Wegańskie wesele - czy ktoś organizował? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-10, 14:35   #31
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
wiecie, że wegańskie oznacza też, że nie będzie ciastek klasycznych, sernika, ciast z kremami, lodów, sałatki itp? Bo tu chodzi również o potrawy BEZ jajek, śmietany, mleka, masła. Dlatego wg mnie trudno będzie ułożyć menu weselne całkowicie wege. Kawy ze śmietanką też nie będzie. Owszem, mogą być zamienniki, ale sernik z nerkowców czy tofu nie będzie smakował jak klasyczny sernik. Po prostu takie potrawy są ryzykowne dla gości nieprzywykłych do potraw wegańskich.
I śledzika też nie będzie do wódki.
Do kogo jest pytanie, czy wiemy? Do wszystkich? Jak tak, to odpowiadam – ja wiem, co oznacza, że jedzenie jest wegańskie. I wiem, że można przygotować wiele ciekawych wegańskich posiłków.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 14:38   #32
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Pytam ogólnie bo cały czas kręcicie się wokół tematu mięsa. No więc nie wiem czy wszyscy sobie uświadamiają ile produktów należy wykluczyć z takiego menu. Owszem, potrawy wegańskie mogą być ciekawe, ale bądźmy rozsądni. Wszyscy wiemy ile różnych potraw serwuje się na weselach. Naprawdę uważasz, że wszystko da się zastąpić roślinnymi zamiennikami bez szkody dla smaku? Bo ja uważam, że nie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 14:42   #33
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Owszem, potrawy wegańskie mogą być ciekawe, ale bądźmy rozsądni. Wszyscy wiemy ile różnych potraw serwuje się na weselach. Naprawdę uważasz, że wszystko da się zastąpić roślinnymi zamiennikami bez szkody dla smaku? Bo ja uważam, że nie.
Nie, nie uważam, że każdą niewegańską potrawę można stworzyć w wersji wegańskiej, szczególnie bez szkody dla smaku. Ale też nie uważam, że na każdym weselu muszą się pojawić konkretne smaki (szczególnie, że pewnie w każdym regionie i w każdej rodzinie tradycja weselna jest trochę inna).
Moim zdaniem można stworzyć wegańskie menu, które będzie bogate, różnorodne i smaczne przynajmniej dla dużej części gości.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 14:47   #34
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Gdyby to były urodziny czy parapetówka ze znajomymi to bym się zgodziła. Ale wesele z wujkiem Wieśkiem i cioteczną babką Stefką? Ryzykowne dość.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 15:08   #35
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

gdzieś jedna wizazanka wspominala, ze byla na weselu, gdzie wszystkie potrawy byly z grzybami - najgorzej jak ktoś nie może/nie lubi grzybów..

Ja z ciekawosci poszlabym na takie wesele, zawsze cos bym zjadła.

Osobiście bym zrobila tak: w zasiegu waszego stolika- dania weganskie, a przy gosciach normalne, aby kazdy mogl cos zjesc. wiadomo, ze jak ktos jada na codzien mięso czy no, produkty ktorych weganie nie uzywaja, to moga nie zjeść, podziubac i tyle z zaplaconego talerzyka... Może lepiej przy zapraszaniu informuj, zobaczysz jak będa reagować. Dobry pomysł z dołaczeniem menu.
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 15:36   #36
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Owszem, może to być jakaś ideologia, ale jednak niewykluczająca jedzenia potraw bezmięsnych. W związku z czym taka osoba wszystkożerna może w zgodzie ze swoim sumieniem zjeść posiłek wegański.
Jeśli zaś ktoś jest weganinem z ideologii, to nie może zgodnie ze swoim sumieniem zjeść posiłku mięsnego.



Ja uważam, że jeśli można w zgodzie ze sobą dopasować się do preferencji gości, np. podać potrawy niskokaloryczne, to należałoby to zrobić. Jeśli z kolei dopasowanie się do preferencji gości wymagałoby złamania własnych zasad, to nie uważam tego za dobre wyjście.
Wcale nie twierdze, że nie można się przestawić na bezmięsne potrawy jedząc na co dzień mięsne, to tylko jedna noc. Tylko po prostu czy goście tak sobie to wytłumaczą. Logiczne ale w chwili "oburzenia" już pewnie sobie tak tego nie wytłumaczą.
Ale to tylko i wyłączeni kwestia gości. U mnie w większości ludzie by to zaakceptowali ale wiem, że ze strony Narzeczonego byłaby wojna i obraza - dla zasady.
Mnie akurat nie trzeba przekonywać do takiej opcji. Starałam się przybliżyć różne spojrzenia na ten temat. Czasem może to jakoś autorce podpowie, że trzeba przemyśleć jak to w jej rodzinie wygląda czy coś (nie twierdzę, że tego nie zrobiła ale czasem są różne perspektywy).

Moje szefostwo to wegetarianie i swoje wesele zrobili mięsne, tylko dla siebie mieli dania bezmięsne. A ich dieta to też ideologiczne (religijne) podstawy. I to właśnie szef powiedział, że trzeba patrzeć na gości organizując wesele. Tylko, że może nie każdemu tak łatwo przyjść akceptacja mięsa na własnej imprezie. Poza tym rezygnacja z mięs w menu jest łatwiejsze niż rezygnacja z wszystkiego co mięsne.

Na tyle, ile znam dania wegańskie to uważam, że gdyby goście nie wiedzieli, że dania są "inne" to w większości nie zauważyliby różnicy a tam, gdzie by zauważyli - uznaliby to za nowość i już.
Najciężej znaleźć zamienniki mięs, to oczywiste. Tak samo śledzików (grzyby się różnią jednak w wyglądzie). Ale ktoś "mniej ogarnięty" pomyślałby, że to takie wesele bez standardowych potraw.
Aczkolwiek - rodzina autorki i jej narzeczonego zdaje sobie sprawę z ich diety, pewnie się połapie, że wiele potraw będzie wegańskich, może nawet się na to nastawią. W końcu zaprasza się rodzinę, która jest bliska, zna się ją dobrze - w drugą stronę też to działa.

Edytowane przez Sophie24
Czas edycji: 2015-02-10 o 15:37
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 16:43   #37
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Z jakiego powodu jesteście weganami? Powody etyczne, religijne czy zwyczajnie sympatia dla tego rodzaju jedzenia?

Wypowiem się z perspektywy mięsożercy
Wraz z mężem byliśmy raz na wegetariańskim weselu i pozytywnie zaskoczyło nas menu - posiłki smaczne, syte. Nigdzie się tak nie objedliśmy O ile menu serwowane było wegetariańskie, jednak zimna płyta mięsna/rybna - ze względu na tradycyjną część rodziny. Ale to odpada jeśli nie jecie mięsa z powodów etycznych.

Jedyna rada - wybrać dobrze doprawione potrawy, smaczne i syte. Ja osobiście nie przepadam za samymi warzywami bez przypraw i byłabym po nich bardzo głodna. Ale testowaliśmy kilkanaście potraw wegańskich, które bardzo nam smakowały - więc nawet mięsożerców da sie przekonać, tylko menu musi być dobre i dopracowane.

Całe menu pewnie dałoby się ułożyć smacznie (choć tu pyatnie o tort i desery), ale może być spora grupa osób na nie (bez powodu i racjonalnych argumentów).

zinka Z wegetarianami nie jest tak skomplikowanie, jakby to się moglo wydawać Mielismy menu wegetariańskie dla kilku osób - przystawka - grillowany bakłażan z serem kozim; zupy - kremy warzywne; dania gorące: leczo warzywne, camembert panierowany, tarty warzywne.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 16:54   #38
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Corn, ale wegetarianie, a WEGANIE to też rożnica.
W przypadku wegan masz jeszcze większe ograniczenia.

Ja bym nie robiła takiego wesela, ale to moje zdanie.

To tak, jakbym ja słuchała np. TYLKO metalu, to też całe wesele mamy grać metal?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 20:09   #39
201709071045
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 106
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Polecam absolutnie cudowne i fantastyczne Avocado - wspaniali ludzie i świetne żarcie!

Jak najbardziej rozumiem ideę wegańskiego jedzenia, ale rozumiem, że może to być niechętnie przyjęte przez babcie Stasię

Cytat:
Napisane przez zinka123 Pokaż wiadomość
My też mamy problem, bo jedna osoba z gości jest wegetarianką i zażyczyła sobie dania bez mięsa i też nie wiem jak to ugryźć
Ja będę miała koleżankę ichtiwege, zupa na bulionie warzywnym, ryba zamiast kotleta, sałatki oraz ciasto.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
To tak, jakbym ja słuchała np. TYLKO metalu, to też całe wesele mamy grać metal?
Dla mnie to nie to samo, bo chodzi o względy etyczne.
201709071045 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 22:14   #40
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

moim zdaniem powinnas zorganizowac wesele zgodnie ze swoimi pogladami-to jest Twoj dzien i jedyny taki w zyciu
jesli jakis wujek Kazio ma sie obrazic i nie przyjsc bo nie bedzie schabowego-to moze i lepiej

nie rozumiem tego oburzenia na wegetarianskie czy bezalkoholowe wesele-nikt Was nie zmusza do przyjscia... to jest dzien przede wszystkim panstwa mlodych i nie idzie sie na wesele po to ,zeby zjesc kotleta i rosol tylko zeby swietowac z mlodymi,

nie mowiac juz o tym, ze np miesozercom przeszkadza brak miesa, wegetarianom mieso, uczulonym na laktoze cos innego, komus brak coca-coli a komus grzyby... nie da sie zadowolic wszystkich
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 22:43   #41
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Mogłabyś powiedzieć, dlaczego tort zrobiłabyś normalny? Trochę mnie to zdziwiło, bo z poprzedniej części Twojej wypowiedzi wynikało, że sama nie miałabyś nic przeciwko wegańskiemu weselu


.
Tort dlatego zrobilabym normalny ale nie caly,pierwsze pietro weganskie,ale ja to bardziej napisalam pod siebie ,bo uwielbiam torty z bita smietana.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 23:36   #42
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Dotka Wiem, że tu chodzi o menu wegańskie, które jest bardziej skomplikowane. Choć podejrzewam, że dla bardziej konserwatywnej części rodziny menu wegetariańskie/ wegańskie to jedno i to samo - schizma od jedynie słusznej drogi schabowego i rosołu

Dla mnie są kwestie do rozróżnienia - nie jem mięsa i nabiału, bo nie lubię - tu bym poszła w kierunku zróżnicowanych potraw lub menu do wyboru.
Jeśli weganizm jest wyborem religijnym/ etycznym, dyskusji niestety nie ma.
Z perspektywy mięsożercy - dobrze przyrządzone i smaczne potrawy wegańskie nawet na całą noc są dla mnie w porządku. Nie wiem, jak z ciastami - moje jedyne i ostatnie zetknięcie z takimi słodkościami było przeciętne, szału nie zrobiło - być może nie miałam okazji spróbować dobrze przyrządzonych ciast.

Można się ze mną nie zgodzić, biorę to na klatę
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia

Edytowane przez cornflower_girl
Czas edycji: 2015-02-10 o 23:39
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 23:59   #43
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

A ja bym podpasowała to pod gości.

To dwie zupełnie inne sprawy, czy robicie wesele, gdzie będzie najbliższa rodzina i przyjaciele, tak powiedzmy 50 osób, czy klasyczne, polskie wesele z przytupem, takie tradycyjne na 200 ludzi...

W pierwszym przypadku, wiesz, jak kto zareaguje, wiesz, że będzie ok i żaden pijany wujek Stefcio nie pójdzie się bić z kelnerami, bo nie ma schaboszczaka. Wtedy śmiało! To ma być wasz dzień. A żadna z przyjaciółek czy bliskich cioć nie będzie się przecież czuła urażona - wie, jaką macie ideologię, jadła już u was w domu takie rzeczy.
No i ważne jest mega dopracowanie menu.

Ale jeśli chcecie mieć ogromną imprezę... Nie radziłabym.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 05:19   #44
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Dotka Wiem, że tu chodzi o menu wegańskie, które jest bardziej skomplikowane. Choć podejrzewam, że dla bardziej konserwatywnej części rodziny menu wegetariańskie/ wegańskie to jedno i to samo - schizma od jedynie słusznej drogi schabowego i rosołu

Dla mnie są kwestie do rozróżnienia - nie jem mięsa i nabiału, bo nie lubię - tu bym poszła w kierunku zróżnicowanych potraw lub menu do wyboru.
Jeśli weganizm jest wyborem religijnym/ etycznym, dyskusji niestety nie ma.
Z perspektywy mięsożercy - dobrze przyrządzone i smaczne potrawy wegańskie nawet na całą noc są dla mnie w porządku. Nie wiem, jak z ciastami - moje jedyne i ostatnie zetknięcie z takimi słodkościami było przeciętne, szału nie zrobiło - być może nie miałam okazji spróbować dobrze przyrządzonych ciast.

Można się ze mną nie zgodzić, biorę to na klatę
Wiesz, ja to rozumiem. Można by weganinem, okej - takie poglądy. Ale czemu przymuszać innych do dzielenia moich poglądów?
Tak, jak ktoś napisał: wegańskie potrawy dla pary młodej /na ich stole/, a dla reszty posiłki z mięsem i będzie w porządku.

---------- Dopisano o 06:19 ---------- Poprzedni post napisano o 06:18 ----------

Z punktu czysto finansowego, to jestem ciekawa, jakby to wyszło, bo jednak weganizm przez szukanie zamienników, nie wychodzi tak tanio.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 07:20   #45
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja to rozumiem. Można by weganinem, okej - takie poglądy. Ale czemu przymuszać innych do dzielenia moich poglądów?
Nie chodzi o zmuszanie innych do dzielenia tych poglądów. Robienie tego poprzez jednodniowe wegańskie wesele byłoby nie tylko dziwne, ale i nieskuteczne
Chodzi o niełamanie własnych zasad. Jeśli ktoś jest weganinem z przyczyn etycznych to niekoniecznie chce płacić za mięso i stawiać je na własnym stole weselnym.

Cytat:
Z punktu czysto finansowego, to jestem ciekawa, jakby to wyszło, bo jednak weganizm przez szukanie zamienników, nie wychodzi tak tanio.
Nie trzeba szukać zamienników. Można zrobić potrawy wegańskie, które nie mają imitować mięsnych. Kwestia tego, co ktoś chce osiągnąć.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 07:45   #46
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Ale ja mówię chociażby o zamiennikach jajek, śmietany, czy różnych tego typu produktów potrzebnych np. do upieczenia ciasta.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 08:30   #47
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ale ja mówię chociażby o zamiennikach jajek, śmietany, czy różnych tego typu produktów potrzebnych np. do upieczenia ciasta.
Zależy, jakie ciasta się robi. Są wegańskie ciasta, które nie potrzebują ani zamienników jajek, ani śmietany. Więc koszt wyżywienia – tak samo, jak w przypadku mięsnego menu – zależeć będzie od tego, co konkretnie ktoś chce mieć na stole
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 12:31   #48
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Wiesz, ja to rozumiem. Można by weganinem, okej - takie poglądy. Ale czemu przymuszać innych do dzielenia moich poglądów?
Tak, jak ktoś napisał: wegańskie potrawy dla pary młodej /na ich stole/, a dla reszty posiłki z mięsem i będzie w porządku.
Co rozumiesz przez przymuszanie do dzielenia poglądów?
Przymuszanie do dzielenia poglądów to jest wtedy, gdy jakaś bliska osoba z rodziny obrażona oznajmi, że nie zjawi się na weselu bez mięsa.
Jak ktoś w jeden wieczór nie zje mięsa, to nie zaczyna od tego uważać, że wykorzystywanie zwierząt jest złe.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 12:42   #49
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Chatul, ja widziałam mnóstwo super przepisów na wegańskie wypieki. Jednak większość opiera się na daktylach, orzechach, w ilościach sporych, to już nie wychodzi tak tanio

Lisbeth, a dlaczego niezjawienie się na weselu to PRZYMUSZANIE do swoich poglądów? Dla mnie to wyrażenie własnych poglądów (choć akurat nie popieram tego w aż takim stopniu).

Ja bym na wesele poszła, najadłabym się na pewno, jeśli byłoby smacznie. Ale nawet patrząc po moich gościach weselnych, wiem że duża część wyszłaby z wesela nienajedzona/niezadowolona.

No niestety, nie da się kogoś w jeden dzień przekonać, że wegańskie potrawy są super. Od jakichś 4 lat teściowa próbuje przeforsować u teścia inną kuchnię, niż on preferuje i niestety się nie da. Wątpię, żeby nagle przyszedł na wegańskie wesele i zajadał się ze smakiem jedzeniem
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-11, 15:25   #50
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Ja bym poszła na takie wesele i jadła to, co dają bez przesady. Nie jestem weganką ani nawet wegetarianką ale dlaczego nie sporóbować czegoś nowego??
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 18:35   #51
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Lisbeth, a dlaczego niezjawienie się na weselu to PRZYMUSZANIE do swoich poglądów? Dla mnie to wyrażenie własnych poglądów (choć akurat nie popieram tego w aż takim stopniu).
Dlatego, że to typowy szantaż emocjonalny, który ma na celu zorganizowanie czyjegoś życia tak, żeby było po jego myśli. Innym przykładem może być, powiedzmy, ukochana babcia, która postanawia się nie odzywać do wnuczki, bo jej ślub jest 'tylko' cywilny. Takie obrażone osoby stawiają młodych przed wyborem między dobrymi relacjami w rodzinie a własnymi przekonaniami, które nie dotykają nikogo poza nimi samymi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 14:55   #52
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

punkt3) myśle że może być mało pozytywne szczególnie od płci męskiej. Miałam przyjemność próbować kilka wegańskich propozycji i nie powiem bym chciała przy takim jedzeniu się bawić
Raz że bałabym się o zdrowie (np. sejtan który mnie poczęstowano okazał się SAMYM GLUTENEM brrr... a myślałam że jem to dla zdrowia:P)
Dwa na pewno bym nie piła% bojąc się czy mój żołądek wytrzyma takie połączenie (nowe dla niego

U mnie na weselu będzie kilku wegetarian i nie zamierzam ich katować mięsem, a nawet specjalnie dla nich zamówić wegetariański posiłek.
Może dla odmiany zapraszając ludzi spytaj się kto jest mięsożerny
Na zwykłym weselu nawet weganin znajdzie coś dla siebie (chleb, warzywa i owoce? sałatki warzywne?). Więc warto by działało to w dwie strony
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 15:05   #53
Minnie_Collins
Raczkowanie
 
Avatar Minnie_Collins
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 69
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Wegańskie wesele? Super, z chęcią bym na takie poszła Dziewczyny podały chyba już wszystkie za i przeciw, zgadzam się z nimi co tego, że należałoby od razu uprzedzić gości o wegańskim menu.


Od siebie tylko dodam, że dla mnie jedyną jakąś tam niedogodnością byłoby to, że pod alkohol lubię zjeść coś mięsnego. Wiadomo - wesele się zaczyna, wjeżdża zupa i drugie danie, szaleje się na parkiecie, wznosi toasty i w pewnym momencie mięso smakuje jakby bardziej Dlatego sądzę, że na wegańskim weselu szukałabym jakiegoś "oszukańca" w stylu pasztetu z selera czy coś.

Nie oszukujmy się, na weselach większość osób pije wódkę, a do niej pasuje i śledzik, i tatar, i zimna płyta. Z tego powodu na waszym miejscu pewnie bym rozważała menu łączone, ale to wy najlepiej znacie waszych gości i ich potrzeby
Minnie_Collins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 15:31   #54
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez edelweiss Pokaż wiadomość
Raz że bałabym się o zdrowie (np. sejtan który mnie poczęstowano okazał się SAMYM GLUTENEM brrr... a myślałam że jem to dla zdrowia:P)
Gluten nie jest trujący. Chyba, że jesteś na niego uczulona. Jeśli nie, to równie dobrze mogłabyś się uczepić selera albo orzeszków ziemnych, bo jakiś tam nikły % ludzi rzeczywiście nie może ich jeść
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 13:35   #55
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;50216639]Gluten nie jest trujący. Chyba, że jesteś na niego uczulona. Jeśli nie, to równie dobrze mogłabyś się uczepić selera albo orzeszków ziemnych, bo jakiś tam nikły % ludzi rzeczywiście nie może ich jeść [/QUOTE]
Ale większość ludzi rezygnuje z niego świadomie odczuwając dużą poprawę zdrowia także wiesz... Ale to nie miejsce na tego typu dyskusje
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 15:51   #56
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Ale większość ludzi rezygnuje z niego świadomie odczuwając dużą poprawę zdrowia także wiesz... Ale to nie miejsce na tego typu dyskusje
Większość czyli kto i ile to osób? No i pytanie co oprócz eliminacji glutenu się zmieniło w życiu takich osób. Widywałam już takich, którzy poczuli się lepiej jak zmienili całą dietę i tryb życia, ale wierzą bardzo, że to gluten ich truł.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 16:42   #57
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Wiesz, ja to rozumiem. Można by weganinem, okej - takie poglądy. Ale czemu przymuszać innych do dzielenia moich poglądów?
Jakie przymuszanie? jak ktoś przyjdzie na moją imprezę i nie dostanie koniny [bo jej nie jem ze względów ideologiczych] to będę go przymuszać do moich poglądów?
Wybór każdego menu weselnego wg tej logiki to przymuszanie do czegoś. Ale jednak mało osób decyduje się na rozdanie gościom menu i każdy wybiera co chce, coby wszyscy byli w 100% zadowoleni.

Mnie by takie wesele nie przeszkadzało, mój facet pewnie by marudził ale też by przeżył.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 10:38   #58
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;50233178]Większość czyli kto i ile to osób? No i pytanie co oprócz eliminacji glutenu się zmieniło w życiu takich osób. Widywałam już takich, którzy poczuli się lepiej jak zmienili całą dietę i tryb życia, ale wierzą bardzo, że to gluten ich truł.[/QUOTE]

np moja koleżanka, odstawiła tylko gluten ze względów zdrowotnych i odczuwa różnice.
Ja ogólnie nie lubię przesadzać w żadną stronę. Bo wszystko w dużych ilościach szkodzi. Jak jem frytki to średnie i raz na 2 tyg, mc? Więc porcja tego glutenu jak dla mnie była mega dawką;p

Racja, wesela nie da się zorganizować tak by każdemu dogodzić, ludzie i tak pewnie przyjdą bo nie przychodzą dla samego jedzenia przecież Inna sprawa czy będą zachwyceni jedzeniem czy nie. Ja byłam na kilku weselach gdzie "normalne" jedzenie było tragiczne i dobrze się bawiłam.
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 11:06   #59
Ola_00
Przyczajenie
 
Avatar Ola_00
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Ja bym urządziła wegańskie z 'oszukańcami', jak to nazwała Minnie_Collins nie wyobrażam sobie na moim weselu mięsa ani innych produktów odzwierzęcych. Jeśli komuś by to naprawdę przeszkadzało to trudno, może nie przyjść... mysle, ze lepiej uprzedzić gości o menu ale nie układać go pod nich.

A odpowiadając na to, że wegetarianin/weganin na zwykłym weselu znajdzie coś dla siebie, np chleb czy owoce i z tego powodu trzeba pomyśleć o jedzeniu mieszanym-miesozerca nie zatruje się jedząc kotlety z ciecieżycy
Ola_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-14, 12:29   #60
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez edelweiss Pokaż wiadomość
np moja koleżanka, odstawiła tylko gluten ze względów zdrowotnych i odczuwa różnice.
Jak odstawiła sam gluten? Gluten zazwyczaj jest w czymś, więc trzeba wymienić sporo rzeczy w jadłospisie żeby nie jeść glutenu. Skąd w takim razie pomysł, że poprawa wynika właśnie z nieobecności glutenu?
A poza tym jedna koleżanka jest to za mała grupa badawcza.
Cytat:
Ja ogólnie nie lubię przesadzać w żadną stronę. Bo wszystko w dużych ilościach szkodzi. Jak jem frytki to średnie i raz na 2 tyg, mc? Więc porcja tego glutenu jak dla mnie była mega dawką;p
Jaki związek z glutenem mają frytki?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 16:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.