Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-30, 18:02   #1
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672

Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie


Nie znalazłam podobnego wątku szukając, więc zakładam

Wątek zainspirowany własnymi przeżyciami

Znacie takie zapachy, które na osobie X pachną przepięknie, a na Was lekko mówiąc znacznie gorzej? A może macie takie w swojej kolekcji, bo kupiliście pod wpływem tego, jak zapach pachniał na kimś? Ja mam kilka takich przypadków, ale dwa najbardziej dobitne:

Angel edp - pierwszy raz poczułam na koleżance w klubie. Pachniało dosłownie całe otoczenie, ale wcale nie za mocno, a przepięknie! Wcale nie piwnicznie, wcale nie zgniłą paczulą ale seksownie, nieco chemicznie ale w pozytywnym sensie. No cudo! Drugi raz poczułam Angela na innej znajomej, tutaj ukazał swoje drugie oblicze - słodkości, pralinki, czekolada, no anioł. Kupiłam, ja głupia, bez testów. Największy niewypał mojej perfumeryjnej historii. U mnie aniołek pachnie prosektorium i daleko mu do seksowności czy słodkości, nad czym bardzo ubolewam, bo strasznie bym chciała, żeby ułożył się na mnie w ten sposób. Pocieszam się tym, że gdy zazwyczaj czuję Angela na kimś, pachnie on podobnie jak na mnie. Rzadko spotykam jego piękne wersje

Avon luck - nie lubię perfum Avonu i zazwyczaj nawet się nimi nie interesuję. Znam kilka, których używają znajome. Pewnego jednak dnia na uczelnię przyszła moja koleżanka i pachniała tak obłędnie, że dosłownie każdy pytał co to za zapach - trochę truskawkowa mamba, trochę truskawki z bitą śmietaną i lodami waniliowymi. Zapach wzbudził na niej ogromne zainteresowanie! Gdy pokazała mi buteleczkę Avonu troszkę się rozczarowałam, ale parę miesięcy później kupiłam swoją. Niestety, u mnie to mydełko, bez żadnych truskawek i bez żadnej bitej śmietany, mydełko z odrobiną wanilii

Chętnie poczytam Wasze historie w tym temacie
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 18:31   #2
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Dune.

Na innych kocham, na sobie... no, obrzydliwe.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 04:27   #3
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Truth CK-jakiś czas temu mijałam się z sympatyczna sąsiadką(w moim wieku) i ciągnęła za sobą smugę cudownego zapachu-świeżo, seksownie i z pazurkiem. Podpytałam i okazało się że to poczciwe Truth CK. Niestety na mnie pachnie ładnie tylko przez 5 minut, potem wyłazi jakaś tandetna, syntetyczna, bagienna nuta . Na sąsiadce za każdym razem pachnie obłędnie, nawet po południu jak wraca z pracy.

Light Blue-ileż to razy miałam u siebie flaszkę, kiedyś nawet wykończyłam 25ml. Niestety na innych kobietach pachnie swieżo, jak wiatr, na mnie wyłazi mokry karton skropiony tanimi cytrusami, a tak kocham ten zapach...


Za to pochwalę się, ze przepięknie pachnie na mnie Obsession CK-orientalnie, lekko rumowo, cynamonowo, seksownie . Absolutnie nie czuć starej baby, naftaliny itp

Właśnie, może warto też pochwalić się, co na nas pachnie przepięknie, na innych niekoniecznie
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."

Edytowane przez Małgosia791
Czas edycji: 2015-12-31 o 04:31
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 06:34   #4
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Shalimar - na koleżance z pracy pachnie obłędnie Od lat bezskutecznie próbuję oswoić ten zapach, ale koniec końców i tak większość flakoników i odlewek trafia właśnie do tej do koleżanki
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-31, 08:05   #5
Damaris_
Zadomowienie
 
Avatar Damaris_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 899
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Truth CK-jakiś czas temu mijałam się z sympatyczna sąsiadką(w moim wieku) i ciągnęła za sobą smugę cudownego zapachu-świeżo, seksownie i z pazurkiem. Podpytałam i okazało się że to poczciwe Truth CK. Niestety na mnie pachnie ładnie tylko przez 5 minut, potem wyłazi jakaś tandetna, syntetyczna, bagienna nuta . Na sąsiadce za każdym razem pachnie obłędnie, nawet po południu jak wraca z pracy.
Mam to samo, tylko z CK One. Zachwycałam się na znajomej, prawie kupiłam. Przetestowałam u kogoś zapach i za każdym razem był taki sztuczny i dość męski (w stylu taniej wody po goleniu), a do tego powodował ogromny ból głowy.
__________________
live long and prosper
Damaris_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 09:31   #6
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Miss Dior Cherie - na przyjaciółce przepięknie, na mnie kwaśnieje
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 14:31   #7
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Sahara Noir TF... u mnie niestety pachnie lekiem dentystycznym, podobnie jak Black Cashmere

Poza tym na znajomych pieknie pachnialy Notorious RL i Poeme Lancome. Nie lubię tych zapachow, a je az musialam spytac, co to za perfumy, tak mi się podobaly.
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-01, 18:29   #8
Jose88
Przyczajenie
 
Avatar Jose88
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 20
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

DKNY - wszystkie bez wyjątku, jak dla mnie śmierdzą potem.
__________________
Ucz się ze swoich snów, czego ci brakuje. Jose
Jose88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 20:07   #9
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Największa porażka: stare Dune. Na mnie to odór Barona Harkonnena. Obecna wersja niby lepiej się układa, i da się ją nosić, ale do ładności, to jej jeszcze daleko.

Forever And Ever Dior - jedne z najpiękniejszych perfum jakie kiedykolwiek powstały a na mnie nagle (kiedyś pachniały jak trzeba) zaczęły się kwasić i to w sposób tragiczny. Do tego uciekają po 10 minutach.

Cerruti 1881 edt - na znajomej, pachną świeżo, radośnie, elegancko i bardzo kobieco. Na mnie to mdlący horror: rumianek z olejem lnianym.

Shalimar - zmysłowy, miękki, ciepły, klasyczny zapach - na innych. Na sobie czuję tylko i wyłącznie... naftalinę.

Chanel N°5 - znam kilka kobiet, na których pachną rewelacyjnie. Na mnie to kocia kuweta...


Ale za to wszystkie Angele (łącznie z wersją liliową i cukrową - których za bardzo nie lubię) pachną na mnie bardzo ładnie. Szkoda tylko, że praktycznie tylko one i kwiatko-owocówko-homeopatki
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-03, 00:47   #10
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Cytat:
Napisane przez Damaris_ Pokaż wiadomość
Mam to samo, tylko z CK One. Zachwycałam się na znajomej, prawie kupiłam. Przetestowałam u kogoś zapach i za każdym razem był taki sztuczny i dość męski (w stylu taniej wody po goleniu), a do tego powodował ogromny ból głowy.

podpisuję się. na innych strasznie mi się podobają. na mnie rozwijają się mało ciekawie, są b.krótkotrwałe. i brakuje im ostrości i mocy. a testowałam wiele razy w nadziei, ze coś zaskoczy. i guzik.

cerruti 1881- ilekroc czuje w powietrzu to sie zachwycam. na mnie- pachna malo ciekawie, a przyskornie to lekko traca czyms dziwnym. na pewno niczym co ma poprawiac nastroj.
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”

Edytowane przez petroniuszowna
Czas edycji: 2016-01-03 o 14:06 Powód: dopisek
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 13:35   #11
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Perfumy, które na Waszym znajomym pachną przepięknie a na Was okropnie

Morris Gocce di Napoleon - na mnie wyszedł zdecydowany efekt kociej kuwety, na przyjaciółce - szypr z lawendowym akcentem no cudo normalnie, wwąchiwałam się jej w nadgarstek przez pół spotkania.

Co to skóra robi z perfumami...
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-04 14:35:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.