Podkład pod farbę do twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-27, 15:40   #1
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 127

Podkład pod farbę do twarzy?


Witam. Chodzi o tzw. body painting, temat poświęciłem głównie twarzy gdyż zastanawiam się, czy istnieje jakiś podkład minimalizujący szkodliwość farby (pokroju efektów - wągry, pryszcze).

Orientuje się ktoś?
Poganin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 15:49   #2
beatamalgorzata
Raczkowanie
 
Avatar beatamalgorzata
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraj beneluxu
Wiadomości: 444
Dot.: Podkład pod farbę do twarzy?

Farby dobrych marek , te do ciala nie sa szkodliwe , maja taki sklad ze odpowiadaja nawet delikatnej dzieciecej skorze. Poza tym taki makijaz nie pozostaje caly dzien na twarzy .
beatamalgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 15:57   #3
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 127
Dot.: Podkład pod farbę do twarzy?

No cóż, niektórzy i cały dzień chodzą w makijażu np. malując całe ciało, bo przecież szkoda zmyć po godzinie tyle roboty. ; )

Moja cera była przez parę ładnych lat zaniedbywana, teraz jestem w trakcie jej rehabilitowania i nawet drobne kosmetyki nie są wskazane.
Poganin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 16:27   #4
beatamalgorzata
Raczkowanie
 
Avatar beatamalgorzata
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: kraj beneluxu
Wiadomości: 444
Dot.: Podkład pod farbę do twarzy?

Jesli masz problemy z cera to jedynymi kosmetykami ktore mozna polecic sa mineraly . Tylko czy farby do ciala bada sie na nich trzymaly ? Moze lepiej tylko nalozyc krem ochronny i tak zostawic skore do malowania ?
beatamalgorzata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 17:14   #5
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Podkład pod farbę do twarzy?

Nie miałam styczności z farbami do ciała, ale mnie np zapychający filtr nie zapycha jeśli wcześniej położę na twarz żel hialuronowy o taki nie wiem jak farba będzie się trzymała, ale raczej warstwa jest niewyczuwalna, wiec nie powinno być problemu.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 21:58   #6
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Podkład pod farbę do twarzy?

Cytat:
Napisane przez Poganin Pokaż wiadomość
Witam. Chodzi o tzw. body painting, temat poświęciłem głównie twarzy gdyż zastanawiam się, czy istnieje jakiś podkład minimalizujący szkodliwość farby (pokroju efektów - wągry, pryszcze).

Orientuje się ktoś?
Chyba najlepiej nic nie kłaść, ewentualnie przy suchej skórze można coś lekkiego nawilżajacego. A czy przy tych farbach jest coś wspomniane? Ogólnie takie farby maja chyba nietłustą konstystencję? Kłopot polega na tym, że na innych kosmetykach mogą się warzyć, kulać albo spływać.

Prosimy o dokładniejszy opis sytuacji, jaki rodzaj skóry, jaka konstystencja farby i czy wywołuje jakieś dolegliwości? Bo wnioskuję, że skóra raczej tłusta, skłonna do zaskórników i pryszczy a farba jest tłusta, tak? Czy to tylko taka obawa? Jeśli nie ma konkretnych dolegliwości po farbie, to najlepszym środkiem prewencyjnym jest bardzo staranne oczyszczanie twarzy po usunięciu charakteryzacji. Może się przydać olejek myjący.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.