Potwornie brakuje mi energii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-31, 16:35   #1
055472466bb8df8b51d71e571b78d5abca553b5d_5edd719b18ea8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 14

Potwornie brakuje mi energii


Jestem potwornie zmęczona w weekendy i tak naprawdę bardzo malo robię. Leżę w łóżku i oglądam youtube.

Słabo mi się robi jak pomyślę, ile czasu mi na coś tak "ambitnego" schodzi, ale na nic innego nie mam siły. Powinnam planować np. wykończenie mieszkania, bo niedawno kupiłam albo przynajmniej pouprawiać trochę sportu. Zero ochoty.

Co z tym zrobić?

Mam intensywną pracę. Dużo stresu. W tygodniu przez te 10 h jestem po prostu rozrywana, ciągłe deadliny, targety. Inaczej się nie da, taka firma. W weekendy też od czasu do czasu muszę sprawdzić pocztę, coś tam przemyśleć.

Mam tak od kilku lat, wcześniej byłam bardzo aktywną osobą z mnóstwem hobbies. Dużo podróżowałam, rozwijałam się. Przez dłuższy czas pracowałam w bardzo intensywnej pracy i studiowałam w weekendy. Teraz w ogóle sobie tego nie wyobrażam.
055472466bb8df8b51d71e571b78d5abca553b5d_5edd719b18ea8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 16:56   #2
dekko27
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 531
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

[1=055472466bb8df8b51d71e5 71b78d5abca553b5d_5edd719 b18ea8;87896506]Jestem potwornie zmęczona w weekendy i tak naprawdę bardzo malo robię. Leżę w łóżku i oglądam youtube.

Słabo mi się robi jak pomyślę, ile czasu mi na coś tak "ambitnego" schodzi, ale na nic innego nie mam siły. Powinnam planować np. wykończenie mieszkania, bo niedawno kupiłam albo przynajmniej pouprawiać trochę sportu. Zero ochoty.

Co z tym zrobić?

Mam intensywną pracę. Dużo stresu. W tygodniu przez te 10 h jestem po prostu rozrywana, ciągłe deadliny, targety. Inaczej się nie da, taka firma. W weekendy też od czasu do czasu muszę sprawdzić pocztę, coś tam przemyśleć.

Mam tak od kilku lat, wcześniej byłam bardzo aktywną osobą z mnóstwem hobbies. Dużo podróżowałam, rozwijałam się. Przez dłuższy czas pracowałam w bardzo intensywnej pracy i studiowałam w weekendy. Teraz w ogóle sobie tego nie wyobrażam.[/QUOTE]

Na początek zrob badania , krew, mocz ,tarczycę
Zmien diete na mniej cukru , a więcej warzyw
Zacznij się ruszać- sport jest bardzo wazny i ma wpływ na poziom energii życiowej
Zastanow się czy to nie początki depresji
Być może warto zmienić pracę skoro ta odbiera Ci chęc do zycia i 'wchodzi Ci butami " nawet w weekendy. Może to był zmeczenie, wypalenie. Kiedy bylas na urlopie i nie myslalas o pracy?
__________________
piekło i niebo to stan umysłu...

Edytowane przez dekko27
Czas edycji: 2020-05-31 o 16:57
dekko27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 17:04   #3
055472466bb8df8b51d71e571b78d5abca553b5d_5edd719b18ea8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 14
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Cytat:
Napisane przez dekko27 Pokaż wiadomość
Na początek zrob badania , krew, mocz ,tarczycę
Zmien diete na mniej cukru , a więcej warzyw
Zacznij się ruszać- sport jest bardzo wazny i ma wpływ na poziom energii życiowej
Zastanow się czy to nie początki depresji
Być może warto zmienić pracę skoro ta odbiera Ci chęc do zycia i 'wchodzi Ci butami " nawet w weekendy. Może to był zmeczenie, wypalenie. Kiedy bylas na urlopie i nie myslalas o pracy?
Robiłam badania, jestem zdrowa.

Moja praca zawsze taka była. Nawet jakbym zmieniła to nic by to nie zmieniło. Mam stanowisko kierownicze (junior manager, ale jednak) i z tym wiąże się trochę odpowiedzialności i mnóstwo polityki.

Wiem, że są ludzie, którzy lepiej sobie z tym trybem życia radzą, w moim przypadku nigdy to nie było łatwe. Spędzam weekendy w półśnie.
055472466bb8df8b51d71e571b78d5abca553b5d_5edd719b18ea8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 17:33   #4
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Na pewno wszystkie wyniki w normie? U mnie taki stan to byl brak witaminy D. Po miesiacu ostrej suplementacji mam wiecej energii.

Jezeli to nie to, to moze.. odpusc sobie? Pozwol sobie lezec w lozku jak masz ochote. Moze po prostu potrzebujesz zrobic sobie taki lazy day i tyle, nie ma w tym nic zlego. Wyluzuj mentalnie, nie cisnij sobie, ze lezysz zamiast cwiczyc czy cos tam. Moze zamiast intensywnego wysilku jakis spacer wieczorem, tak po prostu, bo to przyjemne? Moze basen?
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 18:03   #5
oliwia18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 005
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

To się nazywa zespół stresu przewlekłego i pozbyć się tego możesz przez zmianę pracy połączoną z terapią. Jakkolwiek nie jesteś spełniona zawodowo, organizm ci mówi, że dłużej tak nie może.
oliwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 20:15   #6
055472466bb8df8b51d71e571b78d5abca553b5d_5edd719b18ea8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 14
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Cytat:
Napisane przez oliwia18 Pokaż wiadomość
To się nazywa zespół stresu przewlekłego i pozbyć się tego możesz przez zmianę pracy połączoną z terapią. Jakkolwiek nie jesteś spełniona zawodowo, organizm ci mówi, że dłużej tak nie może.
W obecnej pracy jestem 2 miesiące, ale we wcześniejszych czułam się podobnie.

Ja wiem, że korpo to nie jest moje naturalne środowisko i za kilka lat będę chciała odejść, ale na razie nie jestem w stanie finansowo sobie na to pozwolić. Zresztą, co dalej? W małych firmach też może być stresująco.
055472466bb8df8b51d71e571b78d5abca553b5d_5edd719b18ea8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 21:04   #7
niepogodna
Raczkowanie
 
Avatar niepogodna
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 471
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Wypalenie, przemęczenie, depresja?
Psycholog albo zmiana stylu życia, więcej czasu dla siebie, może yoga, medytacja, sprawianie sobie małych przyjemności, robienie przerw, a w ostateczności zmiana pracy. Ja i tak cię podziwiam, nie dałabym rady.
Nie sądzę, że chodzi o problemy ze zdrowiem, ale jeśli potrzebujesz, dla pewności zrób faktycznie morfologię krwi. Dla mnie jednak to normalne zjawisko, że jak cały tydzień latam jak z dynamitem w tyłku, to później w weekend nie mam na nic siły, nadaję się tylko do leżenia na kanapie. Tak człowiek odreagowuje. Musi mieć czas dla siebie, swoją przestrzeń, odpoczynek.
niepogodna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 22:06   #8
thankyounext_
Rozeznanie
 
Avatar thankyounext_
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 643
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Depresja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
thankyounext_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 22:58   #9
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Ja po pierwsze zrobiłam jakieś podstawowe badania, skonsultowala sie z lekarzem. Jak to nic nie da, pogadalabym z psychologiem.

Na pierwszy rzut oka kojarzy mi się to z problemami hormonalnymi albo jakims niedoborem witamin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-31, 23:14   #10
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Mam to samo. Zmuszam się czasem do sportu, do robienia różnych rzeczy dodatkowych poza obowiązkami, bo wiem, że to zdrowe. Ale tak naprawdę najchętniej bym leżała całe dnie, drzemiąc, w przerwach czytając książkę i gapiąc się przez okno.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-01, 00:04   #11
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Jak dla mnie to są objawy wypalenia zawodowego.
Bo ile tak można ciągnąć? Ja wiem, że tak bym długo nie pociągnęła, i na pewno nie kilka lat, max 2 miesiące Twoim trybem pracy. Masakra.
Człowiek MUSI mieć czas na odpoczynek i odcięcie się myślami od pracy.

Edytowane przez LhunLai
Czas edycji: 2020-06-01 o 00:06
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-01, 04:35   #12
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Wyspypiasz się? Ile śpisz w ciągu tygodnia roboczego a ile w ciągu weekendu? Czy odżywiasz się zdrowo? Czy robisz się senna po posiłkach? Czy masz codzienna rutynę czy raczej szarpiesz się całymi dniami ze swoimi obowiązkami? Przytyłaś ostatnio lub masz nadwage?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 10:07   #13
sagnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Kiedyś wydawałoby mi się to bzdurą; gadanie o tym, jak ważne są witaminy w diecie nie robiło na mnie wrażenia, bo czułam się dobrze. Jadłam co chciałam, ale sensownie (bez przesadzania w żadną stronę). I nic mi nie dolegało.
Zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem. Chwilowe otumanienie (utrata świadomości, nie pamiętałam, co się działo przez ten moment), zero wigoru. Nie będę opisywać reszty objawów, bo to tutaj bez sensu...
...ale wypisałam sobie to, co mi dolega, co dziwnego, innego, niepokojącego u siebie ostatnio zaobserwowałam. Poszukałam w sieci. Po portalach o zdrowiu, blogach lekarzy itd.
Przeanalizowałam to i z amatorskich, prymitywnych analiz wyszło mi, że brakuje mi witaminy B1 i magnezu.
Przeanalizowałam swoją dietę. Okazało się, że rzeczywiście - wcale prawie nie spożywam produktów z wit. B1 i bardzo mało w mojej diecie magnezu.
Suplement, pierwszy lepszy, który poleciła pani mgr w aptece... i ciach! podziałało.

(Moim celem nie jest snucie rad w stylu: na bank Ci czegoś brakuje w diecie, tylko opowiadam swoją banalną historyjkę, bo czasem banały lekceważymy, a okazuje się, że w tych pierdółkach właśnie tkwi istota sprawy. Jakiejkolwiek sprawy).
sagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 10:08   #14
sagnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

Kiedyś wydawałoby mi się to bzdurą; gadanie o tym, jak ważne są witaminy w diecie nie robiło na mnie wrażenia, bo czułam się dobrze. Jadłam co chciałam, ale sensownie (bez przesadzania w żadną stronę). I nic mi nie dolegało.
Zaczęłam mieć problemy ze zdrowiem. Chwilowe otumanienie (utrata świadomości, nie pamiętałam, co się działo przez ten moment), zero wigoru. Nie będę opisywać reszty objawów, bo to tutaj bez sensu...
...ale wypisałam sobie to, co mi dolega, co dziwnego, innego, niepokojącego u siebie ostatnio zaobserwowałam. Poszukałam w sieci. Po portalach o zdrowiu, blogach lekarzy itd.
Przeanalizowałam to i z amatorskich, prymitywnych analiz wyszło mi, że brakuje mi witaminy B1 i magnezu.
Przeanalizowałam swoją dietę. Okazało się, że rzeczywiście - wcale prawie nie spożywam produktów z wit. B1 i bardzo mało w mojej diecie magnezu.
Suplement, pierwszy lepszy, który poleciła pani mgr w aptece... i ciach! podziałało.

(Moim celem nie jest snucie rad w stylu: na bank Ci czegoś brakuje w diecie, tylko opowiadam swoją banalną historyjkę, bo czasem banały lekceważymy, a okazuje się, że w tych pierdółkach właśnie tkwi istota sprawy. Jakiejkolwiek sprawy).
sagnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-03, 13:57   #15
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Potwornie brakuje mi energii

W pewnym wieku (u nas w pracy wszyscy sie smieja, że w dniu 26. urodzin) organizm po prostu wymaga już wspierania go, zwlaszcza jezeli pracuje ciezko w regularnym trybie. Bez witamin, nawadniania i odpowiedniej diety oraz regularnych badan po prostu ani rusz.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-03 14:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.