Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokrewne) - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-30, 09:06   #2521
Scat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Chemia rozszerzona?

Ale mi bardziej zależy na biologii ,więc tą nauczycielkę też bym chciała mieć normalną żeby chodzić na te lekcje po coś. Wiem ,że chemia nie jest łatwa trzeba ją rozumieć ale póki co rozumiem ją i chodzi mi czy uda mi się do niej przygotować sama .
Scat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 11:01   #2522
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Chemia rozszerzona?

Uda ci się przygotować samej, czemu nie. Kluczowe znaczenie ma to w jaki wynik celujesz
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 17:22   #2523
Scat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Chemia rozszerzona?

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Uda ci się przygotować samej, czemu nie. Kluczowe znaczenie ma to w jaki wynik celujesz
Chciałabym 80-90%
Scat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-30, 19:43   #2524
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: Chemia rozszerzona?

Jeżeli chcesz 80-90% z chemii, to lepiej zostań przy dobrej nauczycielce chemii. Biologia jest prostsza niż chemia-biologię można wykuć samemu, a chemię trzeba zrozumieć. Na chemii są zagadnienia, które nauczyciel powinien odpowiednio wytłumaczyć. Moim zdaniem jak masz do wyboru albo dobra nauczycielka biologii albo dobra nauczycielka chemii, to lepiej zostań przy chemii. Biologię łatwiej opanować samodzielnie. Wiesz-może się okazać, że sama już nie załapiesz tak dobrze chemii i co wtedy-będziesz znowu zmieniać nauczycielki? Biologia jest prostsza do nauczenia niż chemia
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 00:18   #2525
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Chemia rozszerzona?

Ja tylko podam taki przykład: u mnie na studiach wszyscy znajomi z którymi rozmawiałam brali korepetycje z chemii. I mieli naprawdę dobre wyniki nie mniej niż 80 parę %. Nie znam osoby, która osiągnęła dobry wynik bez niczyjej pomocy, pewnie są takie osoby, nie kwestionuję tego, ale o takowych nie słyszałam.
Z biologii inna sprawa, ja miałam strasznie kiepską nauczycielkę w liceum, z lekcji wynosiłam tylko rysunki z tyłu zeszytu, nie chodziłam też na korki z tego przedmiotu (dla mnie abstrakcja, ale wiem że ludzie chodzą, więc spoko) i miałam bardzo dobry wynik. Da się. Jeżeli masz tak jak koleżanka u góry wspomniała do wyboru dobrą nauczycielkę z biologii lub dobrą z chemii, to wybranie tej z bio, to jest jak dla mnie strzał w kolano
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 16:49   #2526
xvnbq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Wydział lekarski - czy mam szansę się tam dostać?

Witam,
Nie do końca wiedziałam czy ten wątek powinnam umieścić w "nauce i edukacji", czy tu, ale stwierdziłam, że wiecej osób związanych z medycyną w jakikolwiek sposób częściej przebywa tutaj. Mam pytanie dotyczące szkoły - liceum, do jakiego chodzili obecni studenci medycyny czy też już lekarze.
Zacznę od tego, że bardzo chcę studiować medycynę, z rożnych powodów. Staram się osiągnąć swój cel - uczę się biologii i chemii dużo, wszyscy twierdzą, że za dużo, ale wiem, że aby dostać się na studia muszę bardzo dobrze zdać maturę, a aby miec dobry wynik muszę się uczyć. Chodzę do najlepszego liceum w mieście, mam wymagających nauczycieli, siedzę nad książkami wiele godzin dziennie, a mimo to już nie wychodzi mi tak, jak kiedyś. W 1 klasie dostawałam same 5, teraz lecę na 3, czasem 4, a uczę się 3 razy wiecej niż w 1 klasie. Wszystko byłoby w porządku gdyby każdy miał takie oceny. Ale są tacy, którzy dostają same 5 i 4, a uczą się zdecydowanie mniej niż ja.
Przez to zastanawiam się, czy ta biologia i chemia na pewno jest dla mnie, skoro poświęcam na to tyle czasu a efekt jest coraz gorszy, to czy jestem na właściwym miejscu i czy mimo tych ocen moge zdać maturę na ponad 90%?

Proszę o odpowiedz jak Wy radziliście sobie w liceum, jakie mieliście oceny i jaki był Wasz sposób na naukę biologii? Mam wrażenie, że nie umiem się jej uczyć, boje się że mam za słabe oceny aby dostać się na medycynę, a jeśli mam - jak mam się uczyć aby były lepsze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-11-03 o 19:33 Powód: akapit
xvnbq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 12:00   #2527
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Wydział lekarski - czy mam szansę się tam dostać?

Moze potrzebujesz korepetycji, zeby ktos wytłumaczył Ci pewne rzeczy, jednak na studiach tez trzeba sie uczyć glownie samemu. A robiłaś juz próbne matury? Rozwiąż kilka matur z poprzednich lat i popros nauczyciela o sprawdzenie to jedyna droga by sprawdzic czy zdasz na to 90%. Kazdy jest inny, niektorzy przeczytaja raz i pamietaja, inni musza wyryc na pamiec kazde slowo nie ma co porownywac sposobu nauki, wazny jest efekt. Inni moga dostawac same 5 i 6, a mature napisza gorzej, bo stres i inny sposob przedstawienia pytan no i jeszcze trzeba trafic w klucz. Jest tez opcja ze to nie sa jednak przedmioty dla Ciebie, ale to wiesz tylko Ty. Jesli chcesz isc na medycyne to skup sie na robieniu zadań ściśle pod maturę, a nie tylko wkuwaniu ksiazek, zeby poznac jak wyglądają klucze odpowiedzi. Tutaj liczy sie wynik matury, a nie stopnie w liceum wiec nie zrazaj sie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2016-11-03 o 12:02
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 08:06   #2528
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: cel ---> medycyna

Przerabiaj jak najwiecej matur i idz na korki. Bardzo ciezko jest sie dostac na medycyne - to prswda. Nikt Ci nie da gwarancji. Ucz sie i pracuj nad stresem - on moze sporo zepsuc.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 19:16   #2529
erwin94
pielegniarz94
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

witam

Edytowane przez erwin94
Czas edycji: 2017-02-14 o 13:57
erwin94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-27, 11:41   #2530
krystnyak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

W Rzeszowie polecam matura24, perfekcyjnie przygotowauja do matury rozszerzonej z biologii, matematyki, jezyka angielskiego, oraz z chemii https://matura24.com
krystnyak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 10:16   #2531
Heall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: cel ---> medycyna

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Przerabiaj jak najwiecej matur i idz na korki. Bardzo ciezko jest sie dostac na medycyne - to prswda. Nikt Ci nie da gwarancji. Ucz sie i pracuj nad stresem - on moze sporo zepsuc.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Przerabianie matur i rozwiązywanie typowo maturalnych zadań jest KLUCZOWE, to prawda.

Jeśli miałabym dać jedną radę osobom, które chcą podchodzić do matury, to byłoby to właśnie ta.
Heall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-19, 18:48   #2532
sarasad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Dot.: cel ---> medycyna

Ostatnio szukałam korepetycji z matematyki i trafiłam na firmę BUKI. Udzielają korków indywidualnie lub w niewielkich grupach. Co fajne dla osób, które mają ograniczony czas to, to że uczą również drogą online. Jak dla mnie jest to najlepsza opcja i chętnie z niej skorzystam.
https://buki.org.pl/
sarasad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 18:08   #2533
minka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Fajne przygotowanie do matury z biologii jest za stosunkowo nie wielką cenę za roczny kurs na ,,terazwiedza.pl". Sama teraz z niego korzystam, mój cel to ponad 80% na maturze.
minka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 18:08:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.