Makijaż do pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-05, 13:14   #1
Awris
Raczkowanie
 
Avatar Awris
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 87
GG do Awris
Question

Makijaż do pracy


Już od dłuższego czasu zauważam, że większość młodych kobiet nie maluje się do pracy (a bardziej wiekowe panie wogóle). I to niezależnie od miejsca... Myślałam że w Warszawie jest inaczej ale z moich sześcioletniech obserwacji wynika że jest tak samo jak w większości polskich miast...

Co o tym myślicie? Malujecie się do pracy czy nie? (tylko szczerze!!!!)

Ja nie potrafię wyjść bez makijażu i wydaje mi się że jeżeli pełni się jakąś ważniejszą funkcję lub ma się kontakt z wieloma ludźmi a firmie zależy na pozytywnych kontaktach to wypada się choć trochę umalować? Z resztą nawet jeżeli nie pełni się ważnych funkcji to dobry wygląd to podstawa a przynajmniej połowa sukcesu... Wiadomo że nie wolno przesadzać ale jednak ciut kolorku się przyda...?

Czekam na opinie i ewentualne propozycjie "idealnego makijażu" do pracy.
__________________
The intelligence is like a river...
The deeper it is, the less noise it makes.
Awris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 13:30   #2
histeryjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Makijaż do pracy

Codziennie nakładam przynajmniej: podkład, puder rozświetlający, korektor pod oczy, tusz i błyszczyk. Mocniejszy makijaż oczu robię jesli zostanie mi wolna minutka przed wyjściem /niezbyt często/.
Obserwując kobiety /nie tylko te starsze/ w różnych firmach muszę stwierdzić że czasem lepiej by było gdyby wogóle się nie pomalowały...
A dzisiaj miałam "przyjemność" jechać do pracy za kobietką która prowadząc /dosyć szybko/ samochód jednocześnie nakładała tusz i podawała coś dziecku do tyłu. Gratuluję sprawności
histeryjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:21   #3
ssisi23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Jarosław
Wiadomości: 43
Dot.: Makijaż do pracy

Ja pracuje w sklepie i bez makijazu czulabym sie zle.Chodziaz na codzien nigdy sie nie malowalam i nie mam problemow z cera ale szczerze powiedziawszy czuje sie bardziej konfortowo z makijazem nawet lekkim niz bez.
ssisi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 17:28   #4
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Makijaż do pracy

ja tez nie wyobrazam sobie wyjscia bez makijazu, ostatnio przez jakis czas mialam praktyki w szkole podstawowej i co tam sie dzialo z makijazami niekiedy to wrecz karnawalowe byly;p no ale coz kazdy maluje sie jak lubi i jak... umie
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 18:21   #5
**MaŁa**
Raczkowanie
 
Avatar **MaŁa**
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 48
GG do **MaŁa**
Dot.: Makijaż do pracy

nie wyobrażam sobie abym wyszła z domu bez tuszu na rzęsach i świecących ustek
**MaŁa** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 18:27   #6
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Dot.: Makijaż do pracy

Ja także nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez chociaż tyszu na rzęsach, a przeważnie mój makijarz do pracy wygląda tak: Tusz, czarna kredka i błyszczyk
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:42   #7
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Makijaż do pracy

Moze nie to, ze zle wygladam bez makijazu ale w nim zdecydowanie pewniej sie czuje w pracy - tym bardziej, ze spotykam sie z ludzmi ktorzy czesto nic innego nie robia zawodowo, tylko o siebie dbaja
Nie uzywam podkladu (tylko skrobia na filtr, co juz i tak daje buzie porcelanowej laleczki) korektor w ilosciach sladowych, podkreslam glownie oczy, robie kreska eyelinerem/ kredka/cieniem na mokro, tuszuje rzesy.
Podkreslam kosci policzkowe rozem, porzadkuje brwi a na usta bezbarwny blyszczyk, najchetniej lekko rozowy (ale nie jasny!), bez drobinek.
Duzo mowie w pracy, a jak siedze przed kompem to zagryzam wargi (dziwny odruch) wiec ich pielegnacja to dla mnie podstawa. To samo z dlonmi - przewaznie mam jakis jednolity lakier na krotkich paznokciach albo tylko przezroczysty/ mlecznorozowy.
Uwazam, ze gdybym przyszla do pracy z fryzura a la gniazdo, w wymietych ciuchach, z blada geba i z odprysnietym lakierem/obgryzionymi paznokcimi to by to mnie swiadczylo zle nie tylko jako o kobiecie ale i o pracowniku.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 13:32   #8
mimbla1
mimbla1
 
Avatar mimbla1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
GG do mimbla1
Dot.: Makijaż do pracy

Zawsze się maluję, po prostu to już nawyk.

Jak podjełam pracę w firmie, w której pracuję - to kobiety właśnie w ogóle sie nie malowały, nie wiem czy to pod moim wpływem (a raczej ich obserwacja mnie) sprawiły, ze zaczęły się malować.
Czasem tylko np. słyszę, gdy któraś przyjdzie nieumalowana, że ją nowy tusz uczulił i musi dać odpocząć oku - czy to wymówka?!
mimbla1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 13:35   #9
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Makijaż do pracy

ja co prawda studiuje, ale ogolnie uzywam tylko korektora pod oczy i tuszu do rzes.
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 13:42   #10
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: Makijaż do pracy

Ja równiez nie wyobrażam sobie wyjść bez makijażu. Zawsze jest to przynajmniej tusz do rzęs puder i szminka/błyszczyk.
__________________
Salsame mucho
jessy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:18   #11
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Makijaż do pracy

Ja ostatnio chyba zbrzydlam bo jakos nie mam zadnych zlecen- mozna powiedziec ze jestem bezrobotna ... Moge sobie to tlumaczyc, ze wszystko zaczyna sie ukladac na wiosne ... A wiec nikt mi nie naklada kilku warstw tynku itp Ale i tak sie przyzwyczailam do makijazu i codziennie nakladam przynajmniej- podklad jako baze, lub korektor + rozswietlacz, blyszczyk i tusz . Najczesciej starcza mi czasu na jaks cien i roz oraz kredke Ale wyglada to na szczescie naturalnie. To zalezy tylko od jakosci produktow, kolorystyki i wykonania. Prawda jest taka, ze mozna sie skrzywdzic zle nalozonym fluidem lub pstrokatymi, niedobranymi cieniami. Mozna miec tez na twarzy niemal wszystko co wizazysci wymysla i wygladac dosyc naturalnie
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 19:22   #12
godessa
Raczkowanie
 
Avatar godessa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 55
Dot.: Makijaż do pracy

Rany boskie! Wyjść bez makijażU? TO grzech!!! Przecież stworzony został po to by podkreślić to co w nas najpiękniejsze, a zatuszować maluśkie niedoskonałości
godessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:37   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Makijaż do pracy

Lubię się malować, ale nie mam na tym punkcie obsesji, idąc z psem na spacer makijażu nie nosiłam, tak samo jak wyrzucam śmieci czy lecę po bułki to bez tapety. W domu też pracuję bez makijażu. Ale w pracy muszę mieć makijaż. Niestety, wygląd jest bardzo ważny, ja się stykam z ludźmi, ktorzy bacznie wyłapują wszystko. Mój wygląd jest moją wizytówką. Dlatego do pracy bez makijażu nie chodzę. Nie nakładam go bardzo dużo - odrobina podkładu, jasny korektor pod oczy, trochę pudru, bronzer na skronie i policzki, tusz do rzęs, balsam ochronny na usta (b. lubię szminki ale nie mam na nie ostatnio zupełnie czasu).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:46   #14
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Makijaż do pracy

Pracuję w branży, gdzie każdy prawie ma kontakt z klientem i zadbany wygląd jest również swego rodzaju wizytówką nie tylko pracownika, ale i firmy. Jednak obserwuję, że nie wszystkie kobietki się malują... nie wiem z czego to wynika. Ale jeśli ubierze się właściwie, to w zasadzie nie rzuca się w oczy brak makijażu.
Sama jednak nie wyobrażam sobie pójścia do pracy bez makijażu... a fuj .
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:00   #15
MoniaaM
Raczkowanie
 
Avatar MoniaaM
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 60
GG do MoniaaM
Dot.: Makijaż do pracy

Skoro tu jestesmy, to juz mówi samo za siebie jak wiele dla nas makijaż znaczy.
Ja osobiście juz od wielu lat nie wybrazam sobie siebie bez makijazu.
Wiem,ze dla kazedego znaczy to coś zupelnie innego.
Ja rozrózniam makijaż dzieny, do pracy, wieczorowy, na wypad za miasto czy poprostu na szalenstow po sklepach.
Szczerze wam powiem ze kawy sie nie napije, ale makijaz zrobie.
Wszystko tez zależy tak jak pisalam od okazji, czasu, samopoczucia.
Ale kochane dziewczyny. Uwazam,że było by wrecz zbrodnią przy tylu dzisiejszych kosmetykach po prostu nie wykorzystac ich dla podkreslenia lub zatuszownia tego o czym każda z nas wie.
Tymbardziej, ze tak jak ktoś wyżej napisał jesli sie pracuje wsród ludzi i z luzmi to naprawde wrecz wypada ładnie i zadbanie wyglądć co umożliwaiaja nam kolorowe kosmetyki.
Piekną być to już codziennośc
MoniaaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 18:46   #16
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Makijaż do pracy

Do pracy bez makijażu - a to tak można?!
A tak serio - to krem z filtrem, kredka na brwi, tusz na rzesy i cień do powiek w spokojnym kolorze, puder i blyszczyk - to plan minimum, bo mam b. jasne, w zasadzie niewidoczne brwi i bez tego wyglądam jak wypłosz
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 18:55   #17
mimbla1
mimbla1
 
Avatar mimbla1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
GG do mimbla1
Dot.: Makijaż do pracy

Jeszcze jedna zaleta makijażu w okresie zimowym to zabezpieczenie kremem, podkładem, pudrem - skóry przed mrozem.
mimbla1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 12:39   #18
Awris
Raczkowanie
 
Avatar Awris
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 87
GG do Awris
Dot.: Makijaż do pracy

Jak miło się czyta Wasze wypowiedzi... Bo patrząc po kobietkach w Warszawie zaczynałam już myśleć, że codzienny makijaż do pracy to ... jakaś dewiacja . Moim zdaniem ładny, zadbany wygląd buzi to szacunek nie tylko do samej siebie ale głównie do klientów/współpracowników/interesantów. No bo jeśli mamy gdzieś nasz wygląd (czyli jedną z najważnieszych naszych zalet ) to jak potraktujemy człowieka który z jakąś sprawą do nas przychodzi?

Może stworzymy jakąś organizację na rzecz propagacji ładnego wyglądu? Znacznie przyjemniej by było na ulicach i w biurach
__________________
The intelligence is like a river...
The deeper it is, the less noise it makes.
Awris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 09:00   #19
mimbla1
mimbla1
 
Avatar mimbla1
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 41
GG do mimbla1
Dot.: Makijaż do pracy

Makijaż - to dobre samopoczucie na cały dzień.
mimbla1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 09:54   #20
acaderek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 218
Dot.: Makijaż do pracy

Ja to nawet jak siedzę w domu to muszę być choćby troszkę umalowana. Codzienny makijaż zajmuje mi ok. 20minut, korektor, podkład, puderek brązujący, dokładnie wytuszowane rzęsy, ochronna pomadka lub delikatny błyszczyk na usta i gotowe. Cieni używa tylko wtedy gdy mam spotkanie z ważnym klientem lub podpisuję umowę.
__________________
anika*
acaderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 09:58   #21
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Makijaż do pracy

Uważam, że kobieta powinna dbac o siebie i robić makijaż. Podkład, puder, lekko wytuszowane rzęsy, błyszczyk albo jakaś jasna pomadka. Unikałabym np. cieni do powiek, czy grubych kresek na powiekach itp
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 17:03   #22
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Makijaż do pracy

A ja uważam, że jak ktoś ma ładną cerę, to nie musi nakładać podkładu. Wystarczy sypki puder, jakiś cień, tusz do rzęs i błyszczyk.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 17:22   #23
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Makijaż do pracy

Ja zawsze mam makijaz (tzn raz na pół roku zdarzy mi sie przyjsc bez). Maluje się delikatnie i stonowanie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 19:14   #24
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Makijaż do pracy

Hmmm a u mnie jest różnie pracuję w średniej wielkością firmie i mimo, że prowadzę całe biuro to zdarza mi się przyjść bez makijażu gdy nie najlepiej się czuję, lub poprostu mam totalnego lenia ale to się zdaża tylko wtedy, gdy wiem, że raczej nikogo w biurze nie będzie i mam cały dzień pracy w papierach praktycznie nie wychylając z nich nosa Ale gdy mamy zebranie zarządu, lub jakieś ważne spotkania to oczywiscie podstawowy makijaż tusz, róż, błyszczyk i uśmiech
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.