Pytanie do pracujących mam - ambicja/chec rozwoju po urodzeniu dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-05-27, 11:25   #1
raspberry_19
Raczkowanie

Pytanie do pracujących mam - ambicja/chec rozwoju po urodzeniu dziecka

Hej wszystkim. Zastanawiam się mocno nad zmianą pracy. Obecnie mam 27 lat, pracuje w HRach (szkolenia) i nie jestem pewna czy to droga dla mnie. Pracuje dla biura londyńskiego, więc brakuje mi kontaktu z ludźmi - wszystko odbywa się zdalnie- telefony, maile. Ostatnio myślałam o spróbowaniu swoich sił w project managemencie. Jednocześnie w wieku 29-30 lat 'planujemy zajść w ciążę' i tutaj pojawia się moje pytanie do pracujących/ambitnych mam.

Czy po tym jak urodziłyście dziecko poczułyście, że wolicie mieć taka spokojna, bezstresowa prace, od 8 do 16 tylko żeby jak najszybciej dotrzeć do dzieciaczka?

Zastanawaim się czy po urodzenia dziecka priorytety zmieniaja się o 180 stopni i nie skupia się człowiek tak bardzo na tym, żeby się rozwijać tylko wiekszosc energii skupia sie na dziecku.

Wiem, że ile ludzi tyle charakterów, ale chciałabym znać Waszą historię.
raspberry_19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 16:54   #2
szajajaba
Zakorzenienie

Dot.: Pytanie do pracujących mam - ambicja/chec rozwoju po urodzeniu dziecka

Praca od do najzwyczajniej w świecie jest wygodniejsza. Łatwiej ogarnąć rzeczywistość rodzinną.
szajajaba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 18:42   #3
annic
Zadomowienie

Zależy od człowieka, znajoma po urodzeniu syna wróciła do pracy po pół roku na pełen etat bo już ją nosiło. Ja wróciłam po roku na 3/4 etatu i jest dla mnie idealnie. Dodatkowo po urlopie zmieniłam trochę ścieżkę kariery.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 22:02   #4
acidka
Zakorzenienie

U mnie 2 ciąże i pobyty na urlopach wychowawczych nie wpłynęły negatywnie na chęć kształcenia się i rozwoju - lubię się uczyć, wiem mniej więcej do czego dążę, więc w tym czasie skończyłam dwie podyplomówki.

Z drugiej strony przed urodzeniem pierwszego dziecka pracowałam na 1,5 etatu, kończyłam pracę codziennie o 19-20. Później nie wróciłam już do jednej z prac, nadal pracowałam dwa razy " do wieczora", ale pozostałe dnie chciałam kończyć "normalnie" (czyli 15:30-16). Teraz czeka mnie powrót po drugim macierzyńskim i planuję wrócić tylko na pół etatu, pozostałą część pracy wykonywać na własny rachunek (po to, by samej decydować o jej długości/ilości, móc wcześniej odbierać dzieci ze żłobka, przedszkola, poświęcać im jak najwięcej czasu).

Priorytety mi się zmieniły, wiem, że dzieci będą małe niedługo a napracować się jeszcze zdążę (jeśli będę chciała) - nie wyobrażam sobie teraz codziennie siedzieć w pracy do 20 i widywać dzieci w weekendy, ale też nie wyobrażam sobie być bierną zawodowo.

mama 2015 i 2018
acidka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 17:14   #5
Agnimay
Raczkowanie

Ja mieszkam w Stanach, więc do pracy wracam po 3 miesiącach życzcie mi powodzenia
Agnimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-19, 20:46   #6
paczanga
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Agnimay Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Stanach, więc do pracy wracam po 3 miesiącach życzcie mi powodzenia
Wow, a jak zorganizowałaś opiekę nad brzdącem? Niania czy żłobek? Nie było z tym kłopotu?

Powodzenia!
paczanga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 11:24   #7
wika82
Zakorzenienie

Nie mam pracy od do, ale mogę samodzielnie organizować swój czas i dużo poświęcam dzieciom, zawożę do placówki na 9:30, w międzyczasie zdarza się, że o 12:00 przewożę dziecko w inne miejsce, zrywam się na wizyty do lekarzy itp. Mąż ma z kolei pracę od do i odbiera dzieci o stałej porze po południu - 15:00, więc spędzamy z dziećmi naprawdę dużo czasu.
Przed urodzeniem starszaka wydawało mi się, że luz, praca będzie zawsze bardzo ważna dla mnie, a teraz najważniejsza jest rodzina.
Stary 2019-07-22, 10:05   #8
torcz
Przyczajenie

Po urodzeniu dziecka ambicje nie zmalały, ale zasób energii zdecydowanie tak. Mimo wszystko, to bardzo indywidualna sprawa, podejście do rozwoju i połączenie go z posiadaniem dziecka. Właśnie kończę urlop macierzyński i rozglądam się za opcją zdalnej pracy, bo jednak chciałabym być jak najbliżej swojego bobasa
torcz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 17:31   #9
Agnimay
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Wow, a jak zorganizowałaś opiekę nad brzdącem? Niania czy żłobek? Nie było z tym kłopotu?

Powodzenia!
Dopiero jestem w ciąży Ale może ktoś z rodziny przyjedzie na pierwszy miesiąc, będziemy szukać niani lub małego, prywatnego żłobka. Na szczęście mogę mieć elastyczne godziny pracy więc pewnie będę pracowała z domu głównie, w razie potrzeby pojadę do biura itd. A potem pewnie wrócę na 80% albo 50% etatu.
Agnimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 13:50   #10
Sandieke
Raczkowanie

Po powrocie z urlopu macierzynskiego zaproponowano mi prace w innym dziale, gdzie jest nieco wieksze tempo ale praca od-do i nie ma tylu podrowy sluzbowych ktore mialam wczesniej. I nie ukrywam, bardzo mi to odpowiada.
Sandieke jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 14:23   #11
pempek
Zadomowienie

Moja kariera zawodowa nabrała tempa dopiero po urodzeniu dziecka
W czasie ciąży nie przedłużono mi umowy i po macierzyńskim musiałam szukać nowej pracy. Znalazłam taką, która dała mi sporą szansę rozwoju i wykorzystałam ją :P
Nie mam pracy od-do, mam zadaniowy typ pracy i spokojnie radzę sobie z ogarnianiem dziecka
pempek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-21, 16:21   #12
Michiru
Zakorzenienie

Ja musiałam mieć jak najbardziej unormowaną pracę, bo przez jakiś czas funkcjonowałam trochę jak samotna matka. Rozstaliśmy się z na jakiś czas i musiałam wiele rzeczy na codzień sama ogarnąć. Więc moje ambicje rzeczywiście zeszły na dalszy plan. A ja do pracy sprzed ciąży już nie wróciłam, bo zbyt wiele ode mnie wymagała a niewiele oferowała. Na razie pracuję w konkretnych godzinach i staram się nie brać nadgodzin, bo mój 4latek wciąż pewnych rzeczy wymaga (od obecności tak po prostu po rehabilitację z powodu zaburzeń integracji sensorycznej).

W każdym razie to zależy od danej osoby, od tego jak to macierzyństwo się potoczy. Rzeczywistość bywa zupełnie inna niż pierwotne plany.

walczę z bałaganiarstwem. własnym

[*][*]
Michiru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-28, 21:35   #13
madziatka2
Przyczajenie

Ja właśnie puszczam córkę do żłobka i mam możliwość powrotu do poprzedniej pracy, gdzie muszę dojechać 45 km w jedną stronę. Ogólnie nie zastanawiałabym się i wracała, tam mam możliwość awansu, stabilność zatrudnienia, ale te dojazdy i teraz miałabym wrócić na bardziej odpowiedzialne i wymagające stanowisko... Lecz ze względu na to, że nie ma kto odbierać córki ze żłobka (tylko ja i mąż), czy ewentualnie zostać z nią w domu podczas choroby, schowałam swoje ambicje do kieszeni i szukam czegoś bliżej i mneij wymagającego...
madziatka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 18:31   #14
Michiru
Zakorzenienie

Ja po urodzeniu i puszczeniu dziecka do żłobka musiałam schować ambicję do kieszeni, bo nie dość że i tak w związku z dzieckiem większość rzeczy na mnie spadła, bo TŻ ma pracę taką że pracuje 12h i ponad 200h w miesiącu to jeszcze na 2lata się rozstaliśmy i jakkolwiek opieka była podzielona to na codzień młody był ze mną. Znalazłam pracę biurową, nie zarabiam 3 z przodu i na obecną chwilę nie sądzę, żebym mogła liczyć na znaczącą podwyżkę czy awans. Ale mam na tyle fajne godziny pracy, że wszystko ogarnę z TŻtem czy bez niego, przedszkole w tym momencie mam 5min od pracy i haj lajf. Teraz okazało się, że znów jestem w ciąży i mogę pracować do kiedy będę w stanie, nie przejmując się co powinnam a co nie.
Jakoś niezbyt się przejmuję tym, że to nie jest jakieś wielkie osiągnięcie, bo mam dużą wygodę i swobodę działania. Może kiedyś będę mogła znaleźć inną, lepiej płatną, bardziej rozwijającą pracę, wszystko jest możliwe.

walczę z bałaganiarstwem. własnym

[*][*]
Michiru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 11:47   #15
golgie
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
GG do golgie

Cytat:
Napisane przez raspberry_19 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim. Zastanawiam się mocno nad zmianą pracy. Obecnie mam 27 lat, pracuje w HRach (szkolenia) i nie jestem pewna czy to droga dla mnie. Pracuje dla biura londyńskiego, więc brakuje mi kontaktu z ludźmi - wszystko odbywa się zdalnie- telefony, maile. Ostatnio myślałam o spróbowaniu swoich sił w project managemencie. Jednocześnie w wieku 29-30 lat 'planujemy zajść w ciążę' i tutaj pojawia się moje pytanie do pracujących/ambitnych mam.

Czy po tym jak urodziłyście dziecko poczułyście, że wolicie mieć taka spokojna, bezstresowa prace, od 8 do 16 tylko żeby jak najszybciej dotrzeć do dzieciaczka?

Zastanawaim się czy po urodzenia dziecka priorytety zmieniaja się o 180 stopni i nie skupia się człowiek tak bardzo na tym, żeby się rozwijać tylko wiekszosc energii skupia sie na dziecku.

Wiem, że ile ludzi tyle charakterów, ale chciałabym znać Waszą historię.
Mi się zmieniły.
Nie chcę mieć pracy absorbującej moje myśli nawet po niej.
Moim priorytetem jest rodzina i samorozwój, a nie wypruwanie żył w pracy.

Moja fragrantica

WYMIANA
golgie jest teraz online   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dziecko - Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości