Kolejne farbowanie i znowu porażka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-26, 13:29   #1
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23

Kolejne farbowanie i znowu porażka


Zwracam się o pomoc, ponieważ potrzebna mi jest fachowa rada na temat moich skatowanych włosów. Na początku lipca zdecydowałam się przyciemnić mój od wielu lat rozjaśniany kolor włosów. Fryzjerka położyła mi jakiś ciemny blond i niestety okazało się, że jestem buro zielona. W domu sama położyłam orzechowy blond joanny, który popalił mi włosy i spłukał się po dwóch myciach do burego zielonego blondu, odczekałam ponad dwa tygodnie poszłam do fryzjera, tam nałożono mi majirel 7.31, po umyciu włosów okazało się że kolor prawie się nie zmienił i wyglądam strasznie!!! W sobotę wyjeżdżam na upragniony urlop chciałabym się trochę lepiej czuć we własnej skórze, czy da się teraz coś z tym zrobić? Włosy są suche, ale codziennie je olejuje, nakładam odżywki może jakoś je uratuje. Załączam zdjęcie, ale ono i tak nie odzwierciedla tej buro- zielonej barwy, zrobiłam je wczoraj, a dzisiaj po myciu jest gorzej. Proszę o rady i dziękuję za pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęciee.jpg (89,5 KB, 190 załadowań)
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 17:59   #2
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Jedyne co mogę poradzić to znajdź dobrego fryzjera. Takiego, o którym wiesz, że jest dobry. Moja fryzjerka potrafi cuda zdziałać i uratowała moje włosy po pierwszej nieudanej próbie farbowania, gdzie zamiast rudego wyszedł mi czerwony z różowymi odblaskami

Tylko serio upewnij się, że dobry fryzjer- najlepiej z rekomendacji znajomych.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 07:36   #3
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Dzięki za odpowiedź, to co mam na głowie zrobił mi właśnie "dobry " fryzjer. Wybuliłam mnóstwo kasy, a wyszłam od niego taka sama jak weszłam i to mnie załamało jeszcze bardziej. Dzięki za zainteresowanie.
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 08:06   #4
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Cytat:
Napisane przez arty1024 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, to co mam na głowie zrobił mi właśnie "dobry " fryzjer. Wybuliłam mnóstwo kasy, a wyszłam od niego taka sama jak weszłam i to mnie załamało jeszcze bardziej. Dzięki za zainteresowanie.
No to nie była taki 'dobry' niestety. Kurczę serio nie wiem co Ci poradzić innego tak 'na szybko'.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 08:14   #5
pinezka270
Przyczajenie
 
Avatar pinezka270
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Cytat:
Napisane przez arty1024 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, to co mam na głowie zrobił mi właśnie "dobry " fryzjer. Wybuliłam mnóstwo kasy, a wyszłam od niego taka sama jak weszłam i to mnie załamało jeszcze bardziej. Dzięki za zainteresowanie.
Powinnaś wrcoic do tego salonu i złożyc reklamacje żadając poprawienia tego co zepsuli.Głowa do góry napewno uda sie cos zrobić.
pinezka270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:05   #6
bambinis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Sama zaliczam z farbowaniem same wpadki ale myslałam ,że historie z zielonkawymi włosami to mit! Niesamowity partacz ten Twój fryzjer.
Właśnie Ci "najlepsi" fryzjerzy są nieraz przepłacani i robią wszystko na odwal bo maja renomę i stałych klientów. Myślę ,że mogą Ci pomóc szamponetki koloryzujące bo daja delikatny odcien a do tego pielęgnują włosy. Po szamponie koloryzującym nic nie tracisz bo szybko sie spłucze jeśli efekt bedzie nieodpowiedni i odżywi włosy
bambinis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 10:43   #7
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Zeby wlosow juz bardziej nie meczyac to najbardziej korzystna opcja jest przyciemnienie ich i przeczekanie pewnego okresu - ktory pewnie bedzie dla ciebie meczacy
Jesli jakas fryzjerka w ramach poprawy koloru zaproponuje ci podjasnienie wlosow to sie nie zgadzaj bo to bedzie zabojstwo dla wlosow.

Kup sobie maske jakas regenerujaca i nakladac w domku i choc w niej z 20 minut nawet.
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 11:41   #8
nitka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Ostatnio mojej mamie wyszedł zielonkawy odcień farby i fryzjerka nałożyła jej na dosłownie kilka minut hennę twierdząc, że jest to niezawodny sposób na zdjęcie takiego niechcianego odcienia - i faktycznie, miała rację - zeszło, więc może spróbuj tego (tylko nie broń Boże sama, bo nie wolno mieszać farb i henny, a fryzjer będzie wiedział ile ją trzymać na głowie żeby nie wyszedł Ci jakiś np. niebieski tym razem!)
Powodzenia
nitka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 12:46   #9
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Tej szarości Ci nie pokryją farby...
Tak jak koleżanka wyżej napisała każdy fryzjer zaproponuje rozjaśnianie aby wybić kolor,albo kąpiel pojaśniajaca....

Mycie szamponami oczyszczającymi,sok z cytryny może by przyśpieszyły proces pojaśnienia tej szarości.. Jeśli myłabyś szamponem oczyszczającym to rób to delikatnie nie masując okrężnymi ruchami tak jak sie myje włosy tylko bardziej tak przepieraj wzdłuż długości włosów,bo wtedy można je łatwiej uszkodzić... I zachowuj intensywna pielęgnacje.
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 17:07   #10
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Serdecznie dziękuję za wsparcie, dzisiaj spałam z olejem na głowie, a rano położyłam na godzinę maseczkę z żółtka i dosłownie nie te włosy. Postanowiłam, że przechodzę tak ze 3 tygodnie z tą głową, bo na szczęście mam urlop, a potem pójdę położyć jakiś kolor. Troszkę się jednak zmartwiłam tym co napisała jedna z dziewczyn, że żadna farba tego nie pokryje. Zauważyłam, że bardzo szybko się wymywa, umyłam dopiero dwa razy, a włosy jakby jaśniejsze. Nie wiem tylko czy po tych 3 tygodniach mogłabym uzyskać na tym jakiś ciemny ale ciepły blond (ciemny karmel). Myślałam również o dekoloryzacji i położeniu blondu, ale jestem w tym temacie zupełnie zielona i to dosłownie...
Czytam wątek, w którym polecacie dobrych fryzjerów we Wrocławiu, ale opinie są takie różne że trochę się skołowałam.
A jeszcze Was zapytam czy kolor mógł nie chwycić bo włosy są zniszczone, czy po prostu został źle dobrany? (7.31 majirel jest jednak nazwany blond złocisty POPIELATY). szamponetki raczej odpadaja, bo obciążają moje włosy i wyglądam jakbym miała ich o połowę mniej, nie wiem dlaczego tak się dzieje.



Patrycja350 CO TO JEST KĄPIEL POJAŚNIAJĄCA???

Edytowane przez arty1024
Czas edycji: 2011-07-27 o 17:20
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 20:33   #11
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Miesza się rozjasniacz z szamponem ciepła wodą i oxydantem czyli woda utleniona.. nakłada sie na wlosy aby lekko przejaśnić.. w sumie to nie jest aż tak szkodliwe jesli połozy sie to dosłownie na kilka minut i pomasuje włosy obserwując...

Popielate farby maja to do siebie że jeśli przetrzyma sie je dłuzejna włosach to mogą wyjść od fioletów,po zielenie i szarości... Włosy wczesniej rozjasniane moga bardziej chłonąc popiele stad efekt szarego..
Pracuje tez na Lorealu i naprawde te popiele sa ryzykowne..
Z szamponetkami lepiej nie kombinować bo one sie nie zmywają do końca tak jak większość ludzi mówi.

A jak Ci ta fryzjerka farbowała?? Najpierw odrost a następnie końce? Możesz opisać przebieg ;>
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 07:51   #12
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Nakładała od czubka głowy, a potem od razu na całe włosy. Odrostu nie miałam, bo dwa tygodnie wcześniej sama nakładałam orzechowy brąz z joanny. Teraz musze odczekać, codziennie robie maskę z jajka i olejuje. Proszę Cię jeszcze o jedną radę, wczoraj na forum wyczytałam, że farba wellatonu superrozjaśniajaca mogłaby rozjaśnić trochę włosy, jak myslisz czy to jest realne? Ciekawi mnie jeszcze czy kolor 7.31 ,ten co mi nakładała mógł być źle dobrany czy moje włosy po prostu nie złapały.
Wczytałam się teraz w Twój ostatni post i stwierdzam, że fryzjerka powinna wiedzieć że na rozjaśnianych popiele chwytaja bardziej. Pokazywała mi próbnik z farbami ale były tam tylko numerki, dopiero w domu w internecie zobaczyłam, że farba nazywa się złoto- poielata.

Edytowane przez arty1024
Czas edycji: 2011-07-29 o 13:15
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 00:02   #13
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Obawiam sie że ta farba moze sobie z nimi nie poradzić...
Zazwyczaj wszystkie marki maja linie super rozjaśniających blondów tylko do nich używa sie wody 9% lub 12% a wiec bardzo silnej jak dla włosów i nakłada się tylko na odrosty... trzyma od 20min nawet do 45min a poźniej przeciąga na resztę na dosłownie 10 min..
Ja bym jednak na twoim miejscu nie ryzykowała mieszania sie w taka chemie i te superblondy bo moga zaczac Ci sie kruszyć włosy albo po prostu odpadną...

Błędem było połozenie farby od razu po całości dlatego wyszły takie szarobure...
Powinna na czubek a bardziej po przedziałkach na jakies 3 cm położyć farbe a poźniej na jakies 10-5 min przeciegnac przy umywalce na reszte włosów aby obserwować kolor i patrzeć czy nie robią sie sine lub szare,a jednocześnie zrównał by sie kolor...

Ostatnio tak w pracy mi wyszło,ze był super blond a końce wyszły nam troche szarawe... to na chwile poszedł w ruch rozjasniacz z woda 6% dość rzadki i nam to zeszło...
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 07:55   #14
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

witam
miałam i mam podobny problem przyciemniła mi fryzjerka blond foto 1, połozyła ciemny naturalny blond dodajac popieli zeby zlikwidowac złote pasma koszmar twierdzac ze pokryje! pokryło do 2 myc a po nim zielonkawo brunatne włosy glonowaty kolor korony włosów odrost cciemny a pózniej palmy zielonkawe i pasemka jak na foto a co najlepsze ze najbardziej rozjasnione pasemka wogole nie łapały pigmentu farby wiec bylam "odcieta " co farbowanie to lepiej ale poswiata jest reklamacja nic nie dała bo fryzjerka wmawiala mi ze tak jest przy blondzie jak chce sie przyciemnic!zmieniłam salon na londe i tam fryzjerki ratuja mój kolor bo w łosy sa w dosc dobrym stanie
ostatnie fotki to aktualna farbka lepiej sie 3 ma na włoskach
farbuje londą i sredniem albo ciemnym brazowym blondem najlepiej według mojej fryzjerki zeby włoski stopniowo zrastały bo korona była mocno wyjałowiona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05541.jpg (82,8 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05686.jpg (102,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05620.jpg (64,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05893.jpg (92,1 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05897.jpg (84,0 KB, 29 załadowań)
__________________
W myślach wszystko ma początek!

Edytowane przez ifrit
Czas edycji: 2011-07-31 o 15:00
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:12   #15
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Jeszcze raz poroszę Was o pomoc, moje włosy po dwóch tygodniach od tego feralnego farbowania trochę zgubiły ten buro zielony odcień, trochę pomogło słońce na plaży i mam pytanie czy za tydzień, dwa, mogłabym połozyć jakiś blond z poziomu 8, czy raczej nie chwyci taki jaśniejszy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_4592.jpg (122,2 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez arty1024
Czas edycji: 2011-08-11 o 12:22
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:26   #16
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Marzy mi się taki odcień jak na zdjęciach poniżej, zwłasza ten trzeci. (drugie zdjęcie proszę nie brać pod uwagę). Wiem, że to nie jest jeden kolor, ale chodzi mi o tą podstawę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 29.jpg (70,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ashlee_simpson2_400x400.jpg (47,2 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez arty1024
Czas edycji: 2011-08-11 o 12:28
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:55   #17
infatuated
Zakorzenienie
 
Avatar infatuated
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Cytat:
Napisane przez arty1024 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz poroszę Was o pomoc, moje włosy po dwóch tygodniach od tego feralnego farbowania trochę zgubiły ten buro zielony odcień, trochę pomogło słońce na plaży i mam pytanie czy za tydzień, dwa, mogłabym połozyć jakiś blond z poziomu 8, czy raczej nie chwyci taki jaśniejszy?
musisz najpierw zrobić kąpiel rozjasniającą, a dopiero potem polozyc farbe ew. mogłabys połozyc farbe superrozjasniajacą, ale nie jestem pewna czy by Ci tak chwyciła. Lepiej kąpiel a potem farba, ja bym wzieła z poziomu 9 i ze złotem np 9,3 9.03
a masz jednolity kolor, czy już są odrosty?
infatuated jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 13:32   #18
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Odrostów jeszcze nie widać. Dzięki za rady.
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 13:39   #19
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

Dziewczynki, jeszcze raz wklejam kolor swoich włosów, ponieważ po każdym myciu wygląda inaczej. Mam do Was pytanie, czy skoro tak sie rozjaśniły mogłabym nałożyć bez kąpieli rozjaśniajacej jakiś blond np z castingów? Bardzo mnie denerwuje żółty czubek głowy i chciałabym to jakoś przykryć. Tyle już przeszłam z tymi włosami, że bez Waszej pomocy nie chce nic już kombinować. (Na zdjęciu włosy są jeszcze minimalnie mokre).

Edytowane przez arty1024
Czas edycji: 2011-08-24 o 14:53
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 14:12   #20
arty1024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: Kolejne farbowanie i znowu porażka

W końcu udało mi się odnaleźć fryzjera, który wyprowadził moje włosy na prostą, jeszcze brakuje im dużo do ideału, ale już dobrze się czuję we własnej skórze. Otóż obyło się bez kąpieli rozjaśniających i dekoloryzacji, fryzjerka nałożyła mi delikatny flesh pastą rozjaśniajacą, tylko na samą koronę, efekt podoba mi się. Dopiero za miesiąc będę mogła połozyć farbę. Zafundowałam również włosom 1 zabieg rekonstrukcji joico, fajna sprawa. Dzięki jeszcze raz wszystkim, którzy zabierali głos w mojej sprawie.
Krótko mówiąc odechciało mi się przechodzenie z blondu na brąz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_4643.jpg (93,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_4647.jpg (96,0 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez arty1024
Czas edycji: 2011-08-24 o 14:52
arty1024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.