Nietypowy ból ucha. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-05, 21:17   #1
JoannaAli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Exclamation

Nietypowy ból ucha.


Nietypowy, bo nigdzie, dosłownie NIGDZIE nie znalazłam informacji na temat mojego problemu. Może źle szukam.

Od kilku miesięcy, codziennie rano odczuwam ból ucha. Zawsze rano i zawsze w prawym (oczywiście czasem wcale mnie nie boli, ale to rzadkość). Ból jest ostry, nie mogę ruszać szyją, żuchwą, dotykać ucha. Gdy tylko zrobię jakiś gwałtowny ruch to pojawia się promieniujący, ostry ból od ucha aż do połowy żuchwy, słyszę też szum - mam wtedy wrażenie jakbym sobie coś naderwała. To prawie nie do zniesienia, więc jestem ostrożna. Zwykle po kilkunastu minutach mija. Nieraz zdarza się, że boli mnie w nocy, budzę się i nie mogę dalej spać, bo nie chce minąć.

Czyszczenie wodą utlenioną nic nie pomogło, z patyczkowania uszu też zrezygnowałam, ale nic się nie zmieniło... Ma ktoś podobny problem?
JoannaAli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 21:47   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Nietypowy ból ucha.

byłaś u lekarza?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 21:49   #3
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Nietypowy ból ucha.

najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście wizyta u lekarza, tym bardziej jak piszesz że to już od paru miesięcy
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 22:00   #4
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Nietypowy ból ucha.

nie śpisz na tym boku? Jak miałam za ciasną opaskę na oczy i uciskała mi ucho to też mnie mocno bolało od razu po zdjęciu.
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 08:34   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Cytat:
Napisane przez JoannaAli Pokaż wiadomość
Nietypowy, bo nigdzie, dosłownie NIGDZIE nie znalazłam informacji na temat mojego problemu. Może źle szukam.

Od kilku miesięcy, codziennie rano odczuwam ból ucha. Zawsze rano i zawsze w prawym (oczywiście czasem wcale mnie nie boli, ale to rzadkość). Ból jest ostry, nie mogę ruszać szyją, żuchwą, dotykać ucha. Gdy tylko zrobię jakiś gwałtowny ruch to pojawia się promieniujący, ostry ból od ucha aż do połowy żuchwy, słyszę też szum - mam wtedy wrażenie jakbym sobie coś naderwała. To prawie nie do zniesienia, więc jestem ostrożna. Zwykle po kilkunastu minutach mija. Nieraz zdarza się, że boli mnie w nocy, budzę się i nie mogę dalej spać, bo nie chce minąć.

Czyszczenie wodą utlenioną nic nie pomogło, z patyczkowania uszu też zrezygnowałam, ale nic się nie zmieniło... Ma ktoś podobny problem?
idź do lekarza.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 10:53   #6
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Laryngolog. Może to od migdałków. Miałam podobne objawy, przerośnięty migdał, czy coś takiego. Niby nic, a bolało mnie od tego prawe ucho.
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 17:48   #7
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Nietypowy ból ucha.

może to od kręgosłupa. W jakiej pozycji śpisz? Ja śpię na brzuchu z mocno skręconą głową i rano czasem boli mnie szyja.
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 20:16   #8
PiszacDniem
Wtajemniczenie
 
Avatar PiszacDniem
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 511
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Ja mialam cos takiego od spania ;/ idz do lekarza!
__________________
LOVELINESS | blog

Believe in yourself and live happily !
PiszacDniem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 20:35   #9
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Cytat:
Napisane przez JoannaAli Pokaż wiadomość
Nietypowy, bo nigdzie, dosłownie NIGDZIE nie znalazłam informacji na temat mojego problemu. Może źle szukam.

Od kilku miesięcy, codziennie rano odczuwam ból ucha. Zawsze rano i zawsze w prawym (oczywiście czasem wcale mnie nie boli, ale to rzadkość). Ból jest ostry, nie mogę ruszać szyją, żuchwą, dotykać ucha. Gdy tylko zrobię jakiś gwałtowny ruch to pojawia się promieniujący, ostry ból od ucha aż do połowy żuchwy, słyszę też szum - mam wtedy wrażenie jakbym sobie coś naderwała. To prawie nie do zniesienia, więc jestem ostrożna. Zwykle po kilkunastu minutach mija. Nieraz zdarza się, że boli mnie w nocy, budzę się i nie mogę dalej spać, bo nie chce minąć.

Czyszczenie wodą utlenioną nic nie pomogło, z patyczkowania uszu też zrezygnowałam, ale nic się nie zmieniło... Ma ktoś podobny problem?
Mam dokładnie to samo.
Najlepsze jest to że to nie jest stan zapalny, gardło ok, uszy ok. Mam skierowanie na tomograf i w najbliższym czasie idę zrobić.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 20:47   #10
guess17
Rozeznanie
 
Avatar guess17
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: TaM GdZiE DiAbEł MóWi DoBrAnOc...:)
Wiadomości: 757
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Najlepiej do lekarza.
__________________
Zapraszam na swojego bloga -->

http://zapachmiety.blog.pl

Dziś: ciasto 3 bit


_________________________ ________

"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli" - Abraham Lincoln
guess17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 20:39   #11
JoannaAli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Nie byłam właśnie, mam alergię na lekarzy i zawsze staram się działać naturalnymi sposobami, ale tym razem nic nie pomogło...

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Nie, to na pewno nie od pozycji w jakiej śpię. Śpię często na plecach a ból i tak się pojawia. Tuż przed wstaniem, kiedy przytomnieję po spaniu, ból narasta i po chwili jest bardzo intensywny. Nie budzę się już z bólem...

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Bardzo bym prosiła w takim razie, abyś mi napisała co powiedział ci lekarz... Ja nie wiem kiedy się z tym wybiorę, od jakiegoś czasu jest lepiej, ale problem nie zniknął.
JoannaAli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 18:27   #12
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Cytat:
Napisane przez JoannaAli Pokaż wiadomość
Nie byłam właśnie, mam alergię na lekarzy i zawsze staram się działać naturalnymi sposobami, ale tym razem nic nie pomogło...

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Nie, to na pewno nie od pozycji w jakiej śpię. Śpię często na plecach a ból i tak się pojawia. Tuż przed wstaniem, kiedy przytomnieję po spaniu, ból narasta i po chwili jest bardzo intensywny. Nie budzę się już z bólem...

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Bardzo bym prosiła w takim razie, abyś mi napisała co powiedział ci lekarz... Ja nie wiem kiedy się z tym wybiorę, od jakiegoś czasu jest lepiej, ale problem nie zniknął.
Dziewczyno, przecież to jest poważna sprawa. alergia na lekarzy? przecież jak Ci nic nie pomaga z domowych sposobów, to lepiej się przełamać i iść do lekarza niż póżniej płakać!
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 20:20   #13
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Cytat:
Napisane przez JoannaAli Pokaż wiadomość
Nie byłam właśnie, mam alergię na lekarzy i zawsze staram się działać naturalnymi sposobami, ale tym razem nic nie pomogło...
Najgłupsza wymówka jaką w życiu słyszałam.. Alergia na lekarzy..
Ty zacznij reagować dziewczyno na to co dzieje się z twoim zdrowiem, skoro ból nie ustępuje to znaczy że coś poważniejszego jest na rzeczy.
Wio do laryngologa, niech zrobi podstawowe badanie. Nie zostawiaj tego bo przez jakieś twoje durne wymysły sama zagonisz się w kąt z którego ciężko będzie wybrnąć.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 13:45   #14
JoannaAli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Witam ponownie, mam nadzieję, że ktoś to jeszcze czyta

Okazało się, że mam zespół skroniowo-żuchwowy. Nie brałam pod uwagę trzasków z prawej strony żuchwy podczas otwierania buzi, jedzenia i mówienia. Widać, właśnie w tym tkwiła przyczyna.
JoannaAli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 07:38   #15
gosita213
Zadomowienie
 
Avatar gosita213
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Blachownia k/Czestochowy
Wiadomości: 1 731
Dot.: Nietypowy ból ucha.

Cytat:
Napisane przez JoannaAli Pokaż wiadomość
Witam ponownie, mam nadzieję, że ktoś to jeszcze czyta

Okazało się, że mam zespół skroniowo-żuchwowy. Nie brałam pod uwagę trzasków z prawej strony żuchwy podczas otwierania buzi, jedzenia i mówienia. Widać, właśnie w tym tkwiła przyczyna.
A skąd wiesz? Byłaś u lekarza?
__________________
Wiem jak trudno jest znalezc milosc. Kiedy znajdziesz kogos, trzeba korzystac z okazji. Nie mozesz tylko siedziec i liczyc na to, ze jutro tu bedzie, bo czasami – bum! Nie ma go. I nie masz nikogo. Hilda, Ugly Betty

góra - 23.09.2013
dół i wyciągi - 03.01.2014
gosita213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.