Jakie studia po maturze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-15, 13:26   #1
Dabrovska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2

Jakie studia po maturze


Potrzebuje waszej pomocy, za rok będę zdawała maturę i moimi rozszerzonymi przedmiotami są biologia, geografia i angielski. Bardzo chciałam iść na kosmetologię by potem moc pójść dalej w kosmetologię estetyczną. Z tego co sie orientowałam trzeba mieć zdaną rozszerzoną chemię i biologię aby dostać sie na ten kierunek.

Teraz nie wiem co mam robić, bo nie dam rady sama nauczyć sie chemii na tyle żeby zdać ją rozszerzoną. Może polecicie mi jakieś inne ciekawe kierunki studiów albo powiecie czy są może jakieś studia na których nie jest potrzebna chemia

Z góry dziękuje
Dabrovska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 19:11   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jakie studia po maturze

Cytat:
Napisane przez Dabrovska Pokaż wiadomość
Potrzebuje waszej pomocy, za rok będę zdawała maturę i moimi rozszerzonymi przedmiotami są biologia, geografia i angielski. Bardzo chciałam iść na kosmetologię by potem moc pójść dalej w kosmetologię estetyczną. Z tego co sie orientowałam trzeba mieć zdaną rozszerzoną chemię i biologię aby dostać sie na ten kierunek.

Teraz nie wiem co mam robić, bo nie dam rady sama nauczyć sie chemii na tyle żeby zdać ją rozszerzoną. Może polecicie mi jakieś inne ciekawe kierunki studiów albo powiecie czy są może jakieś studia na których nie jest potrzebna chemia

Z góry dziękuje
Na filologii polskiej nie potrzeba mieć matury z chemii

Na poważnie, masz 1,5 jesteś pewna, że nie dasz rady przy korkach i własnej pracy zdać maturę na poziomie podstawowym chociaż?
Jeśli nie, to nikt tutaj nie będzie szukał i podawał ci kierunków studiów. Przepatrz interesujące cię uczelnie, są strony gdzie pomagają znaleźć odpowiedni kierunek na podstawie przedmiotów.

I ostatnie kwestia, powinno się najpierw szukać kierunku studiów, a później dobierać do tego przedmioty.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 07:29   #3
201803061544
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 458
Dot.: Jakie studia po maturze

maacieek od 2015 nie ma już możliwości podchodzić do podstawowej matury z przedmiotów dodatkowych.

Autorko, przejrzyj oferty w różnych miejscach i może znajdziesz gdzieś wariant biologia lub chemia. Chyba, że bierzesz pod uwagę konkretne miasto.
Co do innych kierunków, nikt nie będzie Ci mówił, co masz wybrać, bo nie wiemy, co Cię interesuje. Kryterium "brak chemii w rekrutacji" nic nie mówi, bo można tu rzucać wszystkim, od zdrowia publicznego, po ekonomię, czy kulturoznawstwo. Zapoznaj się z kierunkami, może coś wpadnie Ci w oko.

Edytowane przez 201803061544
Czas edycji: 2015-12-16 o 07:46
201803061544 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 17:13   #4
kikamrusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 318
Dot.: Jakie studia po maturze

Polecam sie zastanowić jeszcze raz nad zdawaniem chemii. Proponuje ja wpisac (nawet jak nie zdasz przedmiotu dodatkowego to nic sie nie stanie). A rok do nauczenia się chemii rozszerzonej to jest bardzo duzo czasu. Zwlaszcza ze nie trzeba wiele rzeczy wykuwać, i jest to przedmiot bardzo logiczny
kikamrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 15:01   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia po maturze

Cytat:
Napisane przez Dabrovska Pokaż wiadomość
Potrzebuje waszej pomocy, za rok będę zdawała maturę i moimi rozszerzonymi przedmiotami są biologia, geografia i angielski. Bardzo chciałam iść na kosmetologię by potem moc pójść dalej w kosmetologię estetyczną. Z tego co sie orientowałam trzeba mieć zdaną rozszerzoną chemię i biologię aby dostać sie na ten kierunek.

Teraz nie wiem co mam robić, bo nie dam rady sama nauczyć sie chemii na tyle żeby zdać ją rozszerzoną. Może polecicie mi jakieś inne ciekawe kierunki studiów albo powiecie czy są może jakieś studia na których nie jest potrzebna chemia

Z góry dziękuje
Dasz radę się sama nauczyć chemii. Nawet podciągając się korepetycjami. Do większości przedmiotów rozszerzonych ludzie zakuwają sami a plusem ogromnym chemii jest to, że większości uczysz się na zrozumienie a nie na blachę.
Pomyśl o tym, bo warto spróbować a dobieranie studiów na zasadzie "gdzie nie wymagają chemii" nie ma sensu. Najpierw próbuj na wymarzone a później pomyśl o alternatywie.
Ale wierz mi. Można samemu się nauczyć każdego przedmiotu na maturę, to nie jest egzamin życia i jest jednym z łatwiejszych.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 23:13   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia po maturze

Też uważam, że możesz spróbować z tą chemią. Tak jak wyżej ktoś napisał - jak Ci się nie uda to nic się nie stanie. A jak nie zaryzykujesz to z góry przegrasz.

Plus poszukaj jeszcze uczelni z kosmetologią, gdzie nie trzeba mieć zdanej chemii.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 09:54   #7
DawidWW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: Jakie studia po maturze

Hej! Wydaje mi się, że dopiero wczoraj zadawałem sobie pytanie "Co po maturze", a tu już minęły dwa lata odkąd skończyłem studia Uczyłem się na (...) w Łodzi, ja co prawda wybrałem socjologię, ale moja dziewczyna kończyła kosmetologię, więc mogę powiedzieć Ci coś na ten temat. Była bardzo zadowolona. Miała dużo zajęć praktycznych, a i grupę fajną. Obecnie pracuje w salonie kosmetycznym pod Łodzią, jak więc widać nauka nie idzie w las... Trzymam kciuki za dobre życiowe wybory!

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-04-26 o 19:17 Powód: reklama
DawidWW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 13:24   #8
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jakie studia po maturze

A sprawdzałaś PUM w Szczecinie? Moja kuzynka się tam dostała, a z tego co pamiętam, to nie pisała rozszerzenia ani z biologii, ani z chemii.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 21:52   #9
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jakie studia po maturze

Cytat:
Napisane przez Dabrovska Pokaż wiadomość
Bardzo chciałam iść na kosmetologię by potem moc pójść dalej w kosmetologię estetyczną.
Ja się jeszcze dopytam co masz na mysli przez kosmetologię estetyczną...?
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 11:14   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia po maturze

Nie wiem czy autorka jeszcze tu zagląda po tych kilku miesiącach, ale byłoby miło, inaczej nikt odpowiedzi już nie dostanie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 11:58   #11
marendale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie studia po maturze

Warto iść na studia ścisłe, bo łatwiej po takich kierunkach znaleźć pracę. Przedmiotów humanistycznych nie warto studiować, bo po studiach jest mało miejsc pracy.
marendale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-06, 06:13   #12
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Jakie studia po maturze

W Polsce jeszcze po jakimś kierunku łatwo jest znaleźć pracę?
A tak na poważnie przeglądając oferty pracy najlepiej jest poszukać czegoś do siebie....
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 14:16   #13
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia po maturze

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
W Polsce jeszcze po jakimś kierunku łatwo jest znaleźć pracę?
A tak na poważnie przeglądając oferty pracy najlepiej jest poszukać czegoś do siebie....
Pracę znaleźć można po każdym kierunku jeśli się lubi to co się robi i się studiuje dla nauki a nie dla zabawy czy dlatego, że kierunek podobno opłacalny. I po jakichś dziwnych wymysłach czy humanistycznych kierunkach każdy znajdzie pracę jeśli będzie chciał.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 10:48   #14
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Jakie studia po maturze

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Pracę znaleźć można po każdym kierunku jeśli się lubi to co się robi i się studiuje dla nauki a nie dla zabawy czy dlatego, że kierunek podobno opłacalny. I po jakichś dziwnych wymysłach czy humanistycznych kierunkach każdy znajdzie pracę jeśli będzie chciał.
Ostatnio na wykładzie ogólnouczelnianym studentka socjologii powiedziała że studiować angielski to największa głupota i nie znajdę roboty.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-07, 11:04   #15
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Jakie studia po maturze

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Ostatnio na wykładzie ogólnouczelnianym studentka socjologii powiedziała że studiować angielski to największa głupota i nie znajdę roboty.
Prawda jest taka, że jest przesyt absolwentów filologii angielskiej i pewnie będzie ciężko ale jak się chce to się znajdzie. Wiadomo, nie zawsze taką, o jakiej się marzy ale zawsze coś.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-07 12:04:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.