Plamy na plecach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-28, 11:18   #1
celestynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10

plamy na plecach


czesc

Co zrobic z plamami jasnymi na plecach powstale po opalaniu?
Prosze poradzcia
celestynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 11:29   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: plamy na plecach

po opalaniu w solarium?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 12:00   #3
jolkap9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: elbląg
Wiadomości: 3
Dot.: plamy na plecach

Białe plamy , które wychodzą po opalaniu to niestety może być łupież pstry. Najlepiej przejdź się do dermatologa. A łupieżem najczęściej można zarazić się właśnie w solarium.
jolkap9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 19:56   #4
ewelina976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 45
GG do ewelina976
Dot.: plamy na plecach

Biale plamy wystepujace np. po opalaniu w solarium to Łupiez pstry. Skorzystaj z porady dermatologa, a przepisze ci on jakies masci lub antybiotyk. po kuracji nalezy opalic te plamy, zeby nie bylo widac tych przebarwien. Niestety ten lupiez lubi powracac. Zarazic sie mozemy nim tam gdzie mamy stycznosc z cudzym potem- solarka, basen, uzywanie cudzych ciuchow itp. zycze powodzenia w walce z plamkami.
ewelina976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 14:12   #5
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: plamy na plecach

Moj problem rowniez dotyczy plamek, tyle ze powstalych w inny sposob. Przez cale lato opalalam sie i mam brazowa opalenizne, ale zaczelam uzywac differinu na dekold i porobily mi sie biale plamki i to dosyc sporo.. Staralam sie to opalic, ale nic to nie dalo. Czuje sie z tym nieestetycznie. Nie wiem co z tym zrobic Czy wybrac sie na solarium ?? Ale jesli slonce tego nie wyrownalo to solarium tez raczej wiele nie pomoze.
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 14:49   #6
meah
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 15
Dot.: plamy na plecach

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość
Moj problem rowniez dotyczy plamek, tyle ze powstalych w inny sposob. Przez cale lato opalalam sie i mam brazowa opalenizne, ale zaczelam uzywac differinu na dekold i porobily mi sie biale plamki i to dosyc sporo.. Staralam sie to opalic, ale nic to nie dalo. Czuje sie z tym nieestetycznie. Nie wiem co z tym zrobic Czy wybrac sie na solarium ?? Ale jesli slonce tego nie wyrownalo to solarium tez raczej wiele nie pomoze.
Mi plamki z dekoltu (po naturalnym opalaniu, nie solarce) zeszły same po jakimś czasie. Nie chcę straszyć, ale słoneczko dobrało się do nich skutecznie dopiero jakoś po ponad roku! Ale z czasem powinno zejść pozdr
meah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 15:10   #7
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: plamy na plecach

Ale to sa plamki z powodu masci a nie opalania. Odbarwila mi ona skore. Tak sobie mysle, ze chyba przestana one byc widoczne dopieor gdy zejdzie mi opalenizna :| Jestem zalamana, bo oprocz tego ze mam an dekolcie krosty to jeszcze te plamy Czy jest na to jakis sposob ??
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 10:28   #8
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: plamy na plecach

Z tego co się orientuje differin mocno złuszcza (złuszczył opaloną skórę, stąd plamki(?)). Wtedy nie należy wystawiać skóry na słońce czy lampy, można bardzo pogorszyć stan skóry.
Sporo tu wątków o działaniu Differinu, może tam znajdziesz więcej odpowiedzi. Pozdrawiam.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:19   #9
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: plamy na plecach

Wiem jakie dzialanie ma differin, nie uzywam go od dzis. Mi chodzilo o to czy jest jakis sposob na zatuszowanie tych plamek, ale chyba nie, moze sprobuje samoopalacza ?! :| Bo tak teraz mysle, ze przeciez nie da sie tego zlikwidowac :| Tylko tak sie zastanawialam czy da sie to w ogole jakos zniwelowac sprawic by bylo mniej widoczne.
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:22   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: plamy na plecach

Cytat:
Przez cale lato opalalam sie i mam brazowa opalenizne, ale zaczelam uzywac differinu na dekold i porobily mi sie biale plamki i to dosyc sporo..
ale normalne , ze odbarwiła Ci skórę , bo nie stosowałaś pewnie ochrony anty UV , czyli kremów z filtrami, przez cały rok należy takowych uzywac, jak się chce zachować młodą skórę na długo a już w ogólne przy używaniu adapalenu- differinu
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 12:25   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: plamy na plecach

Cytat:
Wiem jakie dzialanie ma differin, nie uzywam go od dzis. Mi chodzilo o to czy jest jakis sposob na zatuszowanie tych plamek, ale chyba nie, moze sprobuje samoopalacza ?! :| Bo tak teraz mysle, ze przeciez nie da sie tego zlikwidowac :| Tylko tak sie zastanawialam czy da sie to w ogole jakos zniwelowac sprawic by bylo mniej widoczne.

możesz wypróbować kremy depigmentujace, ale oczywiscie opalona skórę mogą też odbarwić, kwasy też wykazują znaczną efektywnośi jesli chodzi o przebarwienia, ale musisz nastawić się na to ze skóa opalona może sie rozjaśnić. samoopalczami także czasami udaje się zatuszować takie zmiany
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 13:19   #12
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: plamy na plecach

Fakt faktem przez caly rok nie uzywam filtrow, ale jak zaczynam sie opalac to stosuje krem z filtrem. No nic, mam nauczke, ze jak sie juz opale to nie moge stosowac masci Dziwne tylko ze z twarza nic mi sie nie robi, tutaj nie mam zadnych odbarwien :| Tak sie zastnawialysmy z mama dlaczego mam te odbarwienia, stosowalam differin na noc tylko i tak doszlysmy do wniosku ze musialam sie ktoregos razu w nocy spocic na to wplyw masci i powstaly te plamki. Bede probowac moze w koncu cos mi pomoze wyrownac koloryt, a jak nie to pozostanie mi czekac az zejdzie opalenizna.
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 13:54   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: plamy na plecach

Cytat:
Tak sie zastnawialysmy z mama dlaczego mam te odbarwienia, stosowalam differin na noc tylko i tak doszlysmy do wniosku ze musialam sie ktoregos razu w nocy spocic na to wplyw masci i powstaly te plamki.
tak działąja własnie retinoidy i kwasy , stosowane na noc ale i tak bez ochrony w dzień potrafią odbarwic skórę , bez dobrego fotodtabilnego zabezpiecznenia
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 17:04   #14
Invisible91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Plamy na plecach

Witajcie dziewczyny zrobiłam dzis fatalny błąd i nie wiedziałam ze takie bedą jego rezultaty. Otóż bylam dzis na basenie i zeby nie spalic ramion i dekoltu posmarowanlam je kremem z faktorem 20. Jednak tylko ramiona i dekold. Teraz mam dwukolorowe plecy srodek opalony a takie kolka w kolo ramion nie. co zrobic zeby to troche zatuszować przed kolejnym pojsciem na basen w piatek? I zeby to wyrownac?
Invisible91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 18:25   #15
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Plamy na plecach

Wyrównaj samopalaczem
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 11:25   #16
zielona1311
Raczkowanie
 
Avatar zielona1311
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa
Wiadomości: 147
Dot.: Plamy na plecach

idz do solarium opal się troche
zielona1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:38.