Przebranżowienie ? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-02-25, 16:54   #271
Liza36
Raczkowanie

Dot.: Zaułek życiowy przekwalifikowanie

Hej Autorko!
Aż się zarejestrowałam bo dawno nie widziałam, żeby ktoś miał tak podobne przemyślenia jak ja.
Mam tyle samo lat co Ty i tym samym się zajmuję czyli finanse w korpo, Warszawa. I też czuję wypalenie, a z drugiej strony sama nie wiem co robić, może wiem, ale nie mam też w 100% odwagi żeby dążyć. Różni nas to, że mam męża od 2 lat, dzieci nie mamy i nie wiem czy będziemy mieć. Ale też nie jest to jakieś wielkie wsparcie ze strony męża, bo on uważa, że mogę robić co chcę, ale też że muszę pracować, a przynajmniej przynosić do domu jakieś pieniądze, bo jednak mamy sporo zobowiązań, kredyt na mieszkanie itd. różne fanaberie, a z nas dwojga to ja zarabiam jednak trochę więcej.
Przechodząc do sedna: 2 lata temu po 6 latach pracy w poprzedniej firmie czułam to samo tzn wypalenie, zwolniłam się z dnia na dzień myśląc, że kolejna praca rozwiąże moje problemy. Przez te 2 ostatnie lata zaliczyłam dwie firmy, teraz od ponad roku jestem tu gdzie jestem i niestety widzę, że chyba moje wypalenie znowu daje o sobie znać, tym razem dużo szybciej. Doszłam już nawet do wniosku, że nigdzie nie będę się czuła w 100% dobrze, gdy muszę siedzieć za biurkiem 8 h albo i więcej + 2 h a dojazd jak mam obecnie i gdzie ludzie średnio mi pasują. Kiedyś też myślałam o medycynie, ale zabrakło mi odwagi żeby nawet próbować zdawać na takie studia, a w mojej obecnej pracy... no cóż, życia nikomu nie ratuję i nie widzę większego sensu, dorabiam tylko zagranicznych właścicieli, którzy kombinują żeby jak najmniej podatku w PL zapłacić. Bez sensu to wszystko. Zarabiam wprawdzie dobrze, wystarczy mi to co mam i bardziej spełniam się poza pracą. Dlatego doszłam do wniosku, że muszę zrobić wszystko, żeby dążyć do zmniejszenia czasu pracy i do pracy zdalnej. Jestem już zniechęcona do kolejnych poszukiwań pracy w kolejnym korpo. Ale mam pomysł na pójście w stronę IT. Teraz pracuję w firmie tej branży i widzę jak łatwo osoby mające pojęcie o IT, programiści ale nie tylko, mogą mieć pracę jaka im się podoba, jeśli chcą zdalną to mają zdalną i pracują nieraz z różnych miejsc na świecie. Jak chcą stacjonarną, to też taką mogą mieć. Jak chcą niecały etat to proszę bardzo. Dlatego skoro i tak lekarzem już nie zostanę, a coś robić muszę, to myślę zacząć iść w kierunku IT albo pracy w internecie może coś z social media, takiej w której będę mogła pracować mniej a pieniędzy mi wystarczy. Spełniać będę się po pracy.
Wyjazdu za granicę w ogóle nie biorę pod uwagę, czy byłam sama czy z mężem. Praca w korpo wygląda tam tak samo, ludzie tak samo będą mi działać na nerwy i te wszelkie korpo wymysły.

PS. Z obecnej pracy zwalniam się w najbliższym czasie, jakieś tam oszczędności mam, zamierzam nie pracować z miesiąc, dwa, a potem się zobaczy.

Edytowane przez Liza36
Czas edycji: 2019-02-25 o 16:57
Liza36 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 13:34   #272
megamag
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kobietka36 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,

Znalazłam się w zaułku życiowym. 36 lat na karku, singielka i dodatkowo w poczuciu wypalenia i bezsensowności pracy.

Pracuję w korpo w finansach, praca jest dobrze płatna, ale ja czuję się nią strasznie znudzona i nie mam już nawet energii, żeby doszkalać się w tym kierunku, więc wątpię że coś więcej już zdziałam w tej dziedzinie. Wydaje mi się to strasznie nudne i takie bezsensowne. I w zasadzie wiem, że moi koledzy tez pasją do pracy nie pałają, tyle że mają rodziny lub są mniej ambitni i im to nie przeszkadza.

Skończyłam studia ekonomiczne na dobrej uczelni w Warszawie. Wybrałam je, gdyż marzyła mi się praca, w której będę realizować ciekawe i ważne projekty, jeździć po świecie, obracać się wśród inteligentnych ludzi. Wyobrażałam sobie, że będę ważna, będę kształtować przyszłość ludzi, będę miała ciekawe życie. Po studiach aplikowałam do konsultingu i dużych renomowanych korporacji FMCG, ale nie dostałam się.

Tak więc życie popchnęlo mnie w stronę finansów, wielka 4, pozniej kolejne korporacje. Juz na studiach miałam pierwsze wątpliwosci co do kierunku studiow, wydawał mi się on nudny, sztuczny i w zasadzie średnio pociągający. Chciałam go rzucić i iść na medycynę, ale nie miałam wsparcia w rodzinie i finalnie zrezygnowałam. Pozniej kryzys pojawił się po 5 latach pracy. Chciałam podjąć jakieś inne studia, tym razem na politechnice, ale nie miałam pomysłu co by mnie tak 100% zainteresowało więc ponownie porzuciłam temat przekwalifikowania się

Na studiach zawsze byłam pełna pomysłów, odwagi, pewności siebie, znałam mnóstwo ludzi i myślałam że świat do mnie będzie należał. Niestety rzeczywistość nie okazała się taka piękna. Praca 8 godzin przed komputerem sprawiła, że straciłam tą pewność siebie, starzy znajomi odsunęli się, nowych niewiele przybyło. Praca w finansach jest jeszcze o tyle nieciekawa, że kompetencje nie są w 100% transformowane np. by szukać czegoś zagranicą, gdyż trzeba znać lokalne regulacje księgowe i podatkowe.

Zastanawiam się co dalej, czy rozwiązanie sytuacji patowej to kwestia być może zmiany korpo na "lepszą" w której zakres odpowiedzialności jest ciekawszy, czy może rzucić to wszystko i zacząć nowe studia zagranicą.Tylko jak znaleźć dla siebie nowy pomysł na życie? No i w przypadku rzucenia wszyskiego muszę liczyć tylko na siebie, nie mam partnera który byłby wsparciem dla mnie.

Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jak potoczyły się wasze koleje życia?

Pozdrawiam
Nawet nie wiesz, jak częsty jest Twój przypadek. Dużo widzę takiego wypalenia i bolesnej konfrontacji marzeń o życiu zawodowym z rzeczywistością. Założyłam nawet tu kiedyś o tym wątek: Kariera zawodowa: oczekiwania vs. rzeczywistość
Nie wiem, czy wyjazd za granicę jest dla Ciebie rozwiązaniem, bo to zależy, co miałabyś tam robić. Praca w finansach tu od pracy w finansach tam raczej niewiele będzie się różniła. Z drugiej strony przebranżowienie w Twoim wypadku będzie się wiązało ze spadkiem dochodów i stopy życiowej. Ale żeby cokolwiek zmieniać, trzeba najpierw wiedzieć, co się chce zmienić.
Podpowiem trochę żartem:

Chłopaki Nie Płaczą - Za☠☠☠iście Ważne Pytanie

Ale myślę, że właśnie od tego powinnaś zacząć. Postawić sobie pytanie: co Ty właściwie lubisz robić?
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 01:16   #273
Kobietka36
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nawet nie wiesz, jak częsty jest Twój przypadek. Dużo widzę takiego wypalenia i bolesnej konfrontacji marzeń o życiu zawodowym z rzeczywistością. Założyłam nawet tu kiedyś o tym wątek: Kariera zawodowa: oczekiwania vs. rzeczywistość
Nie wiem, czy wyjazd za granicę jest dla Ciebie rozwiązaniem, bo to zależy, co miałabyś tam robić. Praca w finansach tu od pracy w finansach tam raczej niewiele będzie się różniła. Z drugiej strony przebranżowienie w Twoim wypadku będzie się wiązało ze spadkiem dochodów i stopy życiowej. Ale żeby cokolwiek zmieniać, trzeba najpierw wiedzieć, co się chce zmienić.
Podpowiem trochę żartem:

Chłopaki Nie Płaczą - Za☠☠☠iście Ważne Pytanie

Ale myślę, że właśnie od tego powinnaś zacząć. Postawić sobie pytanie: co Ty właściwie lubisz robić?

Dziekuje Ci za odpowiedz. Ja wiem to wszystko .
Najprawdopodobniej wyjadę zagranicę bo tam się mentalnie lepiej czuje i mam więcej energii. Pozdr.

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Liza36 Pokaż wiadomość
Hej Autorko!
Aż się zarejestrowałam bo dawno nie widziałam, żeby ktoś miał tak podobne przemyślenia jak ja.
Mam tyle samo lat co Ty i tym samym się zajmuję czyli finanse w korpo, Warszawa. I też czuję wypalenie, a z drugiej strony sama nie wiem co robić, może wiem, ale nie mam też w 100% odwagi żeby dążyć. Różni nas to, że mam męża od 2 lat, dzieci nie mamy i nie wiem czy będziemy mieć. Ale też nie jest to jakieś wielkie wsparcie ze strony męża, bo on uważa, że mogę robić co chcę, ale też że muszę pracować, a przynajmniej przynosić do domu jakieś pieniądze, bo jednak mamy sporo zobowiązań, kredyt na mieszkanie itd. różne fanaberie, a z nas dwojga to ja zarabiam jednak trochę więcej.
Przechodząc do sedna: 2 lata temu po 6 latach pracy w poprzedniej firmie czułam to samo tzn wypalenie, zwolniłam się z dnia na dzień myśląc, że kolejna praca rozwiąże moje problemy. Przez te 2 ostatnie lata zaliczyłam dwie firmy, teraz od ponad roku jestem tu gdzie jestem i niestety widzę, że chyba moje wypalenie znowu daje o sobie znać, tym razem dużo szybciej. Doszłam już nawet do wniosku, że nigdzie nie będę się czuła w 100% dobrze, gdy muszę siedzieć za biurkiem 8 h albo i więcej + 2 h a dojazd jak mam obecnie i gdzie ludzie średnio mi pasują. Kiedyś też myślałam o medycynie, ale zabrakło mi odwagi żeby nawet próbować zdawać na takie studia, a w mojej obecnej pracy... no cóż, życia nikomu nie ratuję i nie widzę większego sensu, dorabiam tylko zagranicznych właścicieli, którzy kombinują żeby jak najmniej podatku w PL zapłacić. Bez sensu to wszystko. Zarabiam wprawdzie dobrze, wystarczy mi to co mam i bardziej spełniam się poza pracą. Dlatego doszłam do wniosku, że muszę zrobić wszystko, żeby dążyć do zmniejszenia czasu pracy i do pracy zdalnej. Jestem już zniechęcona do kolejnych poszukiwań pracy w kolejnym korpo. Ale mam pomysł na pójście w stronę IT. Teraz pracuję w firmie tej branży i widzę jak łatwo osoby mające pojęcie o IT, programiści ale nie tylko, mogą mieć pracę jaka im się podoba, jeśli chcą zdalną to mają zdalną i pracują nieraz z różnych miejsc na świecie. Jak chcą stacjonarną, to też taką mogą mieć. Jak chcą niecały etat to proszę bardzo. Dlatego skoro i tak lekarzem już nie zostanę, a coś robić muszę, to myślę zacząć iść w kierunku IT albo pracy w internecie może coś z social media, takiej w której będę mogła pracować mniej a pieniędzy mi wystarczy. Spełniać będę się po pracy.
Wyjazdu za granicę w ogóle nie biorę pod uwagę, czy byłam sama czy z mężem. Praca w korpo wygląda tam tak samo, ludzie tak samo będą mi działać na nerwy i te wszelkie korpo wymysły.

PS. Z obecnej pracy zwalniam się w najbliższym czasie, jakieś tam oszczędności mam, zamierzam nie pracować z miesiąc, dwa, a potem się zobaczy.

Hej Liza,
Dziękuję za odpowiedź. Wiesz podziwiam Cię jednak, bo ja się nigdy nie odważyłam żeby zrezygnować z pracy bez innej alternatywy choć chęci na to miałam wiele. Bo znalezienie dobrej pracy bardzo dlugo moze trwać. Ale z drugiej strony wiem też, że pracując nie mamy tyle czasu by aktywnie szukać pomysłu na siebie.

Też myślałam o programowaniu albo o data science, tyle że tak myślę, że te zawodu są dość bardzo podobne do finansow, siedzisz 8 godzin przed jednym ekranem w literkach i cyferkach.

Jak będziesz chciała pogadać pisz na priv! Może burzę mózgu zrobimy Pozdr.!
Kobietka36 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 18:15   #274
Jow_91
Przyczajenie

Całkowita zmiana

Hej dziewczyny ;-) Mam do Was pytanie - odważyłybyście się na całkowitą zmianę branży? Czy uważacie, że lepiej zostać na "starych śmieciach" i nie zaczynać wszystkiego od zera w zupełnie innym zawodzie (mimo tego, że dotychczasowa praca nie sprawia Wam żadnej przyjemności)?
Jow_91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 19:32   #275
aneszna
Wojowniczka

Dot.: Całkowita zmiana

Cytat:
Napisane przez Jow_91 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ;-) Mam do Was pytanie - odważyłybyście się na całkowitą zmianę branży? Czy uważacie, że lepiej zostać na "starych śmieciach" i nie zaczynać wszystkiego od zera w zupełnie innym zawodzie (mimo tego, że dotychczasowa praca nie sprawia Wam żadnej przyjemności)?
tak, odwazylabym się
czasem warto zmienic cos i zaczac prace ktora bedzie sprawiala nam radosc
To nie te czasy, że kobieta musiała się wić wokół męskich gaci, bo była zależna ekonomicznie.

aneszna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 09:12   #276
anananasek
Przyczajenie

Cytat:
Ja mam takie podejście do życia, że nie wyobrażam sobie spędzać tygodniowo 40 godzin w miejscu, którego nie lubię robiąc rzeczy, które mnie nie interesują. Więc też bym się zdecydowała
anananasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 10:03   #277
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Odważyłabym się (a nawet odważyłam), o ile miałabym pewność, że nowa branża to coś, co chcę robić. Brałabym też pod uwagę fakt, że moja dotychczasowa nielubiana praca w dotychczasowej branży to nie jest jedyna możliwość.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 20:47   #278
agnyska81
Zakorzenienie

Cytat:
Ja zmieniłam całkowicie branżę kilka miesięcy temu i sobie chwalę. Nie miałam zupełnie pomysłu na to, czego szukam (ale miałam wizję, jak w tej pracy powinno być), ale wiedziałam, że w dotychczasowym miejscu nie chcę już dłużej pracować.

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-13, 00:51   #279
Undia
Przyczajenie

Jakie umiejętności są w cenie?

Założyłam ten temat z racji tego, że zastanawiam się nad tym aby się przebranżowić.

Jakie Waszym zdaniem umiejętności są w cenie, z którymi nie ma problemu z pracą w Warszawie i innych dużych miastach oraz, które nie wymagają od nas ukończenia studiów wyższych. (mam mgr z byle jakiego kierunku humanistycznego). Znam biegle język angielski jeśli to ma znaczenie.

Szczególnie by mi zależało, aby te umiejętności dało się nabyć w domu, z pozycji kursów internetowych, komputera, etc...

Myślałam o programowaniu, ale pytając na innych forach, skutecznie mnie zniechęcono, że junior na początku zarabia minimalną krajową, a ogólnie aby zdobyć doświadczenie, konkurencja jest tak wielka, że szkoda zachodu. Szkoda, bo bardzo dobrze czuję się w tematach komputerowych.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Z góry dziękuję.
Undia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 21:09   #280
Timon i Pumba
hakuna matata

Dot.: Jakie umiejętności są w cenie?

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Założyłam ten temat z racji tego, że zastanawiam się nad tym aby się przebranżowić.

Jakie Waszym zdaniem umiejętności są w cenie, z którymi nie ma problemu z pracą w Warszawie i innych dużych miastach oraz, które nie wymagają od nas ukończenia studiów wyższych. (mam mgr z byle jakiego kierunku humanistycznego). Znam biegle język angielski jeśli to ma znaczenie.

Szczególnie by mi zależało, aby te umiejętności dało się nabyć w domu, z pozycji kursów internetowych, komputera, etc...

Myślałam o programowaniu, ale pytając na innych forach, skutecznie mnie zniechęcono, że junior na początku zarabia minimalną krajową, a ogólnie aby zdobyć doświadczenie, konkurencja jest tak wielka, że szkoda zachodu. Szkoda, bo bardzo dobrze czuję się w tematach komputerowych.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Z góry dziękuję.
A może nie pytaj, tylko przejrzyj ogłoszenia i sama sprawdź stawki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-10-14, 21:34   #281
nie_powiem
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
A może nie pytaj, tylko przejrzyj ogłoszenia i sama sprawdź stawki?

Dokładnie...
Plus przebranżowienie dla samego przebranżowienia, podczas gdy się ma takie podejście jak Ty Undia, jest dla mnie bez sensu trochę. Wiadomo jest, że na cokolwiek się nie zdecydujesz będziesz startować z niższego pułapu niż Ci, co już pchają ten wózek od lat i będziesz miała konkurencję. To jakaś nowość?
Stary 2019-10-14, 22:41   #282
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Może ja coś źle szukam, ale nigdy w życiu nie widziałam oferty pracy w Polsce dla programisty za minimalną krajową
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 23:07   #283
Timon i Pumba
hakuna matata

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Może ja coś źle szukam, ale nigdy w życiu nie widziałam oferty pracy w Polsce dla programisty za minimalną krajową
Trafiają się, bo i jest frajerzenie "mogę za darmo, a nawet dopłacę" ze strony początkujących kandydatów, ale to nie reguła. Jak na B2B to nawet i poniżej minimalnej by się coś znalazło

Stary 2019-10-14, 23:33   #284
kocia_lapka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Trafiają się, bo i jest frajerzenie "mogę za darmo, a nawet dopłacę" ze strony początkujących kandydatów, ale to nie reguła. Jak na B2B to nawet i poniżej minimalnej by się coś znalazło

Zgodzę się
Dodatkowo też w pewnych dziedzinach programowania ciężko jest zacząć, przez to, że teraz masa osób pcha się we frontend, javę, pythona to poziom wejścia na juniora jest sporo wyższy niż poziom wejścia kilka lat temu.
kocia_lapka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 13:26   #285
agula288
Przyczajenie

Dot.: Przebranżowienie ?

Nie wiem czy programowanie to dobra opcja. Szczególnie, ze trzeba wielu lat aby nauczyć się programowania w dobrym stopniu.
agula288 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
doświadczenie, edukacja, księgowość, pomoc, porada, praca, przebranżowienie, przekwalifikowanie, rachunkowość, studia, zawód, zmiana

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości