Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-03, 20:08   #3571
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem w 4 dniu przerwy. Okres dostawałam zawsze albo 3 dnia wieczorem albo 4 dnia rano. W tym cyklu jeszcze okresu nie dostałam i zaczynam się tym martwić. Tabletki brałam regularnie jedynym „odstępstwem” były 15/20 minutowe wcześniejsze przyjęcie tabletki. Nie przyjmowałam żadnych antybiotyków. Na początku miesiąca przyjęłam tabcin i theraflu ale żadne z nich nie obniża skuteczności. Mimo wszystko boje się że jestem w ciąży....
Oznacza to tylko tyle, że krwawienie będzie dziś bądź jutro też tak otstatnio mialam. Ciąży nie ma.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 15:22   #3572
tanari_it
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć dziewczyny, zapytam was jeszcze może wiecie.
w 8 dniu nowego blistra (dopiero drugie opakowanie) musiałam przyjąć lek na zapalenie pęcherza.
Był to Furadantin (substancja czynną Nitrofurantoinum). Nie znalazłam żadnej informacji o interakcjach z tabletkami Orlifique (0,10 mg + 0,02 mg Levonorgestrel + Ethinylestradiol).
100 mg furadantinu przyjęłam ok. godz.17-tej, ok. 21-ej była tabletka anty, a potem ok. 24-tej jeszcze raz 100 mg furadantinu. Było to przy 8-ej tabletce z blistra. Następny stosunek niezabezpieczony dodatkowo miał miejsce po upływie 8 dób.
Pytanie takie: czy coś wiecie o interakcji Nitrofurantoinum i tabletek?
I czy mogę być spokojna w mojej konkretnej sytuacji?



Szukałam opinii w różnych źrodłach, jedne mówią że koliduje , inne że nie ma interakcji, wiec nie wiem gdzie leży prawda.
Dzięki wam z góry
tanari_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 17:26   #3573
michalinaem
Przyczajenie
 
Avatar michalinaem
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 18
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, biorę tabletki już ponad 2,5 roku i dostałam skierowanie na próby wątrobowe od ginekologa, ale zgubiłam skierowanie, następną wizytę mam 17.10 i chciałabym zapytać jakie badania wykonać na tą wizytę, czytałam w internecie i dziewczyny piszą o podstawowej morfologii i próby wątrobowe: ALT, ASPAT, GGTP, APTT, fibrynogen i bilirubina i zastanawiam się czy lekarz rodzinny wypisze mi skierowania na te badania? Bo nie chcę opuszczać wizyty u lekarza, bo już pół roku mnie u niego nie było. Czy z tych badań które wypisałam wyżej mam zrobić jeszcze jakieś, niestety nie pamiętam co wpisał mi ginekolog na skierowaniu, które powinnam gdzieś mieć, ale po przeszukaniu całego mieszkania, zniknęły i prawdopodobnie gdzieś przesiałam skierowanie... W internecie również spotkałam się z opiniami że próby wątrobowe powinnam robić po odstawieniu tabletek, a nie mam w planach odstawiania, chyba że badania wyjdą źle.
michalinaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 17:34   #3574
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tanari_it Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, zapytam was jeszcze może wiecie.
w 8 dniu nowego blistra (dopiero drugie opakowanie) musiałam przyjąć lek na zapalenie pęcherza.
Był to Furadantin (substancja czynną Nitrofurantoinum). Nie znalazłam żadnej informacji o interakcjach z tabletkami Orlifique (0,10 mg + 0,02 mg Levonorgestrel + Ethinylestradiol).
100 mg furadantinu przyjęłam ok. godz.17-tej, ok. 21-ej była tabletka anty, a potem ok. 24-tej jeszcze raz 100 mg furadantinu. Było to przy 8-ej tabletce z blistra. Następny stosunek niezabezpieczony dodatkowo miał miejsce po upływie 8 dób.
Pytanie takie: czy coś wiecie o interakcji Nitrofurantoinum i tabletek?
I czy mogę być spokojna w mojej konkretnej sytuacji?



Szukałam opinii w różnych źrodłach, jedne mówią że koliduje , inne że nie ma interakcji, wiec nie wiem gdzie leży prawda.
Dzięki wam z góry
Na tabletki źle działają antybiotyki oraz niektóre zioła (np. Dziurawiec). To tyle. Jesteś zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 19:30   #3575
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2019-10-05 o 19:32
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-05, 20:20   #3576
tanari_it
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Na tabletki źle działają antybiotyki oraz niektóre zioła (np. Dziurawiec). To tyle. Jesteś zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A leki przeciwbakteryjne? przecież niektóre też obniżają skuteczność!
O tych moich właśnie nic nie mogę znaleźć.
Dzięki mimo wszystko!
tanari_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 08:05   #3577
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez tanari_it Pokaż wiadomość
A leki przeciwbakteryjne? przecież niektóre też obniżają skuteczność!
O tych moich właśnie nic nie mogę znaleźć.
Dzięki mimo wszystko!
Teraz sprawdziłam, że nitrofurantoina jest określana jako antybiotyk, a więc działanie jakieś tam może mieć, chociaż nie znajduje się w grupie antybiotyków, które na pewno zaburzaja działanie tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 10:00   #3578
michalinaem
Przyczajenie
 
Avatar michalinaem
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 18
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Kazał mi zrobić rutynowo, żeby sprawdzić czy z wątrobą wszystko w porządku Też właśnie zastanawiałam się jaki jest sens odstawiania tabletek skoro, ma to badanie sprawdzić jaki jest stan wątroby Właśnie chyba wybiorę się do jakiegoś laboratorium i zrobię same próby wątrobowe, bo nie mam kiedy nawet pojechać po skierowanie, a badań potrzebuję na wizytę . Tylko zastanawia mnie cena tych badań, w przychodni Medicover niby cena za 50zł, a w internecie czytałam że nawet 75 i 90zł mogą kosztować.
michalinaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 11:30   #3579
tanari_it
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Teraz sprawdziłam, że nitrofurantoina jest określana jako antybiotyk, a więc działanie jakieś tam może mieć, chociaż nie znajduje się w grupie antybiotyków, które na pewno zaburzaja działanie tabletek.

Hej Adrianna, no właśnie ja to też znalazłam, ale konkretnie o nitrofurantoinie nic. Nieważne. załóżmy, że wpływa na antykoncepcję.


Mam nadzieję, że w sytuacji, gdy była to tylko jednodniowa kuracja, następne 8 dni z dodatkowym zabezpieczeniem i wszystkie tabletki z blistra wzięte bez opóźnień utrzymują moją ochronę.
Dobrej niedzieli!
tanari_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 15:56   #3580
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-06, 16:39   #3581
oliwiaxoxox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, w czasie brania ostatnich dwóch tabletek w przeciągu jakichś 2-3 godzin wystąpiła jednorazowa biegunka. Zrobiłam 7 dniowa przerwę, okres wystąpił tak jak zwykle czyli w 4 dniu. Jednak w czasie tej przerwy wspolzylam. Czy działanie może zostać zaburzone? Kolejna tabletkę przyjelam prawidłowo po 7 dniach.
oliwiaxoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-06, 16:44   #3582
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Jednorazowa to nie biegunka Nie ma obaw.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 17:01   #3583
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, od prawie roku biorę tabletki vibin. Od dwóch lub trzech cykli bolą mnie piersi mniej więcej po pierwszym tygodniu. W ciąży oczywiście nie jestem. Jaka może być tego przyczyna?
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 18:47   #3584
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od prawie roku biorę tabletki vibin. Od dwóch lub trzech cykli bolą mnie piersi mniej więcej po pierwszym tygodniu. W ciąży oczywiście nie jestem. Jaka może być tego przyczyna?


Zmiany hormonalne, skutki uboczne tabletek. To takie dwie pierwsze, jakie mi przyszły do głowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-15, 19:50   #3585
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez zuuuuskaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od prawie roku biorę tabletki vibin. Od dwóch lub trzech cykli bolą mnie piersi mniej więcej po pierwszym tygodniu. W ciąży oczywiście nie jestem. Jaka może być tego przyczyna?
Też mnie na vibinie bolały piersi. Taki urok tabletek. Na innych może będzie Ci lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 08:49   #3586
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć wszystkim! Czytam od jakiegoś czasu wasz wątek, i postanowiłam pierwszy raz tu napisać.
Tabletek nigdy nie brałam, ale od paru tygodni przymierzam się, by zacząć. Czytam o różnych rodzajach, sposobie działania, możliwych skutkach ubocznych i ich skuteczności. Chcę w miarę jak najwięcej się dowiedzieć, zanim wgl wybiorę się do lekarza.
Mam do was, które bierzecie je od dłuższego czasu, parę pytań. Będę niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi

1. Jak to jest z tym tyciem? Tyje się ZAWSZE po tabletkach, czy tylko po tych źle dobranych? No i tyje się od hormonów samych w sobie, czy dlatego, że wzrasta apetyt? Czy można tego uniknąć, po prostu trzymając dobrą dietę i uprawiając jakiś sport?

2. Czy któraś z was bierze tzw. tabletki niskodawkowe? Z jak najmniejszą dawką hormonów? Czy one naprawdę dają mniej skutków ubocznych?

3. Jak to jest z cerą? Mam trądzik hormonalny (głównie na brodzie, dolnej części policzków i pod linią żuchwy). Czy konieczne jest zbadanie hormonów przed doborem tabletek, by je dobrać tak, aby wspomóc cerę, a nie jej zaszkodzić?

4. Miałyście dobierane tabletki po tym, jak ginekolog zlecił badania, czy przepisano je wam po zwykłym wywiadzie? Po ilu podejściach udało się dobrać odpowiednie?

Z góry bardzo dziękuję, nawet jeśli odpowiesz mi tylko na jedno z nich
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 09:11   #3587
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
1. Jak to jest z tym tyciem? Tyje się ZAWSZE po tabletkach, czy tylko po tych źle dobranych? No i tyje się od hormonów samych w sobie, czy dlatego, że wzrasta apetyt? Czy można tego uniknąć, po prostu trzymając dobrą dietę i uprawiając jakiś sport?

2. Czy któraś z was bierze tzw. tabletki niskodawkowe? Z jak najmniejszą dawką hormonów? Czy one naprawdę dają mniej skutków ubocznych?

3. Jak to jest z cerą? Mam trądzik hormonalny (głównie na brodzie, dolnej części policzków i pod linią żuchwy). Czy konieczne jest zbadanie hormonów przed doborem tabletek, by je dobrać tak, aby wspomóc cerę, a nie jej zaszkodzić?

4. Miałyście dobierane tabletki po tym, jak ginekolog zlecił badania, czy przepisano je wam po zwykłym wywiadzie? Po ilu podejściach udało się dobrać odpowiednie?
1. Nie tyje się zawsze, ja nie przytyłam. W cycki też mi nie poszło, a obiecywali

Czasem wzrasta apetyt, ale czasem to też kwestia tego, że tabletki na początku brania zatrzymują płyny i trzeba odczekać kilka miesięcy zanim organizm się przyzwyczai. Można mieć nawet tzw. ciążowe zachcianki



2. Teraz chyba większość kobiet bierze niskodawkowe - teoretycznie bezpieczniejsze są. Nikt Ci natomiast nie zagwarantuje mniejszej ilości skutków ubocznych, bo to wszystko kwestia organizmu.



3. Tak, dobrze jest zrobić badania hormonalne.


4. Ja trafiłam za pierwszym razem, po badaniach i dokładnym wywiadzie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 10:04   #3588
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
1. Nie tyje się zawsze, ja nie przytyłam. W cycki też mi nie poszło, a obiecywali

Czasem wzrasta apetyt, ale czasem to też kwestia tego, że tabletki na początku brania zatrzymują płyny i trzeba odczekać kilka miesięcy zanim organizm się przyzwyczai. Można mieć nawet tzw. ciążowe zachcianki



2. Teraz chyba większość kobiet bierze niskodawkowe - teoretycznie bezpieczniejsze są. Nikt Ci natomiast nie zagwarantuje mniejszej ilości skutków ubocznych, bo to wszystko kwestia organizmu.



3. Tak, dobrze jest zrobić badania hormonalne.


4. Ja trafiłam za pierwszym razem, po badaniach i dokładnym wywiadzie.
Bardzo dziękuję za odpowiedź! Ja boję się właśnie przytyć (a właściwie chcę schudnąć do 4 kg, by wrócić do dawnej wagi- nadal w zakresie zdrowego BMI), a cycki moim zdaniem mam za duże (wolałabym mniejsze xD), więc jakby nic tam nie urosło to byłoby super.

Mogłabym wiedzieć, jakie badania robiłaś? Hormony czy ogólne, by zobaczyć czy nie ma przeciwwskazań?

Ja myślę, że chcę najpierw zbadać hormony (oprócz złej cery, mam też nieregularne okresy, do tego od 2013 do 2016 roku wgl mi się zatrzymał, a od dłuższego czasu spóźnia mi się od paru dni nawet do 2-6 tygodni). Mam 22 lata, więc chyba powinno być wszystko normalnie do tego czasu. Po prostu chcę wiedzieć, czy i co jest nie tak, by przepisane tabsy w jakichś sposób ze wszystkim nie kolidowały.

Najprawdopodobniej zbadam: FSH, estradiol (estrogen), progesteron, prolaktynę, i testosteron. Dopiero potem pójdę do ginekologa. Najwyżej zleci mi badania dodatkowe. To chyba w miarę rozsądna opcja? Nie chcę na chybił trafił tabletek, tym bardziej że na bank mam coś lekko nie tak z hormonami...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 10:15   #3589
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Czytam od jakiegoś czasu wasz wątek, i postanowiłam pierwszy raz tu napisać.
Tabletek nigdy nie brałam, ale od paru tygodni przymierzam się, by zacząć. Czytam o różnych rodzajach, sposobie działania, możliwych skutkach ubocznych i ich skuteczności. Chcę w miarę jak najwięcej się dowiedzieć, zanim wgl wybiorę się do lekarza.
Mam do was, które bierzecie je od dłuższego czasu, parę pytań. Będę niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi

1. Jak to jest z tym tyciem? Tyje się ZAWSZE po tabletkach, czy tylko po tych źle dobranych? No i tyje się od hormonów samych w sobie, czy dlatego, że wzrasta apetyt? Czy można tego uniknąć, po prostu trzymając dobrą dietę i uprawiając jakiś sport?

2. Czy któraś z was bierze tzw. tabletki niskodawkowe? Z jak najmniejszą dawką hormonów? Czy one naprawdę dają mniej skutków ubocznych?

3. Jak to jest z cerą? Mam trądzik hormonalny (głównie na brodzie, dolnej części policzków i pod linią żuchwy). Czy konieczne jest zbadanie hormonów przed doborem tabletek, by je dobrać tak, aby wspomóc cerę, a nie jej zaszkodzić?

4. Miałyście dobierane tabletki po tym, jak ginekolog zlecił badania, czy przepisano je wam po zwykłym wywiadzie? Po ilu podejściach udało się dobrać odpowiednie?

Z góry bardzo dziękuję, nawet jeśli odpowiesz mi tylko na jedno z nich
1. To w dużym stopniu kwestia indywidualna, chociaż podobno tabsy mogą wzmagać apetyt, ja tego nie odczułam i nie przytyłam ani kilograma.
2. Z tego co wiem to, tak jak już napisano - większość kobiet ma niskodawkowe.
3. Ja mam łojotokową skórę, ale tabletki mi ani nie pomogły ani nie zaszkodziły. Chyba musisz dopytać ginekologa.
4. Przyszłam na wizytę już z badaniami podstawowymi (nie wiem czy wszystkie są wymagane, ale ginekolog powiedział, że dobrze, że je zrobiłam): morfologia, mocz, CRP, ALAT,ASPAT, kreatynina, INR, APTT, cukier + zbadałam tarczycę. Mój lekarz za pierwszym razem dobrał mi odpowiednie tabletki, jedyny skutek uboczny to lekka tkliwość piersi i zwiększenie ich rozmiaru, co mnie akurat specjalnie nie przeszkadza.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-16, 10:54   #3590
malwinazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 45
Koniec antybiotyku a 7 dniowa przerwa

Cześć


Doradźcie proszę jak postąpić.
Przez dwa tygodnie biorę antybiotyk obniżający skuteczność antykoncepcji. Tak się składa, że ostatnia tabletka antybiotyku wypada mi na dzień przed rozpoczęciem 7-dniowej przerwy.
Nigdzie nie mogę znaleźć czy mam zrobić przerwę normalnie i jeszcze podczas niej się dodatkowo zabezpieczać czy może mam od razu rozpocząć drugie opakowanie bez robienia przerwy?


Miałyście może taką sytuację?
malwinazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:30   #3591
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:37   #3592
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Mogłabym wiedzieć, jakie badania robiłaś? Hormony czy ogólne, by zobaczyć czy nie ma przeciwwskazań?
Nie pamiętam, to było kilkanaście dobrych lat temu Na pewno ogólna morfologia i hormony, ale które dokładnie to Ci teraz nie powiem.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:40   #3593
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 12:49   #3594
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Koniec antybiotyku a 7 dniowa przerwa

Cytat:
Napisane przez malwinazja Pokaż wiadomość
Cześć


Doradźcie proszę jak postąpić.
Przez dwa tygodnie biorę antybiotyk obniżający skuteczność antykoncepcji. Tak się składa, że ostatnia tabletka antybiotyku wypada mi na dzień przed rozpoczęciem 7-dniowej przerwy.
Nigdzie nie mogę znaleźć czy mam zrobić przerwę normalnie i jeszcze podczas niej się dodatkowo zabezpieczać czy może mam od razu rozpocząć drugie opakowanie bez robienia przerwy?


Miałyście może taką sytuację?
Możesz zrobić przerwę. Po prostu zabezpieczaj się dodatkowo, a potem zacznij o czasie opakowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 13:53   #3595
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziękuję wam wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomogłyście!
W takim razie pójdę zbadać hormony: estrogen, progesteron, prolaktynę, testosteron i FSH i z wynikami pójdę do ginekologa. Opiszę wszystko, co mi dolega, i jeśli ona stwierdzi, że jest taka potrzeba, zrobię też badanie na tarczycę (chociaż tego nie podejrzewam, bo ani nie tyję "z niczego" ani nie chudnę, ale podejrzewam że to nie jedyny wyznacznik).
Odezwę się na pewno, jak już będę po wizycie, i dam znać co (o ile w ogóle) mi zapisała.

Jeszcze małe pytanko: jak jest z tymi receptami? Będę musiała co miesiąc jeździć, by dostać receptę na opakowanie tabletek i uważać, by iść akurat jak mi się kończą? :/ Czy dają np. receptę chociaż na 2 opakowania/ opakowanie zawiera tabletki na 2 miesiące? Wybieram się do ginekologa nie z mojego miasta (tu z resztą chyba nawet żadnego nie ma xD), więc wizyty co miesiąc byłyby dość uciążliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 13:56   #3596
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 882
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość

Jeszcze małe pytanko: jak jest z tymi receptami? Będę musiała co miesiąc jeździć, by dostać receptę na opakowanie tabletek i uważać, by iść akurat jak mi się kończą? :/ Czy dają np. receptę chociaż na 2 opakowania/ opakowanie zawiera tabletki na 2 miesiące? Wybieram się do ginekologa nie z mojego miasta (tu z resztą chyba nawet żadnego nie ma xD), więc wizyty co miesiąc byłyby dość uciążliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja dostaję receptę na 3-4 miesiące, potem wracam z badaniami: morfologią, ALAT, ASPAT, kreatyniną, INR, APTT i lekarz znowu wypisuje.
b86fbd8625d9b7713dc397c4b023b1c18a236704_5f3b0c85ccdaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 14:05   #3597
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja dostaję receptę na 4 opakowania. Później mogę iść raz tylko po sama receptę, odpłatnie ale mniej niż wizyta. Następny raz już muszę się pokazać lekarzowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 15:13   #3598
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2019-10-16 o 15:14
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 15:51   #3599
meeow
Lwiątko z Cintry
 
Avatar meeow
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 25 524
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Jest, zmieniły się co do tego przepisy, ja akurat zostałam uświadomiona przez farmaceutę, ale pytałam o to też swoją lekarkę i potwierdziła
__________________
look in the mirror, see that badass bitch?
that's the only person you should ever worry about.

meeow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-16, 19:39   #3600
oliwiaxoxox
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 11
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć. Jest taka sprawa, która nie daje mi spokoju.Biorę tabletki antykoncepcyjne 4 miesiąc. Ostatnio, przy tabletce 20 i 21 wystąpiła biegunka w przeciągu jakichś 2-3 h po zazyciu pigułki. Byłam w toalecie jakieś 2 razy. Dostałam okres 4 dnia przerwy, czyli tak jak w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Trzeciego dnia tego okresu bylam na imprezie, troche wypilam po czym wymiotowałam. Kolejną tabletkę przyjęłąm prawidlowo po 7 dniach. Po jakims czasie mialam urodziny babci, na ktorych rowniez piłam i wymiotowałam. Wczoraj to samo, kilka piw i wymioty. Chodzi mi o to, czy to możliwe że tamte dwie ostatnie tabletki się nie wchłonęły? Jest możliwa ciąża? A te wymioty to tego objawy, czy szukać innej przyczyny? Dzis jest 3 dzien przerwy, wystąpiły bóle podbrzusza, jednak z okresem na razie cisza.
oliwiaxoxox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.