Sklamac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-13, 15:06   #1
fancyfancy
Raczkowanie
 
Avatar fancyfancy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 53

Sklamac?


W poniedzialek mam rozmowe o prace w biurze, jest prawie polowa sierpnia I do Roku akademickiego zostalo 1,5 msc. W zwiazku z czym nikt nie chce zatrudniac na wakacje. Bylam juz na wielu rozmowach od drugiej polowy lipca, wysylalam wiele CV, ale skonczylo sie na - bardzo nam przykro szukamy kogos na dluzej. Chcialam byc uczciwa I mowilam wprost ze od pazdziernika bede musiala zrezygnowac, bo studiuje w innym miescie. Ale jednak bardzo zalezy mi na jakiejs pracy I temu ciagle wysylam CV I wczoraj otrzymalam telefon z zaproszeniem na rozmowe I mam takie dziwne mysli... ze z jednej strony, gdy powiem prawde, czyli ze moge pracowac jedynie do pazdziernika to pewnie nie ma szans, powiedza ze dziekuja. A gdyby tak powiedziec ze studiuje zaocznie I teoretycznie nic nie wspominac o tym, ze bede musiala zrezygnowac, a potem po prostu wymyslic jakis powod (znalazlam lepsza oferte pracy, etc..) jednak troche niemoralnie bym sie czula.. sama nie wiem jak wy myslicie?
fancyfancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 15:20   #2
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Sklamac?

Sorry, nie chwytam tego. Przecież będziesz miała umowę z określonym czasem wypowiedzenia. Czy nie?

Pomijając, że opinia o tobie w tym biurze byłaby bardzo zła. Nie wiem jak wygląda polskie świadectwo pracy i czy pracodawca mógłby ci uprzykrzyć życie, ale w tej firmie na pewno byłabyś spalona.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 15:24   #3
fancyfancy
Raczkowanie
 
Avatar fancyfancy
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 53
Dot.: Sklamac?

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Sorry, nie chwytam tego. Przecież będziesz miała umowę z określonym czasem wypowiedzenia. Czy nie?

Pomijając, że opinia o tobie w tym biurze byłaby bardzo zła. Nie wiem jak wygląda polskie świadectwo pracy i czy pracodawca mógłby ci uprzykrzyć życie, ale w tej firmie na pewno byłabyś spalona.

Zdaje sobie z tego sprawe. Tylko co ja mam zrobic? Od miesiaca szukam zatrudnienia I nikt nie chce zatrudniac na tak krotki okres czasu, a potrzebuje pracy. Jedyne co moge teraz powiedziec sobie to to ze powinnam wczesniej szukac pracy, tylko ze okolicznosci mi do tego nie pozwolily. Gdy tylko moglam, zaczelam szukac I juz bylo za pozno, wiekszosc wakacyjnych stanowisk niestety ale pozajmowanych
fancyfancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 15:29   #4
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Sklamac?

Cytat:
Napisane przez fancyfancy Pokaż wiadomość
Zdaje sobie z tego sprawe. Tylko co ja mam zrobic? Od miesiaca szukam zatrudnienia I nikt nie chce zatrudniac na tak krotki okres czasu, a potrzebuje pracy. Jedyne co moge teraz powiedziec sobie to to ze powinnam wczesniej szukac pracy, tylko ze okolicznosci mi do tego nie pozwolily. Gdy tylko moglam, zaczelam szukac I juz bylo za pozno, wiekszosc wakacyjnych stanowisk niestety ale pozajmowanych
Tak, ale chyba nie zrozumiałaś mojego komentarza. Zazwyczaj kwestie rozwiązania stosunku pracy porusza się w umowie. Więc jeśli jesteś zdecydowana zrobić tak jak piszesz to musisz się upewnić, że w ogóle będziesz mogła wypowiedzieć pracę po 2 tygodniach, tak żeby zacząć studia gdzie indziej i że na przykład nie zapłacisz kary. Chyba że podpiszecie umowę, przy której to możliwe.

Nie bardzo też rozumiem jaki jest twój cel.

Zdobycie doświadczenia? Jak wypowiesz pracę po 2 tygodniach to przypuszczam, że atmosfera w robocie potem będzie tak fatalna, że i tak dużo się nie nauczysz. I o referencjach możesz sobie pomarzyć.

Kasa? Ewentualnie to. Ale przez 1,5 miesiąca dużo nie zarobisz.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-08-13 o 15:30
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 19:55   #5
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Sklamac?

Może szukaj pracy tam, gdzie będziesz studiować i przeprowadź się wcześniej? Albo popatrz na turystyczne miejscowości, głównie nadmorskie, gdzie od razu oferują nocleg, tam bywa duża rotacja i może jeszcze się coś znajdzie na miesiąc.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 20:03   #6
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Sklamac?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Może szukaj pracy tam, gdzie będziesz studiować i przeprowadź się wcześniej? Albo popatrz na turystyczne miejscowości, głównie nadmorskie, gdzie od razu oferują nocleg, tam bywa duża rotacja i może jeszcze się coś znajdzie na miesiąc.
Dokładnie
Albo poszukaj pracy w takich miejscach, gdzie jest duża rotacja np. gastronomia, call center itp.
Kłamiąc na dzień dobry nie wyrobisz o sobie dobrej opinii, a różnie to w życiu bywa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 18:45   #7
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Sklamac?

Ale ona nie kłamie, tylko nie mówi prawdy. Każdy może zrezygnować z pracy w dowolnym momencie (oczywiście zgodnie z przepisami i umowa) i nikomu absolutnie nic do tego dlaczego to robi. Składa wypowiedzenie i tyle. Jak szef strzeli z tego powodu focha to trudno, takie ryzyko jest zawsze ze ktoś odejdzie. Ja prace zmienialam nie raz będąc w firmie raptem parę miesięcy i to pracując na poważnie w branzy, jakoś nigdy nie miałam z tego powodu nieprzyjemności. Koleżanka raz po przeniesieniu w firmie do innego działu złożyła wypowiedzenie po 2 tygodniach bo jej się nowe stanowisko nie podobało a i tak potem zatrudnili ja w innym dziale.
Jak będzie chciała to może nazmyslac byle co, że np nie wiedziała że będzie akurat tam studiować bo dostała się dopiero w 3 rekrutacji bla bla, problem solved. Albo że znalazła coś innego.
Poza tym, mówimy tu o jakiejś robocie dorywczej a nie pracy w renomowanej firmie w jej branży żeby całe życie od tego zależało co o niej tam pomyślą :p
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-16 19:45:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.