Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na niemarnowanie jedzenia i nie tylko - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-03, 12:34   #1
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853

Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na niemarnowanie jedzenia i nie tylko


Planujemy, nie marnujemy, doradzamy jakie sposoby mamy!
Jakie są Wasze sposoby na nie marnowanie jedzenia z kończącą się datą przydatności do spożycia? Resztek produktów kosmetycznych? Innych rzeczy? Pochwalcie się, poradźcie innym.



-----------------
Moje z dzisiaj: kiełbaski z datą ważności do wczoraj. Po obadaniu zapachu i wyglądu stwierdziłam, że jeszcze coś można z nimi zrobić. Umyłam, drobno pokroiłam, dorzuciłam pokrojonej cebuli, przypraw, kawałek napoczętej wcześniej papryki i pomidora (również w kostkę). Do pojemnika. W zamrażalniku poczeka do około poniedziałku. Podsmażę i zjemy z makaronem.
---------------------------------
Resztki kremów, balsamów: jeżeli są w miarę świeże, to rozcinam opakowania i stanowią bazę domowego peelingu z kawą.
---------------
Fusy z kawy: odżywka do roślin.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 15:26   #2
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

-lekko czerstwe bułki-robię grzanki w piekarniku lub kroję w kostkę i podsmażam z przyprawami na patelni jako dodatek do zup-kremów lub przekąska
-rozmiękłe pomidory-do sosu lub zupy
-brązowe banany-świetne do smoothie, lodów lub zmiksowania z jogurtem
-z puree ziemniaczanego można zrobić kotlety ziemniaczane i zjeść ze śmietaną, kefirem, gulaszem, sosem pieczarkowym lub wykorzystać na kopytka

-podkłady do twarzy niedobrane kolorem-mieszam za ciemny z za jasnym itp. Tak samo korektor pod oczy
-za ciemny podkład można zmieszać z balsamem do ciała i zużyć na nogi jako „rajstopy w kremie”
-słabo napigmentowany perłowy cień do powiek jako rozświetlacz
-antybakteryjny żel do do mycia mycia twarzy, który za bardzo wysuszał skórę zużywam do mycia pędzli
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 16:37   #3
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Przy remoncie kuchni zainwestowałam w szafki cargo - widzę wszystkie zapasy, które mam, nic się nie przeterminowuje, bo nie zdąży. Przy okazji, mając całą spiżarkę przed oczami mam co najmniej kilka koncepcji co ugotować.


Kosmetyki w tubce - rozcinam opakowania i zużywam do dna. Szok, ile kosmetyku jest w takiej niby pustej tubce.


Jedzenie - zamrażam. Jeśli coś jest mocno po terminie, wyrzucam. Chociaż przypadkiem zużyłam kiedyś jogurt grecki 3 tygodnie po terminie ważności - wyglądał i smakował ok, a ja nadal żyję
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 16:41   #4
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;86774768]

Kosmetyki w tubce - rozcinam opakowania i zużywam do dna. Szok, ile kosmetyku jest w takiej niby pustej tubce[/QUOTE]

Też tak robię. Wystarcza zwykle na co najmniej kilka dni używania
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 17:53   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;86774768]
(...)
Jedzenie - zamrażam. Jeśli coś jest mocno po terminie, wyrzucam. Chociaż przypadkiem zużyłam kiedyś jogurt grecki 3 tygodnie po terminie ważności - wyglądał i smakował ok, a ja nadal żyję[/QUOTE]

Ja ostatnio jadłam serek wiejski kilka tygodni po terminie i sumie to mi chyba bardziej smakował, niż zwykle.

Tak, to prawda, w tubkach kryje się jeszcze (szacując na oko) z 5 do nawet 20% kosmetyku.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-05-03 o 21:41
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 19:13   #6
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ja ostatnio jadłam serek wiejski kilka tygodni po terminie i sumie to mi chyba bardziej smakował, niż zwykle.

Tak, to prawda, w tubkach kryje się jeszcze *szacując na oko) z 5 do nawet 20% kosmetyku.
Mnie zawsze dziwiło wyrzucanie nie przeciętych tubek z kosmetykami czy nawet odżywek do włosów. Przecież tam jest tyle produktu! Na kanałach urodowych z tematem 'denko' notorycznie to widzę i aż mnie korci by im te tubki przeciąć.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 19:31   #7
szara_bluzka
Raczkowanie
 
Avatar szara_bluzka
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 330
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Z lekko przeterminowanych serków wiejskich/twarożków robię placuszki owsiano - bananowe. Do nich dodaję też "rozciapciane" banany.
Zeschnięty ser - robię grzanki , dodaję do zupy.
Pieczywo - grzanki
Lekko podwiędłe warzywa typu papryka - do jajecznicy.
Przeterminowany jogurt - o ile nie kwitnie dodaję do zupy , kilka łyżek do jajecznicy

Ogólnie staram się mrozić sporo rzeczy, żeby nie wyrzucać - potem obiad jest jak znalazł.

Edytowane przez szara_bluzka
Czas edycji: 2019-05-03 o 19:33
szara_bluzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-04, 07:56   #8
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Lekko czerstwe bułki mleczne - tosty francuskie
Czerstwy chleb - wodzionka (którą w ogóle uwielbiaaaam, zwłaszcza w zimie i sezonie chorobowym).
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 07:57   #9
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Myślałam, że tylko ja rozcinam tubki z kosmetykami

Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to mrożenie wszystkiego, to u mnie najbardziej się sprawdza. Gdy ugotuję większą porcję np fasolki po bretońsku, dań jednogarnkowych vege, lub nawet zupy, wkładam to poporcjowane w woreczkach do lodówki, później korzystam z takiej porcji gdy potrzebuję.
Kostkę masła tnę na części i też do zamrażalnika. To samo z włoszczyzną, też pokrojoną i gotową do wrzucenia do zupy. Chleb w kromkach także trzymam w zamrażalce.
Nie robię problemu ze zjedzenia przeterminowanych produktów typu kasza, makaron, jakieś ciastka czy inne tego typu rzeczy, nigdy nie wyrzucam. To, co u mnie ląduje najczęściej w koszu, to sałata, którą kupię bo cena dobra, w wiekszej ilości, a później brak chęci, czy czasu, aby ją doprawić a psuje się raczej szybko.

Otwarte kosmetyki i leki zazwyczaj trzymam w lodówce, myślę, że zachowują świeżość dłużej
__________________
...
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 08:01   #10
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Wkrótce ukaże się taka książka:
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/na-marne
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 08:37   #11
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, to mrożenie wszystkiego, to u mnie najbardziej się sprawdza.

Nie robię problemu ze zjedzenia przeterminowanych produktów typu kasza, makaron, jakieś ciastka czy inne tego typu rzeczy, nigdy nie wyrzucam.

To, co u mnie ląduje najczęściej w koszu, to sałata, którą kupię bo cena dobra, w wiekszej ilości, a później brak chęci, czy czasu, aby ją doprawić a psuje się raczej szybko.
Ja też. Wszystko co się da mrożę. Dania, zupy, pieczywo, warzywa, ser. Nawet sernik mam w zamrażalce
Serki kilka dni po terminie też mnie nie przerażają, tak jak majonez czy ketchup. Tym bardziej rzeczy suche jak kasza czy ryż.

Z niedojedzonych ziemniaków (poza tym, że można zamrozić ) można zrobić zapiekankę albo odsmażyć na patelni.
Z nieco zbyt przejrzałych owoców smoothie czy jakieś placki. Warzywa w takim stanie głównie na patelnię.

A jakieś takie dziwne małe porcje całych dań zostawiam np. na kolację. Ewentualnie jako składnik większego dania.

Kosmetyki też przecinam Pierwszy raz jak to zrobiłam to też byłam w szoku ile jeszcze zostało, na kilka dni używania przynajmniej.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-04, 09:32   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;86774768]

Kosmetyki w tubce - rozcinam opakowania i zużywam do dna. Szok, ile kosmetyku jest w takiej niby pustej tubce.


[/QUOTE]

Dlatego drażnią mnie podkłady w szklanych flakonach, w których nie da się odkręcić pompki i wydobyć tego, co zostało, bo zawsze zostanie na co najmniej kilka dni używania.

O gotowaniu się nie wypowiadam, bo na kuchni znam się jak koza na gwiazdach i z reguły w mojej kuchni króluje takeaway i Wujek Ben. Potrafię zrobić tylko proste rzeczy, w tym wspaniałą zupę pomidorową (jedyna zupa, którą lubię i jadam) oraz sałatki i twarogi.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 09:35   #13
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Przyłączam się do grona przecinaczy tubek! Poza tym nie przejmuję się przekroczoną datą przydatności makaronów, ryżu, przypraw, fixów itp. rzeczy suchych lub w proszku. Kiedyś trafiłam na stronę z rozpiską przez jaki czas można jeść produkty "po dacie ważności ". Np. ketchup jeszcze baaardzo długo, więc stosuję się do tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 09:44   #14
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dlatego drażnią mnie podkłady w szklanych flakonach, w których nie da się odkręcić pompki i wydobyć tego, co zostało, bo zawsze zostanie na co najmniej kilka dni używania.

O gotowaniu się nie wypowiadam, bo na kuchni znam się jak koza na gwiazdach i z reguły w mojej kuchni króluje takeaway i Wujek Ben. Potrafię zrobić tylko proste rzeczy, w tym wspaniałą zupę pomidorową (jedyna zupa, którą lubię i jadam) oraz sałatki i twarogi.
Z tego powodu nie lubię Loreala, bo tam się nie da zużyć podkładów do końca, tak jak lakierów do paznokci, bo pędzelek nie sięga dna i nawet 1/4 się marnuje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 10:22   #15
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Dlatego drażnią mnie podkłady w szklanych flakonach, w których nie da się odkręcić pompki i wydobyć tego, co zostało, bo zawsze zostanie na co najmniej kilka dni używania.

O gotowaniu się nie wypowiadam, bo na kuchni znam się jak koza na gwiazdach i z reguły w mojej kuchni króluje takeaway i Wujek Ben. Potrafię zrobić tylko proste rzeczy, w tym wspaniałą zupę pomidorową (jedyna zupa, którą lubię i jadam) oraz sałatki i twarogi.



Ja mam taki patent ze jak mi sie konczy/skonczy podkład w szklanym flakonie to odwracam go do gory dnem na kilka godzin i stawiam w jakims małym słoiczku (np. po kremie do oczu). Po kilku godzin duza czesc fluidu spłynie do słoiczka. Po kilku godz biore suszarke i ogrzewam gorącym strumieniem flakon po fluidzie zeby spłyneło jeszcze wiecej. To co spłynie do słoiczka starcza mi zwykle na kilkanascie dni. Słoiczek oczywiscie zakrecam

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Przyłączam się do grona przecinaczy tubek! Poza tym nie przejmuję się przekroczoną datą przydatności makaronów, ryżu, przypraw, fixów itp. rzeczy suchych lub w proszku. Kiedyś trafiłam na stronę z rozpiską przez jaki czas można jeść produkty "po dacie ważności ". Np. ketchup jeszcze baaardzo długo, więc stosuję się do tego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A mozesz wkleic tu na forum tą rozpiskę?
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 10:46   #16
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

W butelkach z ketchupem, czy jakimiś sosami zawsze jest jeszcze sporo na dnie - przepłukuję wodą, dorzucam pomidory, paprykę itd., przyprawy, blenduję - mam sos na pizzę lub do lasagne, czy dodatek gdy robię warzywa na patelni.

Z resztą zawsze jak coś gotuję i używam gotowego sosu w słoiku, to słoik lekko jeszcze przepłukuję, bo sporo zostaje na ściankach.

Odżywka do włosów - jeżeli opakowanie jest niezbyt przekrajalne, to przepłukuję wodą i jest jeszcze na 1-2 użycia, a działanie nadal ma niezłe.

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Ja mam taki patent ze jak mi sie konczy/skonczy podkład w szklanym flakonie to odwracam go do gory dnem na kilka godzin i stawiam w jakims małym słoiczku (np. po kremie do oczu). Po kilku godzin duza czesc fluidu spłynie do słoiczka. Po kilku godz biore suszarke i ogrzewam gorącym strumieniem flakon po fluidzie zeby spłyneło jeszcze wiecej. To co spłynie do słoiczka starcza mi zwykle na kilkanascie dni. Słoiczek oczywiscie zakrecam
(...)
Wow, niezłe.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 13:03   #17
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Czerstwe pieczywo - tosty francuskie.
Brazowe banany - pancakes (banany + jajka, najprostsze placki na swiecie).
Warzywa nie pierwszej swiezosci - zupa krem.
Owoce nie pierwszej swiezosci - smoothies.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 16:27   #18
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Ciemne banany idą na ciasto bananowe Magdaleny Basset.
Moja rodzina to zjada błyskawicznie i zawsze im mało.
Można banany też mrozić, jak jest za mało na ciasto ( trzeba mieć 3)

Mąż kupił wyciskarkę i ona okazała się świetnym sposobem na rzeczy typu łodygi brokuła, kalafiora, głąby kapusty, nadmiar obranych warzyw typu marchew, pietruszka, seler, każdy nadmiar warzyw i owoców, zewnętrzne twarde liście kapusty, kalarepki . Zawsze je wywalalam, teraz je myje i do wyciskarki + jabłka, imbir, cytryna i „ samo zdrowie”.
Wiele warzyw które wcale nie wyglądają na to, po przerobieniu na sok smakuje doskonale.
Jeszcze się nie odważyłam wrzucić tam liści rzodkiewki, ale myślę o tym.

Kolejnym zakupem który robi dobre „ ze śmiecia” jest wolnowar.
Zbieram wszystkie wcześniej wyrzucane resztki mięsne typu trzecie części skrzydeł, wytrybowane szkielety, szyjki, pieczone kości po odcięciu mięsa , jak nazbieram to wrzucam do wolnowaru z przyprawami i opieczona cebula i wychodzi baza rosołowa która wyrywa z butów. Mrożę w małych porcjach i mam do zup, sosów.

Serki wiejskie jak widzę ze zaczęte lub nie mają amatorów i raczej nie zostaną zjedzone, wrzucam do malaksera z jajkami i maka i robię z tego placki z jabłkami. Na serkach wychodzą najlepsze. To zwłaszcza jak przyjda jakieś koleżanki córek, placki z jabłkami zawsze zjedzą w każdej ilości.

Żółte sery których używam : parmezan, rubin, bursztyn, cheddar, po kupieniu porcjuję na małe kawałki i mrożę. Wyciągam po małym kawałku jak potrzebuje do czegoś.

Podeschnięty w miere biały chleb, rodzina kroi w kostkę i podsmaża z jajkiem. Wielki rarytas.

Resztki bagietek, bułek i białego pieczywa susze i mam na bułkę tartą.

Resztki wędlin idą na leczo lub bigos.zwlaszcza teraz jak zaczęła się młoda kapusta, to wielce pożądane są wszelkie resztki kiełbas.

No i mrożę jak widzę ze kupiłam za dużo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 18:49   #19
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Planujemy, nie marnujemy, doradzamy jakie sposoby mamy!
Jakie są Wasze sposoby na nie marnowanie jedzenia z kończącą się datą przydatności do spożycia? Resztek produktów kosmetycznych? Innych rzeczy? Pochwalcie się, poradźcie innym.



-----------------
Moje z dzisiaj: kiełbaski z datą ważności do wczoraj. Po obadaniu zapachu i wyglądu stwierdziłam, że jeszcze coś można z nimi zrobić. Umyłam, drobno pokroiłam, dorzuciłam pokrojonej cebuli, przypraw, kawałek napoczętej wcześniej papryki i pomidora (również w kostkę). Do pojemnika. W zamrażalniku poczeka do około poniedziałku. Podsmażę i zjemy z makaronem.
---------------------------------
Resztki kremów, balsamów: jeżeli są w miarę świeże, to rozcinam opakowania i stanowią bazę domowego peelingu z kawą.
---------------
Fusy z kawy: odżywka do roślin.
A mogłabyś coś więcej na ten temat powiedzieć?
Fusy z kawy wykorzystuję tylko w formie peelingu ale o odżywce pierwsze słyszę.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-04, 19:09   #20
zakalec
Zadomowienie
 
Avatar zakalec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 936
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Ja mam taki patent ze jak mi sie konczy/skonczy podkład w szklanym flakonie to odwracam go do gory dnem na kilka godzin i stawiam w jakims małym słoiczku (np. po kremie do oczu). Po kilku godzin duza czesc fluidu spłynie do słoiczka. Po kilku godz biore suszarke i ogrzewam gorącym strumieniem flakon po fluidzie zeby spłyneło jeszcze wiecej. To co spłynie do słoiczka starcza mi zwykle na kilkanascie dni. Słoiczek oczywiscie zakrecam

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------




A mozesz wkleic tu na forum tą rozpiskę?
Jasne, mam to w zakładkach na lapku, tylko dostęp do lapka będę mieć po weekendzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zakalec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 20:09   #21
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez zakalec Pokaż wiadomość
Jasne, mam to w zakładkach na lapku, tylko dostęp do lapka będę mieć po weekendzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Będę czekać
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 20:22   #22
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cava, te liście rzodkiewki to w sensie, że się boisz, że smak popsują smoothie czy jakiegoś koktajlu? W dzieciństwie mój tata kucharz eksperymentalny przygotowywał sałatki z liści rzodkiewki i były ok (jak również z liści mleczu)
__________________
...
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 22:24   #23
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 23:01   #24
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
A mogłabyś coś więcej na ten temat powiedzieć?
Fusy z kawy wykorzystuję tylko w formie peelingu ale o odżywce pierwsze słyszę.
Patent mojego TŻ. Fusy odstawia, chyba jeszcze przelewa wodą (bo parzy to w filtrze papierowym) i dodaje do doniczki, bezpośrednio na ziemię, w której jest roślinka.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W życiu bym nie pomyślała, że na serkach wiejskich można. (A jakiś dokładniejszy przepis??)
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 23:07   #25
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

O kurcze to muszę spróbować tego patentu
Mój ojciec przecierał liście kwitków piwem żeby pięknie błyszczały i działało,każdy kto nas odwiedzał mówił,że ma rękę do kwiatów.

Żeby nie było ,że jakiś of top robimy to dopisze swój patent na niemarnowanie,zamrażanie to wiadomo jedno ale np z dziś ,będąc na zakupach kupujemy parę rodzai wędlin i otwierając jedną zostawimy ją z Tż na górnej półce lodówki wiedząc ,że jest otwarta i ją należy zjeść w pierwszej kolejności,reszta tych nieotwartych idzie na dół lodówki na niższe półki.
Następny przykład z dziś,mydło do rąk kupuje w zapasie ,z togo woreczka ciężko to potem zlać do dozownika z mydłem więc ja to wykorzystuję jako płyn do kąpieli w wannie,nalewam do tego wody aż robi się piana.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-04, 23:40   #26
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez DaisyDuck23 Pokaż wiadomość
Ja mam taki patent ze jak mi sie konczy/skonczy podkład w szklanym flakonie to odwracam go do gory dnem na kilka godzin i stawiam w jakims małym słoiczku (np. po kremie do oczu). Po kilku godzin duza czesc fluidu spłynie do słoiczka. Po kilku godz biore suszarke i ogrzewam gorącym strumieniem flakon po fluidzie zeby spłyneło jeszcze wiecej. To co spłynie do słoiczka starcza mi zwykle na kilkanascie dni. Słoiczek oczywiscie zakrecam
Ten patent to chyba na fluid bez pompki.

Ale są takie flakony, w których pompki nie da się odkręcić ( Dior, Chanel) a pompka przecież bierze z dna a nie z góry. Chyba na takie piekielne flakony ten sposób nie zadziała. Dlatego lubię np. La Praire bo tam normalnie da się odkręcić pompkę i wygrzebać zawartosć ze ścianek i dna flakonu.

Te pompki chyba celowo się nie odkręcają, by nie dało się zużyć produktu do samego końca i kupić nowy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 03:36   #27
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ten patent to chyba na fluid bez pompki.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 08:18   #28
DaisyDuck23
Raczkowanie
 
Avatar DaisyDuck23
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 245
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ten patent to chyba na fluid bez pompki.

Ale są takie flakony, w których pompki nie da się odkręcić ( Dior, Chanel) a pompka przecież bierze z dna a nie z góry. Chyba na takie piekielne flakony ten sposób nie zadziała. Dlatego lubię np. La Praire bo tam normalnie da się odkręcić pompkę i wygrzebać zawartosć ze ścianek i dna flakonu.

Te pompki chyba celowo się nie odkręcają, by nie dało się zużyć produktu do samego końca i kupić nowy.

Na szczescie Revlon colorstay ma szklaną buteleczke i pompkę i własnie tym sposobem wygrzebuje z fluid z dna. Traktowałam tak tez inne fluidy ale to fakt, jak nie da sie odkrecic pompki to sposób niestety nie podziała... Troche lipa, ze w tak drogich fluidach nie da sie zdemontowac pompki. Az serce boli wyrzucac do kosza tyle produktu:/
DaisyDuck23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 14:00   #29
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To jest bardzo dobra metoda Miałam w poprzednim mieszkaniu półkę w lodówce „do szybkiego zużycia”. Muszę do tego wrócić. Plus muszę się zmotywować do przeglądu zapasów spożywczych i wynotowania rzeczy z krótkim terminem.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 14:24   #30
ertyjnbvcxzxcvbnm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 594
Dot.: Żeby się nie zmarnowało - nasze sposoby na nie marnowanie jedzenia i nie tylko

Z wędlin, kurczaka poobiadowego i warzyw niepierwszej świeżości robię nadzienie do tortilli. Jeśli mięso wygląda podejrzanie, to najpierw wrzucam je na patelnie na kilka minut.
Z wieśniaków i twarogów robię sos serowy do makaronu: ser, jajko, cebula, boczek/szynka, brokuły, papryka,...
Pizza z lodówkowych resztek to chyba klasyka, którą każdy zna Prawie wszystko można wrzucić na pizzę...

Edytowane przez ertyjnbvcxzxcvbnm
Czas edycji: 2019-05-05 o 14:26
ertyjnbvcxzxcvbnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-10 23:56:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.