Depilacja podobno na dłużej PRZED okresem, ale.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-23, 23:55   #1
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Question

Depilacja podobno na dłużej PRZED okresem, ale..


na ile mniej więcej dni przed?
Bo słyszałam kiedyś od kosmetyczki, że włoski będą nieco słabsze i później się pojawią jeśli depilacja będzie przed, a nie po kobiecych dniach
Tylko wiem też, że tuż po jak i tuż przed skóra jest podatniejsza na podrażnienia i nie wiem kiedy się za to brać by faktycznie coś to dało i opóźniło nieco odrost czy siłę kłaczków, ale też nie zaowocowało problemami skórnymi.

Będę wdzięczna za podpowiedź jakiejś wtajemniczonej Pani kosmetyczki, zwłaszcza, że mam problem lekki z hormonami, a co za tym idzie hirsutyzmem, a na dodatek mam dość wrażliwą i "suchawą" skórę
Grzebałam po forum i nie dokopałam się do tego tematu
partytura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 18:54   #2
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Depilacja podobno na dłużej PRZED okresem, ale..

Nie wiedzialam o tym ze jest na dluzej, ale depilacja przed jest na pewno bardziej bolesna. Dlatego igdy wiecej nie depiluje w tygodniu przed oraz podczas okresu, bo bardziej boli.
Musisz chyba sama poeksperymentowac.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 19:58   #3
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Depilacja podobno na dłużej PRZED okresem, ale..

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Nie wiedzialam o tym ze jest na dluzej, ale depilacja przed jest na pewno bardziej bolesna.
Zgadza się, też słyszałam o tym, że może bardziej boleć lub z większym prawdopodobieństwem mogą wystąpić podrażnienia jeśli depiluję się w około okresowym czasie. Ale jednocześnie kłaczki mogą być delikatniejsze. Ryzyk fizyk Coś kosztem czegoś jak to mówią

I ciekawi mnie po prostu czy aby efekt wystąpił to ma być na parę dni przed czy np. półtora tygodnia przed to już wpływa na opóźnienie lub osłabienie włosków.

Popróbować popróbuję, oczywiście Zwłaszcza, że każdy organizm może reagować po swojemu
Ale co mi szkodzi podpytać skoro część z wizażanek mogła już takie obserwacje na sobie przeprowadzić :P

Edytowane przez partytura
Czas edycji: 2010-11-24 o 20:25
partytura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 22:26   #4
Eenn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 37
Dot.: Depilacja podobno na dłużej PRZED okresem, ale..

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Nie wiedzialam o tym ze jest na dluzej, ale depilacja przed jest na pewno bardziej bolesna. Dlatego igdy wiecej nie depiluje w tygodniu przed oraz podczas okresu, bo bardziej boli.
Musisz chyba sama poeksperymentowac.
a mnie Pani kosmetyczka powiedziala ze w pierwszych dniach cyklu depilacja mniej boli(raczej chodzilo o dni bez bólu brzucha)
z tym ze ja malam 3 dni przed okresem i prawie nic nie czulam innym razem okolo owulacji byla tragedia i sie poddalam- ta sama kosmetyczka, ten sam obszar depilacji- łydki, ta sama metoda-wosk.
zresztą w pierwszych dniach cyklu powinno się badać piersi bo wtedy ciało jest mniej opuchnięte myśle ze ma to ze sobą związek

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

a jesli chodzi o skuteczność depilacji...
moja ciocia chodzi do fryzjera zależnie od faz księżyca bo twierdzi ze jak wtedy to szybciej odrastają jak kiedy indziej to rosną w objętość.. taka mała dygresja.. ale moze to wszystko jakoś się wiąże
Eenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 22:35   #5
partytura
Zadomowienie
 
Avatar partytura
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: 2ga strona kabla ;) [Lubuskie]
Wiadomości: 1 220
Dot.: Depilacja podobno na dłużej PRZED okresem, ale..

Cytat:
Napisane przez Eenn Pokaż wiadomość

a jesli chodzi o skuteczność depilacji...
moja ciocia chodzi do fryzjera zależnie od faz księżyca bo twierdzi ze jak wtedy to szybciej odrastają jak kiedy indziej to rosną w objętość.. taka mała dygresja.. ale moze to wszystko jakoś się wiąże
Też o tym czytałam, że fazy księżyca mają wpływ na depilację, na wszelkie zabiegi kosmetyczne
Tylko kurczę.. z naszymi "kolorowymi dniami" niestety nie umówimy się by szły w parze z odpowiednią fazą księżyca A nam łatwiej jednak pilnować dat miesiączek niż kosmicznych zawirowań
partytura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.