Bezpłatny staż - warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 17:42   #1
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250

Bezpłatny staż - warto?


Jak w tytule. Nie mam w CV żadnego doświadczenia zawodowego. Ostatnio zaczęłam szukać pracy, ale większość ofert w moim mieście to propozycje związane z telemarketingiem albo byciem hostessą. No więc kiedy znalazłam ofertę stażu związanego z moimi studiami, z moimi zainteresowaniami i to w firmie, w której praca jest marzeniem - nie wahałam się ani chwili. Przeszłam dwa etapy rekrutacji, poszłam na rozmowę i się dostałam. Dziś był mój pierwszy dzień. Ogólnie mam w tej pracy spędzać 20 godzin tygodniowo. Z jednej strony się cieszę, ale z drugiej zastanawiam - czy w ogóle warto? Nikt nie zaoferował mi wynagrodzenia za ten staż, wiem też jak wyglądają polskie realia i domyślam się, że żadnych pieniędzy nie dostanę. Trochę biję się z myślami, że przesadzam, że to i tak duża szansa. Potrzebuję jakiegoś dobrego słowa i wsparcia Macie jakieś doświadczenie z takimi stażami? Przydały się one wam w późniejszej pracy?
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:44   #2
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Staż nie może być bezpłatny z załozenia.
Podpisywałaś jakąś umowę?
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 17:47   #3
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Staż nie może być bezpłatny z załozenia.
Podpisywałaś jakąś umowę?
Nic nie podpisywałam, myślałam, że dzisiaj obgadamy szczegóły, ale przyszłam, przydzielono mi "nauczyciela" i zaczęłam pracę. Jutro zagadam z odpowiednimi osobami. W ogłoszeniu było wyraźnie napisane "staż" (nie z UP), zero informacji na temat wynagrodzenia. Nawet za głupie 5zł/h bym tam mogła pracować bez wątpliwości, że to wyzysk.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:05   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

A na rozmowach też nie było nic o pieniądzch?
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:09   #5
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Wg mnie nie warto pracować za darmo.
To nie wolontariat.
Sama jestem na stażu, ale płatnym i inaczej sobie nie wyobrażam.

Edytowane przez 201611241302
Czas edycji: 2013-03-25 o 18:10
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:10   #6
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

To raczej praktyki, nie staż. Wg mnie jak najbardziej warto, sama pracowałam za darmo 3 miesiące na pełen etat w wakacje po 3-cim roku. Owszem, wakacje miałam zmarnowane, ale wieczorami zapisałam się na kurs językowy i jakoś minęło. W pracy nauczyłam się bardzo dużo, przełamałam wiele barier (m.in. niechęć do rozmów telefonicznych), otrzaskałam się i na 4-tym roku zaczęłam już płatną pracę na część etatu. Jak kończyłam studia to miałam dość obszerne CV i pracę bez problemu, podczas gdy moi znajomi mieli pustkę w życiorysie i szukali pracy po 6-9 miesięcy. A to już dawno, dawno temu było, lata świetlne przed kryzysem . Wg mnie wykorzystaj nawet taką szansę - pomyśl, że z Ciebie pracodawca też nie ma pożytku bo nic nie umiesz i jeszcze czas traci żeby Cię nauczyć. Ale może za kilka miesięcy, jak już będziesz wartościowym pracownikiem, zaproponuje Ci umowę. A jak nie to z doświadczeniem będziesz cenniejsza na rynku pracy i łatwiej Ci pójdzie szukanie czegoś innego.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:24   #7
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

No właśnie na rozmowie nie było mowy na temat zapłaty.

Niby się cieszę, bo praca idealna i są szanse, że może później mnie zatrudnią, ale... Oferują mi staż na 1/2 etatu, w połączeniu ze studiami będę miała zawalone całe dni i zero kasy z tego. Myślałam, że wymiar godzin będzie mniejszy (praca zdalna itp.) i będę mogła znaleźć jakąś pracę dorywczą, a tu nic. Chyba wydziwiam
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 18:48   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
Niby się cieszę, bo praca idealna i są szanse, że może później mnie zatrudnią, ale... Oferują mi staż na 1/2 etatu, w połączeniu ze studiami będę miała zawalone całe dni i zero kasy z tego. Myślałam, że wymiar godzin będzie mniejszy (praca zdalna itp.) i będę mogła znaleźć jakąś pracę dorywczą, a tu nic. Chyba wydziwiam
Wydziwiasz Daj im i sobie szanse. Może po kilku tygodniach /miesiącu można będzie porozmawiać o przeniesieniu części obowiązków do zdalnego wykonywania. A może zaczną płacić. Na razie staraj się jak najwięcej uczyć, pokaż że jesteś pilna i sumienna, wykazuj się. Moim zdaniem nie masz nic do stracenia a dużo do zyskania.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:04   #9
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Wydziwiasz Daj im i sobie szanse. Może po kilku tygodniach /miesiącu można będzie porozmawiać o przeniesieniu części obowiązków do zdalnego wykonywania. A może zaczną płacić. Na razie staraj się jak najwięcej uczyć, pokaż że jesteś pilna i sumienna, wykazuj się. Moim zdaniem nie masz nic do stracenia a dużo do zyskania.
Dzięki. Mnie samą zdziwiła moja reakcja, bo jak dostałam się na ten staż to skakałam z radości, a dzisiaj taki spadek. Poczekam, zobaczę.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:18   #10
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Nie wydziwiasz.
Zapytaj się ich o kasę.
Pracujesz- dostajesz kase, to nie wolontariat. Wykorzystują Cię...
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 19:20   #11
Jawa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 197
Question Czy po stażu absolewnckim i

po przygotowaniu zawodowym, mogę jeszcze iść na staż dla osób długotrwale bezrobotnych?

Pytam, bo w ubiegłym tygodniu wysłałam CV właśnie na staż, dzisiaj dostałam telefon z zaproszeniem na rozmowę i teraz się zastanawiam czy w ogóle mogę jeszcze iść na staż?

Na rozmowę i tak pojadę, chociaż czuję, że ma nikłe szanse ale to zawsze będzie jakaś odmiana...

Edytowane przez Jawa_82
Czas edycji: 2013-03-25 o 19:22
Jawa_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 22:15   #12
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
No właśnie na rozmowie nie było mowy na temat zapłaty.

Niby się cieszę, bo praca idealna i są szanse, że może później mnie zatrudnią, ale... Oferują mi staż na 1/2 etatu, w połączeniu ze studiami będę miała zawalone całe dni i zero kasy z tego. Myślałam, że wymiar godzin będzie mniejszy (praca zdalna itp.) i będę mogła znaleźć jakąś pracę dorywczą, a tu nic. Chyba wydziwiam
Idź do nich, zapytaj po prostu, jak nas tutaj, czy będziesz otrzymywała za pracę jakieś wynagrodzenie, jak dokładnie mają się przedstawiać warunki pracy itd, wtedy wszystko będzie jasne.

Cytat:
Napisane przez dzasminka Pokaż wiadomość
Wg mnie nie warto pracować za darmo.
To nie wolontariat.
Sama jestem na stażu, ale płatnym i inaczej sobie nie wyobrażam.
To druga strona medalu, bo jak się nie ma doświadczenia, to dobre i darmowe praktyki. Lepiej wygląda CV z czymś, nawet z tym przysłowiowym wolontariatem niżeli pusta rubryka
Niemniej jednak niektórzy pracodawcy wykorzystują jak się da i trzeba mieć ten fakt też na uwadze.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 22:30   #13
sznela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odrą
Wiadomości: 28
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Dziewczyno, nie marudź Ja sama staram się o 2-miesięczny bezpłatny staż w wakacje w biurze podróży (8h dziennie), bo chcę złapać doświadczenia i w przyszłości mieć zawód związany z turystyką I jeżeli mnie przyjmą, to naprawdę - potraktuję to jak wygraną na loterii Pomyśl sobie, że tak to chociaż będziesz miała jakieś doświadczenie w CV i to zawsze jest plus dla potencjalnego pracodawcy Tylko, że w moim przypadku weekendy wolne, więc można złapać jakąś małą prackę Ale i bez tego warto!
__________________
Od 8 marca 2013 - biegam

Cel: - 8 kg do wagi 60 kg
sznela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 13:00   #14
Zuzanna88
Raczkowanie
 
Avatar Zuzanna88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańska
Wiadomości: 60
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Skoro wogóle nie masz doświadczenia to czemu nie zapisałaś się do UP? Tak liczy się wykształcenia i mogłabyś dostać się na płatny staż np w urzedzie albo w prywatnej firmie która po stażu dałaby Ci prace.
Z drugiej strony - sama nie raz miała praktyki za darmo - opłacało się. Po praktykach dostawałam zatrudnienie ale niestety krótko terminowe.
Zuzanna88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:07   #15
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Do tej pory nie szukałam pracy, z różnych powodów. Dlatego nie zapisywałam się do UP Niedawno zaczęłam rozglądać się za pracą, no i kiedy zobaczyłam ogłoszenie o tym stażu, to byłam mocno podekscytowana. Nawet nie liczyłam, że mnie wezmą, bo wiem, że chętnych było sporo.

Dzisiaj mija kolejny dzień stażu i już nie mam tak mieszanych uczuć. Wiem, że dla mnie to spora szansa. Dużo się uczę i staram pokazać z najlepszej strony. Zgarnęłam już kilka pochwał. Wiem, że jeśli będę wykonywała swoją pracę dobrze, to może mnie później przyjmą. Póki co myślę tylko tym

Myślę, że lepiej, że trafiłam na ten staż, który idealnie przygotuje mnie do zawodu, niż do płatnej pracy, która z tym zawodem nie miałaby nic wspólnego. Moi znajomi ze studiów pracują obecnie w sklepach/na infolinii, ale nie mają doświadczenia w zawodzie, więc jakby nie było opłaca mi się być na tym stażu. Myślę, że w przyszłości to zaowocuje.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:20   #16
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez svamp Pokaż wiadomość
Dzisiaj mija kolejny dzień stażu i już nie mam tak mieszanych uczuć. Wiem, że dla mnie to spora szansa. Dużo się uczę i staram pokazać z najlepszej strony. Zgarnęłam już kilka pochwał. Wiem, że jeśli będę wykonywała swoją pracę dobrze, to może mnie później przyjmą. Póki co myślę tylko tym

Myślę, że lepiej, że trafiłam na ten staż, który idealnie przygotuje mnie do zawodu, niż do płatnej pracy, która z tym zawodem nie miałaby nic wspólnego. Moi znajomi ze studiów pracują obecnie w sklepach/na infolinii, ale nie mają doświadczenia w zawodzie, więc jakby nie było opłaca mi się być na tym stażu. Myślę, że w przyszłości to zaowocuje.
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to czego się nauczysz zaowocuje. Taki staż to tak naprawdę dalsza nauka, bo taki pracownik nie jest jeszcze w stanie samodzielnie wykonywać zawodu w sposób odpowiedni. Trzymam kciuki na przyszłość i jak kiedyś będziesz miała gorszy dzień to wróć do tego wątku i przypomnij sobie ten własny wpis!

Jak ja trafiłam na praktyki to nawet głupiego sprzętu biurowego nie potrafiłam obsłużyć!
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 17:33   #17
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Jest jakakolwiek szansa, że cię zatrudnią po tym stażu? Jeśli tak- warto. Byłam przez miesiąc na darmowym stażu, potem przez dwa kolejne miesiące na płatnym aż w końcu zostałam zatrudniona na stałe i tak już sobie pracuję od trzech miesięcy ( a w sumie od pół roku) i uważam, że warto było się przemęczyć na początku.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:34   #18
MiM2504
Raczkowanie
 
Avatar MiM2504
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Zastanów się, czy jest szansa zatrudnienia Ciebie w tej pracy na stałe w przyszłości? Jeżeli tak, to ja bym spróbowała Zawsze zyskasz trochę doświadczenia i będziesz mogła coś wpisać do CV Ale tak szczerze, ja bym się spytała o umowę (nawet na praktyki czy staż). Jednak warto mieć na papierze, że coś kiedyś robiłaś. I przynajmniej wtedy pracodawca powinien określić jak długo będzie trwał bezpłatny staż. Tak sobie myślę, zę na rynku pracy ciężko jest znaleźć pracę w zawodzie, więc ja bym tak szybko nie zrezygnowała
__________________
http://modneblogi.blogspot.com/
MiM2504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:51   #19
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

A dlaczego nie możesz sobie załatwić stażu przez PUP? Próbowałaś w ogóle?
Jak się nie zarabia to się niestety dokłada bo dojazdy też kosztują, wszystko kosztuje. Tak naprawdę wykonujesz prace za którą ktoś inny dostaje pieniądze. Ja byłam kiedyś na dwutygodniowych darmowych praktykach i już nigdy więcej! Tez mnie chwalili, mówili o zatrudnieniu itd a jak przyszło co do czego to powiedzieli że się odezwą, że zacznę prace na etat od przyszłego miesiąca a już nigdy się nie odezwali... także trzeba uważać bo firm które szukają frajerów jest całe mnóstwo.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 20:41   #20
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
A dlaczego nie możesz sobie załatwić stażu przez PUP? Próbowałaś w ogóle?
Autorka wątku już pisała o PUP, raptem kilka postów wyżej, zerknij sobie.


Cytat:
Dzisiaj mija kolejny dzień stażu i już nie mam tak mieszanych uczuć. Wiem, że dla mnie to spora szansa. Dużo się uczę i staram pokazać z najlepszej strony. Zgarnęłam już kilka pochwał. Wiem, że jeśli będę wykonywała swoją pracę dobrze, to może mnie później przyjmą. Póki co myślę tylko tym

Myślę, że lepiej, że trafiłam na ten staż, który idealnie przygotuje mnie do zawodu, niż do płatnej pracy, która z tym zawodem nie miałaby nic wspólnego. Moi znajomi ze studiów pracują obecnie w sklepach/na infolinii, ale nie mają doświadczenia w zawodzie, więc jakby nie było opłaca mi się być na tym stażu. Myślę, że w przyszłości to zaowocuje.
Taki bezpłatny staż, to na pewno szansa, a na pewno to jakieś tam doświadczenie. Czasem warto się poświęcić i odbyć takie bezpłatny staż, ale jak już pisałam, na niektórych pracodawców trzeba uważać. Ja, gdy zmieniałam pracę, to zaproponowano mi tydzień próbnego, za darmo, jedynie za dojazd mi pieniądze zwrócili, ale już w drugim dniu się okazało, że mnie zatrudnią na stałe. I tobie też tego życzę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 12:24   #21
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Po tygodniu pobytu w firmie jestem naprawdę zadowolona i chyba pierwszy raz w życiu czuję, że taką pracę mogłabym wykonywać codziennie. Fajni ludzie, fajna atmosfera. Byłoby super, gdyby zaproponowali mi później pracę na umowę, ale jeśli tego nie zrobią to i tak będę miło wspominała ten czas.

Z plusów - dojazd zajmuje mi kilka minut tramwajem, no i kilka osób zadeklarowało się, że dadzą mi materiały na magisterkę, którą piszę
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 16:03   #22
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Ja przy okazji z takim pytaniem, aktualnie studiuje i pracuje w sieciowce i mam normalna umowe o pracę, tylko ze po studiach chcialabym pracowac w biurze i czy w takiej sytuacji moglabym starac sie o staż? mimo iz mialam umowe o prace? bo niestety u mnie w miescie bardzo ciezko dostac sie do jakiegokolwiek biura, najszybciej to wlansie poprzez staż
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 18:24   #23
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
Ja przy okazji z takim pytaniem, aktualnie studiuje i pracuje w sieciowce i mam normalna umowe o pracę, tylko ze po studiach chcialabym pracowac w biurze i czy w takiej sytuacji moglabym starac sie o staż? mimo iz mialam umowe o prace? bo niestety u mnie w miescie bardzo ciezko dostac sie do jakiegokolwiek biura, najszybciej to wlansie poprzez staż
A jaki rodzaj stażu masz na myśli?
Finansowany przez PUP czy przez daną firmę, gdzie chcesz pracować w tym biurze, a może jeszcze z innego źródła?
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 10:57   #24
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
A jaki rodzaj stażu masz na myśli?
Finansowany przez PUP czy przez daną firmę, gdzie chcesz pracować w tym biurze, a może jeszcze z innego źródła?
Nie zastanawialam sie nad tym ale wydaje mi sie ze przez PUP jakie sa wogole mozliwosci zeby m isie udalo isc na staz skoro teraz normalnie pracuje co prawda na 1/4 etatu jesli to jakas istotna informacja

Edytowane przez sylwia7_89
Czas edycji: 2013-04-02 o 10:59
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 22:08   #25
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
Nie zastanawialam sie nad tym ale wydaje mi sie ze przez PUP jakie sa wogole mozliwosci zeby m isie udalo isc na staz skoro teraz normalnie pracuje co prawda na 1/4 etatu jesli to jakas istotna informacja
Dla PUP liczy się to, co potem, gdy będziesz bezrobotna, a nie to, co teraz.
Wymogi, aby dostać staż są różne, zerknij na stronie swojego PUP lub do ustawy i martw się potem, bo chyba normalna praca jest lepsza niżeli staż
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:17   #26
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

A słyszałaś o Grasz o staż? Możesz dostać się na płatny (chyba ok. 2000zł brutto) wakacyjny staż w dowolnej dziedzinie, zdecydowanie polecam - nie dość, że zdobędziesz doświadczenie jeszcze podczas studiów to zarobisz
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:51   #27
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 028
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
A słyszałaś o Grasz o staż? Możesz dostać się na płatny (chyba ok. 2000zł brutto) wakacyjny staż w dowolnej dziedzinie, zdecydowanie polecam - nie dość, że zdobędziesz doświadczenie jeszcze podczas studiów to zarobisz
Z tym, że na staż z tego konkursu bardzo trudno się załapać. Przynajmniej kiedyś tak było. Ja próbowałam w 2 pierwszych edycjach i pomimo dobrych ocen na studiach, ciekawego CV i zajęć dodatkowych nigdy nie udawało mi się przejść nawet do drugiego etapu. Na te staże może się załapać ułamek promila chętnych więc raczej jako realnej możliwości bym tego nie przedstawiała. Przynajmniej tak było jak program ruszał.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 11:59   #28
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Poza tym, dzisiaj upływa termin składania aplikacji, nie ma już czasu na przygotowanie jednego/trzech zadań kwalifikujących.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 12:26   #29
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Z tym, że na staż z tego konkursu bardzo trudno się załapać. Przynajmniej kiedyś tak było. Ja próbowałam w 2 pierwszych edycjach i pomimo dobrych ocen na studiach, ciekawego CV i zajęć dodatkowych nigdy nie udawało mi się przejść nawet do drugiego etapu. Na te staże może się załapać ułamek promila chętnych więc raczej jako realnej możliwości bym tego nie przedstawiała. Przynajmniej tak było jak program ruszał.
Bez urazy, ale z takim podejściem to się nie dziwię, że sytuacja absolwentów na rynku pracy wygląda jak wygląda - bo co, bo jak jest trudno, bo jak jest konkurencja to już nie warto się starać? A kto powiedział, że nie można napisać najlepszej pracy? Kto powiedział, że nie można być akurat w tym ułamku, któremu się uda? Poza tym skąd w ogóle takie myślenie - oczywiście, że na niektóre stanowiska może być kilkudziesięciu czy nawet kilkuset chętnych, ale są też takie gdzie kandydatów jest niewielu. Jak się nie spróbuje to oczywiście, że się nie uda, to kwestia nastawienia i tego, czy komuś w ogóle chce się starać
Cytat:
Napisane przez liittleedeviil Pokaż wiadomość
Poza tym, dzisiaj upływa termin składania aplikacji, nie ma już czasu na przygotowanie jednego/trzech zadań kwalifikujących.
Naprawdę???
Spójrz sobie choćby na zadanie 'Dziennikarstwo-młodzież na rynku pracy' - jego rozwiązanie zajmuje max 15 minut a do wyboru masz 14 staży. Jasne, że są zadania, na których rozwiązanie potrzeba kilka dni, ale jeżeli nawet się nie spojrzało to łatwo mówić "nie ma czasu, wszystkie są straszliwie trudne"



Nie zamierzam nikomu niczego narzucać, po prostu podrzuciłam fajną propozycję, bo w zeszłym roku brałam udział w podobnym programie i zostałam podwójną laureatką (ze średnią koło 3,5, bez żadnego doświadczenia w CV i zajęc dodatkowych, po prostu podeszłam bardzo kreatywnie do zadań problemowych), więc naprawdę myślę, że warto, ale jeżeli obstajecie przy swoich poglądach to życzę powodzenia
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 12:38   #30
liittleedeviil
Raczkowanie
 
Avatar liittleedeviil
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 235
Dot.: Bezpłatny staż - warto?

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Naprawdę???
Spójrz sobie choćby na zadanie 'Dziennikarstwo-młodzież na rynku pracy' - jego rozwiązanie zajmuje max 15 minut a do wyboru masz 14 staży. Jasne, że są zadania, na których rozwiązanie potrzeba kilka dni, ale jeżeli nawet się nie spojrzało to łatwo mówić "nie ma czasu, wszystkie są straszliwie trudne"
Pisałam przez pryzmat swojej osoby, staży, które mnie zainteresowały i zadań, których rozwiązanie mogłoby mi je zagwarantować. Sama odkryłam Grasz o staż dopiero wczoraj i po zapoznaniu się z warunkami i perspektywami poszułam rozczarowanie, że nikt nie powiedział mi o tej możliwości wcześniej. Na pewno wezmę udział za rok.
liittleedeviil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 13:10:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.