sezon koncertowo schrzanił wszystko, co dało się schrzanić.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 22:58   #4847
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Trochę to rozumiem. Sama jestem ogromną fanką GOT i myślę, że jeśli nakręcono 6 wspaniałych sezonów, siódmy już był głupawy ale jeszcze do przyjęcia i nagle okazuje się, że finałowy sezon zniszczył swoją głupotą wszystkie poprzednie sezony, więc ludzie są wściekli. Oczywiście, żądania zmiany scenariusza i nakręcenia ósmego sezonu od nowa jest zwyczajnie głupie ale trochę ten hejt rozumiem. To naprawdę wygląda tak, jakby serial już zarobił to, co mógł zarobić a teraz scenarzyści mają fanów już w tyle i pragną jak najszybciej zakończyć wątki nie zwracając uwagi na jakąkolwiek konsekwencję w prowadzeniu postaci. Trup ściele się gęsto, logiki brak. Finałowy sezon koncertowo schrzanił wszystko, co dało się schrzanić.

dla mnie największym problemem jest, że duzo mają historii do pokończenia a mało czasu i ida na skróty. Powinni te 10-11 odcinków zrobić,a tak to człowiek ma wrażenie, że tyle sezonów czekał na NK i pach po sprawie, Cersei kontra Danka i po sprawie. Teraz w jednym odcinku muszą zabić/usunąć Dankę, a gdyby mieli wiecej czasu to by mogli jakieś zagrywki, intrygi przeciw niej zacząć robić, rozciągnąć trochę w czasie. A tak to musza ją zabić i tyle, bez żadnej finezji
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-17, 23:12   #4848
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Gra o tron

Właściwie to nie rozumiem czemu zdecydowali się na taką małą ilość odcinków. Historia genialna, wątków do opowiedzenia dużo, kasa spływa z nieba, a tu nagle ucięło wszystko. :/

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 00:07   #4849
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86823587]Właściwie to nie rozumiem czemu zdecydowali się na taką małą ilość odcinków. Historia genialna, wątków do opowiedzenia dużo, kasa spływa z nieba, a tu nagle ucięło wszystko. :/
[/QUOTE]


O, to proste. DeDeki już wcześniej chciały kończyć, spieszą się do Disneya pracować przy Star Warsach. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Ich obecne relacje z Martinem do najlepszych nie należą.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-18, 07:02   #4850
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gra o tron

Ale dlaczego tak jesteście pewne ze Danka zginie?
Były przecieki?

Bo jak tak, to mnie się chyba nie chce oglądać nawet dalej.
Nie widzę kandydata na króla który by mnie usatysfakcjonował.
W sumie to żadnego nie widzę.
Snow horagiewka ( w dodatku powtórnie żywy - czy powtórnie żywy może mieć dzieci) jako król , zrobiłby większa rozpierduche 7 królestw niż Dana smokiem w Winterfel.
Wszyscy by zabrali swoje zabawki i poszli rządzić się na swoim podwórku w wyniku jego polityki wiecznego zacukania, a ten by został sam jak głupi i cierpiał wewnętrznie dylematy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 07:58   #4851
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Gra o tron

Na pewno coś z Danką zrobią, nie wierzę, że ona zasiądzie na żelaznym tronie. Jeśli przecieki się sprawdza, a póki co się sprawdzają podobno (nie czytałam, natknęłam się tylko przypadkiem na to kto zasiądzie na żelaznym tronie i jeden opis sceny J&D ) to będę bardzo rozczarowana.

A najbardziej nie mogę się doczekać miny TZa, jeśli to się sprawdzi. Ostatnio mu mówiłam, że natknęłam się na spoilery, że masakra, że on nie chce wiedzieć kto zasiądzie na żelaznym tronie. On na to: "najważniejsze, że na pewno nie X i to mi wystarczy". No i zonk będzie
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2019-05-18 o 08:05
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 08:38   #4852
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Gra o tron

Są przecieki, które już sprawdziły się w poprzednich odcinkach tego sezonu. Jeśli w przypadku ostatniego odcinka też się sprawdzą to naprawdę będzie to jedno z największych rozczarowań w historii seriali.

Myślę, że Śliwka ma rację. DeDeki już spieszą się zarabiać następny hajs i stąd też schrzanili ostatni sezon. Jednak jedno jest pewne: Star Warsów w ich wykonaniu nie zamierzam oglądać a patrząc, jak zepsuli GOT to podejrzewam, że stracą część potencjalnych widzów, bo przecież nie wiadomo, do czego zaczną się spieszyć w trakcie realizacji tego serialu.

Dla mnie mocno podejrzana (choć piękna) była scena sprzed Bitwy o Winterfell, w której większość głównych bohaterów zbiera się przed kominkiem a Brienne zostaje pasowana na rycerza. To taki....nie wiem, kącik dla fanów się zrobił w pewnej chwili i wiadomo było, że teraz już wszystko potoczy się ekspresowo.

Wkurzyła mnie śmierć Vaerysa. Facet przeżył iluś tam królów, był mistrzem intryg, w sumie to on po cichu władał królestwem. Był mądry, sprytny, przewidujący, doświadczony. Chyba, oprócz Littlefingera, to był jeden z najwytrawniejszych graczy o tron, choć sam nie zamierzał na nim siadac. I nagle zrobił się nieostrożną paplą, który zdradza Tyrionowi swoje plany wiedząc, że ten doniesie Dance. No to co? Nagle zgłupiał i stał się naiwny?

Tyrion także stracił swój dowcip, swadę wypowiedzi, niewybredny humor i stał się poważnym cierpiętnikiem. Danka bez przyczyny oszalała.

Co tu się stało, ja się pytam?
Wychodzi na to, że GOT poziomem dogonił Klan.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-05-18 o 08:40
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 13:00   #4853
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Gra o tron

Jestem trochę w żałobie, bo zginęła jedna z moich ulubionych postaci, mianowicie Jaime.

Serial już od jakiegoś czasu rozmija się z logiką. Do tego stopnia, że ostatni odcinek obejrzę chyba tylko dla beki.
Co do postaci Dany, bo widzę na różnych grupach, że ludzie mają z tym problem. Jest to jedna z moich ulubionych postaci. Nie miałabym natomiast żadnego problemu z jej szaleństwem, gdyby serial trzymał się kupy. Nagle dostajemy 5 odcinek, który jest jakimś... no nie wiem, efekciarskim widowiskiem, ale ja nie mogę się w tym odcinku dopatrzeć u Dany szaleństwa. Jak dla mnie ona działa w sposób bezwzględny i okrutny, ale przemyślany.

Obiecała, że spali Varysa, gdy ten ją zdradzi. Znał cenę, zdradził, Dany go spaliła i całkiem słusznie, bo rzeczywiście jej zagrażał.

Mogła wybrać, czy ma być królową, której ludzie słuchają, bo ją kochają, lub taką, której ludzie słuchają, bo się jej boją. Powiedziała Jonowi wyraźnie, co wybrała. Później postanowiła to zrealizować. Myślę, że w jej plany był wtajemniczony Szary Robak, ale nie Tyrion i nie Jon, bo im nie ufa. Miasto zostało zjarane, żeby stanowić postrach dla innych, którzy mieliby ochotę zrobić to samo. Taką taktykę wybrał Aegon Zdobywca i taką też wybrał Tywin, który jest jedną z moich ulubionych postaci. Typ może nie był zbyt sympatyczny, ale znał wartość strachu i tego, jak trzyma w ryzach ludzi. Przywrócił świetność rodowi Lannisterów. Wcześniej ludzie mieli w poważaniu Tytosa i mało kto się lękał. Tywin zrobił taki porządek z całym rodem Reynów, że później wystarczyło wysłać niepokornemu lordowi lutniarza grającego Deszcze Castamere, żeby zdusić bunt w zarodku.
Nie kupuję szalonej Dany w serialu, ale jestem w stanie kupić taką bezwzględną. I szczerze mówiąc taka podobałaby mi się dużo bardziej, niż Dany z 7 sezonu, która słucha Tyriona i Varysa. I ten romans z Jonem Snow, borze...
Tywin wymordował kupę niewinnych ludzi, jak się tak zastanowić, ale postać Tywina była w serialu jeszcze zgodna z książkową, więc nikt go nie nazywał szalonym. Ależ ja go uwielbiałam!


Tak jeszcze mi się przypomniało... dzwony to trochę głupi pomysł do obwieszczenia kapitulacji. DeDeki nie pamiętają chyba nawet własnego serialu, gdzie w II sezonie podczas bitwy biją dzwony, co jest sygnałem do mobilizacji obrony, a nie kapitulacji.


Poza tym też nie ufałabym kapitulacji typiarki, która jest słynna z tego, że lubi sobie coś wysadzić (wszyscy wiedzą o dzikim ogniu pod miastem i że Cersei już raz zrobiła z niego świetny użytek). W sumie jaka jest gwarancja, że po kapitulacji ja sobie nie wejdę z wojskiem, a Cersei, która skrupułów raczej nie ma, radośnie podpali sobie dziki ogień i heja?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 13:07   #4854
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Serial już od jakiegoś czasu rozmija się z logiką. Do tego stopnia, że ostatni odcinek obejrzę chyba tylko dla beki.

Bo "scenarzysta forsę wziął, potem zaczął pić, i z dialogu wyszło dno, zero, czyli nic". Albo też twórców jakaś amnezja dopadła i nie pamiętają co stworzyli kilka lat wcześniej. Albo też zrobili to celowo, licząc, że widz głupi przecie i się nie połapie...
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 13:13   #4855
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gra o tron

Jestem chyba tu jedyna osoba, ktora nie ma za bardzo zastrzezen odnosnie obecnego sezonu
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 13:45   #4856
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jestem chyba tu jedyna osoba, ktora nie ma za bardzo zastrzezen odnosnie obecnego sezonu
moje zastrzeżenia dotyczą szybkości kończenia się wątków, bo np Arya zabijająca NK to ok, Danka paląca miasto ok, Jaime umierający razem z Cersei ok, wszystko dla mnie logiczne i do przewidzenia (znaczy się Aryą się zaskoczyłam, bo myślałam jednak, że podejdą sztampowo i Jon zabije NK a tu miła niespodzianka). Trochę mnie razi Bran a raczej jego właściwie brak w serialu.
Tyrion od ostatniego sezonu już mi się przestał tak podobać, także nie jestem nim w sumie rozczarowana w tym sezonie, bo jest to kontynuacja 7 sezonu

no i trochę razi mnie skonsumowanie zwiazku Brienne z Jaime, to już dla mnie pod publiczkę zagrane. W moim odczuciu Jaime nigdy Brienne nie kochał jak facet kocha kobietę, za to bardzo ją szanował, imponowała mu, a ich scena seksu to ja to odebrałam, że Jaime trochę z litosci zrobił także tu dla mnie pojechali, no ale nie można mieć wszystkiego.

A można dostać linka albo na biało napisać, kto wg spoilerów będzie na tronie? ja kiedyś coś czytałam, ale nie wiem, czy to to. A jestem ciekawa
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 13:53   #4857
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Aliszcze Pokaż wiadomość
moje zastrzeżenia dotyczą szybkości kończenia się wątków, bo np Arya zabijająca NK to ok, Danka paląca miasto ok, Jaime umierający razem z Cersei ok, wszystko dla mnie logiczne i do przewidzenia (znaczy się Aryą się zaskoczyłam, bo myślałam jednak, że podejdą sztampowo i Jon zabije NK a tu miła niespodzianka). Trochę mnie razi Bran a raczej jego właściwie brak w serialu.
Tyrion od ostatniego sezonu już mi się przestał tak podobać, także nie jestem nim w sumie rozczarowana w tym sezonie, bo jest to kontynuacja 7 sezonu

no i trochę razi mnie skonsumowanie zwiazku Brienne z Jaime, to już dla mnie pod publiczkę zagrane. W moim odczuciu Jaime nigdy Brienne nie kochał jak facet kocha kobietę, za to bardzo ją szanował, imponowała mu, a ich scena seksu to ja to odebrałam, że Jaime trochę z litosci zrobił także tu dla mnie pojechali, no ale nie można mieć wszystkiego.

A można dostać linka albo na biało napisać, kto wg spoilerów będzie na tronie? ja kiedyś coś czytałam, ale nie wiem, czy to to. A jestem ciekawa
Mialam troche podobne odczucia do do Jaimego i Brienne, on tak naprawde kochal tylko Cersei.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 14:03   #4858
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Gra o tron

Oj tak. Jaime szanował Brienne, podziwiał. Czy to było potrzebne, żeby szedł z nią do łóżka? Czy facet nie może po prostu szanować i podziwiać kobiety tak platonicznie?
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 14:18   #4859
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Oj tak. Jaime szanował Brienne, podziwiał. Czy to było potrzebne, żeby szedł z nią do łóżka? Czy facet nie może po prostu szanować i podziwiać kobiety tak platonicznie?
Może i może, ale po co, jak miejsce baby jest na zapiecku, jakiegoś chłopa kochać wiernie i dzieci niańczyć, i oczy za nim wypłakiwać.
Przecież nawet tutaj wiecznie rzyczenia, żeby Aria z kowalem odeszli w sina dal.
A ten kowal to takie flaki z olejem ze można umrzeć z nudów jak tylko wchodzi w kadr.
Aria która jest tak po prawdzie mściwym morderca i bezduszną sadystką wyszkolona do zabijania. Brienn, która w końcu została rycerzem musiała zostać sprowadzona gdzie baby miejsce- do łóżka bohatera
I Danie się życzy co najgorsze bo zua i niedobra i idzie po królestwo męskimi sposobami.
I Cersei, co by nie gadać, kłamliwa żmija, ale żmija nie bez powodu. Przecież ona przez Tuwina była jawnie traktowana jak sprzedajna krowa. Miała być sliczniutka, siedzieć cicho i dawać grzecznie kolejnym mężom za korzyści dla Tywina.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-05-18 o 14:20
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 14:29   #4860
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Gra o tron

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Może i może, ale po co, jak miejsce baby jest na zapiecku, jakiegoś chłopa kochać wiernie i dzieci niańczyć, i oczy za nim wypłakiwać.
Przecież nawet tutaj wiecznie rzyczenia, żeby Aria z kowalem odeszli w sina dal.
A ten kowal to takie flaki z olejem ze można umrzeć z nudów jak tylko wchodzi w kadr.
Aria która jest tak po prawdzie mściwym morderca i bezduszną sadystką wyszkolona do zabijania. Brienn, która w końcu została rycerzem musiała zostać sprowadzona gdzie baby miejsce- do łóżka bohatera
I Danie się życzy co najgorsze bo zua i niedobra i idzie po królestwo męskimi sposobami.
I Cersei, co by nie gadać, kłamliwa żmija, ale żmija nie bez powodu. Przecież ona przez Tuwina była jawnie traktowana jak sprzedajna krowa. Miała być sliczniutka, siedzieć cicho i dawać grzecznie kolejnym mężom za korzyści dla Tywina.
Jezu, wyluzuj, po co tyle agresji

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jestem chyba tu jedyna osoba, ktora nie ma za bardzo zastrzezen odnosnie obecnego sezonu
Mi tez sie podoba.
A co do zwiekszenia ilosci odcinkow to nie zapominajmy ze ostatnie odcinki sa 2 razy dluzsze niz tradycyjne odcinki...
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 14:32:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.