pytanie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-12, 16:22   #1
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163

pytanie :)


Nie wiem czy to dobre miejsce jeśli nie to proszę o przeniesienie
Mam takie pytanko a mianowicie od kilku lat lecze się na tarczyce(każdy mi mówił ,że jest to choroba która mi już zostanie do końca życia nawet lekarz) no i zrobiłam sobie ostatnio nowe badania i na wynkach mi wyszło ,że jest w normie (chyba) Tsh mam 1.940 (0,270-4,200) No i nie wiem o co chodzi czy ktoś by mi mógł napisać Jest w normie czy nie ?
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 17:34   #2
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: pytanie :)

Cytat:
Napisane przez kinga10204 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dobre miejsce jeśli nie to proszę o przeniesienie
Mam takie pytanko a mianowicie od kilku lat lecze się na tarczyce(każdy mi mówił ,że jest to choroba która mi już zostanie do końca życia nawet lekarz) no i zrobiłam sobie ostatnio nowe badania i na wynkach mi wyszło ,że jest w normie (chyba) Tsh mam 1.940 (0,270-4,200) No i nie wiem o co chodzi czy ktoś by mi mógł napisać Jest w normie czy nie ?
W normie.
No skoro się leczysz = bierzesz leki to może po prostu działają?
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 18:36   #3
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: pytanie :)

Cytat:
Napisane przez kinga10204 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dobre miejsce jeśli nie to proszę o przeniesienie
Mam takie pytanko a mianowicie od kilku lat lecze się na tarczyce(każdy mi mówił ,że jest to choroba która mi już zostanie do końca życia nawet lekarz) no i zrobiłam sobie ostatnio nowe badania i na wynkach mi wyszło ,że jest w normie (chyba) Tsh mam 1.940 (0,270-4,200) No i nie wiem o co chodzi czy ktoś by mi mógł napisać Jest w normie czy nie ?
jest w normie, to widać, ale pytanie ważniejsze: w jakim jestes wieku? Czy planujesz w niedługim czasie starać się o potomstwo?
Leczysz sie z niedoczynności czy nadczynności?
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 09:08   #4
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163
Dot.: pytanie :)

Mam 18 lat i na razie nie staram się o potomstwo ale kiedyś jak najbardziej bym chciała A słyszałam o tym ,że tarczyca może to uniemożliwić ! leczę się na niedoczynność !Ale leki nadal będę musiała brać ? Pytam się o te wyniki ponieważ jak kiedyś miałąm przeprowadzane jakiś wywiad z pielegniarką to ona mi powiedziała ,że niestety będę musiała się z tym meczyć do końca życia ! Może warto wspomięć ,że mi to TSH skaczę bo raz jest w normie a raz nie i tak w kółko
Chciałam bym się co nieco o tym dowedzieć zanim pójde do lekarza !
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:30   #5
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: pytanie :)

Cytat:
Napisane przez kinga10204 Pokaż wiadomość
Mam 18 lat i na razie nie staram się o potomstwo ale kiedyś jak najbardziej bym chciała A słyszałam o tym ,że tarczyca może to uniemożliwić ! leczę się na niedoczynność !Ale leki nadal będę musiała brać ? Pytam się o te wyniki ponieważ jak kiedyś miałąm przeprowadzane jakiś wywiad z pielegniarką to ona mi powiedziała ,że niestety będę musiała się z tym meczyć do końca życia ! Może warto wspomięć ,że mi to TSH skaczę bo raz jest w normie a raz nie i tak w kółko
Chciałam bym się co nieco o tym dowedzieć zanim pójde do lekarza !
Póki co taki wynik TSH jest jak najbardziej ok
Ale warto też skontrolować ft4, czy jest odpowiednio wysokie, ft3 także
Jesli zapragniesz w przyszłości zostac mamą, najlepsze TSH jest w granicy 1,5 i mniej, także wtedy trzeba by było jeszcze zbić
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:06.