Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-25, 00:02   #121
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam ktore rodzily na polnej. Jak wyglada nacinanie krocza, boczne czy w strone odbytu? Bede rodzic w tym szpitalu i jedyne czego sie obawiam to wlasnie nacinanie. Chcialabym tego uniknac ale jesli zajdzie potrzeba to chce wiedziec jak to wyglada w praktyce.
Ja mialam boczne, lipiec 2016. Generalnie tez nie chcialam, corka malutka ale delikatnie mnie nacieli. Ale wiem, ze bywa roznie i zalezy na jakiego lekarza sie trafi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
navioe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 00:13   #122
tarisi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 273
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

Będą nacinać dopóki będzie panować bzdurne przekonanie, że nacięcie jest lepsze niż pęknięcie. Co prawda przy normalnym porodzie nie ma żadnych pęknięć krocza (samo się dostosuje i nie pęka), ale nawet jak się zdarzy, to prawie wyłącznie I stopnia, czyli zazwyczaj nie wymaga szycia, które przy nacięciu jest zawsze.
tarisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 18:48   #123
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

No własnie sama nie wiem co mam o tym myslec i czym sie sugerowac, bo jest wiele sprzecznych informacji. Jedni mowia ze lepiej jest naciac niz peknac, inni wrecz odwrotnie. Osobiscie wolalabym ani nie byc pocieta ani peknieta, ale obawiam sie ze to tylko dla niewielkiego procenta kobiet. Nie wiem jak duze bedzie moje dziecko, ale mysle ze conajmniej 3.5kg. To moja pierwsza dlugo wyczekana ciaza i nie wiem czego sie spodziewac. Najwazniejsze jest dla mnie dziecko i jesli wyjde ze szpitala pokiereszowana to ja sobie jakos dam rade, rany sie zagoja, ale wazne aby dziecko wyszlo cale i zdrowe. Jednak boje sie tez tego ze zostane potraktowana jak kawal miesa i boje sie tego 'profilaktycznego' podejscia do roznych spraw m.in. do wlasnie naciecia i chocby takiej nieistotnej sprawy jak zakladanie wenflonu - niektorych to nie rusza, ale wenflon w rece jest dla mnie bardziej stresujacy niz sam bol porodowy. Na bol mam duza tolerancje, nie wiem czy bede potrzebowala znieczulenia.
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 22:15   #124
tarisi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 273
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Osobiscie wolalabym ani nie byc pocieta ani peknieta, ale obawiam sie ze to tylko dla niewielkiego procenta kobiet.
Nie wiem skąd się takie mity biorą.
Gdyby brać pod uwagę tylko porody fizjologiczne to 80-90 procent kobiet nie miałaby ani pęknięcia, ani nacięcia.
Stanowcza większość uszkodzeń krocza wynika ze stymulacji lub wywoływania porodu, albo zbyt mocnego wypierania dziecka w pozycji poziomej (to znaczy przeć jak najmocniej się da, a to mądre nie jest). Najlepsze jest parcie spontaniczne. Warto poczytać jak ktoś nie wie, co to oznacza.
Sporadycznie zdarza się taki problem jak zbyt duże dziecko.
Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
i chocby takiej nieistotnej sprawy jak zakladanie wenflonu - niektorych to nie rusza, ale wenflon w rece jest dla mnie bardziej stresujacy niz sam bol porodowy.
To powiedz, że nie chcesz wenflonu i tyle.
Cytat:
Napisane przez rinoa_woman Pokaż wiadomość
Na bol mam duza tolerancje, nie wiem czy bede potrzebowala znieczulenia.
Znieczulenie utrudnia, a nawet uniemożliwia poród aktywny i naturalny. O to głównie w tym chodzi, gdy mowa o wadach. Jednak większość kobiet nie chce lub nie wie, że może również rodzić spontanicznie i aktywnie (woli słuchać każdego polecenia położnej odnośnie tego jak ma rodzić).

Edytowane przez tarisi
Czas edycji: 2017-11-25 o 22:19
tarisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 19:41   #125
Maksiowa1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

Cześć dziewczyny,
mam nadzieję, że mój post nie będzie przeszkadzał. Chciałam Was zapytać, jakie są Wasze wrażenia z porodów w Raszei ? Czy nie ma problemu z przyjęciem do porodu? Pytam, ponieważ kiedyś położna z tego właśnie szpitala powiedziała mi, że często odsyłają pacjentki ze względu na dużą ilość chętnych to mój pierwszy poród i chciałabym być pewna, że nie zostanę odesłana z kwitkiem do innej placówki, będąc nastawioną już na Raszei 😄 będę Wam wszystkim ogromnie wdzięczna za opinie i rady. Chętnie poczytam też o szpitalu na Lutyckiej.
Pozdrawiam Was mamusie 😁
Maksiowa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 13:17   #126
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Maksiowa1991 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,
mam nadzieję, że mój post nie będzie przeszkadzał. Chciałam Was zapytać, jakie są Wasze wrażenia z porodów w Raszei ? Czy nie ma problemu z przyjęciem do porodu? Pytam, ponieważ kiedyś położna z tego właśnie szpitala powiedziała mi, że często odsyłają pacjentki ze względu na dużą ilość chętnych to mój pierwszy poród i chciałabym być pewna, że nie zostanę odesłana z kwitkiem do innej placówki, będąc nastawioną już na Raszei 😄 będę Wam wszystkim ogromnie wdzięczna za opinie i rady. Chętnie poczytam też o szpitalu na Lutyckiej.
Pozdrawiam Was mamusie 😁
Do Raszeii jeśli chce się tam rodzić, to najlepiej stawić się jak już skurcze są poniżej co 5 minut.

Tylko, to czego nie wiedziałam o Raszei, to to , że jak dziecko musi zostać dłużej, np. żółtaczka, podwyższone crp, to mama zostaje wypisana a noworodka zabierają na tzw. oddział noworodkowy, tam mama ma do dyspozycji krzesło i nie może być cały czas z dzieckiem, na noc musi je zostawić.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 14:20   #127
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

Dziewczyny z Poznania. czy jest jakiś szpital w Poznaniu gdzie bez problemu można dostać zzo przy porodzie? (Oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań i jets odpowiedni moment porodu).
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-05, 18:52   #128
asioka92
Zakorzenienie
 
Avatar asioka92
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 635
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Poznania. czy jest jakiś szpital w Poznaniu gdzie bez problemu można dostać zzo przy porodzie? (Oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań i jets odpowiedni moment porodu).
Z tego co się orientuje to szpital św rodziny ma.taką opcję. Można się tam umówić i zobaczyć porodówke i o wszystko zapytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asioka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-07, 08:57   #129
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Poród w Poznaniu, czyli gdzie, co, jak i dlaczego?

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dziewczyny z Poznania. czy jest jakiś szpital w Poznaniu gdzie bez problemu można dostać zzo przy porodzie? (Oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań i jets odpowiedni moment porodu).
Potwierdzam, w szpitalu św. Rodziny mozna bez problemu dostać zzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-07 09:57:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.