Potrzebny nowy image - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 17:17   #1
kinga1704
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5

Potrzebny nowy image


Witam! Mam na imię Kinga i pilnie potrzebuję Waszej pomocy. Rozpoczęłam pracę w banku i muszę w związku z tym zmienić swój wizerunek. Do tej pory lubiłam luźny styl, a teraz powinnam ubierać się bardziej elegancko. Bardzo Was proszę, doradźcie mi jak się ubierać tak, by mój strój pasował do mojej pracy oraz żeby zostało w nim coś z mojego dotychczasowego stylu. Na razie staram się ubierać tak jak powinnam, ale jestem przekonana do swojego wyglądu. Na zdjęciu widać jak ubierałam się do tej pory. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kinga.jpg (115,0 KB, 613 załadowań)
kinga1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 22:54   #2
blueprinn
Raczkowanie
 
Avatar blueprinn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Potrzebny nowy image

Moja propozycja to połączenie klasyki z elementami sportowymi, styl elegancki ale na luzie. Wszelkie zestawy topów gładkich bądź we wzory (np.kwiatowe) z marynarkami, także tymi z dzianiny.
"Must have" w szafie eleganckiej kobiety to na pewno biała koszulowa bluzka/tunika, pasująca niemalże do każdej stylizacji.
Masz bardzo zgrabną figurę, polecam więc sukienki. Jeżeli nie lubisz chodzić na obcasie, na pewno znajdziesz sandałki/baletki na płaskim które również mogą wyglądać elegancko.
Wystarczy zastąpić bluzę rozpinanym sweterkiem lub dłuższym kardiganem, jeansy na spodnie materiałowe lub spódnicę do kolan.
Na pewno przydadzą się czarne proste spodnie.
Luźne fasony - spodni, spódnic, sukienek, bluzek - wyglądają bardzo ciekawie i elegancko.
Kilka propozycji ciuchów na zdjęciach:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienki.jpg (70,3 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg buty.jpg (72,6 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zestaw.jpg (50,0 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2011_C01_Women_Blazers_Waistcoats.jpg (29,4 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1416266_simon_lb (1).jpg (36,2 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1417002_DSCF2104.jpg (46,2 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1417483__-1.jpg (42,0 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1417256__MG_5743.jpg (39,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1397570_goodbye_mister_potter.jpg (39,2 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1416992_a5-27-1 (1).jpg (37,1 KB, 81 załadowań)
blueprinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 21:11   #3
kinga1704
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Potrzebny nowy image

Dziękuję za poradę. Podsunęłaś mi kilka fajnych pomysłów. Przy moim wzroście nie mogę pozwolić sobie na buty na płaskim obcasie.
kinga1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 00:01   #4
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: Potrzebny nowy image

Nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, kobiety o niskim wzroście moim zdaniem są po prostu fajne, ale myślę, że w banku faktycznie mile będą widziane buty na obcasie, oczywiście nie mówię tutaj, o czerwonych 15cm szpilach
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 14:17   #5
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Potrzebny nowy image

Skoro jesteś niska to zainwestuj w szarą spódnicę - ołówek. Od razu kup do niej marynarkę (zestaw, do którego czasem sprzedawane są też spodnie i kamizelka). Pasuje do tego bluzka z kołnierzykiem w kolorze bladego różu (choć nie wiem czy ten kolor będzie odpowiedni do banku... Musiałby być to kolor bardzo stonowany). Także niebieski kolor będzie dobrym rozwiązaniem - działa uspokajająco.

Biała bluzka jak najbardziej powinna być w Twojej szafie - jak nie będziesz wiedziała w co się ubrać do pracy to wybierz ją właśnie.

Fajny styl ma Cuddy, szefowa szpitala w serialu "Dr House" - może u niej coś podpatrzysz?
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 19:13   #6
kinga1704
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Potrzebny nowy image

Dziękuję za udzielone rady. Cześć z nich wprowadziłam, bądź wprowadzę w najbliższym czasie. Jeśli ktoś chciałby udzielić jakiejś rady, to jestem otwarta na propozycje.
kinga1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 21:02   #7
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Potrzebny nowy image

masz wysokie czoło,może zrób sobie grzywke
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-31, 10:29   #8
kinga1704
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Potrzebny nowy image

Przez wiele lat miałam grzywkę i doszłam do wniosku, że jednak lepiej wyglądam bez niej.
kinga1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 13:14   #9
wredna baba
Raczkowanie
 
Avatar wredna baba
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 205
Dot.: Potrzebny nowy image

W banku w kontakcie z klientem czy gdzieś bardziej 'wewnątrz'?
Jeśli w obsłudze klienta, to strój musisz mieć poważny, bardzo oficjalny - jasna bluzka+ ciemne eleganckie spodnie/spódnica + prosty żakiet w kolorze dołu. Niektóre banki wprowadzają nawet normy odnośnie kolorów, np błękit+granat.
Jeśli pracujesz w biurze, bez kontaktu z klientem, możesz sobie pozwolić na nieco luźniejszy strój - ale nadal bardziej formalny - np jeśli żakiet, to może mieć falbankę czy kokardki przy kieszeniach - ale i tak bardziej wypada przyjść w żakiecie czy bluzce koszulowej i kardiganie niż w polarze.
Jeśli to ma być praca stricte przy papierach, w młodym zespole, gdzie część ludzi sobie dorabia, (np w archiwum, w jednostce, która nie zajmuje się w ogóle obsługą klienta) to tu już strój może być dowolny. Ja w wakacje pracowałam w koszulce na ramiączkach, dżinsach i bez butów, bo było gorąco, a na podłodze była wykładzina - nikt nie zwrócił mi najmniejszej uwagi.


Ale jeszcze, jeśli chodzi o twój dotychczasowy styl - nie obraź się, ale to raczej brak określonego stylu, ot zestawienie przypadkowych ciuchów, bez większego namysłu, co do siebie pasuje, bez dodatków, bez kobiecych akcentów, bez podkreślania własnych atutów.

Zacznij, od bardziej kobiecych strojów, małymi kroczkami kompletuj garderobę. T-shirty możesz wymienić na bardziej dopasowane bluzeczki, dżinsy na takie podkreślające twoje zgrabne biodra i nogi, bluzę na dzianinowy sweterek czy krótki żakiecik. W kolorach, które Ci odpowiadają
I jeszcze: sandały zostaw na piesze wycieczki i wakacje na plaży Kupuj z myślą, o rzeczach, które masz w szafie, tak, żebyś mogła tworzyć różne zestawy.

Np. dżinsy+koszulka+koszula+ż akiet+sukienka+spódnica+ tunika + sweterek... jeśli większość do siebie pasuje to możesz z tego utworzyć kilka albo kilkanaście zestawów

To niby oczywiste, ale często kupujemy ciuch pod wpływem impulsu i potem nie mamy go do czego założyć

I kurcze, powinnaś nosić sukienki, masz taką dziewczęcą urodę, warto to podkreślić, będą Ci pasowały Te ciuchy, które masz na zdjęciu zupełnie nie podkreślają twojej delikatności, ukrywają figurę.
wredna baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 14:20   #10
wredna baba
Raczkowanie
 
Avatar wredna baba
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 205
Dot.: Potrzebny nowy image

Propozycja. Przepraszam za koślawe nóżki, musiałam dorysować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kinga-sukiebnka.jpg (131,6 KB, 137 załadowań)
wredna baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 17:34   #11
rejected_darling
Raczkowanie
 
Avatar rejected_darling
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: bytom / kraków
Wiadomości: 360
Dot.: Potrzebny nowy image

Ponieważ musisz się sama wystylizować, a nie podałaś żadych ścisłych wytycznych pt. dozwolony tylko szary i niebieski, zakładam, że raczaj "na kasie" nie siedzisz A więc elegancko, ale nie koniecznie w garsonkach.
Proponuję ci na początek stroje, które ja określam mianem "półoficjalnych"
spodnie z materiału + jednokolorowy gładki top + marynarka
szmizjerka + pantofle + biznesowa torba
prosta spódnica + pastelowa koszula + balerinki
biała koszua + kolorowy kardigan + eleganckie spodnie lub spódnica

Wiele sklepów (np. Orsay) ma w ofercie spodnie a la jeansowe ale wyglądające bardziej elegancko. Moim zdaniem warto zainwestować przede wszystkim w uniwersalne skórzane czółenka i pasującą torbę. Oprócz tego zwróć uwagę na gadżety, np. paski, dysketną biżuterię, zegarek. No i nie zapominaj o manicurze w delikatnych barwach i dyskretnym makijażu (dobry sypki puder mineralny świetnie się sprawdza przy wielu godzinach siedzenia w klimatyzowanym biurze).

Jeszcze kilka fotek obrazujących co mam na myśli
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg picture_29.jpg (71,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szmijzerka4.jpg (10,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0762.jpg (68,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg view_0.jpg (16,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BQcDAAAAAwoDanBnAAAABC5vdXQKFlFoTENBQk5aM3hHYkV2ZHhPV2RqWXcAAAACaWQKAXgAAAAEc2l6ZQ.jpg (48,9 KB, 15 załadowań)
rejected_darling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 18:07   #12
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Potrzebny nowy image

Te ciuchy, które masz na zdjęciu...eh nigdy nie rozumiałam tego, że ktoś ma fajną figurę, a nie potrafi się ubrać i musi się tego uczyć... przecież ciuchy to najfajniesza rzecz można się pobawić modą ale z wyczuciem, a niektórzy go nie mają po prostu.
Nie wiem czy Ty go masz czy nie masz, w każdym bądź razie jeśli go nie masz to choćbyśmy się głowiły i troiły nie rozpoznasz tego, czy coś dobrze lezy czy nie, w Twoim mniemaniu będzie dobrze leżało, natomiast może to wyglądać nieciekawie.
Nie wiem wydaje mi się, że jakieś sukienki, białe koszule, czy błękitne z kołnierzykiem, na stójce, ale to też zależy czy Ci będą pasować.
Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 12:01   #13
kinga1704
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5
Dot.: Potrzebny nowy image

Dziękuję Wam za kolejne szczere odpowiedzi, porady i słowa krytyki! Wiele rad wzięłam sobie do serca. Na zdjęciu widać efekt jednej z nich. Świetnie czuję się tak ubrana. Kompletowanie garderoby trwa nadal. Pochwalę się tutaj kolejnymi efektami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kingusia_sz.jpg (161,3 KB, 137 załadowań)
kinga1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 20:49   #14
rejected_darling
Raczkowanie
 
Avatar rejected_darling
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: bytom / kraków
Wiadomości: 360
Dot.: Potrzebny nowy image

Widzę, że szmizjerka ci podpasowała - cieszę się, że przydała ci się moja rada. Widać na fotce, że dobrze się czujesz w nowym stroju, oby tak dalej
rejected_darling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 08:48   #15
wredna baba
Raczkowanie
 
Avatar wredna baba
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 205
Dot.: Potrzebny nowy image

Umknęło mi wcześniej nowe zdjęcie w sukience Zmiana na duży plus.
Wiesz, dziewczyno, że jak się ma takie nogi, to grzechem jest je zakrywać?
Staraj się wybierać fasony z leżącym kołnierzykiem lub z dekoltem w serek, stójka nieco skraca Ci szyję. (przy dosyć szerokich ramionach góra robi się nieco 'kanciasta')
Dodałabym jeszcze coś z ciuchów, w kolorze. Jak twoje włosy układają się rozpuszczone?
wredna baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.