Wieczny bałagan w domu część 4 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-20, 11:13   #391
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
A jaki masz model?

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------



Właśnie na okapie miałam taki tłusty osad i zeszło. Ale też nie był jakiś wiekowy ;P Taki z miesiąca powiedzmy. Pewnie najlepiej jakby Ci się udało pożyczyć od kogoś taki sprzęt na dobę sprawdzić bo też możemy mówić o innym rodzaju / skali brudu. Moja mama też narzekała że nie może doczyścić pochłaniacza i parownicą zeszło.

Paneli nie czyściłam, producent zaleca przez podwójną szmatkę. Pewnie przed weekendem spróbuję bo po ostatniej imprezie mam coś wgniecionego w panel i będzie ciężko doszorować to się pochwalę czy usunęłam :P Zakładam, że przy sensownych panelach powinny wytrzymać. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Ja mam chyba model SC-2, pierwszy który był z rurą (zbiornik stawiany na podłodze). Z takich detali brakuje mi wskaźnika poziomu wody i mógłby być zwijany kabel, a tak to wszystko super.
Nie wiem, od tesciowej dostalismy bo ona nie uzywa. Nie jest to Philips, jest to jakas lokalna marka.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 11:30   #392
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Córcia ma drugą drzemkę, a ja już złożyłam wczorajsze pranie, wstawiłam dwa prania dzisiaj. Załadowałam zmywarkę i jak się skończyło to od razu wypakowałam. Jakiegoś powera mam 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 10:32   #393
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

a jakby mi bałaganu było mało, wczoraj pomalowałam dwie ściany w korytarzu. a dziś będę kładła na to lakier

tak że bałagan trwaaaaa
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 11:56   #394
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
A jaki masz model?
Mam problem z doczyszczeniem starych zaschniętych tłustych osadów na płytkach od kuchenki gazowej, no i na pochłaniaczu. Parownica poradzi sobie z tym? Para jest na tyle gorąca że ruszy te osady?



Doczyściłam tym fugi w kuchni która swoje lata juz ma.
Normalnie szorując, to watpię żebym zrobiła to tak w miarę szybko, bez pozdzieranych rąk i czy w ogóle by mi się chciało. + poszłoby z tonę żrącej chemii



Ja tym czyszczę zasadniczo tylko kafle i fugi.
Ale jestem bardzo zadowolona, jak myłam mopem z wiadrem to był wieczny ból pupy i mylo się raz na jakis czas nigdy sie nikomu nie chciało z tym mazać i tego wiadra nosić, a teraz wyciągam, przelecę , nie mam problemu.


Tylko potem tą szmatke trzeba prać i to się nie dopiera za chiny ludowe.
Kombinuje zeby moze tam dawac jakieś jednorazowe szmatki


Nie próbowałam tym myć sprzętów kuchennych, nie bardzo wiem jak się do tego zabrać?
Kasztanka, jak Ty to robiłaś z tym okapem?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 21:01   #395
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Dziewczyny mam sprawę. Byłabym wdzięczna za jakies sugestie, podpowiedź. Mam dość małe mieszkanie, ok. 48 m. Staram sie ogarniac bałagan na bieżąco. Największy problem mam z kurzem i paprochami. Niedawno kupiliśmy nowy narożnik ale mam wrażenie że widac na nim każdy paproch, cokolwiek. Mozecie cos polecić do szybkiego odkurzenia bezprzewodowego? Jakiś model niedrogi, taki do 450 zł. Nie wzbraniam sie przed odkurzaniem ale często nie opłaca sie go włączac dla paru paprochów. W dodatku dywan mam miękki, włochaty i trochę gubi włoski nie liczę na to że taki bezprzewodowy gadżet gruntownie wysprząta dom ale tak żeby dawał rade raz na jakis czas odswieżyć. Fajnie gdyby nie był bardzo głośny i ciężki. Czy w takiej kwocie do 450 zł można kupić coś sensownego? Wkurza mnie to ciągłe podłączanie kabla. I jak jest z tym ładowaniem takiego bezprzewodowego sprzętu?
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-21, 22:01   #396
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Dziewczyny nie udzielam się w tym wątku ,ale podczytuje na bieżąco. Lubię te Wasze pogadanki i tez mam problem z bałaganem i sprzątanie ( a bardzo lubię mieć czysto ale z dziećmi i psem ) . Ale muszę napisać ze od kiedy kupiłam irobota naprawdę odetchnelam z ulgą. Tekze polecam wszystkim którzy się zastanawiają nad nim.
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 07:30   #397
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam sprawę. Byłabym wdzięczna za jakies sugestie, podpowiedź. Mam dość małe mieszkanie, ok. 48 m. Staram sie ogarniac bałagan na bieżąco. Największy problem mam z kurzem i paprochami. Niedawno kupiliśmy nowy narożnik ale mam wrażenie że widac na nim każdy paproch, cokolwiek. Mozecie cos polecić do szybkiego odkurzenia bezprzewodowego? Jakiś model niedrogi, taki do 450 zł. Nie wzbraniam sie przed odkurzaniem ale często nie opłaca sie go włączac dla paru paprochów. W dodatku dywan mam miękki, włochaty i trochę gubi włoski nie liczę na to że taki bezprzewodowy gadżet gruntownie wysprząta dom ale tak żeby dawał rade raz na jakis czas odswieżyć. Fajnie gdyby nie był bardzo głośny i ciężki. Czy w takiej kwocie do 450 zł można kupić coś sensownego? Wkurza mnie to ciągłe podłączanie kabla. I jak jest z tym ładowaniem takiego bezprzewodowego sprzętu?
A duzy jest ten naroznik? Bo moze taka rolka do ubran by wystarczyla, zeby zebrac te codzienne paprochy?
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 08:16   #398
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

no taki średni. Rolki nie próbowałam, może to jest jakiś pomysł. Ogólnie jednak chciałabym kupić taki bezprzewodowy odkurzacz więc potrzebuję opinii od kogoś kto ma, boję się trochę wywalić pieniądze w błoto bo może to jakiś badziew być.
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 08:21   #399
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

ja mam odkurzacz bezprzewodowy pionowy, takiego boscha. Nie jestem z niego zadowolona a to ten przedział cenowy ogólnie do szybkiego przelecenia jest ok ale na narożniku sie nie sprawdzi na pewno u mnie jedynie rolka od czasu do czasu, a tak to po prostu strzepuje paprochy ręką na ziemie i udaje że nie widzę no i koc kładę
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 08:36   #400
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

czyli robisz to samo co ja kurde, produkują tyle tego, bez przerw coś nowego, pełno tego jest ale wszystko takie w sumie mocno średnie żeby nie powiedzieć do niczego.


Jak człowiek nie wyjmie zwykłego, głośnego odkurzacza to nie będzie miał porządku no chyba że lepsze sprzęty są powyżej 100 zł pewnie ale dla mnie poza zasięgiem (zresztą nawet i bym nie dała tyle ).
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 08:37   #401
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

No moim zdaniem to takich paprochów potrzebna jest większa moc. I nie osiągnie tego bezprzewodowy odkurzacz za 450 zł...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 08:48   #402
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;85584291]No moim zdaniem to takich paprochów potrzebna jest większa moc. I nie osiągnie tego bezprzewodowy odkurzacz za 450 zł...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

dokładnie. nie ma siły zassać paproszków

niestety trzeba zainwestować w coś lepszego albo dać sobie spokój
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 10:49   #403
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Latają mi mole spożywcze. Wszystko prawie wywalone, wszystko wyszorowane, a wciąż pojawiają się pojedyncze sztuki, które pewnie się rozmnażają. ;(
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 10:53   #404
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Icannotfly Pokaż wiadomość
Latają mi mole spożywcze. Wszystko prawie wywalone, wszystko wyszorowane, a wciąż pojawiają się pojedyncze sztuki, które pewnie się rozmnażają. ;(
A przetarłaś szafki octem?

Ja zrobiłam tak jak tu dziewczyny pisały i nie ma póki co nic, a obserwuję na bieżąco
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 11:00   #405
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Icannotfly Pokaż wiadomość
Latają mi mole spożywcze. Wszystko prawie wywalone, wszystko wyszorowane, a wciąż pojawiają się pojedyncze sztuki, które pewnie się rozmnażają. ;(
A za/pod meblami tez mialas mozliwosc posprzatac octem?
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 14:55   #406
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Icannotfly Pokaż wiadomość
Latają mi mole spożywcze. Wszystko prawie wywalone, wszystko wyszorowane, a wciąż pojawiają się pojedyncze sztuki, które pewnie się rozmnażają. ;(
mają gdzies swoje gniazdo.

Kiedys miałam mole w zamknietym słoiku z grzybami suszonymi, a na innym mieszkaniu miały swoje gniazdo w wykładzinie pod szafą.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 15:14   #407
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
A patrzyłaś na mop Viledy? Ja mam jakiś taki, co właściwie zbiornik na wodę ma w rurze. Może jest rzeczywiście jakieś pogrubienie, ale raczej nieznaczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam już ten mop, jest po pierwszym użyciu, dokładnie to co chciałam, cudo
Mam tylko jedno pytanie, czy tę nakładkę (nie szmatkę tylko plastik) można jakoś zdjąć z kija, czy teraz jest już na stałe? I czy wylewać resztę wody po użyciu czy zostawić w kiju? Trochę nieporęczne jest wylewanie górą, nie chciałabym stłuc czegoś czy zrzucić przy okazji
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 15:26   #408
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
Mam już ten mop, jest po pierwszym użyciu, dokładnie to co chciałam, cudo
Mam tylko jedno pytanie, czy tę nakładkę (nie szmatkę tylko plastik) można jakoś zdjąć z kija, czy teraz jest już na stałe? I czy wylewać resztę wody po użyciu czy zostawić w kiju? Trochę nieporęczne jest wylewanie górą, nie chciałabym stłuc czegoś czy zrzucić przy okazji


Ja tez mam ten mop. Uwielbiam go
Nie wylewam wody, zostaje na następne mycie :p No i niestety ten plastik jest na stałe :/ szmatki tylko zmieniać mozna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 15:29   #409
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
Ja tez mam ten mop. Uwielbiam go
Nie wylewam wody, zostaje na następne mycie No i niestety ten plastik jest na stałe :/ szmatki tylko zmieniać mozna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-22, 16:33   #410
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Ja rowniez zamówiłam ten mop bo podczytałam co pisalyscie

Kurde, szkoda ze z tego odkurzacza raczej nic nie bedzie. Chyba dam sobie spokój, nie wiem czy jest sens wydawać na taki sprzęt grubo ponad 500 zl. Mam inne potrzeby wiec pozostaje mi ten z kablem i tyle.
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 01:23   #411
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
My mamy krajalnicę, i najbardziej denerwuje mnie jej mycie :P I to że zajmuje miejsce na blacie. Teraz rzadko jej używamy, ale jednak zwykle kupujemy wędlinę i ser w kawałku, więc się sprawdza. Albo przy gościach, imprezach itd.
U rodziców jest krajalnica. To najpiękniejszy sprzęt świata. Już mycie i to miejsce jestem w stanie przeżyć Chociaż jak mąż zobaczy kolejne coś na blacie to mnie wywali razem z krajalnicą



Ogarnęłam kuchnie. Nawet okna umyłam.


Jaki macie sposób na czyszczenie rolet?

---------- Dopisano o 02:23 ---------- Poprzedni post napisano o 02:21 ----------

W ogóle zrobiłam wczoraj 24 słoiczki sosu słodko kwaśnego i śliwki z czekoladą. Jestem z siebie mega dumna. Ale mam nadzieję, ze to stado muszek opuści moją kuchnię
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 05:40   #412
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
U rodziców jest krajalnica. To najpiękniejszy sprzęt świata. Już mycie i to miejsce jestem w stanie przeżyć Chociaż jak mąż zobaczy kolejne coś na blacie to mnie wywali razem z krajalnicą



Ogarnęłam kuchnie. Nawet okna umyłam.


Jaki macie sposób na czyszczenie rolet?

---------- Dopisano o 02:23 ---------- Poprzedni post napisano o 02:21 ----------

W ogóle zrobiłam wczoraj 24 słoiczki sosu słodko kwaśnego i śliwki z czekoladą. Jestem z siebie mega dumna. Ale mam nadzieję, ze to stado muszek opuści moją kuchnię
Jaki masz przepis na sos słodko kwaśny?

Edytowane przez Bossana
Czas edycji: 2018-08-23 o 05:44
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 08:31   #413
magda_lena111
Rozeznanie
 
Avatar magda_lena111
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 964
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Słuchajcie. Potrzebuję rady.
Mam wypracowaną rutynę ogarniania kuchni, salonu, przedpokoju.
Jeszcze trochę kuleje łazienka.

Ale sypialnia to ciągle dramat. Miliony ubrań czystych, brudnych i tych do ponownego założenia wala się po podłodze. W tym syfie to nawet nie idzie zetrzeć szybko kurzu, ani umyć podłóg do tego z sypialni zrobił się składzik na przyrządy do zamiatania, mopowania i odkurzania w miejscu gdzie powinnam odpoczywać jest masakra
Macie jakieś wypracowane sposoby, rutynę ?
Ratunku, bo ja już siły nie mam

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Nie wiem czy mam zacząć ubrania wyrzucać. Kosz na pranie pełny. Ciuchy niepoprasowane
magda_lena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 08:35   #414
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Słuchajcie. Potrzebuję rady.
Mam wypracowaną rutynę ogarniania kuchni, salonu, przedpokoju.
Jeszcze trochę kuleje łazienka.

Ale sypialnia to ciągle dramat. Miliony ubrań czystych, brudnych i tych do ponownego założenia wala się po podłodze. W tym syfie to nawet nie idzie zetrzeć szybko kurzu, ani umyć podłóg do tego z sypialni zrobił się składzik na przyrządy do zamiatania, mopowania i odkurzania w miejscu gdzie powinnam odpoczywać jest masakra
Macie jakieś wypracowane sposoby, rutynę ?
Ratunku, bo ja już siły nie mam
Ja mam w sypialni lozko, kosz na pranie, komodę, laptopa i lampke nocna. Sypialnia jest mala, 3/4 pokoju zajmuje lozko, wiec juz nie ma miejsca na skladowanie niczego na drzwiach mam 3 wieszaki na ubrania "za czyste do prania, za brudne do szafy". I jak wszedzie indziej moge miec malarie, tak tam jest zawsze stefa komfortu i porządku. Wiec jedyny sposob, to po prostu trzymanie mopow itd. gdzie indziej, ubran czystych w szafie, brudnych w koszu na pranie, a pół-brudnych moze w jakims drugim koszu/pojemniku? I pilnowanie, zeby z tego miejsca jednak nie robic skladziku.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 08:50   #415
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Ja jestem zwolennikiem odkładania wszystkiego na miejsce i to chyba jedyny skuteczny sposób, ale mam też plan B. Kiedy mi się nie chce, nie mam siły, przełączam się na tryb /bałagan kontrolowany/. Noszone, ale jeszcze nie brudne ciuchy składam NA koszu na pranie, bądź wieszam na wieszaku w łazience. Zagospodarowalam sobie jednej pokój (mógłby być tylko kąt w którymś pomieszczeniu) na deskę do prasowania i na tą deskę rzucam ciuchy wyprane, wymagające prasowania i takie, których chwilowo mi się nie chce poskładać. Mam tez specjalny kącik na odkurzacz i mopa.

Tak sobie czeka ten bałagan, ale posegregowany po kątach, aż mi się zachce.

Nie toleruję gdy mi się coś wala na podłodze i mam też w planie kupić jakiś fancy kosz do sypialni i tam wrzucać koce, poduszki lub ciuchy do ponownego założenia.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2018-08-23 o 08:56
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 18:09   #416
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Witam sie i ja! Mam wieczny problem z porzadkiem, który w sumie mi przeszkadza, ale nie tak by coś z nim robić w domu wieczny syf, dwa kudłacze, jak nie karma rozsypana, to piach z ogródka, sierść na kanapie.... raaaany... ale sprobuję się zmotywować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-23, 19:41   #417
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Icannotfly Pokaż wiadomość
Latają mi mole spożywcze. Wszystko prawie wywalone, wszystko wyszorowane, a wciąż pojawiają się pojedyncze sztuki, które pewnie się rozmnażają. ;(
u mnie za to nalot muszek owocówek
Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
Jaki masz przepis na sos słodko kwaśny?
https://www.przyslijprzepis.pl/przep...sny-do-sloikow z tego. Tylko pominęłam czosnek i curry.
Cytat:
Napisane przez magda_lena111 Pokaż wiadomość
Słuchajcie. Potrzebuję rady.
Mam wypracowaną rutynę ogarniania kuchni, salonu, przedpokoju.
Jeszcze trochę kuleje łazienka.

Ale sypialnia to ciągle dramat. Miliony ubrań czystych, brudnych i tych do ponownego założenia wala się po podłodze. W tym syfie to nawet nie idzie zetrzeć szybko kurzu, ani umyć podłóg do tego z sypialni zrobił się składzik na przyrządy do zamiatania, mopowania i odkurzania w miejscu gdzie powinnam odpoczywać jest masakra
Macie jakieś wypracowane sposoby, rutynę ?
Ratunku, bo ja już siły nie mam

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Nie wiem czy mam zacząć ubrania wyrzucać. Kosz na pranie pełny. Ciuchy niepoprasowane
u mnie to samo w sypialni. Jest w niej wszystko. Ale u nas sypialnia jest teoretycznie jednym pokojem, który użytkujemy. Reszta jest tylko używana jak coś bierzemy z szaf. (oczywiście w reszcie też jest burdel).
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 09:17   #418
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
A przetarłaś szafki octem?

Ja zrobiłam tak jak tu dziewczyny pisały i nie ma póki co nic, a obserwuję na bieżąco
Tak, nawet zostawiłam w szafce wacik nasiąknięty octem.


[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;85592191]mają gdzies swoje gniazdo.

Kiedys miałam mole w zamknietym słoiku z grzybami suszonymi, a na innym mieszkaniu miały swoje gniazdo w wykładzinie pod szafą.[/QUOTE]
Cholerstwa!
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 11:33   #419
Bossana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 114
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
u mnie za to nalot muszek owocówek

https://www.przyslijprzepis.pl/przep...sny-do-sloikow z tego. Tylko pominęłam czosnek i curry.


u mnie to samo w sypialni. Jest w niej wszystko. Ale u nas sypialnia jest teoretycznie jednym pokojem, który użytkujemy. Reszta jest tylko używana jak coś bierzemy z szaf. (oczywiście w reszcie też jest burdel).
Dziękuję
Musztarda taka zwykła sarepska? Nie zdominuje sosu?

Edytowane przez Bossana
Czas edycji: 2018-08-24 o 11:36
Bossana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 11:38   #420
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Wieczny bałagan w domu część 4

Cytat:
Napisane przez Bossana Pokaż wiadomość
Dziękuję
Musztarda taka zwykła sarepska? Nie zdominuje sosu?
Ja pierwsza lepsza dodałam jaka miałam w lodówce. Nie bo to w sumie 2 łyżki to tyle co nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-10 23:54:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.