witamina C w kremach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-01, 23:01   #1
izula29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 11

witamina C w kremach?


Niedawno usłyszałam twierdzenie,że latem nie uzywa się kremów z witaminą C bo owa wysusza skóre. Czy to prawda? Krem w którym ta witaminka była ,był bodajże nawilżający...
izula29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 23:17   #2
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: witamina C w kremach?

Podłączam się do pytania. Zakupiłam LPR Active C - czy bez obaw mogę go używać latem?
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 23:31   #3
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: witamina C w kremach?

Troche ma niski filtr ten krem z wit C od LRP ale ja bym go kladla na noc (tylko uwaga -brudzi poduszki). Witamina C w postaci kwasu askorbinowego (lewoskretna forma) jest najbardziej trwala w kontakcie z powietrzem - a taka ma ten krem LRP.
Najlepiej zrobic sobie jednak samodzielnie serum (w duzym skrocie: rozpuscic kwas askorbinowy w wodzie destylowanej) i nakladac pod krem z wysokim filtrem, bo wit C to swietny antyutleniacz i wylapywacz wolnych rodnikow.
Kiedys byl tez watek o wit C na forum dla 30-tek.
http://www.biochemiaurody.com/DzialLab/serum-wit.c.htm
Tutaj nieoceniona Basia Kwiatkowska podaje wszystkie informacje oraz przepisy na serum.
Robie, jest swietne, tylko kwas askorbinowy w proszku trzeba kupowac w Polsce na recepte
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 23:36   #4
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: witamina C w kremach?

Dzięki, rozjaśniłaś mi tę sprawę. Kupiłam nowość Dermedica z filtrami 25 UVB/UVA, ale raczej nie będę łączyć tych kremów, więc LPR zużyję na noc. Ogólnie zastosuję jako kurację, bo nie potrzebuję jeszcze silnych kremów.
Te samodzielne miksturki są w stanie zastąpić gotowy krem z witaminą C? Bardzo mnie to zaciekawiło. I jaki wychodzi koszt takiego serum, jak przechowywać i na ile wystarcza?
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 08:36   #5
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: witamina C w kremach?

Jednorazowo robie okolo 10 ml - trzymam w lodowce tydzien - gora 10 dni, w malutkiej buteleczce z ciemnego szkla.
Dokladne proporcje podane sa na stronie. Udalo mi sie dostac kwas askorbinowy w proszku (najstabilniejsza do przechowywania forma) od znajomej farmaceutki - opakowanie 50 g/ okolo 30 zl. Wystarczy mi chyba na rok W porownaniu z serum Aurigi (w aptece za okolo 80 zl/chyba 30 ml - jest recenzja na KWC) to czysty zysk. W swoim nie mam ani ani tluszczu - witaminy E mam z 1% zawartosci, nic nie zatyka porow! Juvit byl dla mnie troszke zbyt tlusty, nawet po rozcienczeniu.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 11:33   #6
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: witamina C w kremach?

Dzięki. Stronkę już zapisałam i na pewno za jakiś czas spróbuję zrobić to serum.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 12:18   #7
Miluie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8
Dot.: witamina C w kremach?

Dziewczyny, mam pytanie... Kupiłam sobie składniki do przygowowania serum i : Czy wit. C w proszku trzeba przechowywać w lodówce? czy może być temp. pokojowa? ... proszę o radę
Miluie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.