Wrócić do Polski i go zostawić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-14, 00:56   #1
LuuLukrecja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 3

Wrócić do Polski i go zostawić?


Witajcie

Od blisko pol roku mam pewien problem. Mieszkam w UK juz dwa lata. Od roku mam wspanialego chlopaka, ktorego bardzo kocham. Moj chlopak jest obcokrajowcem w dodatku wyglada bardzo mlodo,czego nie akceptuje moja mama. Moim priorytetem wyjazdu do uk bylo szlifowanie jezyka angielskiego i uzbieranie sobie na fajne auto. Teraz kiedy juz wszystko osiagnelam, angielska realia zaczela mnie przygniatac. Mam dosc jezdzenia busami, mam dosc syfu dookola, mam dosc calej tej mieszanki kulturowej.. Mianowicie dusze sie a anglii, nie lubie swojej pracy, aczkolwiek jest bardzo dobrze platna od kiedy dostalam awans. Bardzo chce wrocic do kraju, ale wlasnie moj chlopak mnie trzyma. Kiedy powiedzialam mu ze chcialabym wrocic do siebie, nie moglam wytrzymac bolu w jego oczach i w tym samym czasie sama przepłakałam wiele nocy bo raniac jego ranilam i siebie. Wiem ze jak go zostawie to zostanie tutaj sam jak palec. Nie ma zadnej rodziny w Anglii tak samo jak i ja. Nie mamy tutaj znajomych, wszystkie wyjscia lub podroze sa zwykle drogie wiec najczesciej siedzimy w naszym wynajetym pokoju. Wiem ze nie chce spedzic calego zycia w wynajetym pokoju,mieszkaniu czy domu. Nie chce cale zycie pracowac tu gdzie pracuje. Chcialabym miec normalna rodzine w polsce, ze moje dzieci ucza sie w polsce, ze maja swoja rodzine, ze i ja mam znajomych z ktorymi moge gdzies wyjsc. I to wszystko pokazuje jak bardzo chce wrocic. Jest jeszcze ta druga strona medalu moj chlopak. Obawiam sie ze juz nigdy nie znajde tak opiekunczego chlopaka, ktory zrobilby dla mnie wszystko. On nawet by ze mna wrocil do polski. Ale wiem ze on by sie tam nie odnalazl. Jezyk polski bardzo ciezko mu idzie, chodz jest z kraju sasiedniego. Na wyjecie z moimi znajomymi nie bedzie nic rozumial a robienie ciagle za tlumacza - nie jest fajne ani dla mnie ani dla niego. Juz nie wiem co robic, jestem w kropce. Moze macie podobne sytuacje albo chodzby rady?
LuuLukrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 15:52   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wrocic do Polski i go zostawic?

Cytat:
Napisane przez LuuLukrecja Pokaż wiadomość
Witajcie

Od blisko pol roku mam pewien problem. Mieszkam w UK juz dwa lata. Od roku mam wspanialego chlopaka, ktorego bardzo kocham. Moj chlopak jest obcokrajowcem w dodatku wyglada bardzo mlodo,czego nie akceptuje moja mama. Moim priorytetem wyjazdu do uk bylo szlifowanie jezyka angielskiego i uzbieranie sobie na fajne auto. Teraz kiedy juz wszystko osiagnelam, angielska realia zaczela mnie przygniatac. Mam dosc jezdzenia busami, mam dosc syfu dookola, mam dosc calej tej mieszanki kulturowej.. Mianowicie dusze sie a anglii, nie lubie swojej pracy, aczkolwiek jest bardzo dobrze platna od kiedy dostalam awans. Bardzo chce wrocic do kraju, ale wlasnie moj chlopak mnie trzyma. Kiedy powiedzialam mu ze chcialabym wrocic do siebie, nie moglam wytrzymac bolu w jego oczach i w tym samym czasie sama przepłakałam wiele nocy bo raniac jego ranilam i siebie. Wiem ze jak go zostawie to zostanie tutaj sam jak palec. Nie ma zadnej rodziny w Anglii tak samo jak i ja. Nie mamy tutaj znajomych, wszystkie wyjscia lub podroze sa zwykle drogie wiec najczesciej siedzimy w naszym wynajetym pokoju. Wiem ze nie chce spedzic calego zycia w wynajetym pokoju,mieszkaniu czy domu. Nie chce cale zycie pracowac tu gdzie pracuje. Chcialabym miec normalna rodzine w polsce, ze moje dzieci ucza sie w polsce, ze maja swoja rodzine, ze i ja mam znajomych z ktorymi moge gdzies wyjsc. I to wszystko pokazuje jak bardzo chce wrocic. Jest jeszcze ta druga strona medalu moj chlopak. Obawiam sie ze juz nigdy nie znajde tak opiekunczego chlopaka, ktory zrobilby dla mnie wszystko. On nawet by ze mna wrocil do polski. Ale wiem ze on by sie tam nie odnalazl. Jezyk polski bardzo ciezko mu idzie, chodz jest z kraju sasiedniego. Na wyjecie z moimi znajomymi nie bedzie nic rozumial a robienie ciagle za tlumacza - nie jest fajne ani dla mnie ani dla niego. Juz nie wiem co robic, jestem w kropce. Moze macie podobne sytuacje albo chodzby rady?
Dwa pogrubione fragmenty są dość istotne dla prowadzenia satysfakcjonującego życia za granicą. Ciułając na jakiś cel w Polsce i mieszkając w wynajętym pokoju trudno jest mieć wysoki poziom zadowolenia z życia i to uniemożliwia zaklimatyzowanie się w obcym kraju.
Ale skoro taki był i nadal jest Twój zamiar i tęsknota za Polską jest po 2 latach wciąż tak duża, to ja bym na Twoim miejscu wróciła. Twój chłopak musi zdecydować, czy jest w stanie pojechać z Tobą, jeszcze raz zmienić kraj i zaczynać od nowa.
Uwagi rodziny pod adresem chłopaka można ukrócić wyprowadzając się wystarczająco daleko od nich, żeby nie nachodzili za często. Jesteś dorosła i Twój chłopak jest w związku z Tobą, a nie Twoją rodziną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 16:00   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wrocic do Polski i go zostawic?

Cytat:
Napisane przez LuuLukrecja Pokaż wiadomość
Moj chlopak jest obcokrajowcem w dodatku wyglada bardzo mlodo,czego nie akceptuje moja mama.
Twoja mama nie ma nic do akceptowania, bo to nie ona jest z nim w związku. Po co w ogóle o tym piszesz?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-15, 16:29   #4
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Wrocic do Polski i go zostawic?

Jak chcesz miec normalne zycie to nie mozesz sie kisic na pokoju z chlopakiem. Piszesz, ze dobrze zarabiasz, czemu nie zapewnicie sobie lepszych warunkow? Wspolne wyjscia, restauracje, puby czy co tam lubicie to tez czesc normalnego zycia, zwlaszcza jesli chodzi o tzw social life. Kazdy czulby sie jak w klatce i chcialby wrocic do normalnosci jesli mialby spedzac wieczory w pokoju.

Mam wrazenie, ze nie zyjesz normalnie tylko wegentujesz celem odlozenia jak najwiecej pieniedzy. Tak sie na dluga mete nie da.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 10:53   #5
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wrócić do Polski i go zostawić?

Ale w grę wchodzi tylko Polska albo UK? Może kompromisem byłby jeszcze jakiś inny kraj.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87502929]Twoja mama nie ma nic do akceptowania, bo to nie ona jest z nim w związku. Po co w ogóle o tym piszesz? [/QUOTE]

f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-25, 15:53   #6
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Wrocic do Polski i go zostawic?

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Jak chcesz miec normalne zycie to nie mozesz sie kisic na pokoju z chlopakiem. Piszesz, ze dobrze zarabiasz, czemu nie zapewnicie sobie lepszych warunkow? Wspolne wyjscia, restauracje, puby czy co tam lubicie to tez czesc normalnego zycia, zwlaszcza jesli chodzi o tzw social life. Kazdy czulby sie jak w klatce i chcialby wrocic do normalnosci jesli mialby spedzac wieczory w pokoju.

Mam wrazenie, ze nie zyjesz normalnie tylko wegentujesz celem odlozenia jak najwiecej pieniedzy. Tak sie na dluga mete nie da.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Popieram koleżankę.
Z Twojego opisu wynika, że sama wybrałaś sobie takie mało kolorowe życie celem zaoszczędzenia pieniędzy. Też mieszkam w UK i wyjścia na miasto ani podróże wcale nie są drogie. Ba! Są nawet dużo tańsze niż w Polsce. Skoro nie możesz się odnaleźć w UK, gdzie masz dobre zarobki to jak poradzisz sobie w Polsce żyjąc za dużo mniej?

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87533474]Ale w grę wchodzi tylko Polska albo UK? Może kompromisem byłby jeszcze jakiś inny kraj[/QUOTE]

To byłoby chyba najlepsze wyjście.

Edytowane przez SorbetMalinowy
Czas edycji: 2020-01-25 o 15:56
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 21:45   #7
LuuLukrecja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wrócić do Polski i go zostawić?

Mam bardzo bliskie relacje z moja mama. Jest moja najlepsza przyjaciolka i bardzo polegam na jej opinii... W zyciu bardzo mi pomogla, wiec pewnie dlatego bardzo mnie to boli

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Mozna tez tak powiedziec. Zyje ze znajomymi mojego chlopaka. On pracuje na poranki ja na popoludnia bez mozliwosci zmiany. Mijamy sie.. wiec gdybym wyprowadzila sie na swoje, nie mialabym do kogo buzi otworzyc. Tak to moge wypic z nimi kawe rano i pogadac.. Wychodzic gdzies? Owszem chce! Bardzo, aczkolwiek on nie jest taki chetny.. Rozmawialam z nim wiele razy ze jestem jak w klatce, on chce gdzies wyjsc,ale tylko my dwoje wchodzi w gre. Jestem towarzyska a on .. no nie bardzo. Najsmieszniejsze jest ze poznalismy sie na imprezie, gdzie imprezowal co tydzien a teraz wyciagnac go gdzies graniczy z cudem😓
LuuLukrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-01, 21:58   #8
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Wrócić do Polski i go zostawić?

Cytat:
Napisane przez LuuLukrecja Pokaż wiadomość
Mam bardzo bliskie relacje z moja mama. Jest moja najlepsza przyjaciolka i bardzo polegam na jej opinii... W zyciu bardzo mi pomogla, wiec pewnie dlatego bardzo mnie to boli
To nie brzmi jak zdrowa relacja. Dziecko powinno dorosnąć i umieć funkcjonować bez mamusi.

Cytat:
Mozna tez tak powiedziec. Zyje ze znajomymi mojego chlopaka. On pracuje na poranki ja na popoludnia bez mozliwosci zmiany. Mijamy sie.. wiec gdybym wyprowadzila sie na swoje, nie mialabym do kogo buzi otworzyc. Tak to moge wypic z nimi kawe rano i pogadac.. Wychodzic gdzies? Owszem chce! Bardzo, aczkolwiek on nie jest taki chetny.. Rozmawialam z nim wiele razy ze jestem jak w klatce, on chce gdzies wyjsc,ale tylko my dwoje wchodzi w gre. Jestem towarzyska a on .. no nie bardzo. Najsmieszniejsze jest ze poznalismy sie na imprezie, gdzie imprezowal co tydzien a teraz wyciagnac go gdzies graniczy z cudem😓
Brzmisz jakbyś szukała tylko wymówki, żeby z nim zerwać. Serio, nie musisz. Jak nie chcesz z nim być to po prostu mu o tym powiedz i przestań. Masz prawo nie chcieć bez większych powodów.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-01, 23:59   #9
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wrócić do Polski i go zostawić?

Cytat:
Napisane przez LuuLukrecja Pokaż wiadomość
Mam bardzo bliskie relacje z moja mama. Jest moja najlepsza przyjaciolka i bardzo polegam na jej opinii... W zyciu bardzo mi pomogla, wiec pewnie dlatego bardzo mnie to boli
Jeśli twoja matka argumentuje swój brak akceptacji faktem, że twój facet młodo wygląda, to nie masz na czym polegać
Cytat:
Wychodzic gdzies? Owszem chce! Bardzo, aczkolwiek on nie jest taki chetny.. Rozmawialam z nim wiele razy ze jestem jak w klatce, on chce gdzies wyjsc,ale tylko my dwoje wchodzi w gre. Jestem towarzyska a on .. no nie bardzo. Najsmieszniejsze jest ze poznalismy sie na imprezie, gdzie imprezowal co tydzien a teraz wyciagnac go gdzies graniczy z cudem😓
Nie rozumiem o co tutaj chodzi.
Przyrośnięta do niego nie jesteś. Chcesz to wyjdź. Tutaj nie ma znaczenia czy z nim zerwiesz czy nie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 11:04   #10
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Wrócić do Polski i go zostawić?

W Polsce są kursy polskiego dla obcokrajowców. Nie musi znać języka biegle, wystarczy komunikatywnie.
A uwagi dziewczyn o poprawie warunków życia są jak najbardziej na miejscu. Gnieżdżąc się w pokoiku i oszczędzając na wszystkim ciężko polubić swoje życie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 21:27   #11
Lucy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 11
Dot.: Wrócić do Polski i go zostawić?

Witam. Proszę powiedz czy i kiedy podjęłas decyzję? Jestem w bardzo podobnej sytuacji, tylko w innym kraju. Jak i Tobie nie podoba mi się gdzie jestem, miałam zupełnie mylne wyobrażenie. Mam dobrą pracę, ale i dobre wykształcenie, wydaje mi się ze znalazłabym sobie prace w Polsce po pewnym czasie od powrotu. Również mam chłopaka, fajny, miły, dobry, rodzice go lubią ale to nie ma znaczenia. Wydaje mi się ze nie odnalazłby się w Polsce(tak jak Twoj jak piszesz), ale on nie ma nic przeciwko by w razie wu ze mną wracać. Ja z kolei myśle o tym ze mimo ze ma dobre chęci to jednak byłoby to trudniejsze niż jaka kolejek inna emigracja ponieważ nasz kraj jest bardzo mało przyjazny obcokrajowcom. Ja wyobrażam sobie jedynie mieszkanie, pracę i zakładanie rodziny w Polsce dlatego nie wchodzi u mnie w grę zostań tam gdzie jesteś (wyjechałam i żałuje, nie ze względu na tęsknotę za krajem ale za jakość życia jaka tu mam- jest kiepsko i szaro). Autorko posta proszę powiedz o swojej decyzji coś więcej pozdrawiam
Lucy94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-24, 23:28   #12
LuuLukrecja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 3
Dot.: Wrócić do Polski i go zostawić?

Hej,

Podjelam decyzje o powrocie do Polski. Nawet kupilam bilet na 31 marca. Jednakze koronawirus skreslil moje plany... Musialam zostac bo nie mialam mozliwosci powrotu. Wydaje mi sie jednak, ze powrot do Polski to jest to. Podobnie jak ty, chce zalozyc rodzine w polsce, gdzie mam bliskich. Wiec jak na razie czekam az sprawa z korona sie uspokoi i bede na nowo pakowac sie i wracac. Zycze Ci szczescia w podejmowaniu decyzji. Niestety wiem jak ciezkie to jest..
LuuLukrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-24 23:28:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.