Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58. - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-28, 07:36   #271
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość

Jezu ja też nie znoszę i jedyne co to właśnie lubię czytać ale przy maluchu to dość ciężkie bo ona przeszkadza i zabiera nam książkę albo chce na niej usiąść itp. mogę też układać puzzle ale to też nieraz nie do zrobienia przy maluchu. Tylko że moja córka nigdy nie ma dość, przeczytasz jej 4 książki to będzie płakać że czemu nie 8, ułożysz z nią puzzle to ona chce następne, zabierzesz ja na wycieczke i liczysz że się zmęczy a ona wraca do domu i wierci polzywym że zmęczenia rodzicom dziurę w brzuchu że mają się bawić i możesz jej 100 rasy powiedzieć że nie a ona dalej na ciebie wchodzi i nalega i albo się zgodzisz albo się w końcu wkurzysz na nią i ona wtedy płacze obrażona. Boże kochany. A jak ciebie czytam to tak brzmi jakbyście fajnie razem spędzali czas i wszyscy zadowoleni.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo to trochę prawda - ja oprócz tych nieszczęsnych zabaw bardzo się realizuję organizując mu czas. Jak był mały i nie chodził do przedszkola jeszcze, to zawsze obskoczyliśmy wszystkie możliwe eventy dla dzieci, teraz tylko w miarę jego możliwości.
Myślę, że gdyby nie kwestia odpowiedzialności za dzieci (coś, co mnie autentycznie przeraża), to ja bym się po prostu sprawdziła w jakimś zawodzie pedagogicznym, no ale teraz to musztarda po obiedzie trochę.

Ale żeby równowaga w przyrodzie została zachowana, to ja mam z kolei mega kompleksy czytając o realizacji kobiet w pracy i mam cichą nadzieję, że wkrótce i mnie to spotka (tzn. że do tego wrócę, bo ja pracowałam stale od połowy studiów do ciąży). Już mi się to śni po nocach.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:36   #272
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87371810]Nie wszystkie matki pracują zawodowo i "wracają do domu".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Zgadza się, ale sporo część z nich jednak pracuje zawodowo. Ja naprawdę podziwiam znajome z pracy, które kończą pracę o 17, jadą po dziecko do przedszkola, a potem naprawdę do wieczora spędzają z nim czas. Są super matkami, ale to też taki typ, że muszą mieć swoje zajęcia bez dziecka i nie mogłyby nie pracować. Ja podziwiam, bo jak wracam o 18 do domu to ostatnim na co bym miała ochotę i siłę są wydzieranki z dzieckiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:37   #273
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87371810]Nie wszystkie matki pracują zawodowo i "wracają do domu".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Mało kto jest na tyle bogaty, że może brać darmowe wychowawcze.
Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Zgadza się, ale też większość kobiet nie ma ochoty zajmować się wyłącznie domem i dzieckiem, więc jednak chętnie wracają do pracy, gdy tylko mogą. Ja bym osobiscie oszalała będąc uwiązana w domu zbyt długo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
To prawda.
Ja nie znam kobiet, które nie pracują i mają dzieci. Za co je niby miałyby utrzymywać ? Z 1 pensji jest cienko zazwyczaj.
U mnie kobiety pracowały i pracują. Tak i ja zostałam wychowana, że jeżeli będę mieć dziecko to nie przestanę pracować.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:37   #274
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Zgadza się, ale też większość kobiet nie ma ochoty zajmować się wyłącznie domem i dzieckiem, więc jednak chętnie wracają do pracy, gdy tylko mogą. Ja bym osobiscie oszalała będąc uwiązana w domu zbyt długo.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Zawsze można zmniejszyć etat do 3/4 lub 1/2 etatu i miałabyś czas na ogarnięcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:38   #275
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mało kto jest na tyle bogaty, że może brać darmowe wychowawcze.

To prawda.
Ja nie znam kobiet, które nie pracują i mają dzieci. Za co je niby miałyby utrzymywać ? Z 1 pensji jest cienko zazwyczaj.
U mnie kobiety pracowały i pracują. Tak i ja zostałam wychowana, że jeżeli będę mieć dziecko to nie przestanę pracować.
Ja też takich nie znam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:40   #276
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Mało kto jest na tyle bogaty, że może brać darmowe wychowawcze.



To prawda.

Ja nie znam kobiet, które nie pracują i mają dzieci. Za co je niby miałyby utrzymywać ? Z 1 pensji jest cienko zazwyczaj.

U mnie kobiety pracowały i pracują. Tak i ja zostałam wychowana, że jeżeli będę mieć dziecko to nie przestanę pracować.
Moja mama szybko po urlopie wróciła do pracy, a potem zrezygnowała z niej i siedziała ze mną w domu. Potem urodziła się siostra, mama dalej w domu. Mogła sobie na to pozwolić. Ale dziś trochę żałuje, bo trudno jej było do pracy wrócić + momentami było jej naprawdę ciężko, przynajmniej jak jeszcze mieszkaliśmy na wsi. Ani to nigdzie wyjść, ani pojechać, z nikim pogadać, chyba, że przez telefon albo z małymi dziećmi. Po pewnym czasie było to frustrujące.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87371867]Zawsze można zmniejszyć etat do 3/4 lub 1/2 etatu i miałabyś czas na ogarnięcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No zgadza się, to jest jakieś wyjscie. Dalej nie dla mnie, ale jest czynnik wyjścia do ludzi i spełniania się zawodowo - więc kompromis

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:41   #277
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja podziwiam, że komuś chce się tak zajmować dzieckiem, bo jak wracam do domu to ledwo się mam siłę sama sobą zająć. A jak się szykuję rano do pracy to nie wiem, gdzie bym w ten rozgardiasz jeszcze wcisnęła szykowanie drugiego człowieka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale powiem Ci, ze tez tak myslalam, a jednak w czlowieka wchodzi jakiś power i ma ochote na to i czas i nagle jakoś inaczej się myśli

A jeszcze dzieci maja tyle energii, że nie sposob byc przy nich śnietą rybą
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-28, 07:41   #278
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Ja znam kilka kobiet, ktore maja dzieci i nie pracuja, niektore maja jedno dziecko, spora czesc z nich ma dwojke, a rekordzistka ma czworke. Ja osobiscie dostalabym szalu w takiej sytuacji, to nie dla mnie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:44   #279
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Moja mama szybko po urlopie wróciła do pracy, a potem zrezygnowała z niej i siedziała ze mną w domu. Potem urodziła się siostra, mama dalej w domu. Mogła sobie na to pozwolić. Ale dziś trochę żałuje, bo trudno jej było do pracy wrócić + momentami było jej naprawdę ciężko, przynajmniej jak jeszcze mieszkaliśmy na wsi. Ani to nigdzie wyjść, ani pojechać, z nikim pogadać, chyba, że przez telefon albo z małymi dziećmi. Po pewnym czasie było to frustrujące.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

No zgadza się, to jest jakieś wyjscie. Dalej nie dla mnie, ale jest czynnik wyjścia do ludzi i spełniania się zawodowo - więc kompromis

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Moja się cieszy, że wróciła, bo mają teraz z ojcem 2 emerytury, nie 1.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 07:44   #280
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Ale powiem Ci, ze tez tak myslalam, a jednak w czlowieka wchodzi jakiś power i ma ochote na to i czas i nagle jakoś inaczej się myśli

A jeszcze dzieci maja tyle energii, że nie sposob byc przy nich śnietą rybą
Może i tak, choć ja z dzieciństwa pamiętam raczej, że mną się nikt nie zajmował, bo wszyscy byli zmęczeni Więc pewnie dużo też od chęci zależy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 09:07   #281
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Moje dziecko jest dość angażujące nas w zabawy, dlatego uwielbiam jak jest ciepełko i można a to wyskoczyć na działkę, a to siedzieć na placu zabaw, a to nad jeziorem, a to na wodnym placu zabaw, gdzie się sama sobą zajmuje albo znajduje sobie towarzystwo innych dzieci A ja sobie spokojnie siedzę z książką

Obecnie jest znacznie ciężej, bo jest niewybiegana i wymyśla co by tu robić i w co się bawić, ilość rozrywek jesienią i zimą znacznie spada. Ja jestem kompletnym zerem jeśli chodzi o kreatywność, wymyślanie zabaw, nie znoszę jakiś prac plastycznych, więc włączyłam tryb "byle jakoś do marca".
A ze mną i siostrą długo siedział tata, a mama pracowała.
Co do sił to jakoś się znajdują Gdybym miała siedzieć w domu cały dzień z córką i nie pracować, to dopiero bym padała na ryj.
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2019-11-28 o 09:10
velika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-28, 09:44   #282
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja znam kilka kobiet, ktore maja dzieci i nie pracuja, niektore maja jedno dziecko, spora czesc z nich ma dwojke, a rekordzistka ma czworke. Ja osobiscie dostalabym szalu w takiej sytuacji, to nie dla mnie
Poznałam dziewczynę, która ma sześcioro dzieci (wkrótce siedmioro), jej dom to coś w rodzaju posthipisowskiej komuny. Powiedziała mi, że tak do trzeciego dziecka to trudno jej było ogarnąć, ale potem dzieci zaczęły podrastać i zajmować się sobą. O dziwo ma jeszcze czas na małe prace - np. szyje chusty do noszenia dzieci, na które są klientki.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 09:46   #283
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Poznałam dziewczynę, która ma sześcioro dzieci (wkrótce siedmioro), jej dom to coś w rodzaju posthipisowskiej komuny. Powiedziała mi, że tak do trzeciego dziecka to trudno jej było ogarnąć, ale potem dzieci zaczęły podrastać i zajmować się sobą. O dziwo ma jeszcze czas na małe prace - np. szyje chusty do noszenia dzieci, na które są klientki.
Nie odnalazlabym sie w takim zyciu raczej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 09:49   #284
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87371859]Ale żeby równowaga w przyrodzie została zachowana, to ja mam z kolei mega kompleksy czytając o realizacji kobiet w pracy i mam cichą nadzieję, że wkrótce i mnie to spotka (tzn. że do tego wrócę, bo ja pracowałam stale od połowy studiów do ciąży). Już mi się to śni po nocach.[/QUOTE]

Pytanie zupełnie na serio i bez złośliwości - nie boisz się, że po tak długiej przerwie totalnie wypadłaś z rynku pracy? Masz w ogóle jakieś perspektywy, żeby gdzieś wrócić? Chodliwy zawód? Cokolwiek? Bo przyznam, że na Twoim miejscu też bym nie mogła spać po nocach.

Osobiście też nie znam nikogo, absolutnie nikogo, kto by był dłużej niż 1,5 roku, max. 2 lata na macierzyńskim. Oczywiście mówię o dzisiejszych czasach, gdzie jednak rynek pracy jest dynamiczny, ale i wymagający i wszystkie moje koleżanki, które w ostatnim czasie urodziły dzieci, wracały jak najszybciej do pracy, oczywiście też z powodów finansowych, ale i bały się, jak ta przerwa odciśnie się na ich życiu zawodowym, żeby już nie szafować słowem "kariera". I moim zdaniem to niestety nie są nieuzasadnione obawy. Nie wyobrażam sobie tyle czasu nie pracować, choćbym się nie wiadomo jak realizowała w chodzeniu z dzieckiem po eventach i miała nie wiadomo jak dobrze zarabiającego męża.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 09:52   #285
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Poznałam dziewczynę, która ma sześcioro dzieci (wkrótce siedmioro), jej dom to coś w rodzaju posthipisowskiej komuny. Powiedziała mi, że tak do trzeciego dziecka to trudno jej było ogarnąć, ale potem dzieci zaczęły podrastać i zajmować się sobą. O dziwo ma jeszcze czas na małe prace - np. szyje chusty do noszenia dzieci, na które są klientki.
Jestem bardzo i absolutnie przeciwna zrzucaniu opieki nad rodzeństwem na starsze dzieci. Nie, nie i nie. Jak słyszę o takich rodzinach, to budzi to mój gniew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 09:55   #286
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Mam perspektywy. Już dziś, gdybym była tylko bardziej dyspozycyjna, to miałabym pracę bez problemu w dwóch miejscach. Niestety mnie jeszcze stoją na przeszkodzie godziny pracy, ale nie chciałabym się na ten temat rozwodzić, bo znowu zostanie mi zarzucone, że szukam wymówki.

Tyle, że ja nie mam w planach super zabójczej kariery, interesuje mnie miła praca w miłej atmosferze od do, z zapleczem socjalnym i stałą pensją na czas.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 09:59   #287
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Poznałam dziewczynę, która ma sześcioro dzieci (wkrótce siedmioro), jej dom to coś w rodzaju posthipisowskiej komuny. Powiedziała mi, że tak do trzeciego dziecka to trudno jej było ogarnąć, ale potem dzieci zaczęły podrastać i zajmować się sobą. O dziwo ma jeszcze czas na małe prace - np. szyje chusty do noszenia dzieci, na które są klientki.

Po kiego grzyba robić sobie dzieci, którymi się człowiek nawet nie chce zajmować i jeszcze utrudnia to życie dzieciom, które już ma?


Jakbym była takim dzieckiem, to bym ją zabiła we śnie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:00   #288
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
Moje dziecko jest dość angażujące nas w zabawy, dlatego uwielbiam jak jest ciepełko i można a to wyskoczyć na działkę, a to siedzieć na placu zabaw, a to nad jeziorem, a to na wodnym placu zabaw, gdzie się sama sobą zajmuje albo znajduje sobie towarzystwo innych dzieci A ja sobie spokojnie siedzę z książką

Obecnie jest znacznie ciężej, bo jest niewybiegana i wymyśla co by tu robić i w co się bawić, ilość rozrywek jesienią i zimą znacznie spada. Ja jestem kompletnym zerem jeśli chodzi o kreatywność, wymyślanie zabaw, nie znoszę jakiś prac plastycznych, więc włączyłam tryb "byle jakoś do marca".
A ze mną i siostrą długo siedział tata, a mama pracowała.
Co do sił to jakoś się znajdują Gdybym miała siedzieć w domu cały dzień z córką i nie pracować, to dopiero bym padała na ryj.
Moje nie zna stanu bycia wybieganym i wyszalanym choć rzeczywiście wiosna lato to łatwiejszy moment do życia z dzieckiem.
Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo i absolutnie przeciwna zrzucaniu opieki nad rodzeństwem na starsze dzieci. Nie, nie i nie. Jak słyszę o takich rodzinach, to budzi to mój gniew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to nie zawsze jest zrzucanie. Czasami chodzi o to że te dzieci się bawią się sobą po prostu i nie męczą rodzica bo mają towarzystwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:02   #289
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87372323]Mam perspektywy. Już dziś, gdybym była tylko bardziej dyspozycyjna, to miałabym pracę bez problemu w dwóch miejscach. Niestety mnie jeszcze stoją na przeszkodzie godziny pracy, ale nie chciałabym się na ten temat rozwodzić, bo znowu zostanie mi zarzucone, że szukam wymówki.

Tyle, że ja nie mam w planach super zabójczej kariery, interesuje mnie miła praca w miłej atmosferze od do, z zapleczem socjalnym i stałą pensją na czas.[/QUOTE]

Nikt tu nie mówi o zabójczej karierze, wręcz powiedziałabym, że znalezienie "miłej pracy od do w miłej atmosferze" to trudniejsza sprawa niż zrobienie kariery Nikt Ci miłej atmosfery nie zagwarantuje. U mnie na przykład było miło przez 1,5 roku, aż przyjęli jedną babkę totalnie niepasującą do zespołu i atmosfera skisła.

Pomijając karierę - bo tę tak naprawdę mało kto robi - ja ogólnie uważam, że jeśli ktoś ma jakiekolwiek, minimalne ambicje, żeby jednak coś robić zawodowo, to tak długa przerwa w pracy jest po prostu strzałem w stopę.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-28, 10:06   #290
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

ridja devojka, ja mam taką podobną córkę do Twojej, zdradzisz ile ma lat?
I też nie lubię sie bawić w "zbudujmy po ran n-ty dom" z klocków, pobawmy się w chowanego itp. Lubię książki poczytac (ale moja w dzień nie lubi za długo) i grać w planszówki (ale znów ostatnio sie znudzily młodej wszystkie co mamy), czasem cos lubię porysować i pokolorować (odstresowuje to )
Najbardziej zajmujące to są goście, jak przyjdą - ale kurcze jakos nie mam za duzo takich chętnych do częstego przychodzenia z jej rówieśnikami w miarę.
Mogę się przy okazji podpytać - czy wy zapraszacie do przedszkolaków ich kolegów z przedszkola/szkoły na pobawienie się? takich, których rodziców znacie tylko z szatni/korytarza szkolnego?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo i absolutnie przeciwna zrzucaniu opieki nad rodzeństwem na starsze dzieci. Nie, nie i nie. Jak słyszę o takich rodzinach, to budzi to mój gniew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tez jestem przeciwna. Moja mam z takiej wielodzietnej rodziny pochodzila i opowiadała, ze jaka ona byłą zła, jak miala 13 lat a jej mama urodzila kolejne dziecko i ona wiedziala, zę bedzie sie musiała nim zajmowac - od niemowlaka. I że potem jak zmarło (3 miesiace) to czuła ulgę... (tak poza tym to z rodzeństwem -w wieku dorosłym, ma super kontakt, częsty i przyjacielski)
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:06   #291
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Nikt tu nie mówi o zabójczej karierze, wręcz powiedziałabym, że znalezienie "miłej pracy od do w miłej atmosferze" to trudniejsza sprawa niż zrobienie kariery Nikt Ci miłej atmosfery nie zagwarantuje. U mnie na przykład było miło przez 1,5 roku, aż przyjęli jedną babkę totalnie niepasującą do zespołu i atmosfera skisła.

Pomijając karierę - bo tę tak naprawdę mało kto robi - ja ogólnie uważam, że jeśli ktoś ma jakiekolwiek, minimalne ambicje, żeby jednak coś robić zawodowo, to tak długa przerwa w pracy jest po prostu strzałem w stopę.
Mam nadzieję, że po napisaniu tego posta lepiej się poczułaś.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:10   #292
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo i absolutnie przeciwna zrzucaniu opieki nad rodzeństwem na starsze dzieci. Nie, nie i nie. Jak słyszę o takich rodzinach, to budzi to mój gniew.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Po kiego grzyba robić sobie dzieci, którymi się człowiek nawet nie chce zajmować i jeszcze utrudnia to życie dzieciom, które już ma?

Jakbym była takim dzieckiem, to bym ją zabiła we śnie.
Na szczęście jej dzieci widzą to inaczej.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:11   #293
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Na szczęście jej dzieci widzą to inaczej.
A w jakim wieku są te dzieci jeśli mozna zapytac ?
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:13   #294
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale to nie zawsze jest zrzucanie. Czasami chodzi o to że te dzieci się bawią się sobą po prostu i nie męczą rodzica bo mają towarzystwo.
Też miałam takie wrażenie.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
A w jakim wieku są te dzieci jeśli mozna zapytac ?
Najstarsze miało 12 lat, najmłodsze około roku. I nie chodziło mi o to, że matka się nimi nie zajmuje, tylko że może np. te najstarsze, które są bardzo samodzielne, zostawić razem na wspólnej zabawie, a zająć się w tym czasie bardziej młodszymi.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:19   #295
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo i absolutnie przeciwna zrzucaniu opieki nad rodzeństwem na starsze dzieci. Nie, nie i nie. Jak słyszę o takich rodzinach, to budzi to mój gniew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mnie się to wydaje zupełnie naturalne. Tak, jak należy odpowiednio do wieku angażować dzieci w domowe prace we wspólnym przecież domu, tak i w opiekę nad rodzeństwem we wspólnej przecież rodzinie. Odpowiednio do wieku, oczywiście.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:19   #296
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Tak zapytalam, bo tu wlasnie wyżej dziewczyna napisala o kimś, ze poczuł ulge jak dziecko zmarło..., nie smutne to ?

Tak naprawde psychika dziecka jest inna i nikt nie wie jak to jego dziecinstwo wplynie na zycie dorosle, zeby potem az tak nie powiedzialo jak z przykladu wyzej.

Wie tez mowie, ze dzieci to akceptują i jest okej, to jest takie ten tego . Jak dziecko jest grzeczne i wie, ze ma sluchac mamy to bedzie robilo to co uwaza, ze mamie sprawi radosc. Ale czy jemu jest tak samo? Czy sie przyzna, ze mu źle, bo jak sie przyznac jak to jego rodzenstwo.

Pewnie, ze super jak są wszyscy szczesliwi i sa duze rodziny gdzie tak jest, ale nie wydawajmy opinii za kogos, bo w jego glowie nie siedzimy
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:21   #297
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Nikt tu nie mówi o zabójczej karierze, wręcz powiedziałabym, że znalezienie "miłej pracy od do w miłej atmosferze" to trudniejsza sprawa niż zrobienie kariery Nikt Ci miłej atmosfery nie zagwarantuje. U mnie na przykład było miło przez 1,5 roku, aż przyjęli jedną babkę totalnie niepasującą do zespołu i atmosfera skisła.

Pomijając karierę - bo tę tak naprawdę mało kto robi - ja ogólnie uważam, że jeśli ktoś ma jakiekolwiek, minimalne ambicje, żeby jednak coś robić zawodowo, to tak długa przerwa w pracy jest po prostu strzałem w stopę.
Po co napisałaś ten post, bo nie mogę tego zrozumieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:22   #298
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87372357]Mam nadzieję, że po napisaniu tego posta lepiej się poczułaś.[/QUOTE]

Jesteśmy w wątku zdziwieniowym i nawet nie tyle wyrażam swoje zdziwienie, co zrozumienie, że Ci to spędza sen z powiek. Naprawdę Ci życzę, żebyś znalazła tę pracę w miłej atmosferze i w dogodnych godzinach, zwłaszcza że widzę teraz po sobie, że atmosfera to jeden z najistotniejszych czynników, jeśli chodzi o zadowolenie z pracy (i stwierdzam fakt, że o to, wbrew pozorom, często najtrudniej)
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:26   #299
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Jesteśmy w wątku zdziwieniowym i nawet nie tyle wyrażam swoje zdziwienie, co zrozumienie, że Ci to spędza sen z powiek. Naprawdę Ci życzę, żebyś znalazła tę pracę w miłej atmosferze i w dogodnych godzinach, zwłaszcza że widzę teraz po sobie, że atmosfera to jeden z najistotniejszych czynników, jeśli chodzi o zadowolenie z pracy (i stwierdzam fakt, że o to, wbrew pozorom, często najtrudniej)
Tak, oczywiście, że życzysz. Z głębi serca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-28, 10:26   #300
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 58.

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Pewnie, ze super jak są wszyscy szczesliwi i sa duze rodziny gdzie tak jest, ale nie wydawajmy opinii za kogos, bo w jego glowie nie siedzimy
No nie wydawajmy opinii, to działa w obie strony. Te dzieci nie były zaniedbane, nie groziło im niebezpieczeństwo i opieka społeczna na pewno nie miała co do tego domu zastrzeżeń.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-20 08:38:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.