Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-21, 11:58   #1
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Talking

Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)


Nie widziałam takiego wątku(ale też nie zapuszczałam się w 134 karty tego forum ), jeśli już gdzieś taki był to przepraszam.

Chciałabym się dowiedzieć jakie produkty robicie w domu zamiast kupować w sklepie? Czy takie domowe są zawsze warte poświęconego czasu?

Ja lubię piec domowy chleb czy bułeczki, nie zabiera to zbyt dużo czasu a mam pewność, że są świeże i bez chemii. Ostatnio nauczyłam się też robić domowy jogurt(nie wiedziałam, że to jest takie banalne).
Z rzeczy do odkrycia chciałabym zrobić domową mozarelle i makaron.

A Wy co już robiłyście albo miałybyście ochotę spróbować zrobić?
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 13:00   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Bułkę tartą sama robię zawsze zostaje sporo białych bułek, suszę je i miele w blenderze. Taka sama jak ze sklepu wychodzi.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 13:29   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Ja robie domowy jogurt, mam specjalne urzadzenie. Faktycznie latwe.

Poza tym lepie pierogi i robie ciasta. Choc tu niekoniecznie mozna to kupic w sklepie, mieszkam w Paryzu.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 13:55   #4
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

W domu można zrobić:
- serek mascarpone
- twaróg
- cukier waniliowy
- masę makową
- masę cukrową
- masę marcepanową
- zakwas do żurku
- golden syrup
- ciasto francuskie
- ciasto filo
- budyń
- placki tortilla
- lody
- pesto
- dżemy i przeróżne przetwory
- domowe wędliny

Część z tych rzeczy robię sama, część kupuję. Nie pokusiłabym się np. o zrobienie ciasta francuskiego, filo, serca mascarpone. Wydaje się to takie trudne i pracochłonne.
Robię dżemy, przetwory na zimę, budyń do ciast, placki do tortilli, masę makową, domowe wędliny.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do domowego makaronu, ale do tego trzeba chyba kupić maszynę. Wiem, że będzie to dość pracochłonne, ale łudzę się że dla tego wyjątkowego smaku warto
Uważam, że wędliny warto robić w domu. Smak jest zupełnie inny, a poza tym wiem co jem.

Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2015-01-21 o 13:58
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 17:15   #5
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Robię sama przede wszystkim
Bulion na zupę
Wafelki
Wszelkiego rodzaju ciasta
Lemoniadę
Nalewki (zamiast kolorowej wódki)
Wszelkie mieszanki przypraw
Budynie i kremy do ciast
Ciasto kruche, półkruche i biszkoptowe
Bitą śmietanę
Musli
Kolorowe jogurty z owocami
Bułkę tartą
Wszelkie sosy
Śledzie w oleju
Masło czosnkowe

Nie wyrabiam makaronu, serów ani pieczywa. Nie wyobrażam sobie by miało mi starczyć czasu na to, choć o maszynce do chleba akurat marzę.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 17:15   #6
Pantherapardus
Przyczajenie
 
Avatar Pantherapardus
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 6
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Większość podstawowych produktów robię sam. Sztandarowym jest chleb - nigdy nie kupuję w sklepie. Dalej z podstawowych idzie twaróg i śmietana, kapusta kiszona. Z bardziej wyszukanych paprykarz, pasztety, kiełbasy.
__________________
http://pantherapardus.blog.pl/ Mój blog
Pantherapardus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 08:13   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Sos czosnkowy- można kupić gotowy, można zamówić do pizzy, ale wszystkie mnie brzydzą. Zawsze robię sama jak zamawiam pizzę, natomiast jak jem na miejscu to bez sosu, ewentualnie z keczupem.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 10:37   #8
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 496
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Robię sama:
nalewki
majonez
ketchup
sos barbecue
pasztety warzywne
bulion jako baza pod zupę
smalec gęsi
wszystkie sosy
grzyby z octu
mieszanki przypraw
herbatki ziołowe (z ziół własnoręcznie zbieranych i suszonych)

zdarzało mi się kiedyś samej ucierać chrzan, ale teraz dostaję takie słoiczki "domowej roboty" od rodziców podobnie jak ćwikłę, marynaty, dżemy i ogórki kiszone
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 12:10   #9
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Często piekę sama chleb, nieco rzadziej bułki.
Poza tym sama robię pieczone mięsa, pasztety i mięso w słoiku (to akurat rzadko), pierogi, sosy, buliony będące podstawą zup (robię zazwyczaj więcej i zamrażam porcjami), ciasta. Latem robię też lody, sorbety, granitę i jogurty mrożone. Zimą mi się nie chce, bo rzadziej jemy takie rzeczy, ale jak już najdzie nas ochota, to kupujemy.


Natomiast z rzeczy, które jeszcze chciałabym w domu wyprodukować, to wymienić mogę na pewno żółty ser. Nie mogę się tylko jakoś zebrać i kupić podpuszczki.
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2015-01-22 o 12:19
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 16:02   #10
EvelineV
Rozeznanie
 
Avatar EvelineV
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 566
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Wiele rzeczy robię sama, a kiedy czytam wątek, to są takie, których kupno nawet nie przyszłoby mi do głowy (np. szereg przypraw typu "Przyprawa do...", bita śmietana, sosy itp.). Sama piekę chleb, bułki, ciasta, doprawiam potrawy. Korzystam niemal wyłącznie z domowych przetworów (grzybki, ogórki (kiszone, konserwowe, z dodatkami), dżemy, konfitury, sok malinowy itp.). Miałam chęć wziąć się za robienie jogurtu, ale nie miałby go kto jeść, bo u mnie nikt nie przepada. Nie robię sama wędlin, ale też nie kupujemy ich zbyt wiele. Na kanapki wolę zrobić np. pieczoną pierś z kurczaka lub karkówkę na zimno. Sama też robię kisiel. Kiedyś zachciało mi się też zrobić domową pizzę i od tego czasu przestaliśmy jeść ją w pizzeriach, bo ta domowa jest zdecydowanie lepsza. Nie kiszę kapusty, ale robi to moja mama, więc kiedy potrzebuję, to nie ma problemu ze zdobyciem

Bardzo chciałabym sama robić też żółty ser, ale nie sądzę, by mi się to kiedyś udało i od jakiegoś czasu zbieram się do zabrania za domowe czekoladki.

EvelineV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:41   #11
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Sama robię:
- pasztet
- pierogi i krokiety
- bulion
- cukier waniliowy i esencję waniliową
- pralinki/czekoladki
- jogurty owocowe
- kompoty
- sosy na ciepło
- sos czosnkowy
- dressingi do sałatek.

Muszę się w końcu zebrać żeby upiec własne pieczywo i zrobić domowe lody.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 17:34   #12
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Wiele tego jak już pisałyście ale zapytałam rodziny co najbardziej niedobre i orzekli że pierogi, sklepowe fatalne. Na 1 miejscu pierogi.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 08:39   #13
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

W tym roku planuję zrobić suszone pomidory Może któraś z Was już robiła?
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 09:38   #14
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
W tym roku planuję zrobić suszone pomidory Może któraś z Was już robiła?
Kiedys chciałam robić, nawet wydrukowałam przepis, ale stwierdziłam, że jednak nie ma sensu, bo aż tak dużo tego nie jem, więc tutaj wygrała opcja sklepowa- kupuję raz na jakiś czas i tyle.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 10:36   #15
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
W tym roku planuję zrobić suszone pomidory Może któraś z Was już robiła?
Wystarczy mieć suszarkę do warzyw i owoców i robią się same.
Suszyłam w swym życiu brzoskwinie, śliwki, pomarańcze na choinkę, cytryny na ozdobę i do herbaty, jabłka jako chipsy przed telewizor, grzyby, kiwi, marchewkę ale trzeba mieć ją słodką bo po wysuszeniu jak jest gorzka to taka zostanie, koperek, pietruszkę no i pomidory, koktajlowe się suszą najszybciej i są najsłodsze i jeszcze limonkę na ozdobę lub do herbaty.
Można suszyć wiele więcej, jaką mamy fantazję.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 11:34   #16
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Bernikula, też nie jem ich jakoś specjalnie dużo, ale chciałabym zrobić. Wiem, że pod względem ekonomicznym będzie to pewnie nieopłacalne.
Sylwia1900r, suszarki do suszenia nie posiadam. Obczaiłam już przepis Olgi Smile http://www.olgasmile.com/suszone-pomidory.html
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 15:34   #17
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Bułkę tartą sama robię zawsze zostaje sporo białych bułek, suszę je i miele w blenderze. Taka sama jak ze sklepu wychodzi.
U mnie kwestia bułki tartej jest trochę zabawna. Zostaje mi chleb, ale go nie mielę, bo po pierwsze nie mam czym, po drugie mi się nie chce, a po trzecie wywożę do moich przyszłych teściów, bo mają różne zwierzaki takie jak króliki, psa, kury i poza innym pożywieniem, karmią je także takim chlebem.
Więc bułkę tartą kupuję. Ale w zamian za to mam byle kiedy przepyszne jajka Te sprzedawane jako klasa 0 nawet się do nich nie umywają

A co do reszty rzeczy.
Praktycznie wszystko, co tylko da się przygotować w domu, to w domu robię. Ale nie zrezygnowałam w całości z kupnych, gotowych rzeczy. Wiąże się to po prostu z tym ile mam czasu. Kilka rzeczy kupuję też dlatego, ze mi się zwyczajnie nie udaje. Na przykład trzy razy robiłam majonez i nigdy mi nie wyszedł nawet zbliżony do Kieleckiego, który bardzo lubię
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 19:02   #18
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Robię/robiłam często:
- chleby różnego rodzaju
- szynka i schab do chleba
- dżemy i powidła z najmniejszą możliwą (dla mnie) ilością cukru
- ciasta
- masło i sos czosnkowy
- majonez
- ogórki kiszone
- masło orzechowe
większość z tych rzeczy jest wg mnie nie do zastąpienia w wersji kupnej, lub są kilka razy droższe
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:48   #19
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Cytat:
Napisane przez Vulcana Pokaż wiadomość
W tym roku planuję zrobić suszone pomidory Może któraś z Was już robiła?
Ja robiłam Najlepsza do tego celu jest suszarka do warzyw i pomidory lima. Pomidory przekroiłam na pół, suszyłam dopóki skórka nie zaczęła odstawać od miąższu, potem ściągnęłam skórkę a pomidory poupychałam w słoiczkach i zalałam zalewą. Zalewa była w dwóch wersjach:
  • wersja nr 1: olej słonecznikowy, czosnek, bazylia, oregano, kolorowy mielony pieprz, trochę soli;
  • wersja nr 2: pikantna oliwa z oliwek, bazylia, oregano, suszona natka pietruszki, kolorowy mielony pieprz, trochę soli..
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 12:08   #20
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Dziś pierwszy raz upiekłam chleb
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 16:50   #21
KseniaZ22
Raczkowanie
 
Avatar KseniaZ22
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 40
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

sama robię cukier puder, bułkę tartą, chipsy bananowe, suszę skórkę pomarańcza, kiedyś też próbowałam zrobić ocet jabłkowy;D
__________________
Chociaż prawda to piękno, jednakże piękno nie musi być prawdą.
KseniaZ22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 20:05   #22
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Sama robię:
szynkę na kanapki, kiełbasę, pasztety warzywne i mięsne
jogurty naturalne, kwaśne mleko, twarogi, masło, jogurty roślinne, mleka roślinne, jogurty owocowe
konfitury/dżemy, pomidory "w puszce", pomidory suszone, wszelkiego rodzaju sałatki konserwowe, ogórki kiszone, kapustę kiszoną, suszone grzyby, suszone banany, suszoną żurawinę
chleb, bułki, chałkę
chałwę, chrzan, tahiti, hummus, majonez, keczup, "kostki rosołowe", makaron

Robię sama praktycznie wszystko, co tylko mogę może nie jest to tańsze, ale smaczniejsze
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 15:14   #23
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

robię:
- dżemy, konfitury
- cukier puder, cukier waniliowy
- czasem piekę chleb
- koncentrat, przecier pomidorowy
- wino
- nalewki
- soki owocowe
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 14:49   #24
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Ostatnio znalazlam bardzo fajny i prosty przepis na nuggets'y z piekarnika. O niebo lepsze od kupnych a nawet tych z McDonalds. Zwykle ich nie jadam wcale. To znaczy raz kupilam ze sklepu to wygladaly jak "wilgotna scierka". nie bylo w srodku grama kurczaka wiec nawet ich nie zjadlam. A w McDonalds sa one dosyc kaloryczne ze wzgledu na smazenie na glebokim oleju.

Jesli kogos interesuje moge podac przepis bo byly naprawde dobre
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 20:57   #25
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ostatnio znalazlam bardzo fajny i prosty przepis na nuggets'y z piekarnika. O niebo lepsze od kupnych a nawet tych z McDonalds. Zwykle ich nie jadam wcale. To znaczy raz kupilam ze sklepu to wygladaly jak "wilgotna scierka". nie bylo w srodku grama kurczaka wiec nawet ich nie zjadlam. A w McDonalds sa one dosyc kaloryczne ze wzgledu na smazenie na glebokim oleju.

Jesli kogos interesuje moge podac przepis bo byly naprawde dobre
Dajesz
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 21:56   #26
toczona
Raczkowanie
 
Avatar toczona
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 236
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

zawsze robię sama bułeczki - na słodko np. z dżemem, owocami serem ale tez takie "kanapkowe" buły z tzw. przedziałkiem albo z ziołami
__________________
Wstaję rano i mam ochotę zmienić się na lepsze. Wtedy przypominam sobie, że jestem idealna i cały plan idzie w zapomnienie...
toczona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 10:54   #27
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Widzę, że listy są długie.
Ja też próbuje zminimalizować kupowanie półproduktów w sklepach.
A jutro Tłusty Czwartek, czy Wasze piekarnie pączków już są otwarte?
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 11:44   #28
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Cytat:
Napisane przez Valmai Pokaż wiadomość
Widzę, że listy są długie.
Ja też próbuje zminimalizować kupowanie półproduktów w sklepach.
A jutro Tłusty Czwartek, czy Wasze piekarnie pączków już są otwarte?
u mnie tylko faworki i to robione z mamą. Pączki chyba kupimy, chociaż mama coś zaczyna wspominać, że może byśmy tak zrobiły
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 15:48   #29
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Dajesz
to podaje przepis na

Hand made nuggets
Na nuggets'y
Filet z kurczaka podwojny
puree ziemniaczane moze byc kupne takie ktore sie zalewa woda albo specjalnie zrobione 4 duze lyzki albo 6 domowego
sol
pieprz
maly zabek czosnku
2-3 lyzki wody jesli uzywamy puree instant

na panierke
platki kukurydziane dwie szklanki
kawalek parmezanu okolo 30 g

Kurczaka nalezy zblendowac mixerem (jesli sie nie ma pokroic piers na micro kawaleczki) dodac puree, zabek czosnku przeciniety przez praske, sol i pieprz no i wode jesli uzywamy puree instant. Ufromowac male kotleciki wielkosci nuggets'ow.

Zblendowac platki kukurydziane (jesli nie masz blendera to wsypujesz do torebki foliowej i ugniatasz walkiem), mieszasz ze startym parmezanem.
Obtaczasz nuggets'y w panierce i wykladasz na blasze z papierem pergaminowym. 200°C 15-20 minut. Po 8 minutach nalezy je odwrocic "do gory nogami".
Nie trzymaj ich dluzej w piekarniku bo kurczak robi sie twardy jesli za dlugo pieczony.
Mozesz je zamrozic ale uwazaj zeby sie nie posklejaly.
Mozesz rowniez odgrzac na drugi dzien w piekarniku.
naprawde swietnie smakuja

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2015-02-11 o 15:50
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 15:51   #30
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Co można kupić w sklepie ale lubimy to robić w domu? Kuchenny hand made. :)

Surówki kiedyś kupowałam,a teraz najczęściej robię sama
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 21:27:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.