Terminacja ciąży cz. 4 - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-21, 10:08   #421
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Beznadziejny_przypadek Pokaż wiadomość
Poczwarkah każdy inaczej reaguje, być może jesteś tak silna psychicznie że rozpacz nie przyjdzie. Mi po T. Kilka dni było po prostu smutno i trochę płakałam, ale później starałam się nie rozpamiętywać. Z myślą o T. oswajałam się 3 tygodnie od czasu pierwszych wyników. W międzyczasie było Boże Narodzenie i to było ciężkie. To był dla mnie szczerze mówiąc gorszy okres niż po T.. Wiem że podjęłam dobra decyzję. Nie mam dzieci, staram się myśleć już o przyszłości i o tym że coś dobrego mnie czeka i kolejna ciąża będzie zakończona sukcesem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też przez 3 tygodnie oswajałam się najpierw z tematem... Może po prostu wtedy wszystkie łzy wypłakałam.

Na pewno pomogła też szybka i nietraumatyczna terminacja. Cieszę się że się zdecydowałam na wyjazd.
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 13:33   #422
straszniesieboje
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 123
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Ja też przez 3 tygodnie oswajałam się najpierw z tematem... Może po prostu wtedy wszystkie łzy wypłakałam.

Na pewno pomogła też szybka i nietraumatyczna terminacja. Cieszę się że się zdecydowałam na wyjazd.
a powiedz jakie dokumenty dostalas po wyjsciu ze szpitala ? nie mozna sie ubiegac pozniej o macierzynski ? nie sadze co
straszniesieboje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 16:12   #423
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Jeśli T za granicą, to chyba nic z macierzynskiego. Bo wiecie, szpital w PL wysyła do urzędu stanu cywilnego adnotację o martwym urodzeniu.... I wtedy jest wydawana karta martwego urodzenia, bez której to nic się nie zrobi.... Jeśli się mylę, to wyprostujcie moje rozumowanie.
Do Holandii czy Niemiec jedzie się na zabieg, operacja, czy jak to określić, w PL to poród... I urzędowe sprawy załatwiane są już przez szpital...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 16:44   #424
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Nie wiem jak w Holandii ale w Polsce w szpitalu otrzymuje się kartę martwego urodzenia z którą trzeba się udać do urzędu stanu cywilnego aby zarejestrować dziecko. Tam dostaje się akt martewgo urodzenia, który trzeba dołączyć do wniosku o urlop macierzyński.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-21, 16:55   #425
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Była tu na forum jedna kobieta która robiła T w Holandii i z tego co kojarzę to miała skrócony macierzyński. Pisała ze procedura jest żmudna, z Holandii papiery szpitalu wysyła do Niemiec(?) albo jakoś tak, stamtąd do Pl itp. Mówiła że może pomóc z załatwienie formalności jakby ktoś pytał bo ścieżkę miała już przetarta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 14:32   #426
Ani_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 3
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Witam Dziewczyny chwilę mnie tutaj nie było. Jednak każdej z Was dziękuję za tą ciągłą obecność, dużo informacji i nowości. U mnie już po wszystkim na szczęście (w tym całym nieszczęściu) natura sama zadziałała i w 17 tyg. przy odbieraniu wyniku amniopunkcji dowiedziałam się że serduszko już nie bije. Ból zawsze wielki. Ale tym które są jeszcze przed T dużo siły życzę i oby zakończyło się to u Was tak jak tylko dla Was będzie najlepiej. Mam nadzieję że w końcu dla każdej z nas zaświeci 🌞❤️. Bardzo bym chciała kolejny raz się starać o dziecko ale strach ogromny. Czy któraś z Was przy kolejnej ciąży miała podobnie (wiem że niektórym się to przydarzyło) u mnie była trisomia 18. Lekarz twierdzi że to wybryk natury ale czy faktycznie aż tyle....
Ani_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 19:10   #427
mala_iskierka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 567
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_k Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny chwilę mnie tutaj nie było. Jednak każdej z Was dziękuję za tą ciągłą obecność, dużo informacji i nowości. U mnie już po wszystkim na szczęście (w tym całym nieszczęściu) natura sama zadziałała i w 17 tyg. przy odbieraniu wyniku amniopunkcji dowiedziałam się że serduszko już nie bije. Ból zawsze wielki. Ale tym które są jeszcze przed T dużo siły życzę i oby zakończyło się to u Was tak jak tylko dla Was będzie najlepiej. Mam nadzieję że w końcu dla każdej z nas zaświeci ️. Bardzo bym chciała kolejny raz się starać o dziecko ale strach ogromny. Czy któraś z Was przy kolejnej ciąży miała podobnie (wiem że niektórym się to przydarzyło) u mnie była trisomia 18. Lekarz twierdzi że to wybryk natury ale czy faktycznie aż tyle....
Ani_k u nas Starsza córka zdrowa, potem T18 (też dziewczynka) i teraz jestem w 23 TC - wszystko wygląda bardzo dobrze, jestem po drugich prenatalnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mala_iskierka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-22, 19:35   #428
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ani_k jest druga grupa o nazwie: ponowne starania po t. I tam jest dużo historii dziewczyn po T. ze szczęśliwym zakończeniem w kolejnej ciąży. Na tym forum jest kilka osób które miały t. dwa razy... Z powodu tej samej wady (ale spowodowanej własnym obciążeniem) lub przypadkiem tj. Prosta trisomia 18 i 21... ale nie możemy się negatywnie nastawiać. Trzeba myśleć pozytywnie i wierzyć że to co nas spotkało to statystyczny przypadek. Ja jestem 2 miesiace po T. i też już myślę o kolejnej ciąży. Strach jest, ale czas nie działa na moją korzyść. Póki co jeszcze trochę muszę poczekać na wyregulowanie cyklu i hormonów...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 08:50   #429
moniaaa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Witam dziewczyny. Niestety ze smutkiem muszę dołączyć do tego wątku. Jestem w 15t4d ciąży. Podejrzenie T21 z PAPP-A 1:3. USG bardzo dobrze więc statystyka się poprawia na 1:15. Niestety wyniki krwi są fatalne (Bhcg 3,378 MoM, Pappa 0,219 MoM). Tylko 5% prawidłowych ciąż ma takie wyniki więc czuję że realne szanse na zdrowe dziecko to tylko te 5%. W poniedziałek za tydzień amniopunkcja w Białymstoku. Będę już prawie w 17 tygodniu ciąży. Przewidywany czas oczekiwania na wyniki to 2-4 tygodnie. Czy któraś z was czekała dłużej? Boję się że wyniki przyjdą za późno (zdarza się podobno 5 tyg) i będzie za późno żeby rozważyć ewentualną terminację czy ktoś mógłby też polecić genetyka w Warszawie z którym mogłabym przedyskutować wyniki? Te fatalne wyniki krwi mnie przerażają i chciałabym poznać realne szanse bo 1:15 wydaje się być wysokie przy mojej beznadziejnej sytuacji.
Pozdrawiam gorąco!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 09:39   #430
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Moniaa84 gdzie robisz amniopunkcje? Ja w Mastermedzie na wynik metodą qfpcr czekałam 6 dni (koszt 600zl). Oni mają taką zasadę że jak ten wynik jest zły to próbka traktowana jest jako priorytetowa i końcowy pełny wynik byl po 2 tygodniach od amnio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 09:50   #431
302ba955f2c1a079e9dc52123963cdc60425556d_5fa09db23cd0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez moniaaa84 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Niestety ze smutkiem muszę dołączyć do tego wątku. Jestem w 15t4d ciąży. Podejrzenie T21 z PAPP-A 1:3. USG bardzo dobrze więc statystyka się poprawia na 1:15. Niestety wyniki krwi są fatalne (Bhcg 3,378 MoM, Pappa 0,219 MoM). Tylko 5% prawidłowych ciąż ma takie wyniki więc czuję że realne szanse na zdrowe dziecko to tylko te 5%. W poniedziałek za tydzień amniopunkcja w Białymstoku. Będę już prawie w 17 tygodniu ciąży. Przewidywany czas oczekiwania na wyniki to 2-4 tygodnie. Czy któraś z was czekała dłużej? Boję się że wyniki przyjdą za późno (zdarza się podobno 5 tyg) i będzie za późno żeby rozważyć ewentualną terminację czy ktoś mógłby też polecić genetyka w Warszawie z którym mogłabym przedyskutować wyniki? Te fatalne wyniki krwi mnie przerażają i chciałabym poznać realne szanse bo 1:15 wydaje się być wysokie przy mojej beznadziejnej sytuacji.
Pozdrawiam gorąco!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie przy bardzo dobrym USG (jedynie NT 2,9 przy górnej granicy CRL dziecka i przy 1,9 kilka dni wcześniej u innego lekarza) wyszło ryzyko T21 1:5. Beta 4,4 mom, pappa 0,404.

Robiliśmy test nieinwazyjny zanim dostaliśmy pappę - wynik prawidłowy. Zanim przyszedł wynik testu z krwi amniopunkcja w pierwszym możliwym terminie. Mikromacierze dobrze, pełny wynik dobrze. Teraz już 32 TC, czeku na zdrową dziewczynkę (z tego, co znalazłam na różnych forach i słów lekarza wynika, że taka relacja bety do pappy jest typowa dla T21 lub dla zdrowych dziewczynek). Mam obawy, które będą mi towarzyszyć do samego porodu, czy na pewno wszystko będzie dobrze, ale więcej już zrobić nie mogę, muszę mieć nadzieję.

Twoje wyniki są kiepskie, ale nie beznadziejne. Szczególnie że USG wyszło dobrze. Na pewno radzę dopłacić za mikromacierze lub fisha, żeby jak najszybciej mieć wynik. Trzymam kciuki za prawidłowy!
302ba955f2c1a079e9dc52123963cdc60425556d_5fa09db23cd0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-23, 10:04   #432
moniaaa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja mam skierowanie do Szpitala M. Skłodowskiej. Klinika Rozrodczości. Beznadziejny_przypadek czy całą pełna amniopunkcja kosztowała 600 zł? Mam skierowanie na NFZ więc nie wiem czy będę mogą zapłacić dodatkowo za Fish na przykład. Rozważam zrobienie amnipunkcji prywatnie jeżeli wynik byłby szybciej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

[1=302ba955f2c1a079e9dc521 23963cdc60425556d_5fa09db 23cd0f;87610110]U mnie przy bardzo dobrym USG (jedynie NT 2,9 przy górnej granicy CRL dziecka i przy 1,9 kilka dni wcześniej u innego lekarza) wyszło ryzyko T21 1:5. Beta 4,4 mom, pappa 0,404.

Robiliśmy test nieinwazyjny zanim dostaliśmy pappę - wynik prawidłowy. Zanim przyszedł wynik testu z krwi amniopunkcja w pierwszym możliwym terminie. Mikromacierze dobrze, pełny wynik dobrze. Teraz już 32 TC, czeku na zdrową dziewczynkę (z tego, co znalazłam na różnych forach i słów lekarza wynika, że taka relacja bety do pappy jest typowa dla T21 lub dla zdrowych dziewczynek). Mam obawy, które będą mi towarzyszyć do samego porodu, czy na pewno wszystko będzie dobrze, ale więcej już zrobić nie mogę, muszę mieć nadzieję.

Twoje wyniki są kiepskie, ale nie beznadziejne. Szczególnie że USG wyszło dobrze. Na pewno radzę dopłacić za mikromacierze lub fisha, żeby jak najszybciej mieć wynik. Trzymam kciuki za prawidłowy![/QUOTE]Dziekuję Joan31. To faktycznie pocieszające! A czy ty robiłaś amniopunkcję na fundusz. Ja chętnie dopłacę za Fish lub mikromacierze ale nie wiem czy dadzą mi taka opcję. Jesli nie to wolałabym całość zrobić prywatnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 10:06   #433
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja miałam skierowanie do Mastermedu, więc za pełną amniopunkcje nie płaciłam. Tylko szybszy wynik kosztował 600zl. Z cennika na ich stronie wynika że amniopunkcja kosztuje 1200zl.
Nie wiedziałam że na Skłodowskiej robią amnio, to chyba w USK? Bo mnie z przychodni przy szpitalu wojewódzkim kierowano do Mastermedu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 10:13   #434
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Moniaaa84, skoro rozważasz genetyka w Warszawie to zalecam zrobić tu komplet, tzn amnipunkcje u Roszkowskiego (robi metoda mikromacierzy więc strony wynik dajacy postawy do terminacji masz już po max 7 dniach) w szpitalu Orłowskim, tu też będziesz miała załatwione go gebetyka. Zadzwoń we wtorek do przychodni USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Zapisy na amnipunkcje od wt do pt w godzinach 13:00-14:00 pod nr tel 22 58 41 138

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Dodam że amnipunkcje i genetyk na nfz. Szybko sprawnie i pewnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 10:23   #435
moniaaa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Beznadziejny_przypadek Pokaż wiadomość
Ja miałam skierowanie do Mastermedu, więc za pełną amniopunkcje nie płaciłam. Tylko szybszy wynik kosztował 600zl. Z cennika na ich stronie wynika że amniopunkcja kosztuje 1200zl.
Nie wiedziałam że na Skłodowskiej robią amnio, to chyba w USK? Bo mnie z przychodni przy szpitalu wojewódzkim kierowano do Mastermedu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak to USK. Zadzwonię jutro żeby się spytać czy mogę zapłacić za szybszą próbkę. Nie wyobrażam sobie czekać 5 tygodni na wynik byłabym już w 22 tygodniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Moniaaa84, skoro rozważasz genetyka w Warszawie to zalecam zrobić tu komplet, tzn amnipunkcje u Roszkowskiego (robi metoda mikromacierzy więc strony wynik dajacy postawy do terminacji masz już po max 7 dniach) w szpitalu Orłowskim, tu też będziesz miała załatwione go gebetyka. Zadzwoń we wtorek do przychodni USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Zapisy na amnipunkcje od wt do pt w godzinach 13:00-14:00 pod nr tel 22 58 41 138

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Dodam że amnipunkcje i genetyk na nfz. Szybko sprawnie i pewnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję MoszKa88. Ja mam skierowanie do kontretnego szpitala w Białymstoku (jestem z Olsztyna). Nie wiem czy przyjmą mnie na Orłowskiego. Czy tam można zrobić amniopunkcję prywatnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 10:34   #436
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Prywatnie nie wykonują. Roszkowski przyjmuje prywatnie na Dzikiej ale to już wysokie koszta (z acgh to chyba ponad 2000 zł). Z konkretnym skierowaniem raczej nie przyjmą. Zawsze możesz zadzwonić pod numer który Ci podałam i zapytać jak wygląda sprawa z terminami (mniej więcej czeka się tydzień na amnipunkcje, wykonują w poniedziałki i wtorki) i się umówić a potem wziąć od lekarza prowadzącego skierowanie bez wskazania miejsca wykonania. Chyba że w Białymstoku można dopłacić za fisha albo mikromacierze. Na pewno nie czekalabym tyle na wynik bo później możesz się stresować że czasu na To zostało niewiele. A nie daj boze będą robić problemy (chociaż wątpię bo w Olsztynie akurat raczej nie robią problemów).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 10:46   #437
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Pappa może wskazywać na wady, ale nie musi. Nie pociesze Cię Monia, bo te wyniki są bardzo słabe.... U mnie pappa 0,571 Mom a beta 1,07. Amnio wykazało T21. Wydaje mi się, że zawsze możesz zrobić amnio na NFZ a tylko dopłacić do szybkiego wyniku fish. W Wawie to koszt ok 1 tys zł. A jakie mają znaczenie pieniądze w takiej sytuacji, gdy wszystko się wali... Mam nadzieję, że u Ciebie będzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 10:52   #438
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

U mnie pappa 0,646 MoM a beta 2,268 MoM, NT 3,09 i T21

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 10:55   #439
moniaaa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Prywatnie nie wykonują. Roszkowski przyjmuje prywatnie na Dzikiej ale to już wysokie koszta (z acgh to chyba ponad 2000 zł). Z konkretnym skierowaniem raczej nie przyjmą. Zawsze możesz zadzwonić pod numer który Ci podałam i zapytać jak wygląda sprawa z terminami (mniej więcej czeka się tydzień na amnipunkcje, wykonują w poniedziałki i wtorki) i się umówić a potem wziąć od lekarza prowadzącego skierowanie bez wskazania miejsca wykonania. Chyba że w Białymstoku można dopłacić za fisha albo mikromacierze. Na pewno nie czekalabym tyle na wynik bo później możesz się stresować że czasu na To zostało niewiele. A nie daj boze będą robić problemy (chociaż wątpię bo w Olsztynie akurat raczej nie robią problemów).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję Moszka88. Jutro wybadam sytuację. A czy wynik z Fish lub mikromacierzy wystarczy do wystawienia skierowanania na terminację. Ciągle mam nadzieje ze do tego nie dojdzie ale przy złym wyniki i ewentualnej decyzji o T nie chciałabym jeszcze czekać tygodniami na pełny wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-23, 10:58   #440
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Niski poziom białka pappa to jednak wskazówka. Ale nie zawsze. Znam dziewczynę, która urodziła zdrowe dziecko z fatalnymi wynikami pappa. Monia, może jesteś w tych 5% zdrowych ciąż. U mnie ryzyko trisomii było 1:93. I cóż... Jestem po T 9 mies....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

A NT było w granicy normy, bo 2,5 a za trzy dni na usg tylko 1,7.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 11:01   #441
moniaaa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Macarena 25 Pokaż wiadomość
Pappa może wskazywać na wady, ale nie musi. Nie pociesze Cię Monia, bo te wyniki są bardzo słabe.... U mnie pappa 0,571 Mom a beta 1,07. Amnio wykazało T21. Wydaje mi się, że zawsze możesz zrobić amnio na NFZ a tylko dopłacić do szybkiego wyniku fish. W Wawie to koszt ok 1 tys zł. A jakie mają znaczenie pieniądze w takiej sytuacji, gdy wszystko się wali... Mam nadzieję, że u Ciebie będzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję , Macarena. Wiem że muszę się przygotować na dobre i złe wieści podobno samo dobre USG nie daje dużej pewności. Jeżeli w tym konkretnym. szpitalu nie da się dopłacić do Fish, zrobię bez Funduszu żeby uniknąć zbędnego czekania niezależnie od ceny. Jeżeli maluch jest zdrowy to miesięczny stres na pewno nie podziała dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 11:08   #442
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Monia, masz rację. Stres jest niewskazany. U mnie fish był podstawa do T. We środę miałam wynik fish, konsultacja z genetykiem natychmiast i tego samego dnia byłam w szpitalu umowiona na T , za niecały tydzień było po wszystkim. Ale to była Wawa, nie wiem, jak u Ciebie to wygląda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 11:08   #443
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Mi genetyk mówiła że te cyferki tj. 1:3, 1:30, 1:93 czy 1:270 są przez nich traktowane tak samo... Jako podstawa do dalszej diagnostyki ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia wady genetycznej. Bez względu na to czy ryzyko to 1:3 czy 1:293 bez wyników amnio omawianie na tym etapie co może być to jak wróżenie z fusów, bo może być albo dobrze albo źle, jest 50% szans na to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 11:09   #444
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Ale ja wolałam być przygotowana na każdy wynik...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 11:20   #445
302ba955f2c1a079e9dc52123963cdc60425556d_5fa09db23cd0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 19
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez moniaaa84 Pokaż wiadomość
Ja mam skierowanie do Szpitala M. Skłodowskiej. Klinika Rozrodczości. Beznadziejny_przypadek czy całą pełna amniopunkcja kosztowała 600 zł? Mam skierowanie na NFZ więc nie wiem czy będę mogą zapłacić dodatkowo za Fish na przykład. Rozważam zrobienie amnipunkcji prywatnie jeżeli wynik byłby szybciej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Dziekuję Joan31. To faktycznie pocieszające! A czy ty robiłaś amniopunkcję na fundusz. Ja chętnie dopłacę za Fish lub mikromacierze ale nie wiem czy dadzą mi taka opcję. Jesli nie to wolałabym całość zrobić prywatnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Amniopunkcję z mikromacierzami robiłam na fundusz, nie dopłacałam nic. Genetyk u której odbierałam pappę na zaleceniach wpisała amniopunkcję z acgh, powiedziała gdzie pójść, żeby nie dopłacać.
302ba955f2c1a079e9dc52123963cdc60425556d_5fa09db23cd0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 11:22   #446
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Moniaaa84
Na pewno wynik z mikromacierzy - to wiem z własnego doswiadczenia, z fisha dziewczyny pisały że też więc i on powinien wystarczyć jako podstawa do T. Co do szpitala Orłowskiego to dzwon we wtorek, w poniedziałek nie odbieraja.
Co do wyników Pappy, musisz miec nadzieję, że będzie dobrze, ale też rozeznac się na wypadek złego scenariusza.
Pewnie że nie ma sensu czekać na pełen wynik, zwłaszcza w naszym Państwie które nie ułatwia nam T. Po drugie jeśli będzie źle to im szybciej zrobiona będzie T tym lepiej dla Twoje zdrowia fizycznego i psychicznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 13:14   #447
moniaaa84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 8
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Macarena 25 Pokaż wiadomość
Monia, masz rację. Stres jest niewskazany. U mnie fish był podstawa do T. We środę miałam wynik fish, konsultacja z genetykiem natychmiast i tego samego dnia byłam w szpitalu umowiona na T , za niecały tydzień było po wszystkim. Ale to była Wawa, nie wiem, jak u Ciebie to wygląda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena a Ty robiłaś i amnipunkcje i T w jednym szpitalu? Mogłabyś powiedziec w jakim? Ja Warszawę też rozważam o ile to możliwe bo w Olsztynie niestety nie ma opcji zrobienia amni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moniaaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 13:22   #448
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez straszniesieboje Pokaż wiadomość
a powiedz jakie dokumenty dostalas po wyjsciu ze szpitala ? nie mozna sie ubiegac pozniej o macierzynski ? nie sadze co
Dostałam tylko ankiete do wypełnienia przez lekarza i pacjentkę do odesłania po kontroli 3 tygodni po zabiegu, informację do lekarza o tym jak był przeprowadzony zabieg, jaki stan pacjentki, jakie leki były podane.
Aktu martwego urodzenia nie wystawili, bo wystawiają po skończonym 20 tygodniu bodajże (jak się tego chce oczywiście i trzeba iść do urzędu itd.). Jakbym była po 20 tyg to można zrobić odtworzenie aktu w Polsce, trzeba wprawdzie robić tłumaczenie itd, ale można. I wtedy można mieć 8 tygodni macierzyńskiego. No ale mnie brakowało aż 5 tygodni, a poza tym chcę wrócić do pracy już niedługo, nie chcę tyle siedzieć w domu. Wiem że czekają na mnie w biurze, bo nie ma komu robić mojej pracy. Z resztą ja nawet lubię swoją pracę.
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 14:43   #449
Macarena 25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 205
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja amnio na NFZ w Premium Medical. T w szpitalu....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macarena 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-23, 17:14   #450
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

A ja bylam znow u mojego ginekologa..i spytalam czy kolejną ciąże bedziemy prowadzic na heparynie(lub czyms z podobnym dzialaniem) ze wzgledu na obumarcie obecnej ciąży przez Zespol Edwardsa. Powiedzial mi ze nie..bo bym musiala placic pelne stawki za heparyne, a dodatkowo mutacje PAI-1 i MTHFR nie sa wskazaniami do stosowania heparyny. Sama nie wiem ja powinno byc..ale po takiej stracie jak kazda z nas staram sie zabezpieczyc przyszlą ciąże...
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-02 14:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.