Mamy luty 2020 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-15, 20:09   #661
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Olciaola, to już duży dzidziuś! Jaką wspaniała wiadomość! A na kiedy masz umówione prenatalne?

Aga, daj znać jak się czujesz po wizycie

Terha, ja jak tylko dowiedziałam się o ciąży pobiegłam do dentysty, bo przeczuwałam, że może konieczne być leczenie. Dwie wizyty i mam już problem z głowy Polecam szybko się tym zająć, żeby nie spędzało snu z powiek Ja po urlopie muszę wymienić jeszcze dwa wypełnienia.

Byłam dziś na rozmowie z dyrekcją i jestem bardzo mile zaskoczona! Reakcja była bardzo pozytywna i mam pełną wsparcie od szefa. Naprawdę mi ulżyło, bo bałam się tej rozmowy. Dyrektor nie robił problemu z tego, że chcę wybrać urlop przed zwolnieniem lekarskim, a zwolnienie sam sugerował. Więc jestem spokojniejsza!

Dziewczyny, czy Was też boli podbrzusze? Mnie dziś boli do tego stopnia, że budziłam się w trakcie snu, boli mnie od tego żołądek. Zaczynam się martwić, bo wyjazd tuż tuż...Lekarka mówiła mi, że gdyby bóle się nasilały albo utrudniały funkcjonowanie, trzeba leczyć to hormonalnie...Nieco mnie to przeraziło. I zaczęło stresować. Nie potrafię ocenić, czy to jest ból tak ostry, by był martwiący.
Harmattan mnie tak brzuch bolał na początku ciąży, wtedy dr kazał brać nospe 3 razy dziennie(po transferze). Potem około 6-7tyg tylko wrazie bolu i skurczu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 20:15   #662
aga 398
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 186
Dot.: Mamy luty 2020

Przykro mi cholernie mi przykro ze mam aniolka w niebie;(;( moje serduszko przestalo bic ai drugie peklo w pol. Moze to wczesnie ale ja pokochalam to dzieciatko;( tak bardzo pragnelam. Teraz czeka mnie przeprawa bo dostalam skierowanie do szpitala z racji ujemnej krwi ale moj szpital robi zawsze zabieg a ja zabiegu nie chce. Juz pojawila sie krew na usg lekarz mowu ze sie zaczelo (mimo ze rano bralam leki) wiec raczej samo sobie poradzi. Mam mozliwosc pojechac do innego miasta, tam sprobuja farmakologicznie bo tam ponoc zabieg to istatecznosc. Co myslicie?? Warto?? Ten lekarz nastraszyl mnie zakazeniami ale z drugiej strony mogliby dac mi szanse moze akurat. Ja nie chce czekac kilka miesiecy by moc sie starac znowu;(
__________________
14.07.2009r.


24.08.2012r. Termin porodu
28.08.2012r. Lenka Nasz Najwiekszy Skarb



aga 398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 20:32   #663
Aniolek900214
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 502
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez aga 398 Pokaż wiadomość
Przykro mi cholernie mi przykro ze mam aniolka w niebie;(;( moje serduszko przestalo bic ai drugie peklo w pol. Moze to wczesnie ale ja pokochalam to dzieciatko;( tak bardzo pragnelam. Teraz czeka mnie przeprawa bo dostalam skierowanie do szpitala z racji ujemnej krwi ale moj szpital robi zawsze zabieg a ja zabiegu nie chce. Juz pojawila sie krew na usg lekarz mowu ze sie zaczelo (mimo ze rano bralam leki) wiec raczej samo sobie poradzi. Mam mozliwosc pojechac do innego miasta, tam sprobuja farmakologicznie bo tam ponoc zabieg to istatecznosc. Co myslicie?? Warto?? Ten lekarz nastraszyl mnie zakazeniami ale z drugiej strony mogliby dac mi szanse moze akurat. Ja nie chce czekac kilka miesiecy by moc sie starac znowu;(
Aga, bardzo mi przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniolek900214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 20:38   #664
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez aga 398 Pokaż wiadomość
Przykro mi cholernie mi przykro ze mam aniolka w niebie;(;( moje serduszko przestalo bic ai drugie peklo w pol. Moze to wczesnie ale ja pokochalam to dzieciatko;( tak bardzo pragnelam. Teraz czeka mnie przeprawa bo dostalam skierowanie do szpitala z racji ujemnej krwi ale moj szpital robi zawsze zabieg a ja zabiegu nie chce. Juz pojawila sie krew na usg lekarz mowu ze sie zaczelo (mimo ze rano bralam leki) wiec raczej samo sobie poradzi. Mam mozliwosc pojechac do innego miasta, tam sprobuja farmakologicznie bo tam ponoc zabieg to istatecznosc. Co myslicie?? Warto?? Ten lekarz nastraszyl mnie zakazeniami ale z drugiej strony mogliby dac mi szanse moze akurat. Ja nie chce czekac kilka miesiecy by moc sie starac znowu;(
Kochana, bardzo współczuje, bardzo. Przechodziłam przez to w lutym. Zdecydowałam się na zabieg w szpitalu pod okiem mojego lekarza, żeby podczas dwóch dni pobytu mieć wszystko za sobą, czysto, sprawnie... bezpiecznie... Czekałam na wieści, mało się udzielam ale dużo czytam. Trzymam mocno kciuki za Ciebie.
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 20:57   #665
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez aga 398 Pokaż wiadomość
Przykro mi cholernie mi przykro ze mam aniolka w niebie;(;( moje serduszko przestalo bic ai drugie peklo w pol. Moze to wczesnie ale ja pokochalam to dzieciatko;( tak bardzo pragnelam. Teraz czeka mnie przeprawa bo dostalam skierowanie do szpitala z racji ujemnej krwi ale moj szpital robi zawsze zabieg a ja zabiegu nie chce. Juz pojawila sie krew na usg lekarz mowu ze sie zaczelo (mimo ze rano bralam leki) wiec raczej samo sobie poradzi. Mam mozliwosc pojechac do innego miasta, tam sprobuja farmakologicznie bo tam ponoc zabieg to istatecznosc. Co myslicie?? Warto?? Ten lekarz nastraszyl mnie zakazeniami ale z drugiej strony mogliby dac mi szanse moze akurat. Ja nie chce czekac kilka miesiecy by moc sie starac znowu;(


Bardzo mi przykro nie wiem co radzić jeżeli chodzi o zabieg. Przemysl to na spokojnie. Może porozmawiaj z kimś kto taki zabieg miał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 21:12   #666
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

Bardzo współczuję bo przechodziłam to w kwietniu u mnie zaczeło się wszystko samo. Wszystko się wyczyściło i w maju byłam już w kolejnej aktualnej ciąży

Edytowane przez Angelika1237
Czas edycji: 2019-07-15 o 21:14
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-15, 22:18   #667
olciaola123
Przyczajenie
 
Avatar olciaola123
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 24
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan
Olciaola, to już duży dzidziuś! Jaką wspaniała wiadomość! A na kiedy masz umówione prenatalne?
na 29, wiec jeszcze 2 tygodnie

Ja też już zaliczyłam wizytę u dentysty. Nauczona doświadczeniem z poprzedniej ciąży, gdzie miałam mdłości do końca 18 tygodnia chciałam to zrobić jak najszybciej

Super, że masz wsparcie u pracodawcy. Fajnie, że pracą nie musisz się przejmować

Co do bóli to się nie wypowiem, bo brzuch bolał mnie tylko na samym początku. Ale lekarz na każdej wizycie pyta mnie, czy brzuch nie boli, więc może to normalne. No i w pierwszej ciąży brałam nospę. Fakt, że na póżniejszym etapie, ale nospa w ciąży jest bezpieczna, więc możesz brać bez obaw.

Aga Aż nie wiem, co napisać Przechodziłam przez to samo. Poronienie w siódmym tygodniu. Na "szczęście" wszystko u mnie potoczyło się samo. No i w kolejną ciążę zaszłam zaraz po tym. Życzę Ci dużo, dużo siły no i wsparcia wśród najbliższych.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olciaola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 07:02   #668
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Aga, kochana, nie wiem co napisac strasznie mi przykro

Hartmann super z pracodawca! Na pewno ulga, ze wspiera i nie patrzy krzywo. Co do podbrzusza to tez mialam na samym poczatku, ale polozna mowila mi wczoraj, ze macica bedzie sie jeszcze rozszerzac (zwlaszcza pod koniec trymestru) i te bole/dyskomfort moga powrocic. Moze warto zadzwonic chociaz do gina sie upewnic?

Ja mialam spotkanie z polozna, na ktore (jak wiecie) nastawialam sie negatywnie i oczywiscie niepotrzebnie. Bardzo zaskoczyl mnie ogromny nacisk na zdrowie i komfort psychiczny w i po ciazy! Bardzo wypytywano mnie o wszystkie depresje i inne w rodzinie, bez wchodzenia w szczegoly powiem, ze wylapaly bardzo duzo zanim cokokwiek powiedzialam. Oferty realnej ponocy, terapii i ogolnie monitorowania wszystkiego tez mnie zaskoczyly. Dlatego, gdy przyszlo do wyrazenia mojej prosby o cc nie powiem, ze sie nie zdziwila ale generalnie powiedziala, ze sa wskazania psych do mojej prosby i rozumie. Nie zrozumcie mnie zle dziewczyny, ja sobie zdaje sprawe z zagrozen, z tego, ze to jest operacja, ze sie dluzej do sibie dochodzi, ale wlasnie wiele czynnikow sklada sie na to, ze ja nie widze innej opcji dla siebie.

Dzis idziemy na usg i mam nadzieje zobaczyc serduszkob tutaj pytanie: czy w 7/8tc robiono wan usg dopochwowo? Czy to juz niekoniecznie? Nie chce mi sie depilowac

Ah jeszcze jedno, o jakich badaniach prenatalnych mowicie (w pl)? Na syndromy edwardsa, patau, downa, jest cos jeszcze? Bede w kraju w sierpniu wiec zastanawiam sie, czy sa jakies badania, ktorych tutaj nie robia a moze warto za nie zaplacic?
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 07:26   #669
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez aga 398 Pokaż wiadomość
Przykro mi cholernie mi przykro ze mam aniolka w niebie;(;( moje serduszko przestalo bic ai drugie peklo w pol. Moze to wczesnie ale ja pokochalam to dzieciatko;( tak bardzo pragnelam. Teraz czeka mnie przeprawa bo dostalam skierowanie do szpitala z racji ujemnej krwi ale moj szpital robi zawsze zabieg a ja zabiegu nie chce. Juz pojawila sie krew na usg lekarz mowu ze sie zaczelo (mimo ze rano bralam leki) wiec raczej samo sobie poradzi. Mam mozliwosc pojechac do innego miasta, tam sprobuja farmakologicznie bo tam ponoc zabieg to istatecznosc. Co myslicie?? Warto?? Ten lekarz nastraszyl mnie zakazeniami ale z drugiej strony mogliby dac mi szanse moze akurat. Ja nie chce czekac kilka miesiecy by moc sie starac znowu;(
Aguś, tak mi przykro...Nawet nie wyobrażam sobie jak musi Ci być teraz trudno...Nie było za wcześnie na wielką miłość matki do dziecka i przywiązania do myśli, że dzieciątko już jest - dla niego już na zawsze będziesz mamą, która otaczała go ciepłymi myślami i troską od początku. Życzę Ci dużo siły, nie poddawaj się w walce o kolejne maleństwo, daj sobie czas i staraj się nie wywoływać presji. Jesteśmy z Tobą!
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 08:30   #670
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość

Dzis idziemy na usg i mam nadzieje zobaczyc serduszkob tutaj pytanie: czy w 7/8tc robiono wan usg dopochwowo? Czy to juz niekoniecznie? Nie chce mi sie depilowac


Mi w 9+0 robił już przez brzuch, myślę, że w 7 może być jeszcze dopochwowo. Ale pewna nie jestem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 09:12   #671
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez olciaola123 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na kontroli, maluszek ma 3.9cm i ogólnie jest wszystko w porządku
Teraz byle do prenatalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość

Byłam dziś na rozmowie z dyrekcją i jestem bardzo mile zaskoczona! Reakcja była bardzo pozytywna i mam pełną wsparcie od szefa. Naprawdę mi ulżyło, bo bałam się tej rozmowy. Dyrektor nie robił problemu z tego, że chcę wybrać urlop przed zwolnieniem lekarskim, a zwolnienie sam sugerował. Więc jestem spokojniejsza!

Super. Zazdroszczę, że masz już to za sobą. Mogłabyś mi dokładniej na priv napisać jak wyglądała ta rozmowa. Czy przyszłaś i powiedziałaś, że jesteś w ciąży i czekałaś na reakcję z drugiej strony... Mnie czeka taka rozmowa za 2 tygodnie, bo dzisiaj wyjeżdżamy na urlop i mam ogromnego stresa. Na szczeście mam jeszcze koleżankę w pracy, która w październiku zeszłego roku poszła na zwolnienie z powodu ciąży. Myślę, że mi coś podpowie . U mnie będzie trochę bardziej skomplikowane, bo byłyśmy z koleżanką jedynymi nauczycielkami tego przedmiotu. Na koniec roku dowiedziałam się, że koleżanka zmienia stanowisko i dyrekcja poprosiła mnie o poszukanie kogoś na zmianę ze mną na pół etatu. Teraz będzie musiała szukać na 1,5 etatu .


Cytat:
Napisane przez aga 398 Pokaż wiadomość
Przykro mi cholernie mi przykro ze mam aniolka w niebie;(;( moje serduszko przestalo bic ai drugie peklo w pol. Moze to wczesnie ale ja pokochalam to dzieciatko;( tak bardzo pragnelam. Teraz czeka mnie przeprawa bo dostalam skierowanie do szpitala z racji ujemnej krwi ale moj szpital robi zawsze zabieg a ja zabiegu nie chce. Juz pojawila sie krew na usg lekarz mowu ze sie zaczelo (mimo ze rano bralam leki) wiec raczej samo sobie poradzi. Mam mozliwosc pojechac do innego miasta, tam sprobuja farmakologicznie bo tam ponoc zabieg to istatecznosc. Co myslicie?? Warto?? Ten lekarz nastraszyl mnie zakazeniami ale z drugiej strony mogliby dac mi szanse moze akurat. Ja nie chce czekac kilka miesiecy by moc sie starac znowu;(

Przykro mi bardzo .


Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość

Ja mialam spotkanie z polozna, na ktore (jak wiecie) nastawialam sie negatywnie i oczywiscie niepotrzebnie. Bardzo zaskoczyl mnie ogromny nacisk na zdrowie i komfort psychiczny w i po ciazy! Bardzo wypytywano mnie o wszystkie depresje i inne w rodzinie, bez wchodzenia w szczegoly powiem, ze wylapaly bardzo duzo zanim cokokwiek powiedzialam. Oferty realnej ponocy, terapii i ogolnie monitorowania wszystkiego tez mnie zaskoczyly. Dlatego, gdy przyszlo do wyrazenia mojej prosby o cc nie powiem, ze sie nie zdziwila ale generalnie powiedziala, ze sa wskazania psych do mojej prosby i rozumie. Nie zrozumcie mnie zle dziewczyny, ja sobie zdaje sprawe z zagrozen, z tego, ze to jest operacja, ze sie dluzej do sibie dochodzi, ale wlasnie wiele czynnikow sklada sie na to, ze ja nie widze innej opcji dla siebie.

Ah jeszcze jedno, o jakich badaniach prenatalnych mowicie (w pl)? Na syndromy edwardsa, patau, downa, jest cos jeszcze? Bede w kraju w sierpniu wiec zastanawiam sie, czy sa jakies badania, ktorych tutaj nie robia a moze warto za nie zaplacic?

No widzisz. Nie warto się negatywnie nastawiać .


Te najczęściej wykonywane badania prenatalne to USG genetyczne i test podwójny. Poczytaj sobie w internecie. W sumie nie dają 100 % pewności (mogą się mylić w jedną lub drugą stronę), no ale podobno warto.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-16, 12:29   #672
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Kurczę przełożyli mi usg prenatalne z 5.08 na 2.08 . Niby tylko 3 dni a cieszę się jakby to 14 dni było
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 12:44   #673
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Kurczę przełożyli mi usg prenatalne z 5.08 na 2.08 . Niby tylko 3 dni a cieszę się jakby to 14 dni było

Hehe


Ja jestem po wizycie u stomatologa i zęby mam zdrowe . Powiedziała, że w ciąży nie do końca tak jest, że dziecko wyciąga wapń z kości, ale że w przypadku karmienia piersią mogą rzeczywiście pojawić się duże problemy bo wtedy dziecko ściąga wapń z pokarmu.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 13:19   #674
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość


Ja jestem po wizycie u stomatologa i zęby mam zdrowe . Powiedziała, że w ciąży nie do końca tak jest, że dziecko wyciąga wapń z kości, ale że w przypadku karmienia piersią mogą rzeczywiście pojawić się duże problemy bo wtedy dziecko ściąga wapń z pokarmu.
Gratuluję! Masz ten punkt odhaczony, to zawsze mniej zmartwień

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Kurczę przełożyli mi usg prenatalne z 5.08 na 2.08 . Niby tylko 3 dni a cieszę się jakby to 14 dni było
To super! Ja sama zastanawiam się jak doczekać do kolejnego badania we względnym spokoju o to, ci się dzieje haha! To jakaś magia, ale po 3 dniach od usg już zaczynam panikować.

Dziewczyny, oprócz USG poszerzonego robicie test pappa?
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 13:25   #675
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Gratuluję! Masz ten punkt odhaczony, to zawsze mniej zmartwień



To super! Ja sama zastanawiam się jak doczekać do kolejnego badania we względnym spokoju o to, ci się dzieje haha! To jakaś magia, ale po 3 dniach od usg już zaczynam panikować.

Dziewczyny, oprócz USG poszerzonego robicie test pappa?
Ja nie robię Pappa chyba,że usg wyjdzie źle
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 14:23   #676
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Ja robię tylko usg chyba,że źle wyjdzie to w tedy pappe zrobię. Jutro mam wizytę i jak będzie wszystko dobrze,to umówię się na prenatalne na początek sierpnia.
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 18:41   #677
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość

Dziewczyny, oprócz USG poszerzonego robicie test pappa?
Ja robię. Mam wapliwości, bo piszą że te wyniki i tak nie dają 100 % pewności, ale to zawsze większa pewność, więc zaryzykuję. W kolejnej ciąży będę już mieć za darmo, więc teraz mogę odżałować te 200 zł więcej.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2019-07-16 o 18:44
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 18:42   #678
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

Ja też nie robiłam Pappa samo USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 18:56   #679
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Pytam, bo moja lekarka prowadząca wprost powiedziała, że poleca zrobić i test pappa. Mówiła, że USG i tak robi na każdej wizycie, a z testem wszystko jest bardziej wiarygodne. U nas informacja o ewentualnych chorobach nic nie zmieni, stąd mam wątpliwości, czy dodatkowo płacić i niepotrzebnie się stresować...Ale widzę, że nie jest to regułą, by te badania robić razem, więc chyba się nie zdecyduję
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 06:48   #680
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Mi też lekarz zalecił zrobienie pappa. Mówi że skoro jest taka możliwość to warto z niej skorzystać chociażby dla większego komfortu psychicznego potem.
Jestem zapisana na poniedziałek, to będzie 12+2. Trochę się obawiam.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 07:49   #681
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

Ja słyszałam za dużo historia gdzie z pappy wyszło wszystko ok a dzieci rodziły się chore i na odwrót nawet od mojej położnej więc ja odpuściłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 12:59   #682
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Mamy luty 2020

Czytam teraz internety o tym Pappa i już głupieje
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 13:56   #683
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej. Niedługo mam wizytę i już z tego stresu mi w gardle zaschło, serce telepie... Oby wszystko było dobrze
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 14:28   #684
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej. Niedługo mam wizytę i już z tego stresu mi w gardle zaschło, serce telepie... Oby wszystko było dobrze
Daj znać jak poszło! Kciuki ściśnięte!

PinkSlip, ja już chyba nie będę czytać, ale i odpuszczę sobie badanie...Na pewno idziemy na rozszerzone USG, warto wykonać je na dobrym sprzęcie. Poza tym słyszałam, że często po takim USG wskazuje się najbardziej zbliżoną datę porodu. Ale test sobie odpuszczam
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 16:45   #685
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Daj znać jak poszło! Kciuki ściśnięte!

PinkSlip, ja już chyba nie będę czytać, ale i odpuszczę sobie badanie...Na pewno idziemy na rozszerzone USG, warto wykonać je na dobrym sprzęcie. Poza tym słyszałam, że często po takim USG wskazuje się najbardziej zbliżoną datę porodu. Ale test sobie odpuszczam
Ja właśnie zrobiłam tak samo poszłam prywatnie na USG na dobrym sprzęcie a Pappa sobie odpuściłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 17:33   #686
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Już jestem po, wszystko dobrze, dzidziuś ładnie rośnie, serduszko puka😍😍😍
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 18:14   #687
ziomalka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 73
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Angelika1237 Pokaż wiadomość
Ja właśnie zrobiłam tak samo poszłam prywatnie na USG na dobrym sprzęcie a Pappa sobie odpuściłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja bym też odpuściła... Tylko nie wiem, czy na siłę nie będą kazali mi tego zrobić, skoro mam niby to na fundusz ze względu na wiek :/
ziomalka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 19:54   #688
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Już jestem po, wszystko dobrze, dzidziuś ładnie rośnie, serduszko puka😍😍😍
To świetne wieści! Tak się cieszę!

Jak Wasze samopoczucie dziewczyny?
Ja mam wrażenie, że objawy ustąpiły, nawet piersi nie są takie tkliwe jak wcześniej. Mam apetyt w końcu. Tylko brzuch pobolewa od czasu do czasu. Nie wiem czy powinnam się martwić, czy cieszyć...
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 20:02   #689
ziomalka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 73
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
To świetne wieści! Tak się cieszę!

Jak Wasze samopoczucie dziewczyny?
Ja mam wrażenie, że objawy ustąpiły, nawet piersi nie są takie tkliwe jak wcześniej. Mam apetyt w końcu. Tylko brzuch pobolewa od czasu do czasu. Nie wiem czy powinnam się martwić, czy cieszyć...

Mi też już mdłości odpuszczają, ale z kolei właśnie brzuszek pobolewa :/ Niby ma prawo, ale człowiek się stresuje.
ziomalka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-18, 07:38   #690
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Bylismy przedwczoraj na usg, wszystko ok jak na ten etap, serduszko bije i rosnie ksiazkowo babka z pomiarow wyliczyla (zaznaczajac, ze wszystko jest tak malenkie ze moze byc jednak troche niedokladnie), ze ciaza ma 6t6d (we wtorek). Oczywiscie nadal poslugujemy sie data OM do usg 12tyg. Poki co daty rozwiazania sa pomiedzy 21.02 a 3.03, znajac nasze szczescie bedzie 29.02
Po potwierdzeniu ze wszystko jest ok pojechalismy powiedziec rodzicom partnera (bardzo sie ucieszyli, byli ogromnie zaskoczeni), pozniej moim i najblizszym przyjaciolom. W poniedzialek planujemy oglosic na wiosce, zebym mogla przestac unikac wreszcie pubu i chodzic tam na herbatki moze nawet poszerza asortyment bezalkoholowych piw dla mnie haha
Ja wiem, ze to wszystko jest jeszcze wczesnie i kazdemu zaznaczamy wrecz, ze wszystko moze sie wydarzyc, ale nawet jesli, to ja bym wolala jednak mowic o tym glosno, chociazby po to, by zwiekszac swiadomosc i ‚odczarowac’ te tematy tabu. Niemniej jestesmy wszyscy bardzo pozytywnej mysli, gdzies na samym poczatku jednego dnia obudzilam sie tak bardzo spokojna i pelna absolutnej pewnosci, ze wszystko jest i bedzie dobrze. Nie umiem tego wyjasnic logicznie.

Nudnosci to mi sie dopiero zaczely 2 tyg temu, jeszcze do toalety nie lecialam, ale juz kilka porankow bylo takich, ze myslalam, ze polece wczoraj mdlosci mnie wrecz obudzily mysle, ze jest gorzej kiedy jestem zmeczona. Brzuch tylko troszke czuje, za to wczoraj sie czyms strulam i latalam do lazienki co chwile, juz jest lepiej teraz ale nadal costam sie przelewa, az sie boje cos zjesc :/

Zbieracie juz informacje o roznych sprzetach i gadzetach? Np o wozkach? Nie mowie o kupowaniu tylko takim pobieznym rozgladaniu sie?
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.