Nadprogramowy lokator - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-09, 07:02   #1
neonowastrzala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6

Nadprogramowy lokator


Dziewczęta, chciałabym poprosić o Waszą opinię i rady w tej sytuacji. Nie wiem, czy przesadzam, czy może jednak mam rację.

Moja współlokatorka pod koniec grudnia zapytała mnie, czy nie będę miała nic przeciwko, aby przez KILKA DNI przebywał u niej jej chłopak, bo właśnie wrócił z pracy za granicą i jest na etapie poszukiwania mieszkania. Zgodziłam☠się wtedy, bo kilka dni nie jest żadnym problemem. Nie byłoby, gdyby z tych kilku dni nie zrobiło się kilka miesięcy.

Koleżanka co jakiś czas mówiła, że już niedługo znajdzie mieszkanie, że jeszcze kilka dni i chłopak się wynosi. Tak się nie stało. Przebywał tu do końca marca! Bez umowy, nie dokładał się do czynszu i mediów. Wyjechał kolejny raz za granicę i wrócił tu 17 kwietnia. Koleżanka nawet nie uprzedziła mnie o tym. Nawet nie zapytała, czy sytuacja nie będzie mi przeszkadzać. Od jego przyjazdu minęło już trochę czasu, zdążył znaleźć pracę w mieście, więc miał też czas na znalezienie własnego lokum.☠

Nie ukrywam, że sytuacja zaczyna mnie bardzo irytować. Właścicielką mieszkania jest moja ciocia i właściwie to ja jestem za nie odpowiedzialna. W mieszkaniu mogą zamieszkiwać jedynie osoby, których dane zawarte są w umowie. Dodam, że ciocia jest zatrudniona w Urzędzie Skarbowym, więc wszystko musi być przejrzyste. Niestety wystarczyłby "życzliwy" sąsiad, aby ciocia miała kłopoty z powodu tego dzikiego lokatora.☠

Nie wiem, co w tej sytuacji zrobić. Mam w planach rozmowę z koleżanką. Czy poinformować☠też właścicielkę? A może przesadzam? W końcu i mnie raz w miesiącu odwiedza narzeczony (wpada na weekend). Z drugiej strony, gdyby chłopak współlokatorki tylko ją odwiedzał, nie miałabym z tym żadnego problemu.☠

Dodam, że właścicielka mieszkania nie chciała, aby mieszkało w nim więcej niż dwie osoby ze☠względu na mały metraż, więc nie wchodzi w grę dopisanie chłopaka do umowy.☠



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
neonowastrzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 08:09   #2
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Nadprogramowy lokator

Pół roku obcy koleś mieszka u Ciebie na krzywy ryj, a Ty się zastanawiasz, czy wypada coś powiedzieć?

Nie musisz od razu lecieć do cioci, pogadaj ze współlokatorką, że już dość, miało być kilka dni, zrobiło się pół roku i prosisz, żeby do końca miesiąca się wyprowadził. Nie musisz być niemiła, podaj swoje argumenty, że nie pisałaś się na mieszkanie w trójkę, że może ją nadal odwiedzać, ale nie chcesz mieszkać z obcym mężczyzną pod jednym dachem i nie taką umowę podpisywałaś. Jak będzie się rzucać i kręcić to ostrzeż, że zgłosisz sprawę ciotce i tyle.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 08:14   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Pół roku obcy koleś mieszka u Ciebie na krzywy ryj, a Ty się zastanawiasz, czy wypada coś powiedzieć?

Nie musisz od razu lecieć do cioci, pogadaj ze współlokatorką, że już dość, miało być kilka dni, zrobiło się pół roku i prosisz, żeby do końca miesiąca się wyprowadził. Nie musisz być niemiła, podaj swoje argumenty, że nie pisałaś się na mieszkanie w trójkę, że może ją nadal odwiedzać, ale nie chcesz mieszkać z obcym mężczyzną pod jednym dachem i nie taką umowę podpisywałaś. Jak będzie się rzucać i kręcić to ostrzeż, że zgłosisz sprawę ciotce i tyle.
Co nie? Matrix. Autorko, jesteś skrajnie nieasertywna w tej sytuacji i oni Cię rozgryźli i teraz żerują na tym Twoim dobrym serduszku. A wiadomo co trzeba mieć twarde, jeżeli serduszko miękkie. Musisz niestety zadziałać. Przyda Ci się w życiu umiejętność stawiania się ludziom, którzy nadużywają Twojej dobroci, bo jeszcze nieraz takich spotkasz na swojej drodze.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 08:21   #4
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Nadprogramowy lokator

A ja bym chyba powiedziała ciotce. To już jest sporo przegięcie, sorry.

Współlokatorka chyba nie jest raczej tępa i upośledzona i pewnie doskonale wie, ze postępuje nie fair, ale tak im pasuje.

A Ty narażasz ciotkę na problemy nie mówiąc jej o tym

Powiedziałabym lasce RAZ, że to jest nie fair wobec Ciebie oraz Twojej ciotki. Że Tobie to przeszkadza w mieszkaniu, bo komfort sie obniża, a ciotce też to jest nie na rękę, bo nie życzy sobie kolejnego lokatora w mieszkaniu. Dałabym jakiś krótki termin na wyprowadzkę a jak się nie wyniesie to infomujesz ciotkę.

Jak można tak się wykorzystywac przez tyle miesięcy?
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 08:47   #5
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nadprogramowy lokator

Stanowczo powiedziałabym koleżance, że przegięła a jej chłopak ma się wyprowadzić w trybie natychmiastowym. Jeżeli to nie poskutkuje to jak najbardziej porozmawiałbym z ciocią. Odwiedziny Twojego chłopaka w weekendy ma się nijak to codziennego mieszkania chłopaka Twojej koleżanki tym bardziej, że jej chłopak zachowuje się jak lokator a Twój jest po prostu gościem. Poza tym Twoja ciocia może mieć do Ciebie żal, że tak długo zgadzasz się na taką sytuację więc tym bardziej porozmawiałabym z koleżanką i jej chłopakiem, bądź bardziej asertywna a wyjdzie Ci to na dobre.
__________________
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 08:52   #6
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Nadprogramowy lokator

Oj autorko, oni się pewnie śmieją za twoimi plecami że tak się dałaś zrobić i koleś oszczędził już ładnych parę tysięcy na darmowym mieszkanku, a ty się jeszcze zastanawiasz.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 09:43   #7
neonowastrzala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6
Dot.: Nadprogramowy lokator

Postaram się z nią porozmawiać w najbliższym czasie, jeśli jakimś cudem będzie bez chłopaka.

Myślę, że będę musiała powiadomić ciocię, bo wspolokatorke ma umowę do końca czerwca i prosi mnie, abym zapytała ciocię, czy może mieszkać w mieszkaniu do września (ma umowę do lipca). W takiej sytuacji wolałabym, aby ona nie zostawała tu tak długo, ponieważ na pewno sytuacja się powtórzy, gdy wyjadę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
neonowastrzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-09, 10:43   #8
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez neonowastrzala Pokaż wiadomość
Postaram się z nią porozmawiać w najbliższym czasie, jeśli jakimś cudem będzie bez chłopaka.
A czemu bez chlopaka? Ja bym powiedziala przy nim, ze nie moze tu dluzej przebywac, dala 2 dni na ogarniecie sie (jako wyraz dobrej woli) i zegnamy.
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 10:54   #9
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez neonowastrzala Pokaż wiadomość
Postaram się z nią porozmawiać w najbliższym czasie, jeśli jakimś cudem będzie bez chłopaka.

Myślę, że będę musiała powiadomić ciocię, bo wspolokatorke ma umowę do końca czerwca i prosi mnie, abym zapytała ciocię, czy może mieszkać w mieszkaniu do września (ma umowę do lipca). W takiej sytuacji wolałabym, aby ona nie zostawała tu tak długo, ponieważ na pewno sytuacja się powtórzy, gdy wyjadę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Umowy umowami , ale on chociaż sie dorzucał do opłat? Bo zapewne samo zużycie wody jest większe przy 3 osobach...
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 10:56   #10
neonowastrzala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6
Dot.: Nadprogramowy lokator

Nie dorzucał się do opłat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
neonowastrzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 11:27   #11
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez neonowastrzala Pokaż wiadomość
Postaram się z nią porozmawiać w najbliższym czasie, jeśli jakimś cudem będzie bez chłopaka.

Myślę, że będę musiała powiadomić ciocię, bo wspolokatorke ma umowę do końca czerwca i prosi mnie, abym zapytała ciocię, czy może mieszkać w mieszkaniu do września (ma umowę do lipca). W takiej sytuacji wolałabym, aby ona nie zostawała tu tak długo, ponieważ na pewno sytuacja się powtórzy, gdy wyjadę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego ma być bez chłopaka? Przecież sprawa jego też dotyczy?
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-09, 12:12   #12
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nadprogramowy lokator

To chłopak ma się wynieść, czemu chcesz działać za jego plecami?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 12:20   #13
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
To chłopak ma się wynieść, czemu chcesz działać za jego plecami?
Może się wstydzi, głupio jej, widać że ma problem z asertywnością i porozmawianie z koleżanką już stwarza problem.

Porozmawiaj z koleżanką, powiedz że Ci to przeszkadza, nie taka była umowa. Właścicielka jest Twoja ciotka i postępuje nie fair i stawia Cię w trudnej sytuacji. Chłopak mieszka bardzo długo, nie dorzuca się do rachunków i jesteś przez to stratna.

Najlepiej usiądź i wypisz wszystkie argumenty jakie masz i co chciałabyś powiedzieć a później idź do współlokatorki i powiedz Daj mu parę dni na ogarniecie się a jak nie pomoże to zgłoś tę sytuację do ciotki.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 12:22   #14
neonowastrzala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Dlaczego ma być bez chłopaka? Przecież sprawa jego też dotyczy?
Wydawało mi się, że będzie to lepszym pomysłem, ponieważ słabo go znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
neonowastrzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 12:30   #15
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez neonowastrzala Pokaż wiadomość
Wydawało mi się, że będzie to lepszym pomysłem, ponieważ słabo go znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak koleżanka będzie ciągle z chłopakiem to nie porozmawiasz z nią przez następne pół roku?

Weź się dziewczyno ogarnij, bo twoja postawa jest taka, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ciotka uważa, że kontrolujesz sytuację i jesteś odpowiedzialna za mieszkanie, a ty boisz się porozmawiać z koleżanką i jej dzikim lokatorem? Ile ty masz lat? Pięć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 12:36   #16
neonowastrzala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6
Dot.: Nadprogramowy lokator

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86795756]A jak koleżanka będzie ciągle z chłopakiem to nie porozmawiasz z nią przez następne pół roku?

Weź się dziewczyno ogarnij, bo twoja postawa jest taka, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Ciotka uważa, że kontrolujesz sytuację i jesteś odpowiedzialna za mieszkanie, a ty boisz się porozmawiać z koleżanką i jej dzikim lokatorem? Ile ty masz lat? Pięć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Mam 25 lat, koleżanka i "jej chłopak" są ode mnie kilka lat młodsi. Zazwyczaj nie mam problemów z asertywnością, ale bardzo łatwo wpędzić mnie w poczucie winy, a koleżanka zawsze robi to, gdy uważa, że została pokrzywdzona przez cały świat (w stosunku do innych ludzi).



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
neonowastrzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 12:51   #17
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez neonowastrzala Pokaż wiadomość
Mam 25 lat, koleżanka i "jej chłopak" są ode mnie kilka lat młodsi. Zazwyczaj nie mam problemów z asertywnością, ale bardzo łatwo wpędzić mnie w poczucie winy, a koleżanka zawsze robi to, gdy uważa, że została pokrzywdzona przez cały świat (w stosunku do innych ludzi).



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pozostaje Ci się modlić, żeby nic nie zmajstrowali w mieszkaniu albo życzliwy sąsiada nie doniósł. Przy okazji możesz sobie wmawiać jaka to jesteś asertywna i wcale nie dajesz sobą manipulować jak ostatnia naiwniara. Może jak powtórzysz to wystarczająco dużo razy to stanie się prawdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 13:01   #18
neonowastrzala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 6
Dot.: Nadprogramowy lokator

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86795845]Pozostaje Ci się modlić, żeby nic nie zmajstrowali w mieszkaniu albo życzliwy sąsiada nie doniósł. Przy okazji możesz sobie wmawiać jaka to jesteś asertywna i wcale nie dajesz sobą manipulować jak ostatnia naiwniara. Może jak powtórzysz to wystarczająco dużo razy to stanie się prawdą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Zaraz będę z nią rozmawiać. Ten komentarz nie jest miły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
neonowastrzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 13:04   #19
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez neonowastrzala Pokaż wiadomość
Zaraz będę z nią rozmawiać. Ten komentarz nie jest miły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale prawdziwy. Albo jeteś asertywna, albo dajesz sobą manipulować.

W każdym bądź razie powodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-09, 13:04   #20
priscilla_
Przyczajenie
 
Avatar priscilla_
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 14
Dot.: Nadprogramowy lokator

Moim zdaniem najpierw pogadaj z dziewczyną, zanim poinformujesz o problemie właścicielkę, bo możesz narobić niepotrzebnych problemów. Powiedz wprost co o tym myślisz i tyle. Chcąc nie chcąc, jesteś bardziej decyzyjną osobą w tym mieszkaniu
priscilla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 14:14   #21
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez neonowastrzala Pokaż wiadomość
Postaram się z nią porozmawiać w najbliższym czasie, jeśli jakimś cudem będzie bez chłopaka.
Jest taka niesamowita formułka: X, możemy pogadać na osobności?

W szoku jestem, że można w takiej sytuacji nawet nie upomnieć się o to, żeby panicz dorzucał się do czynszu i rachunków. Chyba, że oddaje tylko swojej lasce. Jak można tak się dawać dymać przez prawie pół roku?
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 15:17   #22
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Jest taka niesamowita formułka: X, możemy pogadać na osobności?

W szoku jestem, że można w takiej sytuacji nawet nie upomnieć się o to, żeby panicz dorzucał się do czynszu i rachunków. Chyba, że oddaje tylko swojej lasce. Jak można tak się dawać dymać przez prawie pół roku?
Dokładnie.

Patrząc na Twój avatar mogę sobie wyobrazić jak Krysten Ritter wypowiada te słowa przewracając przy tym oczami.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 15:27   #23
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Nadprogramowy lokator

Porozmawiaj z koleżanką jak najszybciej i domagaj się również rozliczenia za rachunki. Licz się z tym, że jeśli poinformujesz o całej sytuacji ciotkę, możesz również zostać "wyrzucona" z tego mieszkania. Miałaś trzymać nad nim piecze, ciotka Ci zaufała i nie życzyła sobie, by mieszkało w nim więcej osób. Ty pozwoliłaś na to, by wprowadził się na prawie pół roku dziki lokator, który nawet nie płaci za rachunki. Na jej miejscu byłabym na Ciebie nieźle wkurzona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 15:30   #24
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Nadprogramowy lokator

Powiedz, że jutro będzie właścicielka, facet ma przygotować pieniądze za czas, w którym mieszkał, po czym wyprowadzić się.

Powiedz, że właścicielka jest autentycznie wściekła i samowolki tolerować nie ma zamiaru.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 16:50   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez nightingale__ Pokaż wiadomość
Porozmawiaj z koleżanką jak najszybciej i domagaj się również rozliczenia za rachunki. Licz się z tym, że jeśli poinformujesz o całej sytuacji ciotkę, możesz również zostać "wyrzucona" z tego mieszkania. Miałaś trzymać nad nim piecze, ciotka Ci zaufała i nie życzyła sobie, by mieszkało w nim więcej osób. Ty pozwoliłaś na to, by wprowadził się na prawie pół roku dziki lokator, który nawet nie płaci za rachunki. Na jej miejscu byłabym na Ciebie nieźle wkurzona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak poza konkursem, co za różnica, kto płaci rachunki, skoro są zapłacone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 16:59   #26
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Tak poza konkursem, co za różnica, kto płaci rachunki, skoro są zapłacone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taka że jak są trzy osoby to rachunki powinni dzielić na trzy, a oni nadal dzielą na dwa, przez co autorka więcej płaci
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 17:06   #27
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Tak poza konkursem, co za różnica, kto płaci rachunki, skoro są zapłacone?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla właścicielki żadna. Wiadomo to nie są olbrzymie kwoty, ale rachunki powinny być dzielone na 3, a nie na 2. Jest to najbardziej sprawiedliwe rozwiązanie, jeśli chłopak tam mieszka od pół roku. Autorka płaci dodatkowo za kąpiele faceta swojej współlokatorki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 22:32   #28
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Nadprogramowy lokator

Cytat:
Napisane przez neonowastrzala Pokaż wiadomość
Dziewczęta, chciałabym poprosić o Waszą opinię i rady w tej sytuacji. Nie wiem, czy przesadzam, czy może jednak mam rację.

Moja współlokatorka pod koniec grudnia zapytała mnie, czy nie będę miała nic przeciwko, aby przez KILKA DNI przebywał u niej jej chłopak, bo właśnie wrócił z pracy za granicą i jest na etapie poszukiwania mieszkania. Zgodziłam☠się wtedy, bo kilka dni nie jest żadnym problemem. Nie byłoby, gdyby z tych kilku dni nie zrobiło się kilka miesięcy.

Koleżanka co jakiś czas mówiła, że już niedługo znajdzie mieszkanie, że jeszcze kilka dni i chłopak się wynosi. Tak się nie stało. Przebywał tu do końca marca! Bez umowy, nie dokładał się do czynszu i mediów. Wyjechał kolejny raz za granicę i wrócił tu 17 kwietnia. Koleżanka nawet nie uprzedziła mnie o tym. Nawet nie zapytała, czy sytuacja nie będzie mi przeszkadzać. Od jego przyjazdu minęło już trochę czasu, zdążył znaleźć pracę w mieście, więc miał też czas na znalezienie własnego lokum.☠

Nie ukrywam, że sytuacja zaczyna mnie bardzo irytować. Właścicielką mieszkania jest moja ciocia i właściwie to ja jestem za nie odpowiedzialna. W mieszkaniu mogą zamieszkiwać jedynie osoby, których dane zawarte są w umowie. Dodam, że ciocia jest zatrudniona w Urzędzie Skarbowym, więc wszystko musi być przejrzyste. Niestety wystarczyłby "życzliwy" sąsiad, aby ciocia miała kłopoty z powodu tego dzikiego lokatora.☠

Nie wiem, co w tej sytuacji zrobić. Mam w planach rozmowę z koleżanką. Czy poinformować☠też właścicielkę? A może przesadzam? W końcu i mnie raz w miesiącu odwiedza narzeczony (wpada na weekend). Z drugiej strony, gdyby chłopak współlokatorki tylko ją odwiedzał, nie miałabym z tym żadnego problemu.☠

Dodam, że właścicielka mieszkania nie chciała, aby mieszkało w nim więcej niż dwie osoby ze☠względu na mały metraż, więc nie wchodzi w grę dopisanie chłopaka do umowy.☠



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie jesteś wcale asertywna. Może i masz ''zbyt dobry/dobry charakter'', ale i tacy ludzie też muszą mówić ''nie'', odmawiać, muszą potrafić być asertywnymi. Ty nie jesteś.
Koleś z tą swoją laską czy tam przyjaciółką - wspólnie mydlą Ci oczy a Ty połykasz wszystko co Ci wcisną jak młody pelikan. Rób tak dalej, to z jego siedzenia u Ciebie zrobi się dwa lata, więcej i tak w nieskończoność.

Opamiętaj się. Koleś doi Cię jak może, jego laska również robi Cię w bambusa w najlepsze. Obydwoje. Uważam, że nie tylko jego (jako pasożyta i darmozjada, niemile widzianego obcego ''lokatora'') powinnaś wywalić, ale także ją. Powinnaś obydwoje wywalić na zbity pysk.

Niech Twoja ciocia wypowie umowę najmu Twojej koleżance. Nie wiem jakie powody powinny być ponieważ nie znam się na kwestiach wynajmu mieszkań i innych rzeczy z tym związanych, ale tak Twoja ciocia powinna zrobić.

Każdy pretekst powinien być dobry chociaż liczą się konkretne powody/dowody. Wg mnie (być może jest to dobre) powód powinien być mniej więcej taki ''nieprzestrzeganie zasad współżycia społecznego'' , może tylko to by wystarczyło. Myślę, że to już konkretny powód dlaczego Twoja ciocia powinna Twojej koleżance wypowiedzieć umowę najmu.

Nie wiem jak to jest (jak sprawy wyglądają) gdy właśnie wynajmujesz mieszkanie z kimś, ale dowiedz. Zapytaj cioci, pracuje w budżetówce więc jakieś pojęcie i pewną wiedzę na pewno ma.

Jak coś możesz też skonsultować się z jakimś prawnikiem.
Pro bono jak nie masz kasy.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 22:39   #29
julka_25
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 927
Dot.: Nadprogramowy lokator

Przerabiałam podobną akcję.
Tu masz link do mojej historii:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1261304
julka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 23:12   #30
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Nadprogramowy lokator

że ty się nie potrafiłaś odezwać przez tyle czasu że co za manianę odwalają i nawet teraz jakieś podchody to się w głowie trochę nie mieści.
wg mnie powinnaś powiedzieć ciotce bo jesteś za przeproszeniem kompletnie miękka buła która w takiej kwestii nie umiała się odezwać i powiedzieć co jest nie halo - panna i jej koleś są bezczelni a panienka we wakacje będzie mieszkać w 2 osoby więc ciotka powinna o tym wiedzieć.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-21 14:23:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.