z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-12, 17:52   #1
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Angry

z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(


Mam 22 lata, cerę suchą i naczynkową. Moją główną bolączką jest skóra pod oczami. Z rana, po wstaniu z łóżka wygląda normalnie, tzn dobrze, widać delikatny zarys zmarszczek mimicznych, ale wszystko jest w normie. Niestety wraz z upływem godzin jest coraz gorzej. Wieczorem widać juz wyraźne zmarszczki, kurze łapki, szczególnie jeśli dzień był intensywny. Nie mówiąc już o tym jak wyglądam na imprezach albo dzień po nich. Stosuję na twarz juvit, maść z wit a; w ciągu dnia piję około 2 l wody.
Co mogę zrobić, żeby moja skóra wyglądała tak samo z rana jak i wieczorem? Bo spojrzenie w lustro wieczorem mnie dobija ;/.
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 15:29   #2
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

up up
nikt nie ma pomysłu czym się suplementować, czego jeszcze używać pod oczy?
bardzo proszę o opinie
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 16:33   #3
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Mam to samo. A jakich używasz kosmetyków na twarz w ciągu dnia?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 17:03   #4
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

jesli chodzi o kolorówkę to burżuja 10hour sleep effect i puder tez burżujowski pastel teint; oprocz tego filtr avene, nie uzywam jakiegos specjalistycznego kremu pod oczy - sadzilam ze juwit i wit a dadzą radę.
nie wiem gdzie lezy haczyk, co mam robic a czego nie...
bo jakoś nie chcę się godzić ze zmarszczkami w tym wieku;P
najbardziej wkurza mnie kiedy wychodzę ze znajomymi wieczorem i wyglądam tak jak wyglądam;/
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:40   #5
mlle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Może zwykła oliwka pod oczy? Skoro maść z A nie pomaga....

Edytowane przez mlle
Czas edycji: 2010-03-13 o 18:41
mlle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:59   #6
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

To kosmetyki mi też tak wysuszają skórę. Oliwka dużo nie pomoże.













o
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 19:11   #7
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

czy ja wiem czy to jest kwestia kosmetykow? ten moj podklad jest bogaty w witaminy, leisty, dla cery suchej. i tak nic to nie daje.
nie wiem, moze po prostu zaczac uzywac kremu wygladzajacego zmarszczyki/przeciwzmarszczkowego?
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 19:40   #8
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

A co ma w składzie? Jakieś oleje parafinowe?
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 19:46   #9
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Skład: Water, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, PEG-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Methylparaben, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Laminaria Digitata Extract, Fragrance, Alcohol Denat, Glyceryl Linoleate, Panthenol, Aluminium Hydroxide, Glyceryl Linolenate, Tocopherol +/- (CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77019/Mica)


ja osobiście jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o składy, moja wiedza jest zadna skład przeklejony z kwc.
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 21:01   #10
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Cytat:
Napisane przez littleblackdalia Pokaż wiadomość
Skład: Water, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, PEG-10 Dimethicone, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Methylparaben, Disteardimonium Hectorite, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Propylparaben, Laminaria Digitata Extract, Fragrance, Alcohol Denat, Glyceryl Linoleate, Panthenol, Aluminium Hydroxide, Glyceryl Linolenate, Tocopherol +/- (CI 77491/CI 77492/CI 77499/Iron Oxides, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77019/Mica)


ja osobiście jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o składy, moja wiedza jest zadna skład przeklejony z kwc.

Dużo silikonów, konserwantów i alkoholu denaturowego to ma więcej niż panthenolu (wit B5), propylene glykol może wysuszać też. Osobiście bym tego na twarz nie położyła ale to moja opinia.
Ja miałam krem p zmarszczkowy pod oczy który paradoksalnie tak mi wysuszył skórę wokół oczu, że zrobiło się więcej zmarch. Szlag człowieka może trafić. Odstawiłam go i zmarchy spłyciły się.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 07:25   #11
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Koniczynka47, a możesz mi powiedzieć czego sama używasz na buźkę? Czy może nie używasz podkładu?
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 10:28   #12
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Oczywiście, że używam. Podpasował mi dr hauschki ale ale i tak wydaje mi się że moja twarz (w sensie skóra) najlepiej czuje się bez takich upiększaczy. Niestety nie jest tak doskonała by mogłaby być bez
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 10:57   #13
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Cytat:
Napisane przez littleblackdalia Pokaż wiadomość
Mam 22 lata, cerę suchą i naczynkową. Moją główną bolączką jest skóra pod oczami. Z rana, po wstaniu z łóżka wygląda normalnie, tzn dobrze, widać delikatny zarys zmarszczek mimicznych, ale wszystko jest w normie. Niestety wraz z upływem godzin jest coraz gorzej. Wieczorem widać juz wyraźne zmarszczki, kurze łapki, szczególnie jeśli dzień był intensywny. Nie mówiąc już o tym jak wyglądam na imprezach albo dzień po nich. Stosuję na twarz juvit, maść z wit a; w ciągu dnia piję około 2 l wody.
Co mogę zrobić, żeby moja skóra wyglądała tak samo z rana jak i wieczorem? Bo spojrzenie w lustro wieczorem mnie dobija ;/.
mam identycznie!!
wszystko dokladnie tak jak opisalas (łącznie z wiekiem ), ja zauwazylam, ze mnie pomaga witamina a+e w kapsulkach http://www.aptekaotc.pl/go/_info/?id=652 taka jak tu. codziennie nakluwam kapsulke i wsmarowuje pod oczy. jak mi sie wchlonie (bardzo szybko, ok 5 min) to na to miejsce nie daje praktycznie nic juz wiecej, tak by nie obciazac skory.
mnie pomaga, ale nie zawsze mam ochote sie w to bawic.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 11:23   #14
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

ooo, coś nowego
dziękuję bardzo za pomysł może w takiej formie będzie to lepiej przyjmowane niż w postaci maści.
co do Hauschki - a ma on bardzo jasne odcienie? ja wczesniej używałam najjaśniejszego kanebo sensai fluid finish (202), burżuj tez najjasniejszy (71 abricote clair)
edit: juz doczytalam ze nie ma

Edytowane przez littleblackdalia
Czas edycji: 2010-03-14 o 11:25
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 18:42   #15
mia88
Raczkowanie
 
Avatar mia88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Cytat:
Napisane przez littleblackdalia Pokaż wiadomość
Mam 22 lata, cerę suchą i naczynkową. Moją główną bolączką jest skóra pod oczami. Z rana, po wstaniu z łóżka wygląda normalnie, tzn dobrze, widać delikatny zarys zmarszczek mimicznych, ale wszystko jest w normie. Niestety wraz z upływem godzin jest coraz gorzej. Wieczorem widać juz wyraźne zmarszczki, kurze łapki, szczególnie jeśli dzień był intensywny. Nie mówiąc już o tym jak wyglądam na imprezach albo dzień po nich. Stosuję na twarz juvit, maść z wit a; w ciągu dnia piję około 2 l wody.
Co mogę zrobić, żeby moja skóra wyglądała tak samo z rana jak i wieczorem? Bo spojrzenie w lustro wieczorem mnie dobija ;/.
Omg, normalnie jakbym siebie czytała też mam 22 lata, suchą, naczynkową cerę i do niedawna walczyłam z tym samym problemem!

Próbowałam wielu kosmetyków i najbardziej pomógł mi krem z Loreala Revitalift. Wiem, nie jest dla kobitek w moim wieku, ale kilka dni w miesiącu robiłam nim "kurację" (nakładam krem na noc) i problem znika Bardzo fajna jest też taka nowa maseczka Karoten - chyba z Bielendy. Teraz używam właściwie tylko tej maski, bo krem to mamie podbieram gdy jestem u rodziców i jest ok spróbuj, bo koszt niewielki (bodajże 3 zł), a z czystym sumieniem mogę Ci polecić

Aaa! Zapomniałabym maseczkę karotenową stosuję przez ok 5 dni pod rząd jako krem na noc
mia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 19:34   #16
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

mia88, dziękuję Ci bardzo. najpierw spróbuję dorwać tą maseczkę z Bielendy a jeśli to nie pomoże... no cóż, loreal na mnie zarobi ;D
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 07:13   #17
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

to ja jestem stara d.. i nie powinnam sie tu odzywać, choć jak coś działa na 30+ to na 22 też powinno

patent z nocnym odżywianiem maseczką jest bardzo dobry - najlepiej poświęcić trochę czasu na delikatne wmasowanie (ostatnio był art. o masażerach do oczu -pokazane jak masować), ja ostatnio używam nawilżająco-odżywczej z Miraculum.
A mój najlepiej wspominany krem pod oczy to Nutri Ujędrianie AA, który porzuciłam ze względu na kofeinę (choć na samym końcu i w komplecie z Esculin, Centella Asiatica znanymi mi z innych kosmetyków dla naczynkowców, może więc powrócę do tego kremu ). Sprawdziłam KWC: Loreal Revitalift też ma kofeinę, a oceny dużo niższe niż AA, jest też 2x tańszy. Do rozważenia.
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 08:50   #18
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

a ja mam zupełnie odwrotnie. rano wygladam tragicznie, a potem coraz lepiej.
radzę ograniczyć podkład, bo wchodzi w zmarszczki- coraz bardziej z upływem dnia i postarza wizualnie skórę. albo staraj się nie wcierać go w strategiczne miejsca(bruzdy nosowo wargowe, czoło miedzy brwiami it) lub po nałożeniu podkładu przykładaj wilgotną gąbeczkę w miejsca tworzenia się zmarszczek by ściągnąć nadmiar podkładu

Edytowane przez rapunzel8
Czas edycji: 2010-03-16 o 08:52
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 19:49   #19
littleblackdalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

mia88, a jak tej maseczki używałaś - bo są to dwie części - serum i maseczka - robiłas tylko maseczkę?
littleblackdalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-19, 20:51   #20
mia88
Raczkowanie
 
Avatar mia88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 74
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Cytat:
Napisane przez littleblackdalia Pokaż wiadomość
mia88, a jak tej maseczki używałaś - bo są to dwie części - serum i maseczka - robiłas tylko maseczkę?
Różnie, czasem daję serum, czekam aż trochę się wchłonie i na to maseczkę już jako krem na noc. Ale najczęściej samą maseczkę, bo moja leniwa natura zwycięża
mia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 08:48   #21
tigresse
Przyczajenie
 
Avatar tigresse
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: london
Wiadomości: 6
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Cytat:
Napisane przez littleblackdalia Pokaż wiadomość
Mam 22 lata, cerę suchą i naczynkową. Moją główną bolączką jest skóra pod oczami. Z rana, po wstaniu z łóżka wygląda normalnie, tzn dobrze, widać delikatny zarys zmarszczek mimicznych, ale wszystko jest w normie. Niestety wraz z upływem godzin jest coraz gorzej. Wieczorem widać juz wyraźne zmarszczki, kurze łapki, szczególnie jeśli dzień był intensywny. Nie mówiąc już o tym jak wyglądam na imprezach albo dzień po nich. Stosuję na twarz juvit, maść z wit a; w ciągu dnia piję około 2 l wody.
Co mogę zrobić, żeby moja skóra wyglądała tak samo z rana jak i wieczorem? Bo spojrzenie w lustro wieczorem mnie dobija ;/.
To jest związane z zawartością wody w komórkach skóry, które zawsze rano są napęczniałe i jędrne (albo nawet opuchniete) a w miarę upływu czasu woda wyparowuje i się wchłania. Na to nie można chyba nic poradzić.

Pozostaje dbać o oczka szczególnie, uważać by nie rozciągać skóry, szczególnie przy zmywaniu makijażu, nigdy nie przecierać.
Ja używam czasem płatków kolagenowych, i polecam dobry krem nawilzajacy pod oczy np flos lek. I mocno polecam koenzym Q10 do zażywania, a także kosmetyki z tym koenzymem. Są też specjalne kuracje u kosmetyczek. Skóra przy regularnym stosowaniu (+ odpowiednia pielegnacja) ładnie się nawilża, i spłycają się zmarszczki
A na słoneczne dni zawsze okularki
tigresse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 09:55   #22
KELLLINKA
Raczkowanie
 
Avatar KELLLINKA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: z rana -promienna cera, wieczorem - masa kurzych łapek:(

Witajcie,
Też mam podobne problemy ze swoją cerą. Ostatnio polecono mi preparat o nazwie
SkinCeuticals - Hydrating B5

ale trochę się waham przed kupnem. Kosztuje sporo bo około 200 zł., a jest to maleńka buteleczka z zakraplaczem. Może słyszałyście coś na temat tego preparatu?
KELLLINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.