Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60 - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-06-02, 20:36   #4681
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ale ałun to aluminium.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No i klops.
Czyli nie ma nic ciekawego na rynku 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 20:41   #4682
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No i klops.
Czyli nie ma nic ciekawego na rynku 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są jeszcze kremowe dezodoranty z sodą np z Lale
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 20:44   #4683
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Są jeszcze kremowe dezodoranty z sodą np z Lale
Są, ale nie każdej skórze pasują. Moja po produktach z sodą wysusza się i puchnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 20:52   #4684
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Są, ale nie każdej skórze pasują. Moja po produktach z sodą wysusza się i puchnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sa też bez sody - 4szpaki maja a LaLe też ma wprowadzić, ale jeszcze nie wiadomo kiedy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 20:54   #4685
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Ja sama robiłam taki dezodorant na bazie sody i oleju kokosowego ale na dłuższą metę nieskuteczny. Zauważyłam, że najlepiej jak niczego nie używam. Po wszystkim się pocę ale po dezodorancie pot śmierdzi jeszcze gorzej i wrzyna się w bluzki (zapach się nie spiera). Ostatnio smaruję aloesem zatężonym i wodą toaletową na alkoholu. No i na noc co kilka dni bloker. Ja najbardziej pocę się z nerwów i kiedy marznę. Jak jest gorąco to mniej i nie tak śmierdząco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 21:22   #4686
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Są, ale nie każdej skórze pasują. Moja po produktach z sodą wysusza się i puchnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jasne, to tak jak z każdym składnikiem - komuś może nie służyć.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-02, 21:36   #4687
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Mam śledzie w oleju w litrowym słoiku. Nie zjem ich przed terminem, mogę je zamrozić czy rozsadzi mi słoik? Jest to olej, nie woda, dlatego się zastanawiam hmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-06-02, 23:28   #4688
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

GDAŃSK

fajny hotel z wyżywieniem hb, basenem i salą zabaw dla dzieci - poszukuję, ktoś coś?
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 00:56   #4689
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Mam śledzie w oleju w litrowym słoiku. Nie zjem ich przed terminem, mogę je zamrozić czy rozsadzi mi słoik? Jest to olej, nie woda, dlatego się zastanawiam hmm
Słoik otwarty? Jeśli nie, to bez problemu zostaw w lodówce. Mrożenie odradzam - jeśli nawet słoika nie rozsadzi, to po rozmrożeniu ze śledzi papka się zrobi.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Trzeba by o tym mówić częściej, bo jeśli ktoś chce zrezygnować z aluminium i zastąpić to ałunem, to to jest zamienił stryjek siekierkę na kijek. Po ałun można sięgnąć z innych powodów, ale nie dlatego, że się ma jakieś obiekcje w stosunku do aluminium.
A to amelinium serio nadal zabójcze jest? Pytam bez ironii. Pamiętam sprzed lat, niemal 30, gdy moja kuzynka przestrzegała wszystkich przed folią aluminiową, bo niby jakiś jej profesor z uczelni twierdził, że to szkodliwe jest i należy unikać (pominę milczeniem, że w pierwszej połowie lat '90 folia aluminiowa to był naprawdę rarytas i chyba ostatnia z rzeczy, która wówczas ludziom szkodziła; bo co ma szkodzić, czego się nie używa?). Podobnie ta teoria, żeby cytrynę dodawać do herbaty dopiero po usunięciu torebki/liści, bo glin i się Alzheimera dostanie i kaplica, tyle człowieka widzieli...


Z antyperspirantów polecam Ziaja Yego, bloker potu. Dwa razy w tygodniu i problem z głowy. Pieniądze śmieszne.
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 06:45   #4690
ceccylia_paladin
Wtajemniczenie
 
Avatar ceccylia_paladin
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Słoik otwarty? Jeśli nie, to bez problemu zostaw w lodówce. Mrożenie odradzam - jeśli nawet słoika nie rozsadzi, to po rozmrożeniu ze śledzi papka się zrobi.

A to amelinium serio nadal zabójcze jest? Pytam bez ironii. Pamiętam sprzed lat, niemal 30, gdy moja kuzynka przestrzegała wszystkich przed folią aluminiową, bo niby jakiś jej profesor z uczelni twierdził, że to szkodliwe jest i należy unikać (pominę milczeniem, że w pierwszej połowie lat '90 folia aluminiowa to był naprawdę rarytas i chyba ostatnia z rzeczy, która wówczas ludziom szkodziła; bo co ma szkodzić, czego się nie używa?). Podobnie ta teoria, żeby cytrynę dodawać do herbaty dopiero po usunięciu torebki/liści, bo glin i się Alzheimera dostanie i kaplica, tyle człowieka widzieli...


Z antyperspirantów polecam Ziaja Yego, bloker potu. Dwa razy w tygodniu i problem z głowy. Pieniądze śmieszne.
Słoik zamknięty, ale termin ważności się zbliża. Może komuś oddam w takim razie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ceccylia_paladin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 06:49   #4691
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
A to amelinium serio nadal zabójcze jest? Pytam bez ironii. Pamiętam sprzed lat, niemal 30, gdy moja kuzynka przestrzegała wszystkich przed folią aluminiową, bo niby jakiś jej profesor z uczelni twierdził, że to szkodliwe jest i należy unikać (pominę milczeniem, że w pierwszej połowie lat '90 folia aluminiowa to był naprawdę rarytas i chyba ostatnia z rzeczy, która wówczas ludziom szkodziła; bo co ma szkodzić, czego się nie używa?). Podobnie ta teoria, żeby cytrynę dodawać do herbaty dopiero po usunięciu torebki/liści, bo glin i się Alzheimera dostanie i kaplica, tyle człowieka widzieli...


Z antyperspirantów polecam Ziaja Yego, bloker potu. Dwa razy w tygodniu i problem z głowy. Pieniądze śmieszne.
Mieszkam we Francji i tu jest duza kampania przeciwko soli aluminium. A poniewaz na watku udzielaja sie osoby z wiedza chemiczna, wiec zapytalam co mysla.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-03, 06:56   #4692
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Mieszkam we Francji i tu jest duza kampania przeciwko soli aluminium. A poniewaz na watku udzielaja sie osoby z wiedza chemiczna, wiec zapytalam co mysla.
W Norwegii też . Mówi się głośno w publicznych mediach o zaprzestaniu codziennego stosowania antyperspirantów.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 07:28   #4693
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
GDAŃSK

fajny hotel z wyżywieniem hb, basenem i salą zabaw dla dzieci - poszukuję, ktoś coś?
Jak chcesz mogę ci wysłać na priv fajny hotel, basen też ma od niedawna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 07:31   #4694
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 496
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że najlepiej jak niczego nie używam. Po wszystkim się pocę ale po dezodorancie pot śmierdzi jeszcze gorzej i wrzyna się w bluzki (zapach się nie spiera). Ostatnio smaruję aloesem zatężonym i wodą toaletową na alkoholu. No i na noc co kilka dni bloker.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też niczego nie używam, bo używanie dezodorantów/ antyperspirantów bez aluminium nie ma sensu, zera działania a z aluminium używać nie chcę. Trzeba oczywiście częściej prać, ale jest to cena, którą jestem gotowa zapłacić. Mam jeden antyperspirant z aluminium "na specjalne okazje": rozmowy o pracę i podobne, ale używam bardzo rzadko, od półtora roku w ogóle.

Natomiast nie nazwałabym używanie blokera i wody toaletowej na alkoholu nie używaniem niczego
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 07:34   #4695
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Jak chcesz mogę ci wysłać na priv fajny hotel, basen też ma od niedawna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poproszę. Mam nadzieję tylko że nie ten co miałam upatrzony, jednak niestety ma zajęty termin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 07:36   #4696
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Poproszę. Mam nadzieję tylko że nie ten co miałam upatrzony, jednak niestety ma zajęty termin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko on nie jest w centrum Gdańska, raczej tak dalej troszkę, ale wyśle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 07:56   #4697
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Mam śledzie w oleju w litrowym słoiku. Nie zjem ich przed terminem, mogę je zamrozić czy rozsadzi mi słoik? Jest to olej, nie woda, dlatego się zastanawiam hmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zostawiłabym w lodówce. Olej to konserwant, jak jeszcze ma cebulkę to tym bardziej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 07:58   #4698
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No i klops.
Czyli nie ma nic ciekawego na rynku 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są dezodoranty z Triethyl Citrate. Te na sodzie w formie kremowej jak już wspomniano. Na alkoholu z dodatkiem olejków eterycznych. Z cynkiem. Więc trochę tego jest. Kwestię skuteczności trzeba testować samemu.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
A to amelinium serio nadal zabójcze jest? Pytam bez ironii. Pamiętam sprzed lat, niemal 30, gdy moja kuzynka przestrzegała wszystkich przed folią aluminiową, bo niby jakiś jej profesor z uczelni twierdził, że to szkodliwe jest i należy unikać (pominę milczeniem, że w pierwszej połowie lat '90 folia aluminiowa to był naprawdę rarytas i chyba ostatnia z rzeczy, która wówczas ludziom szkodziła; bo co ma szkodzić, czego się nie używa?). Podobnie ta teoria, żeby cytrynę dodawać do herbaty dopiero po usunięciu torebki/liści, bo glin i się Alzheimera dostanie i kaplica, tyle człowieka widzieli...
Jak widać, zależy kogo spytasz.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 11:34   #4699
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Mieszkam we Francji i tu jest duza kampania przeciwko soli aluminium. A poniewaz na watku udzielaja sie osoby z wiedza chemiczna, wiec zapytalam co mysla.
Trochę śledziłam temat i swoje zdanie opieram m.in. na podstawie opinii SCCS.

Stanowisko takich kampanii jest raczej rozbieżne z obecnym stanem wiedzy i ze stanowiskiem SCCS (Scientific Committee on Consumer Safety), dlatego mnie dosyć dziwi taka kampania
Może jakby "wylazło" jakieś nowe poważne, dobrze dopracowane badanie - tym czasem SCCS samo zleciło w ostatnich latach wykonanie takiego lepiej dopracowanego niż poprzednio badania klinicznego (in vivo na ludziach, o biodostępności z zastosowań na skórę) i w oparciu o to badanie została w 2020 "odświeżona" opinia SCCS o związkach aluminium: https://ec.europa.eu/health/sites/de...sccs_o_235.pdf
Badanie było zlecone, bo w poprzednim były tzw. luki i nie dało się za dużo pewnych wniosków wyciągać. Nowa opinia tak jakby mocniej utwierdza w bezpieczeństwie stosowania aluminium (w kosmetykach), dlatego widzę rozdźwięk opinii SCCS i takiej kampanii
W tym badaniu wyszło z grubsza "Therefore, it may be concluded that aluminium applied in antiperspirant formulations remains outside the body."

Jeśli chodzi o samą rakotwórczość, to stanowisko SCCS obecnie jest takie:
"The SCCS is of the opinion that based on the available information, aluminium from aluminium compounds is not considered to have potential carcinogenicity"

Są takie kategorie rakotwórczości, kat. 1 to udowodnione działanie na ludziach (1a) lub tylko na zwierzętach (1b), kategoria 2 to przypuszczenie ale niewystarczająco dobrze udokomunetowane, uzasadnione. Do kategorii 2 zalicza się nawet np. picie gorących napojów - kawy, herbaty. A SCCS nie zalicza do żadnej z powyższych kategorii związków aluminium w kosmetykach.

Tam jest też trochę o profilu toksykologicznym, nie tylko o rakotwórczości. Tutaj może tak przystępniejszym językiem i po polsku streszczone (gdzieś od połowy tekstu) jakby ktoś był ciekawy https://www.cosmeticscare.eu/nowa-op...wiazkow-glinu/

O jeszcze Lab Muffin zrobiła swój przegląd w zeszłym roku https://labmuffin.com/should-you-avo...s-the-science/
Jest też jej film na YT, ale nie oglądałam, tylko czytałam. Film może być bardziej przystępny

Edytowane przez d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Czas edycji: 2021-06-03 o 11:36
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-03, 11:42   #4700
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Zakopane
Planujemy zrobić imprezę na ok.25 osób,chcielibyśmy wynająć jeden duży dom,wille żeby wszystkich tam ulokować i tam sie bawić,no i jest problem, nie mozemy nic takiego znaleźć.
Ile sie naszukalismy, nadzwonilismy wszystko na nic.
Może ktoś coś wie i poda jakies namiary.
Mogą być też okolicę Zakopca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 11:46   #4701
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88741815]Trochę śledziłam temat i swoje zdanie opieram m.in. na podstawie opinii SCCS.

Stanowisko takich kampanii jest raczej rozbieżne z obecnym stanem wiedzy i ze stanowiskiem SCCS (Scientific Committee on Consumer Safety), dlatego mnie dosyć dziwi taka kampania
Może jakby "wylazło" jakieś nowe poważne, dobrze dopracowane badanie - tym czasem SCCS samo zleciło w ostatnich latach wykonanie takiego lepiej dopracowanego niż poprzednio badania klinicznego (in vivo na ludziach, o biodostępności z zastosowań na skórę) i w oparciu o to badanie została w 2020 "odświeżona" opinia SCCS o związkach aluminium: https://ec.europa.eu/health/sites/de...sccs_o_235.pdf
Badanie było zlecone, bo w poprzednim były tzw. luki i nie dało się za dużo pewnych wniosków wyciągać. Nowa opinia tak jakby mocniej utwierdza w bezpieczeństwie stosowania aluminium (w kosmetykach), dlatego widzę rozdźwięk opinii SCCS i takiej kampanii
W tym badaniu wyszło z grubsza "Therefore, it may be concluded that aluminium applied in antiperspirant formulations remains outside the body."

Jeśli chodzi o samą rakotwórczość, to stanowisko SCCS obecnie jest takie:
"The SCCS is of the opinion that based on the available information, aluminium from aluminium compounds is not considered to have potential carcinogenicity"

Są takie kategorie rakotwórczości, kat. 1 to udowodnione działanie na ludziach (1a) lub tylko na zwierzętach (1b), kategoria 2 to przypuszczenie ale niewystarczająco dobrze udokomunetowane, uzasadnione. Do kategorii 2 zalicza się nawet np. picie gorących napojów - kawy, herbaty. A SCCS nie zalicza do żadnej z powyższych kategorii związków aluminium w kosmetykach.

Tam jest też trochę o profilu toksykologicznym, nie tylko o rakotwórczości. Tutaj może tak przystępniejszym językiem i po polsku streszczone (gdzieś od połowy tekstu) jakby ktoś był ciekawy https://www.cosmeticscare.eu/nowa-op...wiazkow-glinu/

O jeszcze Lab Muffin zrobiła swój przegląd w zeszłym roku https://labmuffin.com/should-you-avo...s-the-science/
Jest też jej film na YT, ale nie oglądałam, tylko czytałam. Film może być bardziej przystępny [/QUOTE]


Na Ciebie zawsze można liczyć

Przypomniało mi się, że miałam kiedyś półprodukt o nazwie Bacti-Pur KLIK, czyli ferment drożdży z rzepakiem, który miał właśnie neutralizować zapach potu oraz regulować wydzielanie sebum. Kupiłam z myślą o tym drugim i pod pachy użyłam tylko kilka razy bez efektu, no ale producent pisze, że trzeba używać systematycznie przez dłuższy czas.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 12:24   #4702
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Aluminium w kosmetykach to jedna rzecz. Częściej natykałam się na podkreślanie, że aluminium w pożywieniu i w napojach jest bardziej szkodliwe i tu się może więcej dziać. Nie mam jeszcze specjalnie wyrobionej opinii, zbieram siły do poczytania
Ale zadyma zawsze największa w kosmetykach, o innych aspektach jakby cisza
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 13:22   #4703
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Słoik zamknięty, ale termin ważności się zbliża. Może komuś oddam w takim razie
Jak zamknięty, to bez problemu postoi w lodówce z miesiąc co najmniej (pamiętam, jak się zdziwiłem na widok śmietany, która była dobra po ponad miesiącu od upływu terminu jej ważności)
[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88741815]Trochę śledziłam temat i swoje zdanie opieram m.in. na podstawie opinii SCCS.
...
[/QUOTE]
Jaki risercz wnikliwy, szacun!
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 13:51   #4704
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88741914]Aluminium w kosmetykach to jedna rzecz. Częściej natykałam się na podkreślanie, że aluminium w pożywieniu i w napojach jest bardziej szkodliwe i tu się może więcej dziać. Nie mam jeszcze specjalnie wyrobionej opinii, zbieram siły do poczytania
Ale zadyma zawsze największa w kosmetykach, o innych aspektach jakby cisza [/QUOTE]No mnie a propos kuchni zawsze zadziwiało np. pieczenie w folii aluminiowej. Nie jestem ekspertem; ale po prostu wydawało mi się to dziwne, tym bardziej; że kiedyś właśnie garnki aluminiowe oskarżali o powodowanie Alzheimera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 14:06   #4705
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Ostatnio kupiłam do przetestowania dezodorant z Nivei - zamiast aluminium ma magnez. Czy to ma szansę działać, a jednocześnie być potencjalnie mniej szkodliwe, czy dałam się nabrać na marketing?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 14:07   #4706
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Jaki risercz wnikliwy, szacun!
Temat interesujący

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No mnie a propos kuchni zawsze zadziwiało np. pieczenie w folii aluminiowej. Nie jestem ekspertem; ale po prostu wydawało mi się to dziwne, tym bardziej; że kiedyś właśnie garnki aluminiowe oskarżali o powodowanie Alzheimera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tu riserczu nie robiłam, jakoś temat mniej rozdmuchany niż antyperspiranty to i mniej mnie interesowało - ale chyba już coś mnie korci do czytania Teraz nie mam tego jakoś uzasadnionego i popartego naukowo, ale i tak nie używam aluminiowych form do pieczenia, folii, patelni, nawet piwerka w puszce nie kupuję
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 14:16   #4707
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

multisport jako dodatkowa osoba:
  1. jakie dane są potrzebne?
  2. czy ma jakiekolwiek znaczenie, czy ktoś jest studentem/czy nie?

Edytowane przez chitrv
Czas edycji: 2021-06-03 o 14:19
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 14:37   #4708
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No mnie a propos kuchni zawsze zadziwiało np. pieczenie w folii aluminiowej. Nie jestem ekspertem; ale po prostu wydawało mi się to dziwne, tym bardziej; że kiedyś właśnie garnki aluminiowe oskarżali o powodowanie Alzheimera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu? Większość form do zapiekanek jest bez pokrywek, a wiele potraw z piekarnika jest właśnie do robienia pod przykryciem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 14:58   #4709
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
multisport jako dodatkowa osoba:
  1. jakie dane są potrzebne?
  2. czy ma jakiekolwiek znaczenie, czy ktoś jest studentem/czy nie?
Adres mailowy osoby, bo benefit systems na niego wysyła link aktywacyjny do kliknięcia by potwierdzić wyrobienie tej karty.
Nie ma znaczenia czy ktoś jest studentem czy nie.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-03, 15:01   #4710
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czemu? Większość form do zapiekanek jest bez pokrywek, a wiele potraw z piekarnika jest właśnie do robienia pod przykryciem.

ziemniaki pojedynczo zawiniete w folie i pieczone w piekarniku
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-08 14:01:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.