chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-11, 22:04   #31
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Ja się do końca na lokatach nie znam, więcej mogę powiedzieć o funduszach i kontach oszczędnościowych. Np. za prowadzenie konta oszczędnościowego w KB nie ma żadnych opłat, nie ma też określonej minimalnej wpłaty. No i możesz wypłacić pieniądze w każdej chwili bez utraty odsetek. Ale pewnie takie warunki daje większość banków. Mi się wydaje, że ogólnie coraz mniej ludzi zakłada sobie lokaty, a przecież jeszcze tak niedawno to była najbardziej rozpowszechniona forma oszczędzania.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 22:18   #32
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Na pewno lokata jest jakimś pomysłem na przetrzymanie pieniędzy. Ma gwarancję kapitału i zysk nieco ponad inflację. Pieniądze leżąc tam - nie tracą na wartości, ale czy zarabiają?...
Wszystko zależy od tego, na jaki okres możesz zainwestować pieniądze i czy oczekujesz dużego zysku i akceptujesz w związku z tym ryzyko czy też odwrotnie.
Jeśli mowa o 3-5 latach - możesz rozważyć fundusze inwestycyjne, w tej chwili stoją dosyć nisko i przy odbiciu rynku mogą nieźle dać zarobić. Nie muszą być to od razu fundusze akcyjne, ale np. mieszane czyli takie, gdzie część jedynie jest zainwestowana w akcje, a część w obligacje.
Innym ciekawym rozwiązaniem są ppularne ostatnio produkty strukturyzowane, dające zysk wynikający ze wzrostu jakiegoś indeksu , np. cen surowców przy jednoczesnym zachowaniu 100% gwarancji kapitału.
Co do lokat - są zakładane bezpłatnie. Dziwi mnie, że zapłaciłaś 100 zł !
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 10:22   #33
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Tak właśnie się zastanawiam co jest teraz bardziej popularne i korzystniejsze: lokaty czy te konta oszczędnościowe.
anciaahk a możesz coś więcej napisać o tych produktach strukturyzowanych?
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 11:23   #34
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

nie zapłaciłam właśnie tych 90zł za wpis do SKOKu bo moja mama jest już tam członkiem i nie musiałam ale jeśli bym chciała zostać nowym członkiem to bym musiala niestety zapłacić. ale nie zapłaciłam więc źle zrozumiałaś hehe

no właśnie i też bym się chętnie dowiedziała o tych funduszach strukturyzowanych

a fundusze inwestycyjne słyszałam że słabo stoją ale zastanawiam się czy aby na pewno w najbliższym czasie się odbiją?
szczerze mówiąc to aż na 3-5 lat nie chcę wkładać pieniędzy bo nie mam pewności czy nie będę ich potrzebowac przez ten czas.. po wakacjach będę na 4 roku studiow i być może mi się kaska przyda.. w ciągu 3 lat planujemy z tżtem jakieś ślub i wesele, więc na pewno każde pieniążki się wtedy przydadzą.. więc mnie właśnie interesuje rok, no już maxymalnie dwa lata..
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 13:37   #35
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

To w takim przypadku chyba najlepsze są konta oszczędnościowe, bo są wyżej oprocentowane niż zwykłe rachunki no i w każdej chwili możesz wypłacić całe pieniądze lub tylko ich część.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 14:14   #36
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

a jakiego oprocentowania mozna się spodziewac po kontach oszczędnościowych? na lokacie to minimum te 6%.. z 10tysięcy mam 600zł to całkiem fajnie w porównaniu do trzymania w skarpecie za zysk z lokaty mam co roku wakacje hehehe
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 20:11   #37
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Wszystko zależy od banku i od aktualnych promocji (wszyscy walczą o klienta). Teraz np. w KB jest 6,1%, w Polbanku 6%.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-12, 21:33   #38
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Cytat:
Napisane przez 84eve Pokaż wiadomość
Teraz np. w KB jest 6,1%, w Polbanku 6%.
na koncie, czy na lokacie?
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:26   #39
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Na koncie oszczędnościowym. Normalnie do tych kont dają kartę. Nie wiem jak jest do końca w Polbanku, ale w KB raz w miesiącu można wypłacać pieniądze bez prowizji i nie płaci się nic za prowadzenie tego konta.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 17:36   #40
konwalia1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Jeśli chcecie inwestować pieniądze w coś pewnego, to lokata to dobry pomysł. Obligacje również

Edytowane przez konwalia1111
Czas edycji: 2012-09-17 o 01:41 Powód: złamanie regulaminu
konwalia1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:35   #41
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Produkt strukturyzowany ma z góry określony czas trwania - najczęściej 2 do 4 lat. Ma gwarancję kapitału - czyli na pewno nic nie stracisz. Zysk jest zwolniony z podatku "Belki" - ponieważ jest opakowany w polisę. Teoretycznie jest również darmowy. Koszt w pewnym sensie jest w tym, że jeśli np. jest to produkt oparty na zyskach z energii odnawialnych, to nie zarobisz tyle, ile jakieś firmy inwestujące w takie energie, tylko np.80% w sumie osiągniętego zysku. Pojawiają się różne struktury - oparte na akcjach, surowcach, nieruchomościach, energii itp.
Najlepiej rozejrzeć się w bankach bądź w jakiejś firmie zajmującej się doradztwem finansowym - oni jako broker mają najczęściej kilka różnych firm w ofercie więc jest w czym wybierać.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-13, 23:46   #42
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Cytat:
Napisane przez konwalia1111 Pokaż wiadomość
Witam

Zawodowo zajmuję doradztwem w zakresie inwestycji na rynku kapitałowym, więc z przyjemnością każdemu pomogę
Sama gram na giełdzie i na Forexie, ale akurat rynek walutowy jest najmniej przewidywalnym rynkiem i trzeba mu poświęcać mnóstwo czasu (nerwów również )

Jeśli chcecie inwestować pieniądze w coś pewnego, to lokata to dobry pomysł. Obligacje również. Sama przekonałam się najbardziej jednak do funduszy inwestycyjnych. Świetny sposób na rozmnażanie pieniędzy. Jest kilka rodzajów funduszy, o różnym ryzyku (ale wiadomo: im mniejsze ryzyko, tym niższe potencjalne zyski)

Gdy jest dobra koniunktura można spokojnie pokusić się o fundusze akcyjne, a jeśli sytuacja nie jest rewelacyjna, zawsze można przenieść aktywa do funduszy zrównoważonych lub rynku pieniężnego, gdzie jest niskie ryzyko utraty kapitału.

Oczywiście wszystko też zależy od tego jaką kwotą się dysponuje i jak długi horyzont inwestycyjny jesteśmy w stanie wybrać oraz jakie wahania krótkookresowe możemy zaakceptować.
Ale czy udziela Pani informacji gratisowo czy za opłatą?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2008-06-16 o 11:36
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 10:58   #43
konwalia1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Robię to za darmo , tylko że zwykle spotykam się z ludźmi, a nie robię to przez internet.

Choć nie widzę w tym większego problemu.
konwalia1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 21:18   #44
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

anciaahk bardzo to ciekawe co piszesz o tych produktach strukturyzowanych. Chyba muszę zgłębić swoją wiedzę w tym temacie

konwalia1111 a co by Pani mogła powiedzieć właśnie o takiej formie oszczędzania jak konto oszczędnościowe? Czy to jest lepsze od lokaty, czy jednak nie.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 18:44   #45
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Cytat:
Napisane przez tancerka
Słyszałam o czymś takim jak lokata hybrydowa ale nie wiem za bardzo o co w niej chodzi.. Jeśli któraś z was miałaby ok 15tysięcy zł, a może i ciut więcej do ulokowania gdzieś w coś pewnego to na co by się zdecydowała?? z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi lub podanie linków gdzie mogłabym zdobyć jakąś wiedzę, jak mogę zaopiekować się moimi oszczędnościami
Ja sobie założyłam konto oszczędnościowe(Mam co prawda mniejszą kwotę). Wybierałam pomiędzy obligacjami i lokatą. No ale przy dzisiejszym oprocentowaniu wygrało konto. Obligacje- oprocentowanie kilka % przeważnie mniej niż 5 chyba że się wybierze obligacje 3 letnie- czyli mamy zamrożone pieniądze. Lokata: oszczędzasz, ale nie możesz wypłacać. Zresztą lokaty nie były dużo wyżej oprocentowane. Ja mam darmowe konto i 5,5% w skali roku, kapitalizowane co miesiąc, no i kartę do konta, a przy wypłacie nagromadzone odsetki nie przepadają.
Jak odłożę jeszcze trochę i zbiorę się na odwagę to może coś pokombinuję z akcjami.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 08:38   #46
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Mi też się wydaje, że dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie mają milionów i nie wiedzą co ich czeka następnego dnia, najlepsze byłoby konto oszczędnościowe, gdzie w każdej chwili można wpłacić lub wypłacić pieniądze.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 16:27   #47
zielonaziutkeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Różnice w oprocentowaniu chyba nie są duże. W wielu bankach teraz można sobie takie konto założyc. Płaci sie za prowadzenie jakas prowizje? Dzięki za odpowiedz dziewczyny
zielonaziutkeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 12:41   #48
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Dokładnie, co do oprocentowania, to jest podobnie w bankach. Teraz najwyższe chyba jest w KB i Polbanku. Za założenie takiego konta i prowadzenie tego rachunku nie są pobierane opłaty (przynajmniej tak jest w KB) i raz w miesiącu wypłacasz pieniądze bez płacenia prowizji.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 15:18   #49
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

z tego co wiem, to np. KB, Polbank, mbank prowadzą te konta bezpłatnie.
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 19:29   #50
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Wydaje mi się, że wszystkie banki już nie pobierają opłat za konto oszczędnościowe, ale nie jestem pewna. Teraz jest taka konkurencja na rynku, że muszą dbać o klienta.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 19:44   #51
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Znalazłem ranking kont oszczędnościowych z 25 marca 2008 -> http://www.comperia.pl/index/?id=447...bdbcc82c6ba23a
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 11:21   #52
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Fajna stronka, dużo pomaga takie zestawienie, no ale mimo iż ranking jest z końcówki marca to zaszły już duże zmiany. Np. Kredyt Bank ma nowe konto oszczędnościowe, gdzie oprocentowanie jest już od pierwszej złotówki i jest inne oprocentowanie, czyli bardzo się zmieniło.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 11:56   #53
zielonaziutkeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

dzieki MHS za ten ranking, ale tak jak zauważyła 84eve wszystko się strasznie szybko zmienia, ten ranking niby taki swiezy a KB cos tam pozmieniał i ING tez zmieniło. Teraz maja 5% powyzej 100 tys i 4,75% jak masz mniej. Całkiem fajna opcja jak dla mnie.
Długo działaja na tym rynku wiec chyba warto im zaufac?
zielonaziutkeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 17:03   #54
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

ING to moim zdaniem dobry bank, w końcu to stary bank śląski, a on był długo na rynku. Tak samo uważam, że KB, mBank i Raiffeisen to dobre banki.
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 18:43   #55
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

mbank jest o.k., szczegolnie dla studentow. Ale tak jak osoba, ktora zalozyla ten watek chcialabym wrzucic gdzies troszke pieniedzy. Zaraz obejrze KB i Polbank i porownam oferty.
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 17:05   #56
84eve
Raczkowanie
 
Avatar 84eve
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 71
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

Cream i jak tam Twoje poszukiwania i porównywania? Który bank lepszy Twoim zdaniem?
84eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 19:48   #57
Cream
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 764
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

No chyba KB, ale i tak nie zdazylam na promocje... Tak czy inaczej zastanowie sie nad tym bankiem.
Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 09:51   #58
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

ja straciłam na funduszu inwestycyjnym prawie 700 zł i ciągle spada. jestem załamana
nie wiem co robic. ostatnie tygodnie czekałam myśląc, że musi w końcu być odbicie ale jest coraz gorzej. boje się, że sprzedam jednostki i nagle zaczną rosnąć..
chyba musze sprzedać to dziadostwo i wpłacić na jakąś lokatę tylko szlag mnie trafia jak myśle ile lat będe czekać na odrobienie strat..

w których bankach teraz najbardziej się opłaca? na reklamach wszędzie pięknie ale wiadomo, że są różne kruczki.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 11:23   #59
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

ja też zastanawiam się czy dzisiaj nie jechac i sprzedac te fundusz ja straciła ok 1200 zł wiec... nadal spadaja a ja nie che juz tracic... przewidywania sa takie ze nadal bedzie załamanie rynku...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 21:13   #60
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: chcę zainwestować troszkę pieniędzy.. ale gdzie?

moi rodzice stracili w ciągu roku 40tys. w funduszach. jak na razie pieniądze trzymają dalej. i ja też im radzę je trzymać. te straty można odrobić i wyjść na plus, jednak potrzeba już na to dużo, dużo dłuższego okresu. zapewne nie mniej niż 5-6 lat.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 19:43:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.