Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara).. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-09, 13:52   #1
Islandinthesun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 20

Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..


Witam was bardzo serdecznie.

Mieszkam od 8 lat w Niemczech i tutaj poznalam takze mojego bylego. Znalismy sie 7 lat (czesc co slychac,nic wielkiego- jak to po sasiedzku). Od 2,5 roku bylismy razem, w tym pol roku mieszkania razem( wzial kredyt na mieszkanie). Ja 28 lat on 27, ja katoliczka-nie praktykujaca, on muzulmanin- nie praktykujacy tutaj wychowany lecz z rodziny,ktorej rodzice zyczyli sobie rowniez muzulmanke. Nasza milosc dorastala powoli, ja po nieudanym zwiazku z niemcem a on po nieudanym zwiazku z turczynka. Polaczyly nas wspolne spojrzenia na przyszlosc,wspolne doswiadczenia i potrzeby. Od poczatku zaznaczyl mi,ze u nich w kulturze bardzo wazne jest zeby synowa miala bardzo dobry kontakt w 1 kolejnosci z tesciowa tesciem i jego dalsza rodzina,kuzynami i ciotkami. Po pol roku poznalam jego rodzicow ,przywitali mnie bardzo cieplo wreczylam im bombonierke i pogadalam pare godzin z jego ojcem gdyz matka nie umiala niemieckiego. Tak minal rok naszego zwiazku on wzial Kredyt na mieszkanie i powoli zaczelismy je urzadzac. Ja wlozylam sporo pracy i pieniadzy w mieszkanie ale i tez on tyle samo. O kolorze mebli i stylu miala do powiedzenia najwiecej jego mama a jak zapytalam czemu ja i on o tym nie decydujemy to powiedzial mi ze jak juz sie wprowadzimy to bede mogla robic jak mi sie podoba. Ok.. wprowadzilismy sie,pierwsze miesiace byly dla mnie ciezkie tesknota za domem nowe miejsce itp.popadlam w depresje przychorowalam,wykryto u mnie guza w glowie(musze kontrolowac co pol roku). Nawal obowiazkow domowych praca przyczynily sie do tego ze do jego rodzicow chodzilismy raz w tygodniu(co niedziele) a do ciotki na kazde swieta i powiedzmy raz na miesiac. Rodzicom mojego nie pasowalo ze syn wyszedl z domu i przychodzi tylko raz na tydzien,ze do kuzynow przychodzi bardzo zadko,ze to ja nim manipuluje bo potrzebuje jego obecnosci i ze "wymyslam" choroby. W maju moj sie spotkal z nimi zeby porozmawiac o naszych zareczynach i wtedy zaczelo sie pieklo. Po 3 dniach od tej rozmowy przyszli do nas... ojciec zmienil sie o 360 stopni matka postawila warunki a ojciec te warunki przetlumaczal na niemiecki. Ojciec wypomnial nam ze swieta bozego narodzenia jego syn mi wyprawial,ze to wstyd dla nich,ze syn sie zgodzil na wyprawianie rowniez moich swiat ( podkreslam ze rodzice byli na tych swietach rowniez i wtedy to nie bylo problemem), ze zaakceptowali ze ich syn wzial NIE DZIEWICE, ze mam Tatuaze i chce zrobic kolejny,ze nie interesuje sie ich religia i ze jak chce poslubic ich syna mam przejsc na islam,uczyc sie tureckiego(moj mowil ze nie musze) ze jestem malo rodzinna bo mniej zaczelam ich odwiedzac, ze moze Problemem jest to ze wychowalam sie bez ojca( moj tata byl z nami do konca,zmarl na stwardnienie jak mialam 14 lat). I ze jak syn ze mna zostanie zrobia wszystko zeby nas rozdzielic. Zagrozili mu ze ich Straci,ze go wydziedzicza i nie bedzie ich synem a matka zostanie z bolem serca. Nie moglam zlapac tchu ucieklam do lazienki i plakalam moj probiegl za mna i chcial pocieszyc a jego matka do niego ze ma przyjsc szybko i po co za mna lata. Wrocilam do stolu powiedzialam,ze z ich synem wszystko uzgodnilam na poczatku i ze na islam nie przejde ale zgodze sie zeby syn albo corka dorastaly w obu kulturach. Ojciec wydarl sie ze nie bedzie od teraz choinki itp. i ze mam sie dopasowac i ze oni byli i tak dobroduszni bo pozwolili nam razem zamieszkac. Zatkalo mnie totalnie syn 27 lat i pytal sie o ich zgode? Po tej wizycie nasze dni byly tylko w lozku i placz i zal i klotnie ja chcialam odchodzic on nie chcial mnie puscic. Poszlam spac do mojej mamy rozmawialam z nim on tez to przezywal ale powiedzial ze nacisk jest ogromny cala rodzina naciska i ze boi sie ze oni mnie wykoncza i ze ja nie jestem w stanie w takich warunkach wyznaczonych przez jego rodzicow zyc. Odszedl...moje rzeczy przyszly po 3 dniach do mnie przewiezione Busem przez jego wujka. Dzis mija poltora miesiaca a ja nie moge pojac jak mozna tak ulec woli rodzicow i szukac turczynki bo tak wola rodzice? Zyjemy w 21 wieku Europa czemu to my mamy sie dopasowac a nie oni? Jak mozna chciec dobra syna i tak go skrzywdzic. Jego rodzina triumfuje zamieszczaja cala rodzina zdjecia gdzie nigdy tego nie robili a jego matka komentuje ze najukochansza rodzina. Mam wielki zal i smutek ze on Im sie poddal. Balam sie zwiazku z muzulnaninem i trzeba bylo czasu zanim zaufalam, bylismy szczesliwi, klotnie byly jak w kazdym zwiazku o przyslowiowa zupe ale zawsze jakos sie dogadalismy. Jak przestac myslec i sie obwiniac,ze moze rzeczywiscie moglabym byc bardziej rodzinna i ze to ja moglam cos jeszcze zmienic ? Boli jak Cholera... nie bylo nam nawet dane w tym mieszkaniu sie zadomowic i budowac szczescia. Wiem ze oni beda mu szukac kobiety bo on "zle wybiera" i nie potrafie zrozumiec jak on tak mogl sie poddac? Czuje sie oszukana i zraniona.. zawiedziona jego rodzina ze tak dobrze udawali i mu w oczy mowili jak mnie lubia (on w to wierzyl). Poznalam jego dziadka na lozu smierci, dal nam bogoslawienstwo ze mamy szybko zawrzec zwiazek malzenski i zyczy nam szczescia. Mam tysiac pytan na ktore nie dostane juz odpowiedzi dlatego chcialam sie wam wyzalic. Przeprsszam za tak dlugi test nie dalo sie inaczej.

Pozdrowionka
Islandinthesun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 16:49   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Dobrze ze sie tak skończyło moglas sie jeszcze gorzej wkopac urodzić dziecko i szarpać się z nim do końca życia
Na przyszłość wybieraj partnerów z takich samych kręgów kulturowych
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 16:50   #3
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 13:45
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 17:11   #4
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Skoro po konfrontacji z odjazdami teściowej musisz iść popłakać do łazienki to nie masz na tyle silnej osobowości żeby umieć traktować ich co najwyżej jak grupę świrów i robić swoje. Pomijając że nie powinnaś tak radośnie pchać się wśród świry.
Jak dla mnie to masz szczęście że omija cię mega toksyk.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 17:32   #5
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Przepraszam, ale serio spodziewałaś się czegoś innego? Naprawdę nie trzeba się jakoś bardzo zagłębiać w tą religię, żeby móc się spodziewać takiego traktowania. Tak jak piszą dziewczyny wyżej, ciesz się, że się skończyło na tym etapie, a nie po ślubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 17:41   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Dla mnie to jest typowy problem z kolesiem z nieodciętą pępowiną, tylko tło kulturowe inne, bo są niby-muzułmanie ze stękaniem o niedziewicach zamiast niby-katolicy na pięterku u teściów.
Facet taki ojej zmartwiony, bo nim rodzina manipuluje, a naprawdę siedzi w tym, bo tak chce i tak mu wygodnie. Sorry, ale to dorosły pełnosprawny chłop, który ma wszelkie środki, by móc to olać i żyć po swojemu gdyby tylko chciał.
Ty od początku wiedziałaś co się święci, bo ci zakomunikował czego oczekuje od ciebie w kwestii kontaktów z jego rodziną. Potem miałaś nic innego jak logiczną kontynuację. Od mieszkania urządzanego przez mamusię po jasne postawienie wymagań co do związku z tym panem.
Nie pisz, że Europa i 21 wiek, więc mają się dostosować, bo Europa zakłada możliwość prowadzenia relacji rodzinnych jak się chce w ramach obowiązującego prawa, a oni nic bezprawnego nie robią. Do niczego więcej dostosowywać się nie muszą i ty też nie. Każdy się może ewakuować z relacji, gdy coś nie gra i to właśnie zrobiliście.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 17:54   #7
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Takich wątków na forach jest masa. Nie pogodzisz kultury XXI wieku z kulturą ciemnogrodu z VII wieku.


Miałaś wielkie szczęście, że się rozstaliście. Facet widocznie się bał rodziny, że mu coś zrobią, albo pępowina za gruba.



Wpisz w google: Why i left islam

o muzułmanach, którzy chcieli opuścić islam.


U części wygląda to tak:

Jak żyją w krajach islamskich to się z tym odejściem od islamu ukrywają przed rodziną.
Jak żyją w np. Niemczech to muszą się odciąć od rodziny i przeprowadzić do innego miasta, bo rodzina wyśle na nich swoich.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-09, 17:54   #8
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 13:46
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 18:00   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Cytat:
Napisane przez Islandinthesun Pokaż wiadomość
Witam was bardzo serdecznie.

Mieszkam od 8 lat w Niemczech i tutaj poznalam takze mojego bylego. Znalismy sie 7 lat (czesc co slychac,nic wielkiego- jak to po sasiedzku). Od 2,5 roku bylismy razem, w tym pol roku mieszkania razem( wzial kredyt na mieszkanie). Ja 28 lat on 27, ja katoliczka-nie praktykujaca, on muzulmanin- nie praktykujacy tutaj wychowany lecz z rodziny,ktorej rodzice zyczyli sobie rowniez muzulmanke. Nasza milosc dorastala powoli, ja po nieudanym zwiazku z niemcem a on po nieudanym zwiazku z turczynka. Polaczyly nas wspolne spojrzenia na przyszlosc,wspolne doswiadczenia i potrzeby. Od poczatku zaznaczyl mi,ze u nich w kulturze bardzo wazne jest zeby synowa miala bardzo dobry kontakt w 1 kolejnosci z tesciowa tesciem i jego dalsza rodzina,kuzynami i ciotkami. Po pol roku poznalam jego rodzicow ,przywitali mnie bardzo cieplo wreczylam im bombonierke i pogadalam pare godzin z jego ojcem gdyz matka nie umiala niemieckiego. Tak minal rok naszego zwiazku on wzial Kredyt na mieszkanie i powoli zaczelismy je urzadzac. Ja wlozylam sporo pracy i pieniadzy w mieszkanie ale i tez on tyle samo. O kolorze mebli i stylu miala do powiedzenia najwiecej jego mama a jak zapytalam czemu ja i on o tym nie decydujemy to powiedzial mi ze jak juz sie wprowadzimy to bede mogla robic jak mi sie podoba. Ok.. wprowadzilismy sie,pierwsze miesiace byly dla mnie ciezkie tesknota za domem nowe miejsce itp.popadlam w depresje przychorowalam,wykryto u mnie guza w glowie(musze kontrolowac co pol roku). Nawal obowiazkow domowych praca przyczynily sie do tego ze do jego rodzicow chodzilismy raz w tygodniu(co niedziele) a do ciotki na kazde swieta i powiedzmy raz na miesiac. Rodzicom mojego nie pasowalo ze syn wyszedl z domu i przychodzi tylko raz na tydzien,ze do kuzynow przychodzi bardzo zadko,ze to ja nim manipuluje bo potrzebuje jego obecnosci i ze "wymyslam" choroby. W maju moj sie spotkal z nimi zeby porozmawiac o naszych zareczynach i wtedy zaczelo sie pieklo. Po 3 dniach od tej rozmowy przyszli do nas... ojciec zmienil sie o 360 stopni matka postawila warunki a ojciec te warunki przetlumaczal na niemiecki. Ojciec wypomnial nam ze swieta bozego narodzenia jego syn mi wyprawial,ze to wstyd dla nich,ze syn sie zgodzil na wyprawianie rowniez moich swiat ( podkreslam ze rodzice byli na tych swietach rowniez i wtedy to nie bylo problemem), ze zaakceptowali ze ich syn wzial NIE DZIEWICE, ze mam Tatuaze i chce zrobic kolejny,ze nie interesuje sie ich religia i ze jak chce poslubic ich syna mam przejsc na islam,uczyc sie tureckiego(moj mowil ze nie musze) ze jestem malo rodzinna bo mniej zaczelam ich odwiedzac, ze moze Problemem jest to ze wychowalam sie bez ojca( moj tata byl z nami do konca,zmarl na stwardnienie jak mialam 14 lat). I ze jak syn ze mna zostanie zrobia wszystko zeby nas rozdzielic. Zagrozili mu ze ich Straci,ze go wydziedzicza i nie bedzie ich synem a matka zostanie z bolem serca. Nie moglam zlapac tchu ucieklam do lazienki i plakalam moj probiegl za mna i chcial pocieszyc a jego matka do niego ze ma przyjsc szybko i po co za mna lata. Wrocilam do stolu powiedzialam,ze z ich synem wszystko uzgodnilam na poczatku i ze na islam nie przejde ale zgodze sie zeby syn albo corka dorastaly w obu kulturach. Ojciec wydarl sie ze nie bedzie od teraz choinki itp. i ze mam sie dopasowac i ze oni byli i tak dobroduszni bo pozwolili nam razem zamieszkac. Zatkalo mnie totalnie syn 27 lat i pytal sie o ich zgode? Po tej wizycie nasze dni byly tylko w lozku i placz i zal i klotnie ja chcialam odchodzic on nie chcial mnie puscic. Poszlam spac do mojej mamy rozmawialam z nim on tez to przezywal ale powiedzial ze nacisk jest ogromny cala rodzina naciska i ze boi sie ze oni mnie wykoncza i ze ja nie jestem w stanie w takich warunkach wyznaczonych przez jego rodzicow zyc. Odszedl...moje rzeczy przyszly po 3 dniach do mnie przewiezione Busem przez jego wujka. Dzis mija poltora miesiaca a ja nie moge pojac jak mozna tak ulec woli rodzicow i szukac turczynki bo tak wola rodzice? Zyjemy w 21 wieku Europa czemu to my mamy sie dopasowac a nie oni? Jak mozna chciec dobra syna i tak go skrzywdzic. Jego rodzina triumfuje zamieszczaja cala rodzina zdjecia gdzie nigdy tego nie robili a jego matka komentuje ze najukochansza rodzina. Mam wielki zal i smutek ze on Im sie poddal. Balam sie zwiazku z muzulnaninem i trzeba bylo czasu zanim zaufalam, bylismy szczesliwi, klotnie byly jak w kazdym zwiazku o przyslowiowa zupe ale zawsze jakos sie dogadalismy. Jak przestac myslec i sie obwiniac,ze moze rzeczywiscie moglabym byc bardziej rodzinna i ze to ja moglam cos jeszcze zmienic ? Boli jak Cholera... nie bylo nam nawet dane w tym mieszkaniu sie zadomowic i budowac szczescia. Wiem ze oni beda mu szukac kobiety bo on "zle wybiera" i nie potrafie zrozumiec jak on tak mogl sie poddac? Czuje sie oszukana i zraniona.. zawiedziona jego rodzina ze tak dobrze udawali i mu w oczy mowili jak mnie lubia (on w to wierzyl). Poznalam jego dziadka na lozu smierci, dal nam bogoslawienstwo ze mamy szybko zawrzec zwiazek malzenski i zyczy nam szczescia. Mam tysiac pytan na ktore nie dostane juz odpowiedzi dlatego chcialam sie wam wyzalic. Przeprsszam za tak dlugi test nie dalo sie inaczej.

Pozdrowionka

Czyli dość typowo. Na samym początku, szczerze ci powiedział jaka jest jest Twoja sytuacja w tym związku. Ze fajnie, fajnie, zasadniczo masz skakać jak jego rodzina ci zagra, az nadejdzie dla niego czas na prawdziwa muzułmańska żonę.
Mężczyźni zaskakująco często mówią kobietom na samym początku cała prawdę, niestety kobiety nie słuchają jej, zaślepione wizją romantycznej miłości, jedynej i innej od całej reszty innych miłości , innych gorszych ludzi.

Potem ten cyrk z urządzaniem mieszkania. Czyli wkładałaś swoje pieniądze na rzeczy które do jego mieszkania wybierała jego matka.

Szkoda ze nie chciałaś usłyszeć co on ci szczerze mówi. Bo niestety, ale teraz nie masz w sumie nawet powodu czuć się oszukana. Po prostu nie słuchałaś i po prostu uważałaś ze u Was będzie inaczej niż u innych w takiej sytuacji.


Szkoda mi Ciebie, życzę ci pozbierania się do kupy, wypłacz się, odzaluj i układaj sobie życie od nowa, młoda jesteś i wszystko przed Tobą. Wyciągnij tylko wnioski z tego wszystkiego, i bądź na drugi raz mądrzejsza i przede wszystkim uważnie słuchaj co kto mówi i nie ignoruj tego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-08-09 o 18:03
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 18:02   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88056706]Jej raczej chodziło o to, że żyją jak w średniowieczu. O prawie nie pisała. Zresztą nie wiadomo, czy nic bezprawnego nie robią lub by nie zrobili. W Europie Zachodniej, pomijając kraje muzułmańskie, zdarzają się tzw. honorowe zabójstwa. Więc autorka powinna się cieszyć, że uciekła od potencjalnie niebezpiecznej patologii. Już jej przecież grozili, że zrobią wszystko, żeby ich oddzielić.[/QUOTE]To niech sobie żyją jak w średniowieczu, wolno im tak samo, jak jej wolno w tym nie uczestniczyć jeśli nie chce. Odnoszę się do jej opisu, w którym nie ma nic niezgodnego z prawem. Takie "nie wiadomo, czy nic bezprawnego nie robią lub by nie zrobili" można napisać o absolutnie każdym, w tym o autorce, więc to stwierdzenie nie ma żadnej wartości w dyskusji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 18:10   #11
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 13:46
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-09, 18:13   #12
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88056715]To niech sobie żyją jak w średniowieczu, wolno im tak samo, jak jej wolno w tym nie uczestniczyć jeśli nie chce. Odnoszę się do jej opisu, w którym nie ma nic niezgodnego z prawem. Takie "nie wiadomo, czy nic bezprawnego nie robią lub by nie zrobili" można napisać o absolutnie każdym, w tym o autorce, więc to stwierdzenie nie ma żadnej wartości w dyskusji.[/QUOTE]




W Turcji są zabójstwa "honorowe" kobiet. Jest ich dużo, to element ich kultury.

O ile ta rodzina turecka nie musi akurat być mordercza, to ryzyko jest większe niż przy rodzinie niemieckiej.


Dlatego nie wybierajcie muzułmanów, bo znaczny procent takich związków to kłopoty i ryzyko.
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 18:26   #13
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88056723]No napisałaś, że nic bezprawnego nie robią, skąd niby to wiesz. Dla mnie to też wartości w dyskusji nie miało. Poza tym nie każda rodzina szantażuje dziewczynę dorosłego syna, to zgodne z prawem nie jest. Pomijam moralność.[/QUOTE]Już pisałam, że się odnoszę do opisu autorki. Nie opisała niczego, co byłoby niezgodne z prawem. Nikt jej też nie szantażował, tylko przedstawili swoje wyimaginowane warunki, których nie ma jak wyegzekwować i można spokojnie olać.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 18:34   #14
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 13:47
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 18:44   #15
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88056757]Autorka napisała: "I ze jak syn ze mna zostanie zrobia wszystko zeby nas rozdzielic. Zagrozili mu ze ich Straci,ze go wydziedzicza i nie bedzie ich synem a matka zostanie z bolem serca". Jak wszystko, to wszystko.
Jak to nie jest szantaż, to nie wiem. Chyba mamy inne definicje szantażu. A wg wiki: "szantaż to przestępstwo przeciwko wolności, polegające na próbie zmuszenia osoby do określonego działania lub zaniechania pod groźbą (i tu wstaw dowolnie)".[/QUOTE]
To nie ją tutaj szantażują, tylko jego jak już i nadal nie jest to bezprawne. Jeśli wątpisz, to spróbuj iść do sądu ze skargą, że quasi-teściowa grozi gmeraniem w związku i bólem serduszka
Ja bym się na miejscu autorki popłakała. Ze śmiechu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 18:49   #16
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

I bardzo dobrze, że się tak skończyło i to jeszcze przed jakims ementualnym dzieckiem.

Naprawdę nie rozumiem jak bardzo zdesperowane muszą być kobiety decydujące się na związki ze śniadymi książętami, podczas gdy świadectw katastrof i tragedii takiego kulturowego mezaliansu jest na pęczki w internecie.

Nie ma naprawdę na świecie wystarczającej ilości mezczyzn wywodzących się z kultury, w której kobieta jest podmiotem prawa, nie zaś przedmiotem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 18:50   #17
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 13:47
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:00   #18
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88056780]Obydwoje są szantażowani, ale starasz się widzę nagiąć rzeczywistość. Autorka napisała też: "i ze jak chce poslubic ich syna mam przejsc na islam,uczyc sie tureckiego(moj mowil ze nie musze)" itd.
Kto tu pisał, że ma iść z tym do sądu? Trochę Cię wyobraźnia poniosła. Dziewczyna powinna wiać od patoli jak najdalej i się za siebie nie oglądać.[/QUOTE]Ja piszę o sądzie, bo twierdzisz, że ich zachowanie jest nielegalne (post #11). No skoro jest nielegalne, a oni rzekomo pokrzywdzeni, to jazda do sądu. Taka jest kolejność postępowania.
Oni sobie mogą gadać o islamie i nauce tureckiego do woli i mieć wymagania z kosmosu. To ostatecznie jej już-ex-facet decyduje czy się tym przejmuje czy nie. Wybrał przejmowanie się i zerwał. Problem solved. Nie widzę żadnej różnicy między tym, a polskimi teściami dyktującymi jak ma wyglądać wesele i że ślub ma być kościelny.
A tutaj jest wielki płacz od autorki, że się nie dopasowali do jej wyobrażeń o związku. No trudno, wolno im.
Równie dobrze można powiedzieć, że autorka szantażowała faceta mówiąc, że nie spełni tych wymagań, bo go stawia w sytuacji rodzina albo ona. Albo że każde postawienie partnerowi wymagań pod groźbą zerwania jest szantażem.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2020-08-09 o 19:02
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:22   #19
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 13:48
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-09, 19:33   #20
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88056831]Owszem, szantażowanie, że zrobią wszystko by ich rozdzielić jest czymś bezprawnym. To dwójka dorosłych ludzi, nie dzieciaków, którzy muszą ślepo słuchać rodziców. Do sądu nie mają po co iść, skoro ich związek się rozpadł. (...)[/QUOTE] Ależ mają po co iść skoro to rzekomo groźba karalna Ona nie przestaje być karalna w momencie zakończenia związku.
Cytat:
"Czyn spełniający znamiona szantażu, mieści się w definicji występku, opisanego w Art. 191 § 1. Kodeksu Karnego – “Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
Oni mieszkają w Niemczech. Polski Kodeks Karny ich nie dotyczy. Poza tym oprócz kodeksów są jeszcze interpretacje przepisów i realne możliwości(lub ich brak wymierzenia kary). Może niech się wypowie jakiś prawnik czy słyszał kiedykolwiek o przypadku sądownego ukarania upierdliwych teściów z powodu samego ich gadania
Cytat:
No i nie wiem po co wzmianka o polskich teściach. Przecież nie neguję, że wśród polskich katolików nie ma patologii.
Po to, żeby zdementować pomysły uciekania od niby muzułmanów tylko z powodu religii, skoro tej samej klasy patologia rodzi się niezależnie od wyznania.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:36   #21
Islandinthesun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 20
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Z jednej strony czuje ulge bo nie musze juz ogladac jego falszywie milej rodziny a z drugiej zal, ze wybral kulture i wole rodzicow,ze zabraklo mu jaj zeby wyznaczyc rodzicom granice. Nigdy nie kazalam mu wybierac miedzy mna a rodzina ale chcialam zeby powiedzial im zeby dali mi spokoj, on twierdzil ze jakby sie im przeciwstawil to by wybuchla bomba i woli odczekac az im przejdzie. Po tej klotni rozmawial jeszcze rodzicami i matka chciala sie wybielic powiedziala ze bardzo mnie lubi ale jak sie nie dopasuje do ich kultury i rodziny to bedzie zmuszona stracic syna. Tak naprawde jego matka mnie nigdy nie lubila (czulam to) oczekiwala zebym przynosila jej herbate w jej wlasnym domu bo tak robi turecka synowa. Na poczatku sie klocilam bo uwazam ze jak ktos jest u kogos w gosciach to nie obsluguje tesciowej. Rozumiem zeby tesciowa miala 70 lat i schorowana a tutaj tesciowa 45 lat nigdy nie pracowala i chciala ze mnie zrobic turecka synowa. Moj byly zawsze mnie chwalil,ze nauczylam sie tureckiej kuchni sama ( tesciowa nie byla zadowolona bo chciala sama mnie nauczyc) a ze ja gotowalam od mlodych lat to znalezienie recepty i ugotowanie nie bylo dla mnie problemem. Jego siostra na poczatku cieplo mnie przyjela,odwdzieczylam sie tym samym jednak z czasem w gronie rodziny mowila tylko po turecku ja bylam powietrzem,mimo ze kazdy poza matka umial niemiecki perfekt. Nasze relacje z jego siostra i kuzynami nie byly cieplejsze tylko zimniejsze. A w tym wszystkim winna wg jego rodzicow bylam ja bo nie potrafie sie dopasowac i byc rodzinniejsza. Nauczylam sie gotowac,tanczyc po turecku i lekkich podstaw tureckiego -poza moim bylym nikt nigdy tego nie pochwalil. Jestem jaka jestem i moze nie jestem nadzbyt rodzinna mam swoj niewyparzony jezyk ale mam serce ktore jest szczere i myslalam ze milosc moze wszystko... Gdyby nie jego rodzina bysmy jakos sie dotarli i tego nie moge przebolec,ze mozna tak sie dac zmanipulowac ze rodzice chca niby jego dobra a ja to jestem ta najgorsza bo syna widza tylko raz w tygodniu. Cala rodzinka mu nagadala a on wszystko lyknal jak na tureckim kazaniu. Boli... ze bylam naiwna i myslalam ze milosc moze cos zdzialac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Islandinthesun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:42   #22
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

sluchaj sama zaczelas sie dopasowywac,zmieniac normalnie "tanczy spiewa recytuje daje d..y i gotuje" ;-) i sie dziwisz ze zaczeli siegac po wiecej
to nie byl normalny zwiazek nie bylas w nim spoba tylko od poczatku robilas wszystko zeby sie dopasowac ,zarzucasz mu ze sie nie umial postawic a ty sama nie umialas tego zrobic
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:45   #23
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Cytat:
Napisane przez Islandinthesun Pokaż wiadomość
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Z jednej strony czuje ulge bo nie musze juz ogladac jego falszywie milej rodziny a z drugiej zal, ze wybral kulture i wole rodzicow,ze zabraklo mu jaj zeby wyznaczyc rodzicom granice. Nigdy nie kazalam mu wybierac miedzy mna a rodzina ale chcialam zeby powiedzial im zeby dali mi spokoj, on twierdzil ze jakby sie im przeciwstawil to by wybuchla bomba i woli odczekac az im przejdzie. Po tej klotni rozmawial jeszcze rodzicami i matka chciala sie wybielic powiedziala ze bardzo mnie lubi ale jak sie nie dopasuje do ich kultury i rodziny to bedzie zmuszona stracic syna. Tak naprawde jego matka mnie nigdy nie lubila (czulam to) oczekiwala zebym przynosila jej herbate w jej wlasnym domu bo tak robi turecka synowa. Na poczatku sie klocilam bo uwazam ze jak ktos jest u kogos w gosciach to nie obsluguje tesciowej. Rozumiem zeby tesciowa miala 70 lat i schorowana a tutaj tesciowa 45 lat nigdy nie pracowala i chciala ze mnie zrobic turecka synowa. Moj byly zawsze mnie chwalil,ze nauczylam sie tureckiej kuchni sama ( tesciowa nie byla zadowolona bo chciala sama mnie nauczyc) a ze ja gotowalam od mlodych lat to znalezienie recepty i ugotowanie nie bylo dla mnie problemem. Jego siostra na poczatku cieplo mnie przyjela,odwdzieczylam sie tym samym jednak z czasem w gronie rodziny mowila tylko po turecku ja bylam powietrzem,mimo ze kazdy poza matka umial niemiecki perfekt. Nasze relacje z jego siostra i kuzynami nie byly cieplejsze tylko zimniejsze. A w tym wszystkim winna wg jego rodzicow bylam ja bo nie potrafie sie dopasowac i byc rodzinniejsza. Nauczylam sie gotowac,tanczyc po turecku i lekkich podstaw tureckiego -poza moim bylym nikt nigdy tego nie pochwalil. Jestem jaka jestem i moze nie jestem nadzbyt rodzinna mam swoj niewyparzony jezyk ale mam serce ktore jest szczere i myslalam ze milosc moze wszystko... Gdyby nie jego rodzina bysmy jakos sie dotarli i tego nie moge przebolec,ze mozna tak sie dac zmanipulowac ze rodzice chca niby jego dobra a ja to jestem ta najgorsza bo syna widza tylko raz w tygodniu. Cala rodzinka mu nagadala a on wszystko lyknal jak na tureckim kazaniu. Boli... ze bylam naiwna i myslalam ze milosc moze cos zdzialac.
Odnoszę wrażenie, że nadal nie widzisz podstawowej rzeczy - on cały czas był i jest częścią tej fałszywie miłej rodziny. On nigdy nie chciał wyznaczać żadnej granicy, więc koncept "jaj" w ogóle tutaj nie miał szans obowiązywać. Usiłujesz go wybielać tą rodziną.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:46   #24
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 13:48
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:49   #25
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88056870]sluchaj sama zaczelas sie dopasowywac,zmieniac normalnie "tanczy spiewa recytuje daje d..y i gotuje" ;-) i sie dziwisz ze zaczeli siegac po wiecej
to nie byl normalny zwiazek nie bylas w nim spoba tylko od poczatku robilas wszystko zeby sie dopasowac ,zarzucasz mu ze sie nie umial postawic a ty sama nie umialas tego zrobic[/QUOTE]
Dokładnie tak. Ciekawe czy misiaczek tak chętnie się uczył polskiego i polskiej kuchni, żeby pokazać jak bardzo kocha
Myślę, że facet doskonale wiedział co robi wybierając ją na swoją dziewczynę, bo jest niezwykle łatwa do urobienia, skoro tak chętnie usługiwała "teściowej" i poszła płakać do łazienki zamiast wybuchnąć śmiechem po usłyszeniu wymagań jego rodziców.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:51   #26
Islandinthesun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 20
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Dodam,ze mlodsza siostra (20lat) nigdy nie pomaga w domu,nie umie gotowac ale do swojej przyszlej tesciowej jedzi i tam usluguje. Jej bylo wolno siedziec w krotkich spodenkach z nogami do gory na kanapie a jak ja usiadlam w dlugich spodniach z noga na noge to matka zwrocila ojcu uwage ze ma mi powiedziec,ze tak sie nie siedzi bo dla obcego faceta to jest jako zacheta. Nie widzialam nic zlego w moim siedzeniu,nigdy do jego rodzicow nie poszlam w krotkich spodenkach staralam sie ubierac skromniej to i tak nie pasowalo. Siostra w oczach ojca i matki byla jeszcze dzieckiem i ze to ja powinnam jej jako starsza dawac przyklad. Tylko ze to dziecko teraz sie zareczylo zamiast "bawic sie lalkami". Szkoda ze ci ludzie nie widzieli zadnej swojej winy bo chcieli "dobra " syna. Mieszkam ulice dalej od jego rodzicow czestö widze siostre jadaca autem i patrzaca na mnie jakbym niewiadomo co zrobila. Dodam,ze przede mna byl w zwiazku z turczynka ktora byla dla jego rodzicow za malo turecka... byl z nia zareczony bo nacisk ze strony jego ex tesciow byl mocny. Zareczyny zostaly zerwane bo jego Ex przestala odwiedzac jego tesciow tak czesto jak na poczatku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Islandinthesun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:51   #27
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

[1=567c01f80e5b49e5d4c91cc aaf1ccfb850a64aae_5f88d48 edcf1b;88056883]Domyślam się, że autorka nie poszłaby z tym do sądu. Poza tym nie ma dowodów (no chyba, że ma). Z tym sądem sama zaczęłaś temat, ja Ci odpowiedziałam hipotetycznie, że to wcale nie jest takie nierealne. Przecież niejedna osoba idzie do sądu z powodu szantaży i przemocy psychicznej związanej z mobbingiem, szantaży i przemocy byłych, którzy grożą, że zabiją siebie lub byłego partnera. Nie wiem do czego byliby zdolni jej quasi teściowie, ale sądząc po ich zaciętości to lekko by dziewczyna nie miała. Więc dobrze, że się ulotniła z tego otoczenia.

Co do prawa niemieckiego: "przestępstwo szantażu (Erpressung) ustawione jest karą grzywny lub pozbawienia wolności do pięciu lat. Szczególne przepisy istnieją wobec ciągłych gróźb szantażu lub wykroczenia przeciwko organom konstytucyjnym lub przeciwko wolności osobistej w przypadku uprowadzenia." (wiki)[/QUOTE]
OK i nadal nijak się to ma do mojej wypowiedzi, bo "niejedna osoba", która idzie do sądu to żadne dane na temat możliwości ukarania roszczeniowych stękających quasi-teściów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:54   #28
Islandinthesun
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 20
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

W tekst wkradl sie blad,mialo byc ze ex przestala odwiedzac jego rodzicow * tak czesto jak kiedys odwiedzala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Islandinthesun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:56   #29
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

Cytat:
Napisane przez Islandinthesun Pokaż wiadomość
Dodam,ze mlodsza siostra (20lat) nigdy nie pomaga w domu,nie umie gotowac ale do swojej przyszlej tesciowej jedzi i tam usluguje. Jej bylo wolno siedziec w krotkich spodenkach z nogami do gory na kanapie a jak ja usiadlam w dlugich spodniach z noga na noge to matka zwrocila ojcu uwage ze ma mi powiedziec,ze tak sie nie siedzi bo dla obcego faceta to jest jako zacheta. Nie widzialam nic zlego w moim siedzeniu,nigdy do jego rodzicow nie poszlam w krotkich spodenkach staralam sie ubierac skromniej to i tak nie pasowalo. Siostra w oczach ojca i matki byla jeszcze dzieckiem i ze to ja powinnam jej jako starsza dawac przyklad. Tylko ze to dziecko teraz sie zareczylo zamiast "bawic sie lalkami". Szkoda ze ci ludzie nie widzieli zadnej swojej winy bo chcieli "dobra " syna. Mieszkam ulice dalej od jego rodzicow czestö widze siostre jadaca autem i patrzaca na mnie jakbym niewiadomo co zrobila. Dodam,ze przede mna byl w zwiazku z turczynka ktora byla dla jego rodzicow za malo turecka... byl z nia zareczony bo nacisk ze strony jego ex tesciow byl mocny. Zareczyny zostaly zerwane bo jego Ex przestala odwiedzac jego tesciow tak czesto jak na poczatku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezu przestan to mielic
To była patologia od początku a ty sue próbowałaś za wszelką cenę w ta rodzinkę wkupic skąd ta desperacja?
Zapomnij ,nie masz po czym plakac
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-09, 19:56   #30
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 439
Dot.: Koniec zwiazku przez rodzine Partnera(kultura,wiara)..

.

Edytowane przez 567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b
Czas edycji: 2020-10-14 o 13:48
567c01f80e5b49e5d4c91ccaaf1ccfb850a64aae_5f88d48edcf1b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-10 21:35:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.