DEPILACJA LASEROWA - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-28, 22:25   #271
patrycjaalicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 25
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Goli się po to żeby wiązka lasera miała gdzie zdeponować energię. Jak nie ma cebulki to nie ma efektu... dlatego się goli żeby był efekt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
patrycjaalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 13:00   #272
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Zrozumiałam wypowiedź jako polecenie golenia włosów, to staną się mocniejsze.
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 13:21   #273
patrycjaalicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 25
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Nie, ale racja tak napisałam ze mogłaś tak zrozumieć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
patrycjaalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 19:03   #274
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez patrycjaalicja Pokaż wiadomość
Nie bój się, musisz golić wąsik wtedy będą mocniejsze i będzie szybszy efekt. Poczekaj aż Ci odrosną, na jaki laser się zapisałaś ? Przebarwień mieć nie będziesz jeżeli od ostatniej ekspozycji minęło 4-6 tygodni będzie ok, jak będzie wysoki indeks UV smaruj się po prostu SPF. Może być potrzeba wykonania od 4 do 8 zabiegów, wszystko zależy od ilości włosów, mocy lasera itd. Chodzi o to żeby trafić w fazę wzrostu włosa, a nie wszystkie rosną w tym samym tempie. Cierpliwości i nie bój się bo naprawdę nie ma czego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Lasery do depilacji działają tez na przebarwienie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tam gdzie się zapisałam mają laser Light sheer duet.
Z jednej strony się nie mogę doczekać z drugiej się stresuje że coś pójdzie nie tak. No a póki co zaprzyjaźniam się z maszynka ale nie jest to komfortowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 13:21   #275
Idrill6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Czy ktoś może korzystał z lasera diodowego Spec3Hybrid? To nowy laser oferowany przez pewną polską sieć gabinetów. Zastanawiam się nad jego wyborem, ale ponieważ jest nowością to nie ma jeszcze żadnych opinii. Z tego co czytałam to wykorzystuje trzy różne technologie (aleksandrytową, diodową, neodymowo-jakąś tam), ale z tego co widzę to gęstość energii jest dużo niższa niż w light sheer (tylko od 1-30j/cm2), nie wiem natomiast na ile jest to ważne.
Czy ktoś korzystał lub orientuje się w temacie?
Idrill6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 21:52   #276
patrycjaalicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 25
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Tylko lasery diodowe usuwają owłosienie jeżeli macie inny laser a już jak idzie o IPL to nagrzewa wszystko w okol, a laser diodowy kumuluje energię we włosie. Wiec jak chcecie być zadowolone to się zapisujcie na epilacje laserami diodowymi i pamiętajcie dobry sprzęt kosztuje więc zabiegi tez są drogie, ale są skuteczne a to jest chyba najważniejsze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

A tym laserem można robić kilka zabiegów nie tylko usuwać owłosienie, będziesz musiała dużo zabiegów wykonać jeżeli się zdecydujesz, jeśli chodzi o parametry to bardziej chodzi o gęstość wiązki lasera i czas. A już kosmetyczka Ci wybierze metodę. Z mojego doświadczenia wynika ze najskuteczniejsze lasery to Vectus, light sher i mediostar te są skuteczne na 100% więc polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
patrycjaalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 17:44   #277
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

8 tygodni temu miałam robione łydki Vectusem. Efekt był fajny. Po 10 dniach wlosy zaczely wypadać. Potem odrastały bardzo wolno i bardzo jasne. Mimo że jasne to były widoczne przy promieniach słonecznych. Mnie się to nie podobało. Pytanie czy druga seria na tak jasne włosy cokolwiek złapie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 12:57   #278
Plantacja_
Raczkowanie
 
Avatar Plantacja_
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 82
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Ja zmarnowałam ok 3 tyś na te zabiegi laserowe i mało mi dały,nie dość że bół był przeogromny (jak ktoś by mi wypalał skore) to efekty mizerne... Niby coś zauważyłam, na pewno wolniej odrastają ale nie wyeliminowały ich kompletnie, co prawda są jaśniejsze i cieńsze, ale cały czas widoczne a to nie o to chodziło. Powtarzałam to kilka razy, ale nie mgoe zniesc tego bolu wiec dalam sobie spokoj.
Plantacja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 15:56   #279
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez Plantacja_ Pokaż wiadomość
Ja zmarnowałam ok 3 tyś na te zabiegi laserowe i mało mi dały,nie dość że bół był przeogromny (jak ktoś by mi wypalał skore) to efekty mizerne... Niby coś zauważyłam, na pewno wolniej odrastają ale nie wyeliminowały ich kompletnie, co prawda są jaśniejsze i cieńsze, ale cały czas widoczne a to nie o to chodziło. Powtarzałam to kilka razy, ale nie mgoe zniesc tego bolu wiec dalam sobie spokoj.
Czym robiłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 16:02   #280
patrycjaalicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 25
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez Plantacja_ Pokaż wiadomość
Ja zmarnowałam ok 3 tyś na te zabiegi laserowe i mało mi dały,nie dość że bół był przeogromny (jak ktoś by mi wypalał skore) to efekty mizerne... Niby coś zauważyłam, na pewno wolniej odrastają ale nie wyeliminowały ich kompletnie, co prawda są jaśniejsze i cieńsze, ale cały czas widoczne a to nie o to chodziło. Powtarzałam to kilka razy, ale nie mgoe zniesc tego bolu wiec dalam sobie spokoj.

Właśnie czym robiłaś ? I z jaka częstotliwością ? Ja sama jestem przykładem jak to działa z bardzo twardych gestów włosów, mam miękkie i wyeliminowalam jakieś 80%. Wiec to wszystko kwestia parametrów. A i przedewszystkim dziewczyny jeżeli macie wachania hormonalne, jajniki policystyczne itd musicie się liczyć z tym ze włosy mogą odrastać, ale chyba zawsze lepiej jest mieć ich mnie i mniej wyczuwalne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
patrycjaalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 13:30   #281
Idrill6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Dziewczyny a czy orientujecie się jakie kremy do twarzy można stosować przed depilacją laserową?
Mam wrażenie, że nie można stosować tylu powszechnych w kremach składników, że nie wiem co kupić.
Idrill6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 18:53   #282
patrycjaalicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 25
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Nie możesz stosować żadnych kremów z kwasami, z witamina A, najlepiej jakieś nawilżająco łagodzące. Z kwasem hialuronowym. Nie możesz tez pic ziół np dziurawca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
patrycjaalicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-05, 06:18   #283
Idrill6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Dzięki, potraciłam się, bo napisano mi, że nie można też stosować kremów z wit. C czy E, a wit. E jest praktycznie w każdym kremie. Ponadto okazało się, że mój krem z Biodermy (Atoderm) zawiera PEG-100 stearate i wygląda na to, że też nie mogę używać. Na ten moment nie wiem czego mogę używać, bo mam wrażenie, że tego typu rzeczy są w każdym kremie.
Idrill6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-22, 12:58   #284
ab_daria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 42
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

klamka zapadła, zdecydowałam się na laserową depilację. polecacie coś w krakowie?
ab_daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 12:32   #285
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

w krakowie jest sporo gabinetów, które świadczą tego typu usługi. ja chodzę do vesuny i jestem zadowolona. oni tam pracują na laserze palomar vectus. nim się zdecydujesz na zabieg poczytaj sobie o laserach, jak to wygląda. z tego co mówią to laser, laserowi nie równy.
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 13:32   #286
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Jestem po drugim zabiegu Vectusem. Czekam i czekam na efekty. Jak jest z opalaniem po laserze? Bo kolejny zabieg mam w połowie lipca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-26, 14:45   #287
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Jestem po drugim zabiegu Vectusem. Czekam i czekam na efekty. Jak jest z opalaniem po laserze? Bo kolejny zabieg mam w połowie lipca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po laserze nie powinno sie opalac przez co najmniej 2 tugodnie, jak nie wiecej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-03, 12:19   #288
Tobiszka
Raczkowanie
 
Avatar Tobiszka
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 52
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Słyszałam, ze nawet dłuzej, aczkolwiek wszystko tutaj zalezy od rodzaju skóry. Osoby z jaśniejszą skórą lepiej reagują na laser, ale powinny jednoczesnie bardziej uważac, bo mogą zrobić sobie podraznienia i krzywdę jesli wystawia taką skórę od razu na słonce. Dlatego też zabiegi depilacji laserowej polecane są w okresie od jesieni do wiosny, nie powinno sie ich wykonywać latem. No chyba, że planujemy caly czas chodzić z zakrytą okolicą ciała.
Kwestie bólu są indywidualne. Dużo zalezy od progu bólowego, jedna osoba reaguje większym bólem, druga mniejszym. Niemniej te nowocześniejsze urządzenia, jak Vectus są mniej bolesne xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-04-30 o 10:53 Powód: reklama po edycji
Tobiszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-15, 21:56   #289
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Który laser obecnie da najlepsze efekty? Ja ok. 7 lat temu próbowałam laserowej depilacji na pachach (bylam ok 4/6 razy) i nie było totalnie żadnej różnicy. Nie dość, że włosy dalej rosły to nawet sie nie osłabiły. Od tego czasu nie ufam tej technice, chociaz może po latach coś się zmieniło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez ab_daria Pokaż wiadomość
klamka zapadła, zdecydowałam się na laserową depilację. polecacie coś w krakowie?
Podłącze się do pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-01, 08:30   #290
menidra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 18
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Warto zdecydować się na depilację laserową. Jest to kilka miesięcy przerwy od ciągłego usuwania niechcianych włosów.
menidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 08:51   #291
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez menidra Pokaż wiadomość
Warto zdecydować się na depilację laserową. Jest to kilka miesięcy przerwy od ciągłego usuwania niechcianych włosów.
Ale jaki konkretnie rodzaj laseru?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 11:47   #292
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Ja jestem po 3 serii vectusem. Odrastają tylko bezbarwne włoski. Trochę ich dużo. Ale ciemnych juz nie mam. Myślę nad bikinii. Raczej nad pełnym tylko boję się bólu. Dziewczyny polecacie depilację laserową tych okolic? Da się to przeżyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 12:06   #293
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Ja jestem po 3 serii vectusem. Odrastają tylko bezbarwne włoski. Trochę ich dużo. Ale ciemnych juz nie mam. Myślę nad bikinii. Raczej nad pełnym tylko boję się bólu. Dziewczyny polecacie depilację laserową tych okolic? Da się to przeżyć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, to mnie Light Sheer nie dał takich szybkich efektów. Na zimę planuję jeszcze 3-4 zabiegi. Póki co pozbyłam się w 100% tylko włosów pod pachami (ok 4 zabiegi) i na łydkach (9). Reszta jeszcze jest, choć niewiele.
Bikini boli, ale zabieg jest krótki. Komfort noszenia później nieporównywalny.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-07, 12:16   #294
sereniusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 22
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Gdzie w Poznaniu polecacie udać się na depilację?
I jak to jest z tym bólem? Słyszałam od jednych osób, że boli masakrycznie a od innych, że wcale.
sereniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-14, 11:17   #295
ola_la_911
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
Który laser obecnie da najlepsze efekty? Ja ok. 7 lat temu próbowałam laserowej depilacji na pachach (bylam ok 4/6 razy) i nie było totalnie żadnej różnicy. Nie dość, że włosy dalej rosły to nawet sie nie osłabiły. Od tego czasu nie ufam tej technice, chociaz może po latach coś się zmieniło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Podłącze się do pytania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To czy jest efekt czy go nie ma w dużej mierze zalezy od tego jakim laserem zabieg był wykonywany. Najbardziej skuteczne w epilacji są lasery diodowe. Ja korzystałam w sumie z 3 laserów: Light Sheer, Vectus, Mediostar i jak dla mnie efekty ok, ale ból w trakcie zabiegu nie do zniesienia, także zawsze przed zabiegiem szłam cała wysmarowana Emlą żeby jakos to przeżyć. Później trafiłam na laser diodowy Magma Spark i przyznam, że to chyba jedyny laser, który daje super efekty i sam zabieg jest bardzo komfortowy, nie spodziewałam się, że można wytrzymać ten zabieg bez maści znieczulającej.
ola_la_911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 13:45   #296
evelina.00
Raczkowanie
 
Avatar evelina.00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 327
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Byłam na 2 zabiegach laserem Light Sheer na bikini głębokie i obecnie 2 m-ce po ostatnim mam około 150 włosów. Po tym co piszecie to świetny efekt.

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

a mnie Light Sheer małą głowicą w zasadzie nie bli, trochę zakłuje czasem gdzie było więcej włosów.
__________________
"bo prawdziwej miłości nawet małżeństwo nie zaszkodzi"

mama Aniołka 28.01.2010
evelina.00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 18:59   #297
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez evelina.00 Pokaż wiadomość
Byłam na 2 zabiegach laserem Light Sheer na bikini głębokie i obecnie 2 m-ce po ostatnim mam około 150 włosów. Po tym co piszecie to świetny efekt.

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

a mnie Light Sheer małą głowicą w zasadzie nie bli, trochę zakłuje czasem gdzie było więcej włosów.
Mozesz mi napisać jak ten zabieg wygląda? Dają jakieś stringi na czas zabiegu czy jak u ginekologa ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 19:49   #298
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Mozesz mi napisać jak ten zabieg wygląda? Dają jakieś stringi na czas zabiegu czy jak u ginekologa ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pytanie nie do mnie, ale tak, dają takie fizelinowe jak w spa i przerzucaja je troche na prawo, troche na lewo, żebyś nie była całkiem goła podczas zabiegu, a cały obszar był dostępny.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 18:05   #299
MissMonami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 27
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Mozesz mi napisać jak ten zabieg wygląda? Dają jakieś stringi na czas zabiegu czy jak u ginekologa ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tez mysle nad zabiegiem i sie zastanawiam jak to wyglada? interesuje mnie glebokie bikini - i tez sie zastanawiam - co znaczy glebokie? tzn wszystko?
MissMonami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-15, 18:16   #300
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: DEPILACJA LASEROWA

Tak, dają takie jak w spa, z flizeliny.
Wszystko, chyba, że sobie zażyczysz inaczej.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-01 14:09:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:20.