Cera zniszczona;bardzo tlusta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-28, 18:12   #1
ryba0010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1

Cera zniszczona;bardzo tlusta


Witam mam 18 lat i jakies 8 miesiecy temu leczylem sie na tradzik.
Obecnie mam jeszcze troche tego na twarzy ,ale juz nie stosuje zadnych masci.Problem jednak w tym ze podczas leczenia bardzo zniszczylem sobie cere ;strasznie sie swieci(prawdopodobnie przez to ze do mycia uzywalem zwyklego mydla , a co gorsza 'szorowalem' twarz nawet 6 razy dziennie!!).Nie wiedzialem ze wysuszona cera produkuje jeszcze wiecej łojuJak przejade palcem po czole to jest on doslownie caly w 'oleju'Czy jest jakis sposob zeby znormalizowac wydzielanie loju??Przypominam ze to wina ciaglego wysuszania skory i braku odpowiedniej pielegnacji.

Pozdrawiam i licze na odpowiedz
ryba0010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 18:34   #2
imtheone89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 21
Dot.: Cera zniszczona;bardzo tlusta

bioderma hydrabio << polecam serię
odstaw mydło, a jak już to myj się raz wieczorem szarym

musisz nawilżać nawilżać i jeszcze raz nawilżać!

po szarym mydle koniecznie tonik i krem ...

Edytowane przez imtheone89
Czas edycji: 2009-10-28 o 18:35
imtheone89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 18:34   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Cera zniszczona;bardzo tlusta

Cytat:
Napisane przez ryba0010 Pokaż wiadomość
Czy jest jakis sposob zeby znormalizowac wydzielanie loju??Przypominam ze to wina ciaglego wysuszania skory i braku odpowiedniej pielegnacji.
Pozdrawiam i licze na odpowiedz
Kolejna wizyta u lekarza i tetracyklina w solidnych dawkach przez miesiąc lub dwa - to jeśli chodzi o ograniczenie wydzielania sebum.

Odpowiednia pielęgnacja:
- mycie twarzy tylko 2 razy dziennie, rano i wieczorem, delikatnym płynem lub specjalnym żelem (Iwostin Purritin, Effaclar, Lactacyd plyn do higieny intymnej, olejki myjące z tego sklepu - KLIK !); delikatne wycieranie twarzy ręcznikiem jednorazowym papierowym

- kremy nawilżajace na dzień: tu niestety jest trudny wybór, bo jest szansa, że będzie Cię coś zapychać, ale możesz zaopatrzyc się w próbki, proponuję pielęgnację apteczną : Pityval, Effaclar H, Avene Hydrance Optimale Legere, SVR Xerial 5, seria AA krem oliwkowy; pielęgnacja drogeryjna: Humektan, Alantan, Rossmann Babydream Calendulacreme z cynkiem (w skladzie szukaj skladnika zinc oxide), Bambino, generalnie kremy nawilżające dla dzieci itp.

- na noc: pielęgnacja kwasowa: Effaclar K, Effaclar Duo, Lysalpha (mocy) co druga noc na zmianę z nawilżającym

- pielęgnacja punktowa na wypryski: Effaclar AI, tonik z kwasem salicylowym (Clean&Clear itp.)

- w międzyczasie maseczki do cery trądzikowej (Lirene z bialą herabtą i glinką, Himalaya Herbals, maski Ziaja Pro), peelingi, delikatny tonik (Melisa lub jakis hydrolat ze sklepu wyżej).

I duuuuuużo cierpliwości. Przede wszytskim oczyszczaj i nawilżaj twarz, stsosuj dietę (zero papierosów, ogranicz alkohol, dużo ruchu na powietrzy, warzyw i owoców).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 13:57   #4
Mrrówcia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 506
Dot.: Cera zniszczona;bardzo tlusta

a ja mam cerę tłustą która jest strasznie wysuszona.. jak będe mocno nawilżać to sie świece jak jajko.. a jak matuje to skóra mi pęka;/ mimo że teraz tylko na noc stosuję kremy nawilżające to i tak skóra jest sucha..a w okolicach nosa na czole i brodzie mam tony tłuszczu
Mrrówcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.