Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 06:48   #1
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Talking

Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?)


Cześć dziewczyny!

Dziś z rana naszło mnie na rozmyślanie o wiszących w powietrzu zakupach. Planuję kupić sprawdzony u mnie fluid intensywnie kryjący Pharmaceris, najjaśniejszy - a że idzie lato i być może trochę się opalę (marne szanse, ale zawsze jakieś są) - chciałam też kupić coś mniej gęstego i ciemniejszego, żeby ew zmieszać (może coś z AA). Chcę też zacząć eksperymentować z modelowaniem twarzy, pewnie na początku to będzie horror, ale kiedyś zacząć trzeba I tu moje pytanie. Czy mogłabym do tego wykorzystać ten ciemniejszy podkład, zamiast ciemnych kamuflaży i brązerów? Czy to raczej nie jest dobry pomysł? Jeżeli tak, to kupić AA znacznie ciemniejszego od Pharmacerisa, czy raczej nie szaleć tak z różnicą odcieni?

Gdyby było już takie pytanie to wybaczcie, czekam na Wasze opinie
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 08:07   #2
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?)

A nie lepiej modelować twarz bronzerami, rozświetlaczami, różami?
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 09:34   #3
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?)

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
A nie lepiej modelować twarz bronzerami, rozświetlaczami, różami?
Modelowanie na mokro daje lepsze efekty, ale lepiej zacząć od suchego modelowania

Modelować możesz podkładami, choć ja wolę zdecydowanie korektory... ale metodę najlepiej dostosować do siebie i do tego co nam pasuje i co lubimy
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 10:24   #4
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?)

Rozumiem, popróbuję więc różnych metod i zobaczymy jaki będzie efekt końcowy Tyle się naczytałam i naoglądałam filmików o modelowaniu, a i tak wydaje mi się to jakieś kosmiczne. Różu (czy jakichś perełek rozświetlających) używam od zawsze, ale jakoś boję się wziąć za 'kolorowanie' całej twarzy, a już w dodatku płynnymi kosmetykami. Ciekawe, jak dam radę znaleźć trochę czasu po urodzeniu synka, to wkleję zdjęcia i poproszę o opinie nt moich wypocin
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 11:38   #5
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?)

Widzialam kiedys kilka filmikow, w ktorych uzywa sie podkladow o roznych odcieniach. Efekt bardzo fajny. Jednak mysle, ze wazna wprawa i dosc 'przewidywalne' kosmetyki, by nie dostac jakiegos wielkiego pryszcza lub paskow.

Ja czasem sobie tak modeluje, ale raczej na takiej zasadzie, ze podklady roznia sie od siebie najwyzej o 0,5-1 ton. Zalamania fald nosowo.wargowych maskuje jasnijszym korektorem/concealerem. Do nakladania plynnych podkladow w taki sposob dla mnie najlepsze sa pedzle, a do wypelnianai zaglebien - lateksowe gabeczki. Reszte dorabiam bronzerem i rozem. To tyle z mojego amatorskiego podworka
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:16   #6
nobodygirl91
Zadomowienie
 
Avatar nobodygirl91
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gołdap / Gdańsk
Wiadomości: 1 128
Dot.: Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?)

modelowanie twarzy podkładami to nie jest prosta sprawa
najlepiej zacząć od produktów w kamieniu, dobry bronzer, róż i roświetlacz mogą zdziałać cuda

u mnie w szkole uczyliśmy się modelowania sickami z kryolana - najpierw rozjaśnienie pod oczami i w miejscach które tego wymagają, następnie modelowanie ciemnym podkładem policzków, czoła, żuchwy (w zależności od kształtu twarzy) a potem rozklepanie granic bazowym podkładem. naprawdę jest to trudne, szczególnie zrobić obie części twarzy równo
__________________
nobodygirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 14:51   #7
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?)

Może najpierw spróbuj z tym co masz w domu lub co możesz dostać (np. próbki podkładów) lub tanio kupić. Zanim zdecydujesz się na zakup ciemniejszego podkładu w celu wykorzystania go do modelowania spróbuj czy w ogóle taka technika ci odpowiada. Poszukaj w domu, spytaj koleżanki lub poproś w drogerii o próbkę podkładu (zazwyczaj trafiaja się same ciemne), a może masz w domu paletę korektorów gdzie jest jeden ciemny, którego wcale nie używasz? Może masz (lub koleżanka) płynny brązer, którym możesz lekko przyciemnić mała odlewkę twojego podkładu lub mineralny sypki brązer\ciemny podkład, którym też możesz przyciemnić swój bazowy podkład Kombinuj, próbuj, bo to nie tylko kwestia doboru koloru\odcienia ale też i konsystencji i wykończenia - nie każdy podkład nada się do konturowania i nie każdy będzie współpracował z twoim bazowym podkładem, który już masz.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-15, 15:32   #8
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Mieszanie podkładów, modelowanie twarzy (?)

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi! Coraz bardziej mnie 'napalacie' na te eksperymenty. Spróbuje najpierw z pożyczonym od siostry podkładem - ona używa ciemniejszych ode mnie - i jakimiś cudami w kamieniu, zawsze wydawały mi się za ciemne, ale może zdają egzamin. Jeżeli okaże się że się nie nadają, to będę szukać próbek w drogeriach. Zwykle nie mam problemu z makijażem, uważam że mam do tego jakiś dryg, nie wiem dlaczego to modelowanie zawsze mnie przerastało i dopiero teraz zaczynam zbierać na nie odwagę Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy, myślę że w końcu dojdę do wprawy.Teraz pozostaje kwestia znalezienia kosmetyku idealnego dla mnie :P
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:41.