Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-01, 06:35   #511
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Wydaje mi sie, że to normalne. (Miałam usuwane dwie ósemki w maju ubiegłego roku)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:00   #512
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Moja ortodontka zadecydowała , że jednak trzeba wyrwać zęba. I wczoraj miałam wyrwaną ok 17 ósemkę nie wiem czy to normalne ale wciąż czuję jakby posmak krwi . Wczoraj ciekło przez kilka godzin. Przez noc się się uspokoiło. Ból jest a raczej mocny ucisk po stronie wyrwanego zęba , trochę promieniuje mi do ucha. Czy też miałyście wyrwaną 8 ? Czy opisane objawy są normalne? Zbliża się weekend boje się , że wszystko się rozkręci. A może tak to właśnie wyglada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie miałam jeszcze, ale wyrwanie 8 to poważna sprawa i myślę, że te objawy są normalne, bo to nie jest jak wyrwanie "normalnego" zęba a tak poza tym ja też muszę wyrwać 2 ósemki i odkładam w czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:20   #513
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie miałam jeszcze, ale wyrwanie 8 to poważna sprawa i myślę, że te objawy są normalne, bo to nie jest jak wyrwanie "normalnego" zęba a tak poza tym ja też muszę wyrwać 2 ósemki i odkładam w czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od razu Ci mówię - nie odkładaj. Ja już wcześniej myślałam o usunięciu tej 8 bo najnormalniej w świecie nie pasowała mi i przeszkadzała. Stresowałam się sama myślą, że trzeba ją usunąć. Dostałam skierowanie i po 3 dniach wyrwałam. Samo rwanie nic nie boli ...nic zupełnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:29   #514
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Od razu Ci mówię - nie odkładaj. Ja już wcześniej myślałam o usunięciu tej 8 bo najnormalniej w świecie nie pasowała mi i przeszkadzała. Stresowałam się sama myślą, że trzeba ją usunąć. Dostałam skierowanie i po 3 dniach wyrwałam. Samo rwanie nic nie boli ...nic zupełnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyrwałabym już w tamtym roku, ale zawsze coś ważniejszego mi wypadnie a rwania się nie boje tylko tego okresu po, bo trzeba dojść do siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:33   #515
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

No nie jest to przyjemnie się do przeżycia. Na natomiast bardziej boje się samego reania. Zawsze tego najbardziej się bałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:35   #516
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Moja ortodontka zadecydowała , że jednak trzeba wyrwać zęba. I wczoraj miałam wyrwaną ok 17 ósemkę nie wiem czy to normalne ale wciąż czuję jakby posmak krwi . Wczoraj ciekło przez kilka godzin. Przez noc się się uspokoiło. Ból jest a raczej mocny ucisk po stronie wyrwanego zęba , trochę promieniuje mi do ucha. Czy też miałyście wyrwaną 8 ? Czy opisane objawy są normalne? Zbliża się weekend boje się , że wszystko się rozkręci. A może tak to właśnie wyglada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To normalne. Gdyby jeszcze krwawiło trzeba sterylny gazik złożyć w kosteczkę i mocno zagryźć na jakieś pół godziny. Ale od wczoraj to już nie powinno krwawić. Ból jest normalny, ale gdyby się nasilał, lub wystąpiły jakieś objawy ogólne np. Gorączka, wtedy trzeba się zgłosić do stomatologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 07:36   #517
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
No nie jest to przyjemnie się do przeżycia. Na natomiast bardziej boje się samego reania. Zawsze tego najbardziej się bałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że czerwiec/lipiec pójdę wyrwać, po sesji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-01, 08:18   #518
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Miałam wyrywane dwie ósemki ,obie wiadomo przez chirurga ,obie szyte ,za obiec zapłaciłam 1100zł ,nic nie bolało,nic nie spuchło ,nie ma się czego bać.Ja też się naczytałam o przetoce i różnych takich ale u mnie totalnie nic się nie działo,dostałam l4 na dwa dni bo sama o nie poprosiłam właśnie bojąc się co będzie ale nic nie było.Za tydzień zostały mi zdjęte szwy i zapomniałam ,że w ogóle miałam usuwane ósemki
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 08:35   #519
AnnaLenna
Zadomowienie
 
Avatar AnnaLenna
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 225
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Widocznie nie powinno się czytać internetow bo wtedy człowiek niepotrzebnie się nakręca.
Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Myślę, że czerwiec/lipiec pójdę wyrwać, po sesji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiec odwagi życzę i daj znać jak będziesz po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnnaLenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 09:35   #520
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Widocznie nie powinno się czytać internetow bo wtedy człowiek niepotrzebnie się nakręca. Wiec odwagi życzę i daj znać jak będziesz po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdecydowanie!!! Ja czytając internety mam wszystkie choroby świata
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-01, 10:06   #521
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Miałam podobnie jak Kala, dość bezproblemowo to przeszłam strach ma wielkie oczy - wiadomo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-01, 13:29   #522
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez AnnaLenna Pokaż wiadomość
Widocznie nie powinno się czytać internetow bo wtedy człowiek niepotrzebnie się nakręca. Wiec odwagi życzę i daj znać jak będziesz po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno zdam relacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 20:12   #523
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Oj. O marchewce już nawet nie marzę...

A pomidory? Wczoraj zjadłam pizzę bez ketchupu, była okropna, muszę z niej zrezygnować na kolejnych kilka lat. Aparat marnuje życie
moze być ale pomidor pokrojony w kostkę i włożony głęboko na zęby trzonowe, nie polecam go jedynkami gryźć.


ja jem pizze serową (4 sery) a ketchup można nałożyć do małej miseczki i wkładać małe łyżeczki do jamy ustnej głęboko na język i połykać bez żucia go jeśli można to tak nazwać.
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 21:23   #524
SchokoBons85
Raczkowanie
 
Avatar SchokoBons85
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 376
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

najlepszy ortodonta prywatnie w Rzeszowie co poleci chirurga szczękowego? czy lepiej iść do rodzinnego ze skierowaniem? mam tyłozgryz i nie wiem u kogo to leczyć, czy znów założyć aparat czy iść na operacje... aparat nosiłam 10 lat temu przez 3 lata, po leczeniu dostałam plastikową nakładkę, która strasznie mi uprzykrzała życie i wada powróciła, mam już tego dość bo oprócz tego, że nie moge normalnie gryźć i przeżuwać to jeszcze strasznie bolą mnie górne zęby, nie potrafię ułożyć języka ani prawidłowo zamknąć buzi



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SchokoBons85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-06, 16:33   #525
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Niestety, bez ketchupu to nie to samo założyłam aparat estetyczny, jeśli zamki się przebarwią, to będą wyglądać okropnie. Masa wyrzeczeń, ale z drugiej strony, jeśli musiałabym mieć ten zwykły metalowy, to bym się chyba zapłakała już wolę nic nie jeść. Ale czasem mnie jakoś tak na narzekanie bierze
Ja mam kryształowy i jem wszystko, już dawno przestałam się przejmować.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 10:07   #526
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Melduję, że nie mam aparatu. Jest dziwnie trochę się nie poznaję w lustrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gratuluje tez tak pewnie bede mieć ściągam za miesiac

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Ja mam kryształowy i jem wszystko, już dawno przestałam się przejmować.
ja tez mam kryształowy ale te ligatury - gumki ósemkowe barwia sie od jedzenia czerwonego na kolor żółty wiec unikam wole śnieżnobiały aparat

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

z netu:


Winne przebarwień aparatu są ligatury. Póki co w aparacie ceramicznym miałam dwa kolory – raz przezroczyste, pozostałe razy – mlecznobiałe. Tych pierwszych absolutnie nie polecam – przebarwiły się po około 6 dniach, choć wcale nie piłam kawy ani wina oraz nie jadłam żadnych specjalnie barwiących potraw. Jeśli takie same stosuje się do aparatu kryształowego, to nie skusiłabym się na niego – choć na reklamach wygląda całkiem ładnie 🙂. Wszystkim noszącym aparaty ceramiczne polecam ligatury mlecznobiałe/kość słoniowa/białe. Po wymianie wyglądają SUPER! Optycznie wybielają zęby – spotkałam się nawet z pytaniem, czy poddałam się zabiegowi wybielania zębów. Oczywiście one także się przebarwiają (nawiasem mówiąc – przebarwiają się także ligatury kolorowe – np. niebieskie po zażółceniu stają się zielone – tak, podstawowe zasady mieszania się barw działają również tutaj &#128521, jednak nieco wolniej. Ładnie wyglądają przez około 18 dni. Później (w zależności też od diety) zażółcają się. Dla mnie jednak, przy wizytach co około 4 tygodnie, nie stanowi to aż tak istotnego problemu.
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół

Edytowane przez neonatus
Czas edycji: 2019-03-08 o 10:04
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 11:33   #527
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez neonatus Pokaż wiadomość
gratuluje tez tak pewnie bede mieć ściągam za miesiac

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------


ja tez mam kryształowy ale te ligatury - gumki ósemkowe barwia sie od jedzenia czerwonego na kolor żółty wiec unikam wole śnieżnobiały aparat

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

z netu:


Winne przebarwień aparatu są ligatury. Póki co w aparacie ceramicznym miałam dwa kolory – raz przezroczyste, pozostałe razy – mlecznobiałe. Tych pierwszych absolutnie nie polecam – przebarwiły się po około 6 dniach, choć wcale nie piłam kawy ani wina oraz nie jadłam żadnych specjalnie barwiących potraw. Jeśli takie same stosuje się do aparatu kryształowego, to nie skusiłabym się na niego – choć na reklamach wygląda całkiem ładnie 🙂. Wszystkim noszącym aparaty ceramiczne polecam ligatury mlecznobiałe/kość słoniowa/białe. Po wymianie wyglądają SUPER! Optycznie wybielają zęby – spotkałam się nawet z pytaniem, czy poddałam się zabiegowi wybielania zębów. Oczywiście one także się przebarwiają (nawiasem mówiąc – przebarwiają się także ligatury kolorowe – np. niebieskie po zażółceniu stają się zielone – tak, podstawowe zasady mieszania się barw działają również tutaj &#128521, jednak nieco wolniej. Ładnie wyglądają przez około 18 dni. Później (w zależności też od diety) zażółcają się. Dla mnie jednak, przy wizytach co około 4 tygodnie, nie stanowi to aż tak istotnego problemu.
Dlatego ja zakładam pudrowo-różowe ligatury i jest w porządku.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 11:37   #528
pelargonie
Raczkowanie
 
Avatar pelargonie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 466
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

U mnie w lutym minęły 2 lata jak noszę. Niby wszystko ok, ale jedynki mam szerokie, kształt zębów mam jakiś taki dziwny. No i nietstety, za miesiąc zdejmuję aparat a z jednej dwójki jestem bardzo niezadowolona. Widać że nie weszła w łuk dobrze i jest trochę cofnieta. Kilka podejść było, jakieś klipsy na niej miałam, żeby ją odwrócić i nic. W ogóle mam wrażenie, że wszyscy po zdjęciu mają taki efekt wow a u mnie tego nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pelargonie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-10, 12:07   #529
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
U mnie w lutym minęły 2 lata jak noszę. Niby wszystko ok, ale jedynki mam szerokie, kształt zębów mam jakiś taki dziwny. No i nietstety, za miesiąc zdejmuję aparat a z jednej dwójki jestem bardzo niezadowolona. Widać że nie weszła w łuk dobrze i jest trochę cofnieta. Kilka podejść było, jakieś klipsy na niej miałam, żeby ją odwrócić i nic. W ogóle mam wrażenie, że wszyscy po zdjęciu mają taki efekt wow a u mnie tego nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie da sie już nic zrobić z tym? Warto walczyć do końca. No chyba, że rzeczywiście wszystkie metody juz zawiodły u mnie minęło 2,5 roku już i jeszcze dalej nosze, mi już ząb na szczęście wszedł tam gdzie powinien i efekt mi się podoba, ale ortodonta jeszcze walczy, na ostatniej wizycie mówił o kilku milimetrach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-10, 12:12   #530
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez pelargonie Pokaż wiadomość
U mnie w lutym minęły 2 lata jak noszę. Niby wszystko ok, ale jedynki mam szerokie, kształt zębów mam jakiś taki dziwny. No i nietstety, za miesiąc zdejmuję aparat a z jednej dwójki jestem bardzo niezadowolona. Widać że nie weszła w łuk dobrze i jest trochę cofnieta. Kilka podejść było, jakieś klipsy na niej miałam, żeby ją odwrócić i nic. W ogóle mam wrażenie, że wszyscy po zdjęciu mają taki efekt wow a u mnie tego nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, tam to się tyko wydaje. Moim zdaniem ja nie mam efektu wow, jak tak się człowiek bliżej przyjrzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 17:25   #531
Sony85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Witam. Wszystkich. Jestem tu nowa. Trafilam na forum bo podczytuje informacje o aparatach. Zarówno tych zwyklych jak i invisalign. Planuje zalożyć. Jeszcze nie byłam na konsultacji bo narazie jestem na etapie usówania ósemek ktore pokrzywily mi ostatnio zęby. Po ostatniej ósemce pozostal mi szczękoscisk i brak czucia w połowie języka wiec narazie muszę czekać z następnymi zabiegami.
Mam do Was pytanie. Wszędzie radzą zeby iść do ortodonty na konsultacje w wyleczonymi wszystkimi zebami i po higienizacji a na tym forum przeczytałam żeby jednak najpierw iść do ortodonty bo może sie okazac ze np. wydaliśmy kilkaset złotych na leczenie zęba który z jakis wzgledów jednak przeznaczony będzie do usunięcia z powodu aparatu ortodontycznego.
Co Wy o tym myślicie?
Sony85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 17:30   #532
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Sony85 Pokaż wiadomość
Witam. Wszystkich. Jestem tu nowa. Trafilam na forum bo podczytuje informacje o aparatach. Zarówno tych zwyklych jak i invisalign. Planuje zalożyć. Jeszcze nie byłam na konsultacji bo narazie jestem na etapie usówania ósemek ktore pokrzywily mi ostatnio zęby. Po ostatniej ósemce pozostal mi szczękoscisk i brak czucia w połowie języka wiec narazie muszę czekać z następnymi zabiegami.
Mam do Was pytanie. Wszędzie radzą zeby iść do ortodonty na konsultacje w wyleczonymi wszystkimi zebami i po higienizacji a na tym forum przeczytałam żeby jednak najpierw iść do ortodonty bo może sie okazac ze np. wydaliśmy kilkaset złotych na leczenie zęba który z jakis wzgledów jednak przeznaczony będzie do usunięcia z powodu aparatu ortodontycznego.
Co Wy o tym myślicie?
Możesz pójść już teraz na konsultacje do ortodonty, a potem wyleczyć zęby i wrócić na założenie aparatu
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 17:52   #533
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Dokładnie. Myślę, że konsultacja orto przed leczeniem niczemu nie zaszkodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 19:58   #534
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Możesz pójść już teraz na konsultacje do ortodonty, a potem wyleczyć zęby i wrócić na założenie aparatu
Ja tak zrobiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 11:43   #535
sylvana0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 73
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

czy wysokosc zębów mozna wyrownac? bo zdaje sie ze miałam inaczej, a teraz pochylnie w dolnym luku i odnosze wraznie ze nie chca ruszac by reszta sie nie poprzestawiała, a juz nosze 2 lata i patrza na mnie jakbym wymyślała , ale mam wrazenie , że zęby mimo kształtu to i tak powinny lepiej wyglądac
sylvana0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-15, 18:48   #536
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez sylvana0 Pokaż wiadomość
czy wysokosc zębów mozna wyrownac? bo zdaje sie ze miałam inaczej, a teraz pochylnie w dolnym luku i odnosze wraznie ze nie chca ruszac by reszta sie nie poprzestawiała, a juz nosze 2 lata i patrza na mnie jakbym wymyślała , ale mam wrazenie , że zęby mimo kształtu to i tak powinny lepiej wyglądac
Pewnie masz część startą. Do sprawdzenia na prześwietleniu i do wyrównania np. kompozytem, albo licówkami.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 17:29   #537
Sony85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 18
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

No i jestem po pierwszej konsultacji.
Mam mieszane uczucia. W sumie wg Pani doktor to moglabym mosic tylko Invisalign. Narmalny aparat ligaturowy jak Pani doktor go nazwała "dzieciecy" nie da rady wyprostwac moich zebów. I proponowała albo system Damona albo Invisalign. Przy czym przy Damonie wykluczyła wersje estetyczną bo wg niej wtedy leczenie się przedłuży ( nie jest w stanie stwierdzic o ile ) i nie gwarantuje efektów. Pozatym moje górne zeby zachodzą ok 1/3 na dolne, i Pani doktor stwierdziła że bede gornymi zebami haczyc o dolne zamki.
Jak jej powoedzialam ze myślałam o estetycznym bo zamki nie sa metalowe a ja mam min. raz w roku tomografie komputerowa lub rezonans to juz zupelnie staneło na tym że tylko Invisalign.
Co wydaje mi sie dziwne bo przeciez są ludzie z taka wadą że górne zęby zachodzą na dolne i jakoś nosili ono aparaty zanim powstało Invisalign.
Forumowiczki po 30stce, czy Wam tez tak ortodonci podkreślali ze jestescie w zaawansowanym wieku na aparat i cieżko będzie idealnie naprostować zęby w tym wieku?
Ogolnie mam mieszane uczucia.
Sony85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 17:39   #538
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Sony85 Pokaż wiadomość
No i jestem po pierwszej konsultacji.
Mam mieszane uczucia. W sumie wg Pani doktor to moglabym mosic tylko Invisalign. Narmalny aparat ligaturowy jak Pani doktor go nazwała "dzieciecy" nie da rady wyprostwac moich zebów. I proponowała albo system Damona albo Invisalign. Przy czym przy Damonie wykluczyła wersje estetyczną bo wg niej wtedy leczenie się przedłuży ( nie jest w stanie stwierdzic o ile ) i nie gwarantuje efektów. Pozatym moje górne zeby zachodzą ok 1/3 na dolne, i Pani doktor stwierdziła że bede gornymi zebami haczyc o dolne zamki.
Jak jej powoedzialam ze myślałam o estetycznym bo zamki nie sa metalowe a ja mam min. raz w roku tomografie komputerowa lub rezonans to juz zupelnie staneło na tym że tylko Invisalign.
Co wydaje mi sie dziwne bo przeciez są ludzie z taka wadą że górne zęby zachodzą na dolne i jakoś nosili ono aparaty zanim powstało Invisalign.
Forumowiczki po 30stce, czy Wam tez tak ortodonci podkreślali ze jestescie w zaawansowanym wieku na aparat i cieżko będzie idealnie naprostować zęby w tym wieku?
Ogolnie mam mieszane uczucia.
Idź na konsultację do innego ortodonty, bo szczerze większych głupot dawno nie słyszałam. Tomografię można mieć przy aparacie, (sama miałam miesiąc temu), jedynie rezonans jest wykluczony. Lepiej prostuje zęby aparat klasyczny niż Invisalign, wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego (lepiej późno niż wcale).
Nie wiem jaką masz wadę, ale zazwyczaj zakłada się aparat najpierw na górę, a potem na dół (czasem odwrotnie), więc nie uderza się zębami o zamki..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 08:42   #539
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez SchokoBons85 Pokaż wiadomość
najlepszy ortodonta prywatnie w Rzeszowie co poleci chirurga szczękowego? czy lepiej iść do rodzinnego ze skierowaniem? mam tyłozgryz i nie wiem u kogo to leczyć, czy znów założyć aparat czy iść na operacje... aparat nosiłam 10 lat temu przez 3 lata, po leczeniu dostałam plastikową nakładkę, która strasznie mi uprzykrzała życie i wada powróciła, mam już tego dość bo oprócz tego, że nie moge normalnie gryźć i przeżuwać to jeszcze strasznie bolą mnie górne zęby, nie potrafię ułożyć języka ani prawidłowo zamknąć buzi



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CHIRURG SZCZĘKOWY na NFZ najlepiej w Szpitalu w Olszynie. Najlepiej w Polsce !

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Sony85 Pokaż wiadomość
No i jestem po pierwszej konsultacji.
Mam mieszane uczucia. W sumie wg Pani doktor to moglabym mosic tylko Invisalign. Narmalny aparat ligaturowy jak Pani doktor go nazwała "dzieciecy" nie da rady wyprostwac moich zebów. I proponowała albo system Damona albo Invisalign. Przy czym przy Damonie wykluczyła wersje estetyczną bo wg niej wtedy leczenie się przedłuży ( nie jest w stanie stwierdzic o ile ) i nie gwarantuje efektów. Pozatym moje górne zeby zachodzą ok 1/3 na dolne, i Pani doktor stwierdziła że bede gornymi zebami haczyc o dolne zamki.
Jak jej powoedzialam ze myślałam o estetycznym bo zamki nie sa metalowe a ja mam min. raz w roku tomografie komputerowa lub rezonans to juz zupelnie staneło na tym że tylko Invisalign.
Co wydaje mi sie dziwne bo przeciez są ludzie z taka wadą że górne zęby zachodzą na dolne i jakoś nosili ono aparaty zanim powstało Invisalign.
Forumowiczki po 30stce, czy Wam tez tak ortodonci podkreślali ze jestescie w zaawansowanym wieku na aparat i cieżko będzie idealnie naprostować zęby w tym wieku?
Ogolnie mam mieszane uczucia.
Zmień konowała na ortodonte.



Ortodonci tylko ósemkami nie przejmują sie i przeważnie sa wyrywane wyjątek jesli sa braki w zebach przed ósemkami.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Ktos coś doradzi lub wie o wybielaniu zębów po zdjęciu aparatu ?
na przełomie maja - czerwca planuje wybielanie strategiczne zębów
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-24, 10:23   #540
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Sony85 Pokaż wiadomość
No i jestem po pierwszej konsultacji.
Mam mieszane uczucia. W sumie wg Pani doktor to moglabym mosic tylko Invisalign. Narmalny aparat ligaturowy jak Pani doktor go nazwała "dzieciecy" nie da rady wyprostwac moich zebów. I proponowała albo system Damona albo Invisalign. Przy czym przy Damonie wykluczyła wersje estetyczną bo wg niej wtedy leczenie się przedłuży ( nie jest w stanie stwierdzic o ile ) i nie gwarantuje efektów. Pozatym moje górne zeby zachodzą ok 1/3 na dolne, i Pani doktor stwierdziła że bede gornymi zebami haczyc o dolne zamki.
Jak jej powoedzialam ze myślałam o estetycznym bo zamki nie sa metalowe a ja mam min. raz w roku tomografie komputerowa lub rezonans to juz zupelnie staneło na tym że tylko Invisalign.
Co wydaje mi sie dziwne bo przeciez są ludzie z taka wadą że górne zęby zachodzą na dolne i jakoś nosili ono aparaty zanim powstało Invisalign.
Forumowiczki po 30stce, czy Wam tez tak ortodonci podkreślali ze jestescie w zaawansowanym wieku na aparat i cieżko będzie idealnie naprostować zęby w tym wieku?
Ogolnie mam mieszane uczucia.
Pracuje w gabinecie stomatologicznym. Najstarsza nasza pacjentka, która nosiła aparat była po 70. Nie ma reguły co do wieku w jej przypadku, zęby które jeszcze miała, były totalnie rozjechane po całej szczęce. Wyglądało to mało estetycznie. Przemęczyła się pół roku. Później zrobiona proteza na braki zębowe i teraz efekt jest super.
Cytat:
Napisane przez neonatus Pokaż wiadomość
CHIRURG SZCZĘKOWY na NFZ najlepiej w Szpitalu w Olszynie. Najlepiej w Polsce !

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------


Zmień konowała na ortodonte.



Ortodonci tylko ósemkami nie przejmują sie i przeważnie sa wyrywane wyjątek jesli sa braki w zebach przed ósemkami.

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Ktos coś doradzi lub wie o wybielaniu zębów po zdjęciu aparatu ?
na przełomie maja - czerwca planuje wybielanie strategiczne zębów
Narazie nic nie planuj. Może się okazać, że powstaną plamy w miejscach zamków (zdarza się czasami, ale nie u wszystkich). Ja osobiście polecam wykonanie wycisków po zdjęciu aparatu, zrobienie nakładek silikonowych i zakup preparatu Opalescence 16% (4 strzykawki) odradzam pasty wybielające i paski!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:12.