Ekspert odpowiedział Dieta przy helicobacter pylori - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki Buscopan

Notka

Forum eksperta marki Buscopan Żyjesz w stresie, nie masz czasu na właściwy posiłek, dokuczają Ci skurczowe bóle brzucha lub inne dokuczliwe dolegliwości w okolicach brzucha?
Zasięgnij porady eksperta mgr inż. Anny Englisz – dietetyk z firmy Set Point, która przez miesiąc będzie odpowiadała na Wasze pytania.

Narzędzia
Stary 2009-09-01, 12:48   #1
k-n
Wtajemniczenie

Dieta przy helicobacter pylori

Pani magister, jakich pokarmów unikać przy tej niewdzięcznej bakterii Mój lekarz nie poinformował mnie o tym, gdyż stwierdził, że jestem za chuda (ważę 41 kg) na wszelkie diety. Czytałam, że podobno należy unikać kawy, mleka, pomidorów, słodyczy, cytrusów - czy czegoś jeszcze?
Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź
Stary 2009-09-07, 17:41   #2
Anna Englisz
Eksprert - Dietetyk

Dot.: Dieta przy helicobacter pylori

Witam!

Nikt nie jest na dietę „za chudy”. Bo dieta nie oznacza rygorystycznych nakazów i zakazów i nie powinna kojarzyć się jedynie z odchudzaniem, ale dieta to zdrowy styl życia .
Na eliminację bakterii Helicobacter pylori z przewodu pokarmowego nie ma diety, stosuje się ją natomiast w zależności od współwystępujących chorób i dolegliwości.

Dieta to sprawa bardzo indywidualna dlatego zapraszam na wizytę do dietetyka, który na postawie wywiadu zdrowotno – żywieniowego i pomiaru składu ciała określi właściwą dietę.

Pozdrawiam,
Anna Englisz
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 20 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Anna Englisz jest offline  

Tagi
dieta, helicobacter, pylori

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki Buscopan

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości