Puder sypki/w kamieniu do cery suchej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-30, 00:08   #1
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Question

Puder sypki/w kamieniu do cery suchej


Wybaczcie z góry, jeśli taki temat już powstał, ale nic takiego nie znalazłam.

Szukam pudru do wykończenia i utrwalenia makijażu do cery suchej i sprawdzający się w ciepłe dni. Nie jestem pod tym kątem wymagająca, nie potrzebuję wielkiego zmatowienia, po prostu wykończenia. W tej chwili używam od niechcenia niebieskiego manhattanu, pierwszego lepszego wrzuconego do koszyka. Posiadam też perłowy sypki z Diora, ale efekt jest tak rozświetlający, że nie nadaje się na co dzień a raczej na imprezy.

Poza tym, żeby nadawał się do cery przesuszonej i nie podkreślał suchych skórek, to chciałabym, żeby dobrze się spisywał w ciepłych temperaturach. Manhattan przetestowałam raz na siłowni, pod wpływem lekkiego potu i ciepła powstał mi serek wiejski na czole z niego. Także, coś bez talku i na lato. Wiem, że taki jest Smashbox, ale może ktoś zna coś tańszego, zanim się skuszę na taki

Aha, chciałabym, by była to marka nietestowana na zwierzętach, więc z góry proszę o niepolecanie mi takich produktów.
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 06:44   #2
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

ja choć pani kosmetolog powiedziała że mam cerę mieszaną, przez większość roku jest sucha/normalną więc znam twój problem i przekonałam się że większość pudrów w kamieniu podkreśla tę suchość cery i suche skórki ,włazi w pory bleee... Polecam Ci do wykończenia makijażu (by podkład się po prostu nam nie kleił na buzi) sypki z inglota. 35zł za meeega duże opakowanie..nie waży się, nie ciemnieje, nie przesusza buzi i nie podkreśla suchych skórek.

Dobry jest też puder w kamieniu z jedwabiem z eveline w granatowym opakowaniu za 12zł..ale ja nakładałam go głównie pędzlem. i się sprawdził. Gąbeczką zrobi maskę. I ma ładne kolorki takie "normalne!" Nie ciemnieje.
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ




Edytowane przez Sweet_Jelly
Czas edycji: 2011-04-30 o 06:45
Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 10:08   #3
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Sypki puder do cery suchej i normalnej firmy Jadwiga! Polecam. Mam go tylko, że do cery tłustej
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 12:27   #4
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

a sprawdzają się one przy ciepłych temperaturach? ten z Inglota jest do typowo suchej czy po prostu nie przesusza? A Jadwigę widziałam na Allegro, ale ma kiepskie chyba opakowanie, coś czuje, że połowę niechcący wysypię ;p Ale jest tani, więc bólu nie będzie
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 12:46   #5
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
a sprawdzają się one przy ciepłych temperaturach? ten z Inglota jest do typowo suchej czy po prostu nie przesusza? A Jadwigę widziałam na Allegro, ale ma kiepskie chyba opakowanie, coś czuje, że połowę niechcący wysypię ;p Ale jest tani, więc bólu nie będzie
Z wysypaniem Jadwigi nie ma mowy, bo on jest tak ubity, że nie da rady Także szczerze polecam
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 18:14   #6
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

a jest jakaś różnica pomiędzy Jadwigą do tłustej a Jadwigą do suchej? Bo na Allegro znalazłam, ale tam opisy praktycznie się nie różnią i w obu przypadkach pisze o macie, który z reguły jest zasługą talku? Ogólnie też nie mogę znaleźć jej składu. A jak jest z pudełkiem? Bo ja sporo podróżuje ;] i boje się, że nie przeżyje on tego, dlatego rozważam kupienie innego sypkiego pudru, mimo, że całkiem zaciekawiona jestem tą Jadwigą Czy gdzieś poza Allegro można ją dostać?
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 18:59   #7
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

a nie myślałaś o podkładach mineralnych ?? wg mnie to dobre wyjście ja ma cerę suchą mieszaną- tak ją określam policzki, nos, broda suche a czoło normalne nie mam żadnych problemów z trądzikiem itp, co najwyżej pękające naczynka, przesuszanie i ciemne cienie pod oczami. Latem i po wysiłku trochę przetłuszcza mi się czoło, ale to bardziej pot niż sebum i polecam ci używanie podkładów mineralnych, w formule flawless i ogólnie rozświetlających, dla cer suchych. Po pierwsze wyglądają duuuuuużo bardziej naturalnie na twarzy, nie czuje się że ma się coś na twarzy, a latem o ważne w zależności od formuły można wybrać wykończenie bardziej rozświetlające, matowe, satynowe. Ja po raz pierwszy nie mam widocznych cieni pod oczami...stosowałam kilkanaście różnych korektorów i nic, albo właziły w załamania, albo nic nie kryły, albo się wałkowały...no a teraz w końcu mogę zrobić smokey eyes bo wcześniej to wyglądałam jak z podbitym okiem, szaro, nieświeżo, na zmęczoną

dlatego akurat przez latem może warto się zastanowić nad podkładami mineralnymi lekki, naturalne, nie mają parabenów i tego całego syfu co mają drogeryjne podkłady skóra odżywa, wygląd ana zdrowszą, heheh no i ile kolorów, odcieni ma się do wyboru....ja to kiedyś byłam szczęśliwa jak się znalazło w miarę pasujący kolor z 4 dostępnych, a jak było 8 do wyboru...łojezu...szał a teraz mam 50 kolorów i się waham między 10 i zastanawiam jakie ja mama tony...

podkłady można nakładać na mokro, sucho, do tego ja często, psikam twarz hydrolatem (np aloesowym) podkład tak fajnie stapia się ze skórą no i fajnejest też to, że nie trzeb akupować od razu całych opakowań, tylko sample, próbki, w woreczkach strunowych albo pudełkach z sitkiem, za około 2-4zł, w zależności od ilości, dzięki temu można robić mixy, dostosowywać kolor do pory roku

sorki, że się tak rozpisałam, pewnie i tak to wiesz no ale może komuś to się przyda, jak odgrzebie ten wątek
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-30, 19:56   #8
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

wiesz, zastanawiałam się nad nimi, w tym problem, że trafiłam na fajne podkłady ;p używam bourjois healthy mix na przemian ze SkinFood BB Cream Mushroom, są naprawdę świetny, szczególnie ten drugi przetestowałam na naaaaaprawdę suchej skórze i jest świetny, dlatego z bólem przyszłoby mi je zmieniać ;] A co do cieni to moje faktycznie są ogromne, ale pomaga mi na nie SkinFood Salmon Concealer, ale jego konsystencja jest kremowa, nie wiem czy współgrałby wówczas z mineralnym podkładem, chyba, że faktycznie tak spektakularnie potrafiłyby minerały zakryć moje cieniszcza chociaż faktycznie to może dobra alternatywa na lato. Masz może jakiś, który szczególnie polecasz z jakimś filtrem najlepiej?
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 20:19   #9
BabciaGienia
Raczkowanie
 
Avatar BabciaGienia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 394
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

No to ja jeszcze dodam pudry z serii AMC Inglot, kosztują 39 zł i są bardzo delikatne, a już na pewno nie wysuszają. Jedynie są dość mało wydajne (mają mało zbitą konsystencję i dość dużo się nabiera).
BabciaGienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 22:31   #10
kingab93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Ja przy cerze mieszanej używam pudru w kamieniu rimmel stay matte. Niestety, podkreśla suche skórki. Mój sposób: przed nałożeniem pudru smaruję lekko kremem natłuszczającym suche miejsca tak żeby 'uklepać' odstające skórki a następnie nakładam puder gąbeczką
kingab93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 00:13   #11
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Rimmel jest testowany, więc odpada na starcie, druga rzecz, że krem nawilżający to mój stały towarzysz przed nałożeniem podkładu ;]
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 09:46   #12
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

U mnie ostatnio sprawdza się sypki z MySecret. Również mam suchą skórę i od razu widać suche, podkreślone skórki.
Nabieram go mało, ale wystarczająco, by lekko zmatowił twarz(nie lubię pudrów właśnie ze względu na to, że potrafią popsuć efekt naturalnie wyglądającej buźki i od razu wydaje mi się, że wyglądam jak malowana lala). Wczoraj wytrzymał całą imprezę z lekką poprawką, ale myślę, że za taką cenę można spróbować - 11 zł.

I jest nietestowany - sama też nie używam kosmetyków testowanych na zwierzętach A co do granatowego z Eveline, sama nie wiem, mam chyba jakiś dziwny kolor, 10 Cream, i ma straszliwie dużo małych drobinek, używam go tylko w ciągu dnia do poprawek, ale nałożony jako puder wykończeniowy się nie sprawdza w moim przypadku.

Edytowane przez Noodle Soup
Czas edycji: 2011-05-01 o 12:07
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 02:49   #13
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
wiesz, zastanawiałam się nad nimi, w tym problem, że trafiłam na fajne podkłady ;p używam bourjois healthy mix na przemian ze SkinFood BB Cream Mushroom, są naprawdę świetny, szczególnie ten drugi przetestowałam na naaaaaprawdę suchej skórze i jest świetny, dlatego z bólem przyszłoby mi je zmieniać ;] A co do cieni to moje faktycznie są ogromne, ale pomaga mi na nie SkinFood Salmon Concealer, ale jego konsystencja jest kremowa, nie wiem czy współgrałby wówczas z mineralnym podkładem, chyba, że faktycznie tak spektakularnie potrafiłyby minerały zakryć moje cieniszcza chociaż faktycznie to może dobra alternatywa na lato. Masz może jakiś, który szczególnie polecasz z jakimś filtrem najlepiej?

ja ogólnie mam mnóstwo próbek, bo a nóż, nastepna firma bedzie jeszcze lepsza no ja jestem zachwycona minerałami, jeżeli chodzi o korektory, bo po raz pierwszy nie mam ich, i na zdjęciach też ich nie widać chyba wszystkie podkłady mineralne mają filtry coś około 15-20 spf, naturalnie już tak mają, do tego jeżeli preferujesz jasną skórę polecam Ci z Lirene spf50 kremik, wchłania się błyskawicznie do matu, wiele, naprawdę wiele wizażanek je zachwala ja stosuję różne mineały, ze względu na to, że ciągle szukam nowych, mniej znanych itp, więc kupowanie wielkich bigów, pełnowymiarowych opakowań jest dla mnie mało atrakcyjne

ale ważną rzeczą jest to, że minerały, podkłady, pudry itp. nie mają daty ważności, mogą sobie leżeć w odpowiednich warunkach przez 5 lat i jest ok, no bo wiadomo , co się tam ma psuć, jak tylko jest mica, silica itp składniki
np. lumiere ma odpowiednią formułę, poszukaj w kwc, w podkładach mineralnych, no i co najfajniejsze minerałów nie widać tak na twarzy jak lejących podkładów, a można niewielką ilością uzyskać efekt jak z Photoshopa
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 10:39   #14
Coquellie
Raczkowanie
 
Avatar Coquellie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: północ, pola i łąki
Wiadomości: 35
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Teraz gdy zrobiło się cieplej też używam minerałów ale do wykończenia tradycyjnego makijażu bardzo polecam Jurlique Lavender Silk Finishing Powder. Jest biały w efekcie oczywiście transparentny. Pędzlem nakłada się go taką cieniutką delikatną warstewką. Poprzedniego lata gdy miałam ładną skórę nakładałam go na filtr żeby tak mocno nie świecił i byłam gotowa. Moim zdaniem on się nadaje do wszystkiego, solo, wykończeniowo, używam nawet jako primer pod minerały, wtedy lepiej się rozprowadzają. Po prostu nie ma wad, poza dostępnością (USA, UK, Australia, chyba wysyłają) i może ceną, ale to kwestia indywidualna. Jest bardzo wydajny, pięknie wygląda i nie zapycha. Wersja lawendowa jest do suchej skóry, Rebalance dryness. Nie ma talku to cudo, bazą są corn i rice starch, do tego ekstrakty z kwiatów i ziół (rozmaryn, szałwia, arnika, irys, stnkrotka, lawenda, róża damasceńska). Opakowanie jest ładne i solidne, z zatrzaskiem i lusterkiem. Firma jest ekologiczna, kartonik z recyklingu. Puder jest w moich hitach.
Coquellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:59   #15
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
a sprawdzają się one przy ciepłych temperaturach? ten z Inglota jest do typowo suchej czy po prostu nie przesusza? A Jadwigę widziałam na Allegro, ale ma kiepskie chyba opakowanie, coś czuje, że połowę niechcący wysypię ;p Ale jest tani, więc bólu nie będzie
nie przesusza, przynajmniej mnie
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:02   #16
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

A gdzie można kupić Jurlique? Bo zastanawiałam się też na podobnym pudrem z Pupy.


Co do minerałów to też, gdzie się zaopatrujecie w te próbki i jak macie parę firm to też dajcie znać, bo chociażby na allegro tego jest masa i nie wiadomo co tknąć ;]
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 15:25   #17
Coquellie
Raczkowanie
 
Avatar Coquellie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: północ, pola i łąki
Wiadomości: 35
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Jurlique można chyba zamówić z ich strony jurlique.com Na allegro nie patrzyłam nigdy. Ktoś pisał w KWC że zamawiał, może wie dokładniej.
Coquellie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 12:02   #18
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Puder sypki/w kamieniu do cery suchej

Kupiłam Jadwigę, bo chodząc po Wrocławiu nagle zauważyłam ich salon ;] jak ktoś ma patent jak to wydostawać przez te kropki , bo to cholerstwo jest tak zbite, to chętnie poproszę ;] Chcę jeszcze kupić podkład mineralny, ale wciąż zastanawiam się który, chciałam obejrzeć na żywo Pixie Cosmetics, bo na stronie czytałam że drogeria w rynku go prowadzi, no ale po drogerii już śladu nie ma.
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.