Pomoc dla faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-02-04, 11:43   #1
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104

pomoc dla mojego chłopiny potrzebna


Hej dziewczyny,
Może coś pordzicie bo sama już zgłupiałam i nie wiem za bardzo jak chłopu pomóc Chodzi o to, że strasznie łuszczy mu się skóra na buzi, na policzkach w okolicach nosa. Łuszczy się i jest cała zaczerwieniona. Pod noskami od okularów porobiły się czerwone, łuszczące się plamy. Dzisiaj poczytałam sobie o trądziku różowatym i trochę mnie to przeraziło. Czy to może być początek tego paskudztwa? Nie robią się na buzi żadne grudki i krostki, nie swędzi.
Wygląda to na tyle nieciekawie, że już nawet udało mi się go namówić na codzienne (2x) smarowanie buzi kremem. (toleriene LRP dla cery suchej) Czy cosik jeszcze mogłoby pomóc. Czytam i czytam i KWC i forum, ale już sama nie wiem. Może któraś z Was znała podobne przypadki? Bardzo proszę o pomoc.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 12:48   #2
charlotta1
Raczkowanie
 
Avatar charlotta1
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 397
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

Hello!
Inf. na temat trądziku różowatego ze strony dr Różańskiego:
Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to zespół chorobowy pojawiający się u osób dojrzałych płciowo i fizycznie. Choroba dotyczy przede wszystkim kobiet. Występuje na skórze łojotokowej, ale może pojawić się na cerze normalnej, mieszanej i suchej. Umiejscawia się na twarzy i szyi, rzadko na plecach i dekolcie. W zależności od lokalizacji zmian można wyróżnić postać okołoustną oraz rozproszoną. Schorzenie rozwija się stopniowo, z różną szybkością, zależną od szeregu czynników zewnętrznych i wewnętrznych:

I etap: zmiany skórne mają charakter rumieniowy; przemijające i nagłe zaczerwienie skóry twarzy (pod wpływem czynników emocjonalnych, temperatury, promieniowania słonecznego, czynników chemicznych, w tym zatruć pokarmowych);

II etap: rozszerzenie naczyń krwionośnych skóry (teleangiektazje), krostki ropne, guzki zapalne, grudki;

III etap: ilość zmian krostkowo-grudkowych zwiększa się; tendencja do grupowania się zmian; gruczoły łojowe wyrodnieją,
a ich ujścia rozszerzają się; teleangiektazje z wysiękami, zmiany przerostowe (zwyrodnieniowe), np. nosa, policzków.

Dużą rolę w powstawaniu trądziku różowatego odgrywa drobny roztocz - nurzeniec, żyjący w porach skórnych gdzie żywi się łojem i keratyną. Jednocześnie jego wydaliny silnie drażnią tkankę skórną, wywołując miejscowe odczyny wysiękowo-zapalne.

Trądzik różowaty objawia się równocześnie zmianami ocznymi (zapalenie brzegów powiek, zapalenie spojówek, zapalenie rogówki), zaburzeniami ze strony układu pokarmowego (zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia, nieżyt żołądka, nieżyt jelit, dyskinezy dróg żółciowych, choroba wrzodowa) i hormonalnego. Rozwojowi trądziku różowatego sprzyjają bakteryjne i wirusowe choroby skóry oraz błon śluzowych (jama ustna, jama nosowa, zatoki, narząd słuchu, narządy płciowe).

Sprawdź czy objawy się zgadzają - jeśli tak - marsz do dermatologa!

Jeśli nie - próbujcie dalej nawilżać, polecam Physiogel (w zasadzie bez zapachu, co może być na + dla faceta). Jeśli po kilku dniach nie będzie poprawy - wizata u dermatologa będzie konieczna.

A może to jakieś uczulenie? Zapytaj czy nie zmieniał ostatnio kosmetyków.

pzdr
charlotta
charlotta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 13:04   #3
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

> >
> I etap: zmiany skórne mają charakter rumieniowy; przemijające i nagłe zaczerwienie skóry twarzy (pod wpływem czynników emocjonalnych, temperatury, promieniowania słonecznego, czynników chemicznych, w tym zatruć pokarmowych);


Oj dzięki Ci bardzo. Zaczerwienienie jest, ale stałe i z łuszczącą się skórą. Chyba nie mają na to wpływu czynniki wymienione.
Kosmetyków nie zmienił - wcale ich nie używał jak to chłop -do czasu tego okropnego przesuszenia. Po toleriene jest jakby lepiej przez chwilę, więc to może to po prostu wysuszona na wiór skóra. Przyjrzę się Phisogelowi i jeszcze chyba masce nawilżającej Avene. A w razie czego ogłuszę go czymś i zaciagnę za głowę do lekarza
Tak czy siak czekam jeszcze na jakieś propozycje super nawilżaczo - natłuszczaczy
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 17:33   #4
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

Asika napisał(a):
>A w razie czego ogłuszę go czymś i zaciagnę za głowę do lekarza

Ja bym radziła od razu go ogłuszyć nigdy nic nie wiadomo co z takich rzeczy może wyniknąć.
Sprawdzałam Twój profil, ale nie podałaś miasta. Jeżeli jesteś z Poznania lub okolic to mogę Tobie polecić świetną panią dermatolog żeby go chociaż obejrzała.
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 21:03   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

moze to łojotokowe zapalenie skóry? łuszczenie i okolice występowania są dość charakterystyczne; przy trądziku różowatym nie ma raczej łuszczenia.
możnaby włączyć np. Pityval LRP, Eris z Octopiroxem, Ocerin PZT itp.
może chodzi o uczulenie na tworzywo, z którego zrobione są oprawki okularów.
a ogólnie warto byłoby udać sie do lekarza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-04, 23:14   #6
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

Dzięki dziewczyny. Haima - niestety jestem z Wawy i do tej pory nie trafiłam na dobrego dermatologa.
Justy - dziękuję - pocieszyłaś mnie. Spróbujemy kolejne polecane przez Ciebie kosmetyki, a jak nie pomoże to do lekarza zaciągnę siłą
A czy łojotokowe zapalenie może byc przy tak wysuszonej skórze?
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-05, 18:57   #7
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: pomoc dla mojego chłopiny-do Justy

Justy, proszę, odpowiedz mi jeszcze na pytanie, czy łojotokowe zapalenie skóry może być przy tak suchej cerze?
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-06, 14:44   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: pomoc dla mojego chłopiny-do Justy

jeśli jest to skóra "sucha od urodzenia", z naruszoną barierą ochronną, z małą produkcja substancji tłuszczowych, szorstka i zawsze tak było, to raczej nie możemy tu mówić o ŁZS, lecz być może o atopi/uczuleniu.

ale jeśli jest to cera odwodniona (np. mieszana czy tłusta odwodniona), "wysuszona", to ŁZS oczywiście jest możliwe.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-06, 20:51   #9
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: pomoc dla mojego chłopiny-do Justy

Bardzo dziękuję. Raczej to cera mieszana odwodniona. Ponawilżamy, a jak nie pomoże to wygonię chopa do lekarza.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-07, 16:17   #10
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Re: pomoc dla mojego chłopiny-do Justy

Ja miałam kiedyś podobny problem. Nic mi nie pomagało wię udałam się do dermatolga i okazało się, że mam łojotokowe zapalenie skóry a przy tym moja skóra jest odwodniona (chociaż zawsze używam kremów nawilżających). Pani dermatolog poleciła mi krem z Erisa OCTOPIROX. Jest to krem do skóry łojotokwej ze skłonnością do łuszczenia się. Bardzo mi pomógł. Poza tym wypróbój w drugiej kolejności wodę termalną z Avene (która koi wszelkiego rodzaju podrażnienia) no i jak sama napisałaś wcześniej maseczkę z Avene. Na pewno nie zaszkodzi a pomoże. Pzdrowionka.
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-07, 19:28   #11
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: pomoc dla mojego chłopiny-do Justy

Dziękuję Oleńko
Maskę już stosujemy wodę też. Mam troszkę obawy co do stosowania kremu na łojotok i tłustą cerę przy takim wysuszeniu i odwodnieniu. Justy też go polecała, więc pewnie wiecie dziewczynki co mówicie
Więc jak maska nie da rady, to zastosujemy kurację wstrząsową
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-08, 09:31   #12
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Re: pomoc dla mojego chłopiny-do Justy

Nie martw się Asiko. Ja stosowałam ten krem i mam cerę mieszaną. Musisz go wypróbować, jeżeli będzie poprawa stosuj, jeżeli nie to go odstaw.
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 01:15   #13
super_krowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 51
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

Witam mam podobny problem i moim zdaniem jest to łojotokowe zapalnie skóry. nic strasznego jesli używa się odpowiednich kosmetyków. Po wielu latach testowania rónych kremów moge z czystym sumieniem polecić Eris z Octopiroxem (ok. 30 zł) i pianke do mycia twarzy również Eris (na to chłopina może nie pójść tak łatwo bo troszku babska..). Jeżeli problemy sa również ze skórą na głowie polecam Dercos Vichy zielony, a po ustapieniu objawów - niebieski
super_krowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 01:19   #14
super_krowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 51
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

Przeczytam dopiero wszystkie posty i dodam jeszcze, że skóra z zapaleniem łojotokowym tylko sprawia wrażenie odwodnionej. Tak naprawdę łuszczy się, gdyż następuję zbyt szybki proces łuszczenia się skóry ( przy normalnej skórze niewidoczny bo trwa około tygodnia, a w skórze chorej kilka dni)
super_krowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 10:36   #15
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

Dzięki Kasiu za info. Rozumiem, że ten Eris też dobrze nawilża? Wolę się upewnić, bo po męczeniu chłopa maską Avene i toleriene skóra trochę się wygładziła, ale krem się już kończy i muszę kupić cos nowego. Nie chciałabym zepsuć tego efektu wygładzenia, który już osiągneliśmy. Zdaję się dziewczyny na Was i chyba kupię dzisiaj tego Erisa. Pochwalę się czy podziała.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-11, 10:54   #16
super_krowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 51
Re: pomoc dla mojego chłopiny potrzebna

Hej mi on naprawdę pomógł - jako pierwszy krem który działa Nawet nie wiesz jaki miałam wcześniej problem - wypróbowałam w wakację krem do cery wrażliwej i łuszczącej się z serii do cery z problemami (chyba Soraya) i narobiłam sobie takiego bałaganu na czole, że musiałam obciąć grzywkę żeby to zasłonić Równie wkurzający brak efektów wywoływały kremy Avene czy La Roche-Posay, nie wspominając o Normadermie Vichy, który zrobił mi kolejne ała Może moja skóra jest dziwna, nie wiem, lekarze nic nowego mi nie powiedzieli ale Eris jest naprawde boski. Zapomniałam o problemach. Jedna uwaga - jeśli zapomnę wieczorem go użyć mam rano lekko zaczerwienioną skórę.
super_krowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 18:21   #17
Grzegorz2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Pomoc dla faceta

Przeglądam istniejące już tematy związane z pielęgnacją męskiej skóry i sam już nie wiem co powinienem stosować w których porach dniach.

Opis cery
Posiadam cerę tłustą skłonną do trądziku. Czasem pojawią się na niej pryszcze. Aktualnie wyzbyłem się ich. Na nosie mam pełno czarnych zaskórników których nie mogę się pozbyć. Poliki wciąż mam czerwone i na koniec cienie pod oczami
Warto jeszcze dodać, że mam prawie 19lat.

Aktualnie używane kosmetyki
Próbowałem pozbyć się zaskórników produktem LOREAL MEN Żel-peeling. Obecnie używam GARNIER czysta skóra peeling. Żaden z tych żeli nie przynosił pozytywnych efektów. Ten ostatni pozostawia po sobie błyszczącą się twarz.
Do zaczerwień na polikach używam kremu Perfecta cera naczynkowa, który ktoś mi kiedyś przyniósł, położył na stole i kazał używać
Nie widzę większej poprawy po użytkowaniu go.

Wnioski z przeczytanych tematów
Dlatego, że jestem dosyć młody nie chce używać kremów pod oczy. Wydaje mi się, że są one raczej dla ludzi po 40
Postanowiłem wypróbować dwa domowe sposoby:
1.Przykładanie zimnej łyżeczki.
2.Kompresy z czarnej herbaty.
Wyczytałem, także powinienem codziennie przemywać twarz żelem antybakteryjnym (nie wiem czy to jest to co właśnie używam) i tonik alkoholowy.

Pomóżcie mi. W kwestii kremów i tego wszystkiego jestem kompletnie zielony. Proszę także łopatologicznie
Grzegorz2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 19:18   #18
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Pomoc dla faceta

Cytat:
Napisane przez Grzegorz2 Pokaż wiadomość
Przeglądam istniejące już tematy związane z pielęgnacją męskiej skóry i sam już nie wiem co powinienem stosować w których porach dniach.

Opis cery
Posiadam cerę tłustą skłonną do trądziku. Czasem pojawią się na niej pryszcze. Aktualnie wyzbyłem się ich. Na nosie mam pełno czarnych zaskórników których nie mogę się pozbyć. Poliki wciąż mam czerwone i na koniec cienie pod oczami
Warto jeszcze dodać, że mam prawie 19lat.

Aktualnie używane kosmetyki
Próbowałem pozbyć się zaskórników produktem LOREAL MEN Żel-peeling. Obecnie używam GARNIER czysta skóra peeling. Żaden z tych żeli nie przynosił pozytywnych efektów. Ten ostatni pozostawia po sobie błyszczącą się twarz.
Do zaczerwień na polikach używam kremu Perfecta cera naczynkowa, który ktoś mi kiedyś przyniósł, położył na stole i kazał używać
Nie widzę większej poprawy po użytkowaniu go.

Wnioski z przeczytanych tematów
Dlatego, że jestem dosyć młody nie chce używać kremów pod oczy. Wydaje mi się, że są one raczej dla ludzi po 40
Postanowiłem wypróbować dwa domowe sposoby:
1.Przykładanie zimnej łyżeczki.
2.Kompresy z czarnej herbaty.
Wyczytałem, także powinienem codziennie przemywać twarz żelem antybakteryjnym (nie wiem czy to jest to co właśnie używam) i tonik alkoholowy.

Pomóżcie mi. W kwestii kremów i tego wszystkiego jestem kompletnie zielony. Proszę także łopatologicznie
Na czarne zaskórniki najlepsze oczyszczanie u kosmetyczki
pod oczy możesz używać żel rozświetlający, nie jest tylko dla dojrzałych ludzi :P tonik alkoholowy odpada bo wysusza skórę a wtedy skóra dostaje sygnał że jest jej za sucho i produkuje więcej sebum. Jak już to żeby wysuszyć krostki kup preparat punktowy, najlepiej w aptece.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 23:34   #19
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Pomoc dla faceta

wyszukiwarka! albo dermatolog, powodzenia
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 21:38   #20
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Pomoc dla faceta

to niedokładnie czytasz bo krem pod oczy to duzo przed 40stką się zaczyna

tak łopatologicznie to chyba najlepiej byś miał kobiete ktora by o to wszystko zadbała bo to dużo informacji. Moj tż sobie nie radzi, przypominam mu codziennie co.

Trzeba oczyścić, speelingować, ztonizować, nałozyc krem, filtr! Sprawdzić czy rumień bo taka czerwień na policzkach czy to początki trądziku różowatego lub plytkie naczynka. Odpowiedni krem dobrać. Krem pod oczy do 25tego roku zycia, na noc może effeclar na nos abo coś z kwasem o małym stężeniu. O kwasach na biochemii. nawilżać, nawilżać i nawilżać.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...+m%EA%BFczyzna

tu o męskiej kosmetyczce.

i https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...+m%EA%BFczyzna

salon..
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 10:41   #21
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Pomoc dla faceta

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
to niedokładnie czytasz bo krem pod oczy to duzo przed 40stką się zaczyna

tak łopatologicznie to chyba najlepiej byś miał kobiete ktora by o to wszystko zadbała bo to dużo informacji. Moj tż sobie nie radzi, przypominam mu codziennie co.

Trzeba oczyścić, speelingować, ztonizować, nałozyc krem, filtr! Sprawdzić czy rumień bo taka czerwień na policzkach czy to początki trądziku różowatego lub plytkie naczynka. Odpowiedni krem dobrać. Krem pod oczy do 25tego roku zycia, na noc może effeclar na nos abo coś z kwasem o małym stężeniu. O kwasach na biochemii. nawilżać, nawilżać i nawilżać.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...+m%EA%BFczyzna

tu o męskiej kosmetyczce.

i https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...+m%EA%BFczyzna

salon..
Lepiej bym tego nie ujęła
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.