Interpretacja wyników rezonansu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-03, 14:52   #1
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319

Interpretacja wyników rezonansu


Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników rezonansu, ponieważ Pani neurolog powiedziała mi, że jak coś będzie nie tak to mam ponownie przyjść na wizytę, z tym, że nie wiem co to wszystko znaczy i nie wiem czy na tę wizytę mam iść

Kręgosłup:
"Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencjach TSE/T1, TSE/T2, STIR w płaszczyznach strzałkowych, TSE/T2 w płaszczyznach poprzecznych.

Na poziomie L5-S1 wypuklina tylna krążka międzykręgowego o szer. do 4mm, modelująca worek oponowy, zwężająca światło kanału kręgowego (śr. 12 mm). Niski sygnał tego krążka, świadczący o jego zwyrodnieniu. Spłycenie lordozy lędźwiowej.
Sygnał trzonów kręgów w normie" Jeśli ma to znaczenie zostałam skierowana na rezonans z powodu wyniku RTG, które wykazało Spina bifida S1. RTG miałam robione ze względu na silne bóle w okolicy lędźwiowej czasami uniemożliwiające poruszanie się. W lipcu miałam rehabilitację, rezonans robiony w grudniu.

Głowa (tutaj chyba wszystko jest dla mnie jasne, jeśli chodzi o te zatoki to mam iść pilnie na prywatną wizytę do laryngologa czy nie muszę się spieszyć?)
"Badanie MR wykonano w sekwencjach SE/T1, SE/T1/CM, FLAIR, w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych, TSE/T2 w płaszczyznach poprzecznych.
Intensywność sygnału istoty szarej i białej prawidłowa. Mózgowie bez zmian ogniskowych i obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego.
Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, nieuciśnięty.
Zmiany zapalne zatok przynosowych po stronie prawej w części objętej badaniem"
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 18:45   #2
slonko1507
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Interpretacja wyników rezonansu

Witam,
Moim zdaniem warto wybrać się do neurologa, dyskopatia to nic fajnego, bez leczenia epizody bólowe prawdopodobnie będą wracać. Dobrze by było, gdyby zlecił fizjoterapię, najlepiej terapię indywidualną (albo mobilizację), można to zrealizować również na nfz.
Na temat zatok się nie wypowiadam, bo nie jestem ekspertem, ale osobiście poszłabym np do lekarza rodzinnego, przypuszczam że mógłby wypisać jakieś leki przeciwzapalne.
Pozdrawiam!
slonko1507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.