głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-19, 17:57   #1
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108

głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)


Dziewczyny tak czytam i czytam i szczerze to się zakręciłam. Obejrzałam ten kurs nakładania podkładu na wizaż. I tam najpierw osobno piszą o fluidzie a później o pudrze, a czym to się właściwie różni ?
Wiem, że to troszke prymitywne pyt. ale nie śmiejcie się :p
W ogóle mam jeszcze pytanko. Jaki krem stosować jako nawilżający ? Czy kremy tłuste nie spowodują spływania pudru czy fluidu ?
A i jeszcze : Jak rozprowadzacie podkład to czyrozprowadzacie go okrężnymi ruchami czy po prostu tak np. od nosa do kości policzkowej ?
Dzieqje z góry za odp. A podobnego wątq nie znalazłam przepraszam jeśli się potórzył. Pozdrawiam
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:04   #2
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

podpinam sie, tylko ze mam pytanie : Jak na opakowaniu pisze "make-up" to co to jest? podklad? puder w plynie? czy jeszcze cos innego>?
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:34   #3
Aneta_-
Raczkowanie
 
Avatar Aneta_-
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 297
GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

make-up oznacza robic na górze a inni tłumacza miec na -jakos tak ale to jest ogólnie makijaż po angielsku.Wydaje mi sie, że jest to podkład a ja specjalnej róznicy między podkładem a fluidem nie widze.
Aneta_- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:11   #4
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

widze że nie mam co liczyć na jakąkolwiek pomoc chlip
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:23   #5
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

hmmm mnie sie zawsze wydawalo ze podklad i fluid to to samo a puder w plynie chyba rozni sie tym ze na niego juz sypkiego czy w kamieniu sie nie daje... takie jest moje wyobrazenie ale nie jestem pewna
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:28   #6
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez smileofangel
hmmm mnie sie zawsze wydawalo ze podklad i fluid to to samo a puder w plynie chyba rozni sie tym ze na niego juz sypkiego czy w kamieniu sie nie daje... takie jest moje wyobrazenie ale nie jestem pewna
dzieqje Ja prosiłabym jeszcze tylko o odp. na te pytanka :
Jaki krem stosować jako nawilżający ? Czy kremy tłuste nie spowodują spływania pudru czy fluidu ?
A i jeszcze : Jak rozprowadzacie podkład to czyrozprowadzacie go okrężnymi ruchami czy po prostu tak np. od nosa do kości policzkowej ?
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:31   #7
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Zawsze wydawało mi się, że różnica jest mniej więcej taka : podkład to jest wszystko to co nakładamy na twarz żeby wyrównać koloryt cery i zakryć niedoskonałości. Podkład może być w kompakcie, sztyfcie, kremie (różnych innych dziwnych i co raz bardziej udoskonalanych formach) ... może być też we fluidzie - czyli tej leistej, wypigmentowaniej mazi, którą zazwyczaj smarujemy sobie twarz - zazwyczaj ma ona działanie matujące, rozświetlające lub po prostu tylko kryjące. Podkłady w kremie w większości mają działanie nawilżające, te w kompakcie kryjące lub 2w1 (na sucho puder, na mokro podkład), w sztyfcie zazwyczaj kryjące, brązujące lub 3w1 (podkład, brązer, róż - różne rzeczy wymyślają teraz - mimo wszystko czasem im się to udaje). Podsumowując fluid klasyfikowałam zawsze do jednego z typów podkładu (mam nadzieje, że prawidłowo). Nie mniej jednak w języku potocznym tych słów używam często zamiennie.
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 19:39   #8
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

co do rozprowadzania podkladu, ja rozprowadzam zawsze tak, żeby nie było go widać, wykonując różne dziwne i skomplikowane ruchy
Co do kremu - dużo zależy od twojej cery, jeśli jest mieszana lub tłusta podkład na pewno spłynie pod wpływem tłustego kremu, jeśli masz cerę normalną dobrym rozwiązaniem może okazać się lekki krem + baza pod podkład. Jeśli masz cerę suchą polecam dobry krem nawilżający, ale nie koniecznie tłusty, szczególnie teraz kiedy robi się cieplej - bo niestety nawet przy cerze suchej tłusty krem + wysoka temperatura = świecąca buźka

Napisz trochę więcej na temat swojej cery, a ja lub inne wizażanki postaramy się ci pomóc
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:51   #9
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

replay
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:51   #10
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez rambo
co do rozprowadzania podkladu, ja rozprowadzam zawsze tak, żeby nie było go widać, wykonując różne dziwne i skomplikowane ruchy
Co do kremu - dużo zależy od twojej cery, jeśli jest mieszana lub tłusta podkład na pewno spłynie pod wpływem tłustego kremu, jeśli masz cerę normalną dobrym rozwiązaniem może okazać się lekki krem + baza pod podkład. Jeśli masz cerę suchą polecam dobry krem nawilżający, ale nie koniecznie tłusty, szczególnie teraz kiedy robi się cieplej - bo niestety nawet przy cerze suchej tłusty krem + wysoka temperatura = świecąca buźka

Napisz trochę więcej na temat swojej cery, a ja lub inne wizażanki postaramy się ci pomóc
w ogóle dzieqje za odpowiedz [wyczerpującą baaaardzo ]
A jeśli chodzi o moją cerę to nie wiem jak ja określić. Ponieważ gdzieniegdzie mam małe wypryski [niestety mam manie wyciskania musze sie powstrzymać] no co za tym idzie blizny od wyciskania. Jeśli nakładam [zazwyczaj] "fluid matujący" to moja cera gdzieniegdzie jest po prostu sucha i widać podkład.
A jeśli mam czystą cerę to jest ona normalnie nawilżona. Nie wiem może stosuję za dużo tego fluidu [zapewne tak jest bo mam obseje na pukncie swojej cery no i włosów też ale to inna historia]
nie wiem jak nakładać puder [przyznaje się bez bicia ] Czy dużymi okrężnymi ruchami czy wklepywać czy może rozsmarowywać tuż przy sobie takimi małymi ruchami ?
Mam ogromny problem z cerą [pomimo tak młodego wieq ] Już nie wiem co z nią robić dlatego wszelkie niedoskonałości ukrywam pudrem. [ bynajmniej probuje] ale zazwyczaj jest tak że po prostu mam twarz w plamach a wydaje mi się że mam kolor i podkład dobrze dobrany...
Juz nie wiem sama
Reasumując myślę że mam cerę mieszaną właśnie.
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 19:57   #11
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

aha i czy nie ma możliwości nakładania podkładu bez wcześniejszego nawilżania jakimikolwiek kremami ? tylko po prostu oczyszczenie żelem [ w moim przypadq antybakteryjnym] do końca nie wysusza on skóry. Jeśli nie to czy można by było po oczyszczeniu skóry takim właśnie żelem zastosować krem [akurat mam na mysli under 20] który nie ma właściwości nawilżających ale koryguje niedoskonałości.
Rozumiem że obojętnie jaki to by nie był krem musi najpierw wchłonąć dobrze ?
Pozdrawiam
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 19:59   #12
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez rambo
co do rozprowadzania podkladu, ja rozprowadzam zawsze tak, żeby nie było go widać, wykonując różne dziwne i skomplikowane ruchy
Co do kremu - dużo zależy od twojej cery, jeśli jest mieszana lub tłusta podkład na pewno spłynie pod wpływem tłustego kremu, jeśli masz cerę normalną dobrym rozwiązaniem może okazać się lekki krem + baza pod podkład. Jeśli masz cerę suchą polecam dobry krem nawilżający, ale nie koniecznie tłusty, szczególnie teraz kiedy robi się cieplej - bo niestety nawet przy cerze suchej tłusty krem + wysoka temperatura = świecąca buźka

Napisz trochę więcej na temat swojej cery, a ja lub inne wizażanki postaramy się ci pomóc
aha i co rozumiesz poprzez sformułowanie 'baza pod podkład' ?

Jejciu przepraszam za taką ilość pytań
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:28   #13
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Też mi sie wydaje ze masz cerę mieszaną. Podejrzewam, że jest ona bardzo wysuszona (być może przez żel do mycia twarzy, albo jakiś inny czynnik) na policzkach - stąd plamy po pudrze, które powstają najczęściej na suchych partiach cery osadzając się w suchych skorkach - oraz świecąca się w strefie T (czoło, nos i broda).
W takim wypadku powinnaś ewidentnie stosować kosmetyki pielęgnacyjne dla cery mieszanej (tzw. inteligentne kosmetyki)
Jeśli chodzi o makijaż to:

Podkład : moim zdaniem powinien być mimo wszystko nawilżający. Nawet kosmetyki do cery mieszanej mogą podrażnić lub jeszcze bardziej wysuszyc skórę na policzkach.

Puder : Brak matowienia przez podkład rozwiązesz pudrem matującym. Uwaga : Stosuj go tylko w strefie T (unikniesz wysuszenia na policzkach). Możesz też zastosować skrobię ziemniaczana - jest o tym oddzielny wątek

Korektor : Właśnie nim punktowo możesz pokryć wypryski.

Jeśli chodzi o krem pod podkład : na pewno na policzki, bo w końcu wysuszą
się tak, że nie dasz sobie z nimi rady, na strefę T mimo wszystko też. Myślę, że możesz zrobić to w ten sposób, że na policzki nakładasz krem nawilżający, a na strefę T matujący. Tak będzie bezpieczniej. Kiedy doprowadzisz do stanu "skóra normalna" policzki wtedy możesz kupić sobie krem do cery mieszanej i używać go na całą twarz. Oczywiście musisz poczekać aż dobrze się wchłonie...

Natomiast ostatnie pytanie :
bazy pod makijaż - są to kosmetyki mające przygotowac cerę do jakiejś określonej formy makijażu, najważniejsze ich zadanie to zazwyczaj przedłużenie trwałości kosmetyku

Baza pod podkład - to własnie taki typ bazy pod makijaż. Nakłada się ją przed nałożeniem podkładu, ale po wchłonięciu się dobrze kremu. Ma ona na celu przygotowanie twarzy do przyjęcia podkładu, bardzo często wchłania się on po prostu lepiej, wygładza skórę (przynajmniej powinna choć trochę) no i oczywiście przedłuża trwałość podkładu na twarzy.

Masz jeszcze jakieś pytania ?
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:32   #14
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Jesli chodzi o konkretne kosmetyki nie za bardzo moge ci pomóc bo ja nie mam skóry mieszanej a bardzo suchą i wrażliwą (więc trochę odmienny typ :P)
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:35   #15
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Fluid to podkład w płynie, fluid = płynny, mamy też podkłady w sztyfcie, w kremie, w piance, w kompakcie ( kiedyś na podkład mówiło się po prostu "fluid").
Puder - wykańczamy nim makijaż, mamy pudry sypkie i prasowane.
Baza pod makijaż - np. matująca, rozświetlająca używamy ją pod podkład ale na krem, zwykle przedłuża trwałość makijażu, ma za zadanie matowić, wygładzać czy też rozświetlać.
Krem na dzień - najlepiej dobrze nawilżający, dobrze wchłaniający się i koniecznie z filtrem UV, wklepujemy go przed nałożeniem podkładu.
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:41   #16
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

nie chce mi sie szczerze mowiac czytac tych odpowiedzi wiec powiem co ja mysle przepraszam jak sie powtarzam

ja przez dlugi czas nic pod podklad nie stosowalam zadnego kremu jakos tak z przyzwyczajenia no i niestety L`oreal true match mi buzie wysuszyl ze wyladowalam na kozetce u kosmetyczki na "nawożeniu" twarzy teraz stosuje pod podklad kremik Soraya Care&Control jest bardzo fajny nawilza i matuje jest antybakteryjny itp w kazdym razie zmierzam do tego ze sa linie kremikow pod makijaz pani w drogerii powinna Ci polecic jakies... ja podklad nakladalam przez dlugi czas palcami rozgrzanymi lub mokrymi w zaleznosci od podkladu i od efektu jaki chcialam uzyskac teraz nakladam go pedzlem co do "ruchow" powinno sie wlasnie od nochala nazewnatrz ja jakos nie przestrzegam tej zasady i zyje
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:50   #17
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez rambo
Też mi sie wydaje ze masz cerę mieszaną. Podejrzewam, że jest ona bardzo wysuszona (być może przez żel do mycia twarzy, albo jakiś inny czynnik) na policzkach - stąd plamy po pudrze, które powstają najczęściej na suchych partiach cery osadzając się w suchych skorkach - oraz świecąca się w strefie T (czoło, nos i broda).
W takim wypadku powinnaś ewidentnie stosować kosmetyki pielęgnacyjne dla cery mieszanej (tzw. inteligentne kosmetyki)
Jeśli chodzi o makijaż to:

Podkład : moim zdaniem powinien być mimo wszystko nawilżający. Nawet kosmetyki do cery mieszanej mogą podrażnić lub jeszcze bardziej wysuszyc skórę na policzkach.

Puder : Brak matowienia przez podkład rozwiązesz pudrem matującym. Uwaga : Stosuj go tylko w strefie T (unikniesz wysuszenia na policzkach). Możesz też zastosować skrobię ziemniaczana - jest o tym oddzielny wątek

Korektor : Właśnie nim punktowo możesz pokryć wypryski.

Jeśli chodzi o krem pod podkład : na pewno na policzki, bo w końcu wysuszą
się tak, że nie dasz sobie z nimi rady, na strefę T mimo wszystko też. Myślę, że możesz zrobić to w ten sposób, że na policzki nakładasz krem nawilżający, a na strefę T matujący. Tak będzie bezpieczniej. Kiedy doprowadzisz do stanu "skóra normalna" policzki wtedy możesz kupić sobie krem do cery mieszanej i używać go na całą twarz. Oczywiście musisz poczekać aż dobrze się wchłonie...

Natomiast ostatnie pytanie :
bazy pod makijaż - są to kosmetyki mające przygotowac cerę do jakiejś określonej formy makijażu, najważniejsze ich zadanie to zazwyczaj przedłużenie trwałości kosmetyku

Baza pod podkład - to własnie taki typ bazy pod makijaż. Nakłada się ją przed nałożeniem podkładu, ale po wchłonięciu się dobrze kremu. Ma ona na celu przygotowanie twarzy do przyjęcia podkładu, bardzo często wchłania się on po prostu lepiej, wygładza skórę (przynajmniej powinna choć trochę) no i oczywiście przedłuża trwałość podkładu na twarzy.

Masz jeszcze jakieś pytania ?
dzieqje bardzo az mi brak słów
a co do pytań to mam jeszcze pytanie odnośnie rodzaju podkładu.
Więc nawilżający Tylko czy masz jakąs wyprobowaną firmę. Nie chciałabym też wydawać całego majątq na podkłady bo jeśli masz skórę suchą to pewnie też stosujesz nawilżający.
Myślę że krem tłusty weliminuję, bo zapcha mi tylko pory. Przerzucę się w takim razie wg. Twoich rad na nawilżający. Szczerze mówiąc to nie pamiętam kiedy używałam krem nawilżający. [mój błąd] Od razu jutro polece do drogerii się zaopatrzyć

DZIEQJE jeszcze raz kochana jesteś
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:52   #18
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez smileofangel
nie chce mi sie szczerze mowiac czytac tych odpowiedzi wiec powiem co ja mysle przepraszam jak sie powtarzam

ja przez dlugi czas nic pod podklad nie stosowalam zadnego kremu jakos tak z przyzwyczajenia no i niestety L`oreal true match mi buzie wysuszyl ze wyladowalam na kozetce u kosmetyczki na "nawożeniu" twarzy teraz stosuje pod podklad kremik Soraya Care&Control jest bardzo fajny nawilza i matuje jest antybakteryjny itp w kazdym razie zmierzam do tego ze sa linie kremikow pod makijaz pani w drogerii powinna Ci polecic jakies... ja podklad nakladalam przez dlugi czas palcami rozgrzanymi lub mokrymi w zaleznosci od podkladu i od efektu jaki chcialam uzyskac teraz nakladam go pedzlem co do "ruchow" powinno sie wlasnie od nochala nazewnatrz ja jakos nie przestrzegam tej zasady i zyje
Tak czytam i myśle nad tymi paluszkami mokrymi.. Bo nie probowalam nigdy w ten sposob nakladac podkladu. Jaki to musi byc podklad aby nakladac go mokrymipaluszkami ?
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 21:02   #19
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Właśnie - jak ktoś powiedział fluid = podkład w płynie - zabrakło mi tego słowa ("płyn")
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 21:33   #20
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez Marlenusia
Tak czytam i myśle nad tymi paluszkami mokrymi.. Bo nie probowalam nigdy w ten sposob nakladac podkladu. Jaki to musi byc podklad aby nakladac go mokrymipaluszkami ?
mysle ze o konsystencji dosc gestej ja robilam to z TM, poza tym to roziencza leciutko podkladzik wiec uzyskujesz fajna delikatna warstwe np latem to sie sprawdza ale z cerami raczej bezproblemowymi
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 00:00   #21
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Jak już mówiłam polecam :
1. Zmianę żelu do mycia twarzy (na jakiś do cery mieszanej, najlepiej nie z serii dla nastolatek. Nivea ma dość dobre i niedrogie)

2. Krem nawilżający na policzki

3. Krem matujący na strefę T.

lub (ale chyba mniej) zamiast pkt.2 i 3 : krem do cery mieszanej

4. Lekki podkład nawilżający (tutaj mnie wysuszyło naprawde wiele podkładów, ale moja cera swoją suchością i wrażliwością przebija chyba wszystkie suche i wrażliwe z całego świata zbite w jedno ). Myślę, że dobry wybór na lato to : Rimmel Recover --> niedrogi, rozświetlający, nie podkreśla suchych skórek (nawet mnie nie wysuszył - tylko przy nosie, ale nie ma podkładu który by mnie tam nie wysuszał) - po jakimś czasie mnie podrażniłm, ale zapewniam, że moja skóra jest na tyle specyficzna, że to akurat tobie nie grozi. Jeśli nie lubisz efektu rozświetlenia to może : MF Colour Adapt, albo wygładzający we fluidzie z La Roche Posay. Lumene ma też lekki podkład nawilżający Hydra Drops (chyba coś takiego. Radzę po prostu dobrze przejrzec KWC...

5. Ponieważ podkład nie matowi w ogóle (a na pewno nie ten, który zakupisz) strefę T przyprósz matującym pudrem

I gOtOwE (na wypryski wcześniej nałóż korektor)
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 07:47   #22
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez rambo
Jak już mówiłam polecam :
1. Zmianę żelu do mycia twarzy (na jakiś do cery mieszanej, najlepiej nie z serii dla nastolatek. Nivea ma dość dobre i niedrogie)

2. Krem nawilżający na policzki

3. Krem matujący na strefę T.

lub (ale chyba mniej) zamiast pkt.2 i 3 : krem do cery mieszanej

4. Lekki podkład nawilżający (tutaj mnie wysuszyło naprawde wiele podkładów, ale moja cera swoją suchością i wrażliwością przebija chyba wszystkie suche i wrażliwe z całego świata zbite w jedno ). Myślę, że dobry wybór na lato to : Rimmel Recover --> niedrogi, rozświetlający, nie podkreśla suchych skórek (nawet mnie nie wysuszył - tylko przy nosie, ale nie ma podkładu który by mnie tam nie wysuszał) - po jakimś czasie mnie podrażniłm, ale zapewniam, że moja skóra jest na tyle specyficzna, że to akurat tobie nie grozi. Jeśli nie lubisz efektu rozświetlenia to może : MF Colour Adapt, albo wygładzający we fluidzie z La Roche Posay. Lumene ma też lekki podkład nawilżający Hydra Drops (chyba coś takiego. Radzę po prostu dobrze przejrzec KWC...

5. Ponieważ podkład nie matowi w ogóle (a na pewno nie ten, który zakupisz) strefę T przyprósz matującym pudrem

I gOtOwE (na wypryski wcześniej nałóż korektor)
dzieqje
Szczerze to przeglądałam Podkłady na KWC. Ale te z największą ilościa gwiazdek kosztują po prosty 50 zł. A mnie niestety na takie nie stać
Zaraz sprawdze te które Ty mi zaproponoiwałaś. w każdym razie dzieqje za fatyge
A dzisiaj nałożyłam mniejszą wartswę podkładu. I jak narazie jest dobrze. Zibaczymy co będzie jak wrócę do domciu za 7 godzin
Pozdrawiam gorąco!
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 08:05   #23
gotika1
Raczkowanie
 
Avatar gotika1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 383
GG do gotika1
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Podepnę się pod wątek i zapytam czy tzw 3 w 1 czyli podkład, fluid i puder jest dobrm rozwiązaniem?
Bo zakupiłam ostatnio Perre Rene i jestem zadowolona ale nie wiem czy to jednak dobre rozwiązanie na buźkę..
gotika1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 16:33   #24
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Jeśli chcesz coś tańszego to polecam Recover Rimella - naprawdę

Mam nadzieje, że słowa "dziś nałożyłam mniej podkładu" nie oznaczały, że chodziłaś wcześniej w masce (jeszcze co gorsza pomarańczowej)
Pamiętaj, że w makijażu chodzi głównie o naturalność

Jakby co o pytaj
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 17:52   #25
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AimiA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 403
GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

u mnie jako krem do cery mieszanej pod podkład swietnie sprawdzał sie kem z serii nivea young, buzia była matowa ale dobrze nawilżona.To chyba jedyny krem matujacy który mogę polecić z czystym sumieniem(nie wysusza buzi). A co do nakładania podkładu ja używam silikonowej gąbeczki. A co do tajnych sposobów moją radą jest...wisienka w czekoladzie. kiedys gdzieś wyczytałamz ę po alkocholu podkład sie lepiej stapia z cerą(lepsze ukrwienie skóry) npo ale ciezko przeciż codziennie pić przy okazji makijażu dlatego ja zazwyczaj rano do sniadania zjadam sobie czekoladkę (wisienke w likierze) bo i makijaż ułatwia i himor poprawia-dobry poczatek dnia. Serdecznie polecam
AimiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 20:55   #26
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Nie nie oczywiście że nie nosiłam maski kiedyś jakieś pół roku temu smarowałam się podkładem takim pomarańczowym i teraz się z siebie śmieję
Obecnie ten podkład ma naturalny kolor i nałożyłam go z umiarem. Bo wcześniej nie było efektu maski a jednak było go więcej na twarzy A dzisiaj czułam sie jak świeżynka
Zaqpiłam dziś krem z ziaji rewitalizujący [pani mi poleciła najlepszy z ziaji] do cery mieszanej. Rozświtlający. i szczerze Wam powiem że moja buzia od razu wyglądała inaczej. Była taka promienna Na krem oczywiście nałożyłam podkład, zreszta na kremi pisze , że może być stosowany jako podkład pod makijaż . I jestem zadowolona to wszystko dzieki Wam Jestem bardzo wdzieczna Szczegolnie Rambo ale innym wizazankom tez !

A przy okazji mam pytanie o maseczki glinkowe czy cynkowe [możliwe że to były kremy ] Gdzie je można kupić i ile kosztują ?
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 13:45   #27
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Ja się jeszcze wtrącę...
Pierwsza rzecz to pytanie : Jakiego podkładu (pudru i korektora ewentualnie też) używasz ??

Druga rzecz : Przypomniało mi się właśnie o nowym podkładzie Maybelline. Producent mówi, że jest przeznaczony do cer mieszanych (czyli takiej jak twoja), ale jednocześnie zawiera 50% wody. Sądzę, że przeztą wodę może być wodnisty i nie kryć za bardzo, ale za to nie powinien wysuszac cię na policzkach. Koloryt cery myślę, że ci wyrówna, na drobne wypryski możesz użyć korektora - dla nastolatki w sam raz
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 18:47   #28
Marlenusia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Napewno śliczne miasto :)
Wiadomości: 1 108
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez rambo
Ja się jeszcze wtrącę...
Pierwsza rzecz to pytanie : Jakiego podkładu (pudru i korektora ewentualnie też) używasz ??

Druga rzecz : Przypomniało mi się właśnie o nowym podkładzie Maybelline. Producent mówi, że jest przeznaczony do cer mieszanych (czyli takiej jak twoja), ale jednocześnie zawiera 50% wody. Sądzę, że przeztą wodę może być wodnisty i nie kryć za bardzo, ale za to nie powinien wysuszac cię na policzkach. Koloryt cery myślę, że ci wyrówna, na drobne wypryski możesz użyć korektora - dla nastolatki w sam raz
Narazie używałam Lirene matującego Ale po przeczytaniu Twojej wiadomości pobiegłam kupić ten mayebelline i szczerze jestem zadowolona jak narazie !
Ale supiii hehe dzieqje
__________________

Nie chcę się z Ciebie budzić


Marlenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 19:25   #29
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

Cytat:
Napisane przez Aneta_-
make-up oznacza robic na górze a inni tłumacza miec na -jakos tak ale to jest ogólnie makijaż po angielsku.Wydaje mi sie, że jest to podkład a ja specjalnej róznicy między podkładem a fluidem nie widze.
fluid jest rzadszy niż podkład i z reguły mniej kryje
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 22:32   #30
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: głupie pytanie ;p Podkład a fluid ;)

To chyba jednak nie ta różnica - fluid jest jedną z form podkładu
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.