analiza kolorystyczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-07, 08:50   #1
fifka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4

analiza kolorystyczna


Witam Poniewaz sama sobie z tym nie radze, zapytam kogos,kto lepiej sie na tym zna. Otoz kilka razy czytalam juz roznorakie artykuly dotyczace analizy kolorystycznej i okreslania wlasnego typy ( wiosna,lato..itp) i kolejny raz zastanawia mnei fakt,iz chyab nie pasuje do zadnego z tych opisow.
Mam piwno-zielone oczy, ciemne brwi i rzesy, naturalnie wlosy byly (..o ile dobrze pamietam,gdyz w wesji naturalnej dane jest mi je ogladac tylko jako odrosty ;-) ) popielate, z jasnymi refleksami. Rumience rozowe,nie brzoskwiniowe. No i cera... wybitnie blada, okreslana przez mą Rodzicielke mianem "zielonej". w kazdym razie zywo i zdrowo nie wyglada)

i teraz nie wiem.. jedno dyskfalifikuje drugie, jak okresle sie jako lato,to nei pasuje oko jak jako jesien to wlosy... pomocy, prosze )
strasznei chcialabym sie doweidziec jak to zakfalifikowac do jakiegos typu

jakis pomysl?
fifka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:31   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: analiza kolorystyczna

Jak się opalasz - szybko, cieżko? Na jaki kolor - na złoto lub złoty brąz, czy oliwkowy albo przykurzony kolor?
Jaki odcień ma skóra - bardziej żółtawy, ciepły, czy może raczej różowy, chłodny?

Na pierwszy rzut oka skłaniałabym się ku latu
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 08:16   #3
fifka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: analiza kolorystyczna


Opalam sie wybitnie powoli. Wlasciwie kiedy inni, po kilku godzinach na sloncu, prezentuja już wszelakie odcienie czerwieni ja jestem lekko zarózowiona.. ale z tego robi sie calkiem przyjemna opalenizna w kolorze zlocistego brazu, moze lekkiej oliwki.ale nie, przypominam sobie moj grzbiet wersji wakakacyjnej i to taki zloty braz byl. z tym, nigdy nie jest to bardzo ciemne i jak juz wspomnialam, pomijam faze "czerwonosci"

Co zas sie skory tyczy, to nie jest ani zoltawa ani rozowawa, raczej ziemista. Na ogol jestem koszmarnie blada,wrecz 'przeźroczysta', blade mam nawet usta z tym ze nie jest to taka arystokratyczna biel jak ta prezentowana gdzies tu w typie zimowym.

Dalej lato?


ps. czy pora roku w ktorej czlowiek urodzil sie ma na to jakis wplyw, czy zadnego?
fifka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 10:31   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: analiza kolorystyczna

Cytat:
Napisane przez fifka

Opalam sie wybitnie powoli. Wlasciwie kiedy inni, po kilku godzinach na sloncu, prezentuja już wszelakie odcienie czerwieni ja jestem lekko zarózowiona.. ale z tego robi sie calkiem przyjemna opalenizna w kolorze zlocistego brazu, moze lekkiej oliwki.ale nie, przypominam sobie moj grzbiet wersji wakakacyjnej i to taki zloty braz byl. z tym, nigdy nie jest to bardzo ciemne i jak juz wspomnialam, pomijam faze "czerwonosci"

Co zas sie skory tyczy, to nie jest ani zoltawa ani rozowawa, raczej ziemista. Na ogol jestem koszmarnie blada,wrecz 'przeźroczysta', blade mam nawet usta z tym ze nie jest to taka arystokratyczna biel jak ta prezentowana gdzies tu w typie zimowym.

Dalej lato?
Hmmm ta złotawa opalenizna niby nie pasuje do chłodnego typu, ale ja opalam się właściwie bardzo podobnie - cieżko i na złotawy kolor A typem ciepłym na pewno nie jestem.
Ten niepasujący kolor opalenizny mam po tacie Tata jest wiosną, choć sam o tym nie wie

Przezroczysta skóra jest chyba charakterystyczna dla lata, ale to jeszcze sprawdzę, bo nie jestem pewna

Cytat:
Napisane przez fifka
ps. czy pora roku w ktorej czlowiek urodzil sie ma na to jakis wplyw, czy zadnego?
Chyba nie
Chociaż nie wiem czy prowadzono nad tym jakieś badania


A robiłas test z materiałem różowym i pomarańczowym? Można przyłożyć do nieumalowanej twarzy najpierw jeden, potem drugi i popatrzeć w czym lepiej. W dziennym świetle.
Można zapytać kogoś innego, żeby było bardziej obiektywnie

Jaką wolisz biżuterię? Złotą czy srebrną? (ze złotem i srebrem też można wykonać wyżej opisany test )
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 11:17   #5
fifka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: analiza kolorystyczna

Zdecydowanie wybieram zlota bizuterie, ale taka w kolorze starego zlota.
Nie wiem jednak czy to kwetia tego,ze widze,iz mi w tym lepiej, czy po prostu taka bardziej mi sie podoba)

natomiast czy roz czy pomarancz.... wlasnie przetestowalam w tej kwestii 2 osoby,ktore tu mam w domu i na 3 zestawy z roznymi odscieniami rozu i pomaranczu wybraly 2 razy pomaranczowy i raz rozowy.

I jak mam to rozumiec?
Pomocy))))
fifka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.