Uratujmy konie z rzeźni-fundacja centaurus prosi o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-05, 09:43   #1
antybarbi
Przyczajenie
 
Avatar antybarbi
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18
Exclamation

Uratujmy konie z rzeźni-fundacja centaurus prosi o pomoc


Fundacja Centaurus prosi o pomoc w wykupie z rzeźni 2 koni, Lary I Zuzi. O Zuzi przeczytałam w poniedziałek w Teletygodniu najnowszym, na str. 35 jest w ramce ogłoszenie o pomocy i zdjecie oraz historia Zuzi.Popłakałam się. A wczoraj zajrzałam na strone fundacji centaurus i poznałam historię Lary. Obie historie są tragiczne. Czas nagli. Potrzeba na wykup zwierząt prawie 8 tys. zł. Czas krótki do 10 stycznia. Wczoraj byłam w banku, wpłaciłam na konto fundacji troche pieniedzy z mojej głodowej pensji. Jesli możecie pomóc to zróbcie to. każda złotówka sie liczy. Jesli nie możecie albo nie chcecie to chociaż nagłosnijcie to wsród swoich znajomych. Ja tak zrobiłam. Poinformowałam o tym na kilku forach na których jestem zarejestrowana.
antybarbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 20:37   #2
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Uratujmy konie z rzeźni-fundacja centaurus prosi o pomoc

najlepiej, gdyby dodatkowo fundacja założyła aukcję charytatywną na allegro. Podobno fundacja, w ten sposób uzbierała 8 tys i wykupiła dwa konie
porozgłąszam to
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 09:34   #3
antybarbi
Przyczajenie
 
Avatar antybarbi
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Uratujmy konie z rzeźni-fundacja centaurus prosi o pomoc

Dziś zajrzałam na stronę Centaurusa, jeden z koni Jadźka uratowana, na wykup czeka jeszcze jeden Lakuś, a inny czeka na wirtualna adopcję.
antybarbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 09:40   #4
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Uratujmy konie z rzeźni-fundacja centaurus prosi o pomoc

Ja nie wiem jakim cudem dostalam wiadomosc na poczte o koniku
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 09:40   #5
antybarbi
Przyczajenie
 
Avatar antybarbi
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Uratujmy konie z rzeźni-fundacja centaurus prosi o pomoc

Kilka koni: Jadzia, Lakuś, Zuzia i Lara uratowane. Została się Siwulka: Z kawalerii krok do rzeźni! Oto jej historia skopiowana ze strony Centaurusa:

"Ta potężna siwa klacz o łabędziej szyi jeszcze kilka tygodni temu dumnym krokiem przemierzała miasto w szwadronie kawalerii. Nagle, z dnia na dzień, straciła swoje miejsce w zastępie.

Z czystego, pięknego boksu trafiła do piekła – stajni handlarza. Teraz stoi uwiązana na łańcuchu wraz z dziesiątkami innych koni, stłoczonymi na niewielkiej przestrzeni, bez ściółki, we własnych odchodach. Kiedyś wyjątkowa i zapierająca dech w piersi swoim dostojeństwem - dziś anonimowa, jak jej bracia i siostry cisnące się pomiędzy drewnianymi belkami.

Kiedy konie kawaleryjskie stawały w równym szeregu - Siwulka zawsze wykonywała krok w tył. To przesądziło o jej losie. Zastąpiono ją innym, lepiej wyszkolonym koniem. I tak trafiła do handlarza zwierzętami rzeźnymi jako klacz bezużyteczna w kawalerii.

Z tego miejsca Siwulka może wykonać już tylko jeden krok. I tylko w przód - na rampę ciężarówki, gdzie zostanie załadowana wraz z innymi końmi, kiedy tylko przybierze na wadze. Być może Siwulka zarży zanim odjedzie. Ale jej ciche rżenie zagłuszą wtedy oklaski dlakawalerii, prezentującej dumne konie parę przecznic dalej. I świat się nawet na chwilę nie zatrzyma.

W końcu to tylko zwierzę...
Możemy ocalić Siwulkę przed ubojnią, musimy tylko do 5 lutego zapłacić 2800 złotych za jej życie."


Inny Staruszek Herkuś szuka wirtualnego opiekuna.
antybarbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-30, 16:45   #6
ale1962
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 6
Dot.: Uratujmy konie z rzeźni-fundacja centaurus prosi o pomoc

Siwulka uratowana..
jej koleżanka Karusia również - tzn już są uzbierane pieniążki (http://allegro.pl/show_item.php?item=1430591283).

Ja chciałam poruszyć temat innego konia ratowanego przez fundację Pegasus
http://allegro.pl/fundacja-pegasus-p...432799423.html

Zapraszam wszystkich do wsparcia aukcji cegiełkowej mającej na celu wykupienie młodego siwka od handlarza, który chce konia sprzedać na rzeź.

Na uzbieranie 3200zł Fundacja Pegasus ma czas do 10 lutego.
Pomóżcie proszę ocalić tego źrebaka..
Liczy się każdy grosz
ale1962 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:39   #7
antybarbi
Przyczajenie
 
Avatar antybarbi
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18
Dot.: Uratujmy konie z rzeźni-fundacja centaurus prosi o pomoc

Dasza - czeka na ratunek Wpisany przez Weronika Środa, 02 Luty 2011 19:33
DASZA
Życie Daszy było jak ze snu. Źrebięce lata spędziła w wielkiej stadninie na zielonych łąkach, brykając z mamą, a potem z młodzieżą. Lata mijały szybko.
Kiedy Dasza urosła, została sprzedana do Niemiec jako koń sportowy, święciła tryumfy przez wiele lat w dyscyplinie skoków. Przechodziła z rąk do rąk, jadła z wielu pięknych żłobów, zawsze najlepsze pasze. O stan jej zdrowia dbali najlepsi weterynarze, a ludzie, jak się Daszy zdawało, bardzo ją kochali. Dasza żyła w bajce, najpewniej przekonana, że tak właśne wygląda standardowe końskie życie.

Dasza ma dzis 14 lat. Chore trzeszczki. Obolały kręgosłup. Boi się człowieka, jej właściciel trąca ją wiadrem i odgania. Termin wyźrebienia na kwiecień. Dasza stoi w czymś na kształt dużego wychodka drewnianego, dziury pozatykane
starym namiotem. Teren grodzony drutem kolczastym- ale rzadko opuszcza swój "boks", musi nabierać wagi, wszak po odchowaniu źrebaka Daszowa bajka dobiegnie końca. W rzeźni.

Dasza to symbol naiwności zwierząt wobec kalkulacji człowieka - a ta jest zimna.
Pochodzenie, talent, młodość - to wszystko przemija, przestaje cokolwiek znaczyć, kiedy przychodzi starość i choroba.
O Daszy juz nikt nie pamięta, z trudem odkrywamy jej dzieje. I patrząc w jej wielkie, smutne oczy wiemy, że nie pozwolimy, aby jej "bajka" zakończyła sie właśnie tak - niech Dasza dożyje swoich dni, wraz z maleństwem, które nosi.
Kiedy zabraknie Daszy pewnego dnia, jej źrebię spędzi swoje życie na zielonych łąkach w naszej fundacji, brykając z młodzieżą, a pewnego dnia dołączy do Daszy, za tęczowy most. Ale godnie.


Właściciel żąda za życie Daszy 3800 zł.
Mamy czas do 20 lutego, aby wykupić klacz i jej przyszłe maleństwo.


Prosimy Państwa o pomoc.

"Dasza"
Dla wpłat krajowych:
Fundacja Centaurus
PKO BP SA
ul. Borelowskiego 53/2
51-678 Wrocław

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350
antybarbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.