Łysienie plackowate po chorobie celebrycie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-06, 11:08   #1
Dorota19966
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Gorlice
Wiadomości: 1

Łysienie plackowate po chorobie celebrycie


Cześć,
czy mierzycie się z łysienie plackowatym po koronawirusie? Ja niestety tak. 4 miesiące po chorobie zaczęły lecieć mi włosy. Aż w ciągu 5 miesięcy straciłam wszystkie... wszystkie łącznie z brwiami i rzęsami. Czy ma ktoś podobny problem? Za cholerę nie chcą odrastać...
Dorota19966 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-07, 11:46   #2
MariaMarkowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 12
Dot.: Łysienie plackowate po chorobie celebrycie

Cześć... Słuchaj, właśnie tak się stało, że mam masakrę totalną jeśli chodzi o przerzedzenie włosów ;( Nie miałam ich nigdy niewiadomo ile, ale na tyle, że śmiało mogłam chodzić w rozpuszczonych włosach, wręcz zarzucać nimi :P A właśnie po covidzie w zeszłym roku zaczęły się problemy. Pod koniec roku 2021, prawdopodobnie znowu miałam covida, Tak jak piszesz po 4 miesiącach zaczęły mi lecieć znowu włosy. To jest tzw łysienie telogenowe. Jedyną radą, którą mogę Cię wesprzeć że tak ujmę jest po prostu pójście do lekarza. Sama się wybieram. Idę do trychologa. Trudno wydam te 100 zł, ale niech chociaż zobacyz co się dzieje i niech mi jakieś wcierki i witaminy przepisze.
MariaMarkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-03, 17:25   #3
ZloteZloto
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 5
Dot.: Łysienie plackowate po chorobie celebrycie

Niestety nie wiadomo co to może spowodować. Najlepiej iść do lekarza specjalistyy.

xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-08-24 o 07:50 Powód: reklama udająca podpis
ZloteZloto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 09:38   #4
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Łysienie plackowate po chorobie celebrycie

Cytat:
Napisane przez MariaMarkowa Pokaż wiadomość
Cześć... Słuchaj, właśnie tak się stało, że mam masakrę totalną jeśli chodzi o przerzedzenie włosów ;( Nie miałam ich nigdy niewiadomo ile, ale na tyle, że śmiało mogłam chodzić w rozpuszczonych włosach, wręcz zarzucać nimi :P A właśnie po covidzie w zeszłym roku zaczęły się problemy. Pod koniec roku 2021, prawdopodobnie znowu miałam covida, Tak jak piszesz po 4 miesiącach zaczęły mi lecieć znowu włosy. To jest tzw łysienie telogenowe. Jedyną radą, którą mogę Cię wesprzeć że tak ujmę jest po prostu pójście do lekarza. Sama się wybieram. Idę do trychologa. Trudno wydam te 100 zł, ale niech chociaż zobacyz co się dzieje i niech mi jakieś wcierki i witaminy przepisze.
obawiam, się że lekarz nie wiele tu pomoże. Wydasz tylko kasę. Na własną rekę możesz zrobić badanie poziomu wit. D. Obejrzyj filmik Ewy Mazurek, ona po covidzie również straciła włosy ale udało jej się je odzyskać. https://www.youtube.com/watch?v=PchQwUK2dec
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 08:01   #5
Miss__Cupcake_
Raczkowanie
 
Avatar Miss__Cupcake_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 79
Dot.: Łysienie plackowate po chorobie celebrycie

Te pocovidowe skutki to jakiś dramat. Ostatnio czytałam artykuł akurat o pocovidowym wypadaniu włosów xxx i w sumie poza wizytą u specjalisty, jedyne co można zrobić to działanie dietą i relaks. Łysienie telogenowe wynika ze stresu, więc w sumie trzeba wyeliminować ten czynnik i dać sobie trochę luzu (ale wiadomo, jak łatwe to jest tak na co dzień ). No ewentualnie jakieś działanie farmakologiczne... ale to już zależy od tego, co lekarz powie.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-08-24 o 07:50 Powód: link
Miss__Cupcake_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-05 09:01:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.