Salon fryzjerski / salon kosmetyczny /salon fryzjersko-kosmetyczny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-31, 18:48   #31
Knoppersik
Raczkowanie
 
Avatar Knoppersik
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: A może własny salon kosmetyczny?

a dlaczego chce go sprzedawac?? moze nie jest tak dochodowy jak sie wydaje??
Knoppersik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 09:58   #32
siostra_larsa
Raczkowanie
 
Avatar siostra_larsa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 34
Dot.: A może własny salon kosmetyczny?

Nie o to chodzi. Ona nie jest kosmetyczką z zawodu i ma problem ze znalezieniem osób do pracy po odejściu dziewczyny, która tam dotychczas pracowała (na domiar złego oczywiście klientki poszły za nią), dlatego uważam, że najlepszy biznes to jest dla osoby, która może sama świadczyć takie usługi i najważniejsze - ma już swoje klientki.
siostra_larsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 16:07   #33
Teodorowianka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 17
"Salon fryzjerski na kółkach"

Witam

Chciała bym się dowiedziec co sądzicie o tym by zamiast otwierać salon fryzjerski w mieście, postawić na "salon na kółkach" czyli by dać ogłoszenia (reklamę) że taki i taki fryzjer dojeżdża do domu klienta i tam właśnie czyni swą po powinność...

Tak myslalam dużo o tym i w sumie Moglo by być to fajne i dość ciekawe,lecz niewiem czy warto w to inwestować, i czy wogole Moglo by działać coś takiego?

Jak uważacie?
Teodorowianka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:40   #34
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

moim zdaniem sprawdzi sie to raczej w przypadku slubu, osob chorych? ja bym nie skorzystala za duzo syfu, cyrku przy tym. ciagle widze, ze ktos sie oglasza w necie w moim miescie. a wiadomo, ze jak sie ciagle oglasza to interes raczej kiepski...
jako dodatkowa oferta to tak. czyli oprocz tego, ze masz swoja "siedzibe" to dojazd do klienta jest dodatkowa oferta,
__________________
Miej wyj...ane a bedzie ci dane
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:58   #35
alexandrika
Zadomowienie
 
Avatar alexandrika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 1 428
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Cytat:
Napisane przez paraqua Pokaż wiadomość
moim zdaniem sprawdzi sie to raczej w przypadku slubu, osob chorych? ja bym nie skorzystala za duzo syfu, cyrku przy tym. ciagle widze, ze ktos sie oglasza w necie w moim miescie. a wiadomo, ze jak sie ciagle oglasza to interes raczej kiepski...
jako dodatkowa oferta to tak. czyli oprocz tego, ze masz swoja "siedzibe" to dojazd do klienta jest dodatkowa oferta,
dokładnie tak, Do mojej ciotki która miala duże problemy z chodzeniem przyjeżdżała fryzjerka, żeby ją czesać, a że ciotka miała małe mieszkanie i małą łazienkę czesała ją w kuchni
alexandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:12   #36
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:43   #37
Teodorowianka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 17
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
I właśnie jestem z mniejszej miejscowości i dlatego wpadłam na ten pomysł...
Teodorowianka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 06:55   #38
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Myslę, że może sie udać Ja naprzykład wolałabym, żeby fryzjerka przyjechała do mnie. Nie przepadam za klimatem panującym w salonach fryzjerskich
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 08:14   #39
Teodorowianka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 17
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Myslę, że może sie udać Ja naprzykład wolałabym, żeby fryzjerka przyjechała do mnie. Nie przepadam za klimatem panującym w salonach fryzjerskich
To już by była pierwsza klientka
Teodorowianka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 13:03   #40
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Cytat:
Napisane przez Teodorowianka6 Pokaż wiadomość
To już by była pierwsza klientka
Nie ciesz się bo mam gęste i kręcone włosy i cięzkie do ułożenia hihi
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 13:11   #41
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Ja osobiście wolałabym iść do fryzjerki (nawet jeśli ona prowadzi interes w swoim domu) - dla wielu osób wyjście do fryzjera to też wyjście na odrobinę relaksu, na oderwanie się od problemów, a takie czesanko w domu raczej nie spełnia kryteriów A poza tym, jestem pewna, że po takiej wizycie miałabym masę sprzątania - włosy po cięciu albo farbowaniu na pewno walałyby się dosłownie wszędzie, a w warunkach mieszkalnych (meble, dywan, różne zakamarki) pewnie znajdowałabym je tygodniami
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 14:02   #42
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Jak przeczytałam temat wątku to myślałam,że chodzi o taki salon fryzjerski w stylu sklepu obwoźnego, np. zrobiony w przyczepie campingowej. To jest dopiero pomysł na biznes. hehehe
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 22:33   #43
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Jak przeczytałam temat wątku to myślałam,że chodzi o taki salon fryzjerski w stylu sklepu obwoźnego, np. zrobiony w przyczepie campingowej. To jest dopiero pomysł na biznes. hehehe
Ja też
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 23:23   #44
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Cytat:
Napisane przez Teodorowianka6 Pokaż wiadomość
Witam

Chciała bym się dowiedziec co sądzicie o tym by zamiast otwierać salon fryzjerski w mieście, postawić na "salon na kółkach" czyli by dać ogłoszenia (reklamę) że taki i taki fryzjer dojeżdża do domu klienta i tam właśnie czyni swą po powinność...

Tak myslalam dużo o tym i w sumie Moglo by być to fajne i dość ciekawe,lecz niewiem czy warto w to inwestować, i czy wogole Moglo by działać coś takiego?

Jak uważacie?


Z prawnego punktu widzenia jest to możliwe.
Mam koleżankę,która prowadzi taką działalność.

Pracuje we Wrocławiu i okolicach,klientów ma multum.
Aż się zdziwiłam. I to cały przekrój społeczeństwa-od ludzi chorych,niezamożnych po bogate panie prawniczki czy lekarki,właścicielki firm.
Jest bardzo obrotna,sympatyczna,ludzi e ją lubią.Nie ma bardzo wysokich cen ale też nie pracuje za grosze.Ma po prostu taniej niż w salonach,bo odpadają jej koszty prowadzenia lokalu,ale oczywiście wszystkie środki chemiczne musi kupić(typu-farby,utleniacze,odżywki, szampony,pelerynki,itd).

Ona akurat ma już stałych klientów i ma ich dużo.
Np.raz w miesiącu jeździ do sporej fabryki,gdzie pracuje wielu facetów.Większość korzysta z jej usług.Szef się na to zgadza,pozwala pracownikom ''wyskoczyć'' na te 15 minut do fryzjera. Koleżanka ma wtedy udostępnione pomieszczenie do strzyżenia z zapleczem sanitarnym.

Ponadto oczywiście mnóstwo starszych,słabych zdrowiem kobiet.Przykładowo w jednym bloku ma np. 4 ''babcie'',które zachwalają ją sobie nawzajem. I tak to się wszystko toczy pocztą pantoflową.

Na pewno nie jest to zajęcie dla każdego,bo nie ma pewnych zarobków(no,ale na wielu innych stanowiskach w sumie często również ).Do tego trzeba być wybitnie miłym,bez żadnych much w nosie i innych ''łask''.
W każdym, razie ta moja koleżanka jest na razie zadowolona,zarabia o wiele więcej niż poprzednio na stałym etacie u kogoś w salonie.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 23:14   #45
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: "Salon fryzjerski na kółkach"

Powiem szczerze, że ja nie zdecydowałabym się skorzystać z usług takiego salonu. Po prostu bym się bała. Ale na pewno to jest to ciekawy pomysł
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 12:14   #46
db86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Jak otworzyć salon kosmetyczny??

Witam

Chciałabym otworzyć salon kosmetyczny, tzn. na początku byłaby to stylizacja paznokci i wizaż. Chciałabym uzyskać różne dotacje z urzędu pracy na ten cel i prowadzić go w domu, żebym nie musiała płacić za wynajem. Po jakimś czasie jak biznes by się rozkręcił to otworzyłabym salon. Powiedzcie jakie muszę mieć wykształcenie żeby taki salon otworzyć i od czego dokładnie zacząć??

Pozdrawiam
db86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 12:38   #47
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Jak otworzyć salon kosmetyczny??

Hmmm aby otrzymać dotacje w urzedu pracy musisz mieć albo doświadczenie w tej pracy albo wykształcenie albo kursy kosmetyczne wtedy możesz starać się na dotację z UP.

Niestety, muszę Ci napisać, że UP jest bardzo nieprzekonane do prowadzenia działalności gospodarczej w domu..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 15:34   #48
buzzziaccczekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Salon kosmetyczny - pytanie

Witajcie drogie panie mam w planach otworzyć salon kosmetyczny tylko mam do was małe pytanko . Czy któraś z was wie coś o współpracy z jakąś firmą kosmetyczną która wyposaża salony i daje kosmetyki po podpisaniu umowy na wyłączność współpracy z nimi ? Z góry dziękuje za odpowiedzi
buzzziaccczekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 08:08   #49
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Salon kosmetyczny - pytanie

Cytat:
Napisane przez buzzziaccczekkk Pokaż wiadomość
Witajcie drogie panie mam w planach otworzyć salon kosmetyczny tylko mam do was małe pytanko . Czy któraś z was wie coś o współpracy z jakąś firmą kosmetyczną która wyposaża salony i daje kosmetyki po podpisaniu umowy na wyłączność współpracy z nimi ? Z góry dziękuje za odpowiedzi
zadna firma nie da kosmetykow za free.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-25, 12:48   #50
buzzziaccczekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Salon kosmetyczny - pytanie

No dobrze może nie tak za darmo ale czy jest coś takiego ? Bo wiem że Lorea'l właśnie na takiej zasadzie współpracuje z salonami fryzjerskimi
buzzziaccczekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 16:05   #51
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Salon kosmetyczny - pytanie

A to naprawdę ciekawe by było, niestety ja nie spotkałam się z czymś takim, ciężko jest jakiś rabat wywalczyc, a co mówić z wyposażeniem salonu, o ładnie by tak było, więc jakby ktoś cos takiego wiedział to ja też poproszę o info
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 16:21   #52
saysej
Przyczajenie
 
Avatar saysej
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Question Własny Salon Manicure-Pedicure

Czy ma któraś z Was jakiekolwiek doświadczenie na ten temat?
albo chociaż zasłyszane informacje?
czy to opłacalny biznes w bardzo dużym mieście.

Edytowane przez saysej
Czas edycji: 2013-01-21 o 09:07
saysej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 21:18   #53
karszunek1971abc123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
chce otorzyc swoj wlasny salon masazu,niestety nie ma o tym pojecia

witam,wszystkich moja narzecxzona chce otorzyc swoj wlasny salon masazu,niestety nie ma o tym pojecia?czy jakby skonczyla 3 miesieczny kurs moglaby otworzyc swoj gabinet...Bardzo sie marzy ,ma dostac pieniadze z unii 25 tys?czy tyle jej starczy,pisze bo moze ktos z was mi podpowie na pytanie.dodam jeszcze ze narzeczonej siostra skonczyla technikum masazu i kursy na gorace kamienie banke chinska ,czekolade i miod.czekam na odpowiedz napewno by jej [pomogla,ale czy ma szanse na otwarcie swojego interesu?

Edytowane przez karszunek1971abc123
Czas edycji: 2013-07-24 o 21:33
karszunek1971abc123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 12:22   #54
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: masaz

Ja swój gabinet otworzyłem za 3,000zł jest ładnie schludnie na początek wystarczy zanim złapie się klientów... Jeśli siostra narzeczonej ma takie kwalifikacje a Twoja narzeczona jedynie kurs na początek proponuje żeby jej siostra to prowadziła pod względem wykonania a narzeczona niech się po praktykuje trochę u niej... Po kursach wiele się nie potrafi tak naprawdę i łatwo zrobić krzywdę pacjentowi ale jak się obezna w temacie z kimś kto ma jakąś wiedze w temacie powinno wystarczyć na masaże relaksacyjne czy kosmetyczne... Jeśli chce pracować także leczniczymi to minimum tego technika powinna mieć.
Masaże czekoladą bańkami czy kamieniami to fajne bajery na których się zarabia ale masażysta powinien jednak dobrze znać klasyka segmentarke i limfatyczny bo to podstawa... Z kursów ma się jednak nijaką wiedze na ten temat. Nie da się nauczyć czegoś w 3miesiące co powinno się uczyć co najmniej te 2lata.

Co do otwarcia gabinetu niestety zawód masażysty został uwolniony i każdy może masować nawet bez kursu puki coś się nie stanie. Tak więc biznes można otwierać.
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 07:02   #55
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: masaz

To zależy co się chce mieć w swoim gabinecie. Jeśli tylko podstawa to nie będzie to aż takie drogie, a jeśli już jakieś lepsze sprzęty, to nie jest taki łatw i tani zakup. A jeśli narzeczona nie ma ukończonej szkoły technika masażystę - 2 letniej z zdanym dyplomem to nie będzie ona mogła otworzyć gabinetu z powodu braku uprawień. A kurs nie załatwi sprawy. Kursy można sobie zrobić poszerzając wiedzę po ukończonej szkole tak jak siostra Pana narzeczonej. Moze jednak warto było by pomyśleć o szkole Pozdrawiam
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 11:13   #56
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: masaz

Mylisz się Simia teraz już można otwierać. Uwolnili zawód... Mnie przy otwieraniu nikt nawet raz nie zapytał o kwalifikację. Ma to znaczenie dopiero gdy coś się stanie i zdrowótka prześledzi masażystę. Nie ma uprawnień do leczenia ludzi ale ma do masowania taki mały paradoks...
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 14:37   #57
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: masaz

O to ciekawostka, ja bym nie poszła do kogoś na masaż po kursie tylko... Inni przez bite 2 lata uczą się dyplom zdają ... ja wiem że trzeba być po technikum i miec dyplom technika żeby otworzyć działalność, swój gabinet.
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 10:56   #58
roger1990
Raczkowanie
 
Avatar roger1990
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 70
Dot.: masaz

No niestety jeszcze dwa lata temu tak było teraz już nie.
Powiem Ci nawet że jest jeszcze większy paradoks ktoś z kursem 2tygodniowym 2 stopnia ma większe uprawnienia do rodzajów masaży niż ja po 2 latach nauki w najlepszym na śląsku technikum kierunkowym... Taki przykład shantala znam i używam można powiedzieć że już praktycznie w stopniu eksperckim a teoretycznie nie mam prawa go używać bo nie mam kursu a masażysta po kursie ma takie prawo chociaż "G" wie o mechanice masażu o bodźcowaniu układu nerwowego dziecka. A już nie wspomnę o odruchach autonomicznych niemowlaków
roger1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-09, 19:38   #59
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: masaz

Ja też ukończyłam na śląsku. Eh to jest chore ... mogłam se 20 kursów zrobić i bym była ,,bardziej dokształcona'' niż po 2 latach dziennej nauki i praktyki i potem jeszcze rok w szpitalu... masakra jakaś...
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 21:15   #60
eelwira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Smile Salon fryzjersko-kosmetyczny + ;)

Witam wszystkich
Mam pewien plan na przyszłość ale i obawy z tym związane. Mianowicie chce otworzyć salon fryzjersko - kosmetyczny z "funkcją" pilnowania dzieci, żeby matki mogły przychodzić do salonu z dzieciaczkami. Jak myślicie utrzymałabym taka działalność czy tez nie ? Nie mając z kim zostawic dziecka, a chcąc na chwile relaksu przyszłybyście do takiego salonu czy jednak nie ? Dla dzieci byłby pokój zabaw i Pani nimi się zajmująca, taka usługa kosztowałaby "grosze", ale może przyciagnęłaby więcej klientów. Jak myślicie, głupota czy mogłoby się udać. Walic prosto z mostu.
eelwira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-09 18:05:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.