Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-11, 13:16   #1
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846

Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej


Witam się z Wami
Założyłam ten wątek, abyśmy się tu mogły dzielić wszystkim co związane z szeroko pojętymi kwiatami. Nie znalazłam podobnego wątku, jest wiele o dekoracjach, bukietach, ale nie ma ogólnie o kwiatach. Sama ostatnio zaczęłam się zastanawiać jakie kwiaty do dekoracji kościoła, sali, bukietów wybrać. Jak wiadomo przy wyborze kwiatów decyduje nie tylko ich wygląd. Dlatego zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat trwałości, ceny, dostępności kwiatów o danej porze roku.


Osobiście potrzebuję dość dużych ilości - nie będę korzystać z usług kwiaciarni. Bukiety zrobię sama, dekorację sali zrobi nam obsługa lokalu, a dekorację kościoła zrobią zakonnice Ale że nie mam kompletnie pojęcie o kwiatach - stąd ten temat Nie chciałabym zbytnio nadszarpnąć budżetu, a kwiatów potrzebuję dość dużo. Może Wy znacie jakieś ładne i tanie kwiaty, które nadawałyby się do dekoracji sali (bukiety na stoły) i kościoła? Na stoły chciałabym jakieś takie pełne kwiaty w stylu róż, eustom, peonii, goździków, natomiast w kościele podobają mi się mieczyki w sąsiedztwie innych kwiatów. Na pewno kwiaty sezonowe są tańsze od tych egzotycznych. Ślub jest na początku lipca. Ja jestem zakochana w peoniach - nie wiecie czy dostanę je na giełdzie? Są to takie raczej ogrodowe kwiaty, sama je mam koło domu, no ale nie w takich ilościach

No i gdzie można tanio kupić wysokie wazony Na allegro cena przeraża. Te, które widziałam na naszej sali to dla mnie porażka...
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 11:05   #2
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Peonie sa drogie. jak chcesz ladne pelne kwiaty to polecam chryzanteme galazkowa. i nie boj sie ze brzmi jak chryzantema na cmentarz. ta robi efekt i ma duzo kwiatow na jednej galazce.
jesli chodzi o wazony to ja bym sie rozejzala za jakas wyporzyczalnia zastawy moze tam maja
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 11:32   #3
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Kwiaciarką nie jestem, ale ze swojej strony mogę polecić goździki - te kwiaty postoją bez uszczerbku nawet 2 tygodnie jak są dobrze nawodnione (na sucho zresztą niewiele krócej). Eustoma jest delikatniejsza, ale też wytrzyma. Co do takich sezonowych kwiatów możesz jeszcze na hortensje popatrzeć.
Wazony ja bym szukała w sklepach typu wszystko po 5 zł. Ew. IKEA albo Krośnieńskie Huty Szkła (jak na krośniankę przystało - polecam ). Np. tu http://sklep.krosno.com.pl/wazon-rom...rodukt-31.html - ładny a nie drogi
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 11:46   #4
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3348749 3]Peonie sa drogie. jak chcesz ladne pelne kwiaty to polecam chryzanteme galazkowa. i nie boj sie ze brzmi jak chryzantema na cmentarz. ta robi efekt i ma duzo kwiatow na jednej galazce.
jesli chodzi o wazony to ja bym sie rozejzala za jakas wyporzyczalnia zastawy moze tam maja[/QUOTE]
Ładnie wyglądają Tylko obawiam się, że mama by powiedziała "po moim trupie", no i jednak widać, że to chryzantema
Myślałam, że peonie będą tanie w sezonie... Jakbym wiedziała 2 lata temu, to bym zasadziła w całym ogrodzie

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Kwiaciarką nie jestem, ale ze swojej strony mogę polecić goździki - te kwiaty postoją bez uszczerbku nawet 2 tygodnie jak są dobrze nawodnione (na sucho zresztą niewiele krócej). Eustoma jest delikatniejsza, ale też wytrzyma. Co do takich sezonowych kwiatów możesz jeszcze na hortensje popatrzeć.
Wazony ja bym szukała w sklepach typu wszystko po 5 zł. Ew. IKEA albo Krośnieńskie Huty Szkła (jak na krośniankę przystało - polecam ). Np. tu http://sklep.krosno.com.pl/wazon-rom...rodukt-31.html - ładny a nie drogi
O wazoniki faktycznie ładne i niedrogie
A nie wiesz jak z ceną eustomy i goździka?
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 12:00   #5
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Gozdziki sa dosc tanie ale tez gozdzik gozdzikowi nierowny moge zapytac w pracy jak to na gieldzie wyglada bo pracuje w kwiaciarni
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 12:03   #6
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

nie mam pojęcia. Ostatni raz kupowałam kwiaty na giełdzie w tamtym roku i zapłaciłam 20 zł za taką wieeelką paczkę goździków, ale ile ich było nie wiem
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 12:36   #7
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3348873 6]Gozdziki sa dosc tanie ale tez gozdzik gozdzikowi nierowny moge zapytac w pracy jak to na gieldzie wyglada bo pracuje w kwiaciarni [/QUOTE]
Jeśli możesz to będę wdzięczna

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia. Ostatni raz kupowałam kwiaty na giełdzie w tamtym roku i zapłaciłam 20 zł za taką wieeelką paczkę goździków, ale ile ich było nie wiem
To taniutko

Nie chcę wydać majątku na dekorację... A potrzebuję:
-13-14 bukietów na stoły
-dekorację naszego stołu (myślałam o tym, żeby ułożyć rząd z kwiatów na gąbce florystycznej wzdłuż całego stołu
-dekorację kościoła (na to przeznaczam jakieś 500zł)
-bukiety dla mnie i świadkowej
-butonierki
-bukiety do domów
Do tego jakaś drobna dekoracja na stół z winami, jakiś bukiet przy wejściu na salę...
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-12, 17:46   #8
Morelcia_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

hmm.... na giełdzie zawsze kupicie to co chcecie ( prawie ) tylko trzeba wstać wcześnie - ok 5 rano żeby był wybór a z układaniem samemu to różnie bywa - czasami nas to drożej wyjdzie niż zlecając komuś .... jak zaczynałam pracę z kwiatkami to dużo miałam "odpadów " ;-( co do kwiatów na stół młodych w gąbce to też trzeba pamiętać żeby mieć odpowiednie naczynia .... i dodatki żeby je zakryć (ew. kwiatami)....
Morelcia_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 08:19   #9
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Cytat:
Napisane przez Morelcia_25 Pokaż wiadomość
hmm.... na giełdzie zawsze kupicie to co chcecie ( prawie ) tylko trzeba wstać wcześnie - ok 5 rano żeby był wybór a z układaniem samemu to różnie bywa - czasami nas to drożej wyjdzie niż zlecając komuś .... jak zaczynałam pracę z kwiatkami to dużo miałam "odpadów " ;-( co do kwiatów na stół młodych w gąbce to też trzeba pamiętać żeby mieć odpowiednie naczynia .... i dodatki żeby je zakryć (ew. kwiatami)....
Widziałam taką dekorację u jednej wizażanki i bardzo mi się spodobała Miała te kwiaty w gąbkach, a pod nimi podstawki pod takie długie prostokątne doniczki (takie jak na balkony się daje) i wszystko było właśnie kwiatami zakryte.
Na wczesne wstawanie jestem przygotowana Ale chętnie przyjmę wszelkie rady
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 09:15   #10
Morelcia_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

http://kasiadesign.pl/index.php?s=41# tutaj są dwa przykłady takiej kompozycji - tańsza i droższa .... w tańszej - tej z zielonymi serwetkami najwięcej jest zieleniny - ruskus i tkzw. koperek.... druga to już inna droga bajka ale tam też jest dużo "upychaczy" tylko droższych.... ważne żeby całą podstawkę zakryc żeby jej nie było widac.... i pamiętaj że czym wyższa gąbka tym więcej kwiatów !
Morelcia_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 11:34   #11
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Cytat:
Napisane przez Morelcia_25 Pokaż wiadomość
http://kasiadesign.pl/index.php?s=41# tutaj są dwa przykłady takiej kompozycji - tańsza i droższa .... w tańszej - tej z zielonymi serwetkami najwięcej jest zieleniny - ruskus i tkzw. koperek.... druga to już inna droga bajka ale tam też jest dużo "upychaczy" tylko droższych.... ważne żeby całą podstawkę zakryc żeby jej nie było widac.... i pamiętaj że czym wyższa gąbka tym więcej kwiatów !
Właśnie o coś takiego mi chodzi Dziękuję
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-24, 13:38   #12
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

z kwiatów polecam hortensje, eustomę oraz róże - jak dobrze się zakręcisz, to można bardzo tanio przepiękne róże na giełdzie dostać kiedyś byłam na giełdzie w poszukiwaniu kwiatów, gdy musiałam kupić dużo i tanio. kupiłam róże po 1,80 za sztukę, a miały duże, ładne pąki i przepiękny kolor. ostatecznie nie wyniesie Cię to wiele, a jak umieścisz po kilka róż w bukiecie, na pewno doda mu to finezji możesz też w kompozycji umieścić santini oraz goździki, bo są tanie. polecam też różnokolorowe margerytki, bo na pewno długo wytrzymają, a można je kupić praktycznie we wszystkich kolorach
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 14:10   #13
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
z kwiatów polecam hortensje, eustomę oraz róże - jak dobrze się zakręcisz, to można bardzo tanio przepiękne róże na giełdzie dostać kiedyś byłam na giełdzie w poszukiwaniu kwiatów, gdy musiałam kupić dużo i tanio. kupiłam róże po 1,80 za sztukę, a miały duże, ładne pąki i przepiękny kolor. ostatecznie nie wyniesie Cię to wiele, a jak umieścisz po kilka róż w bukiecie, na pewno doda mu to finezji możesz też w kompozycji umieścić santini oraz goździki, bo są tanie. polecam też różnokolorowe margerytki, bo na pewno długo wytrzymają, a można je kupić praktycznie we wszystkich kolorach
Margerytki mi się nie podobają i nie pasują do całej koncepcji
Ale róże bardzo chętnie Myślałam, żeby je połączyć z peoniami w swoim bukiecie Eustomy i hortensje też są piękne Chodzi mi bardziej o dekorację stołów... Chciałabym się zmieścić w 20zł za bukiet, potrzebuję ich 14. Myślicie, że to możliwe? Nie chcę dużych...
Od zawsze zastanawiałam się jak się to coś śliczne zielone nazywa Oświeciłaś mnie Może to wykorzystam do zrobienia poduszeczki pod obrączki A w ogóle jak to wygląda? To jest na łodydze normalnie? Ile to kosztuje?
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 18:52   #14
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

co do cen to kiepsko się orientuję ile dokładnie, ale santini zalicza się do tzw zielska, więc nie może być drogie a skoro chcesz się zmieścić w 20 zł za bukiet to śmiało weź hortensje, santini i po 3-4 róże w bukiet hortensje są bardzo duże, mają takie kwiatostany (powiedzmy) na końcach łodyg, więc kilka sztuk zapełni cały wazon. a tak właściwie, jak duże mają być te bukiety?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 21:10   #15
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

santini to ok 3 zl za galazke. wiec nie jest takie tanie jak to mowia i generalnie zielenina nie jest. margerytka to inaczej chryzantema galazkowa
20 zl za bukiet to dosc niewiele. mozesz miec problem ze zmieszczeniem sie w tej kwocie.
kilka uwag co do gieldy: nie zawsze wszystko jest to po pierwsze
po drugie kwiaty typu roze musisz kupic ok tygodnia wczesniej zeby sie rozwinely, dostajesz je praktycznie w pakach. lilie rozwijaja sie ok 10-12 dni.
po trzecie kwiaty sa bardzo zalezne od sezonu i pogody, tak samo ich cena
a po czwarte muszisz byc przygotowana na to ze jesli chcesz miec super kwiaty musisz ok 4 byc juz na gieldzie. i olej poniedzialki w poniedzialki wystawiane jest wiekszosc kwiatow ktore nie sprzedaly sie przed weekendem.
to takie rady ode mnie
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 08:13   #16
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Dzięki za rady dziewczyny Zdaję sobie sprawę z tego, że muszę bardzo wcześnie jechać na giełdę Planuję jechać w tym roku na początku lipca zorientować się jakie kwiaty są dostępne o tej porze roku Chciałabym się zmieścić w granicach 20zł, bo do tego dochodzi jeszcze dekoracja naszego stołu, jakieś wazony stojące przy wejściu, a nie chcę żeby mnie ta dekoracja kto wie ile wyniosła. Bukiety nie będą duże, wazony nie są wysokie
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:32   #17
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 290
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

o o jednym jeszcze zapomnialam. mozesz miec problem z wyliczeniem sobie ile paczek jakich kwiatow kupic, dowiedz sie ile w kazdej paczce jest kwiatow ale pamietaj ze w tych cienkich i delikatnych moze byc sporo polamanych (na gieldzie moga zobaczyc ze jestes pierwszy raz i beda chcieli Ci wcisnac byle co).
przygotuj sie tez na to ze bukiety moga nie wygladac tak super jak w Twojej wyobrazni. mozesz poratowac sie gabka florystyczna ale tu pojawia sie problem ze nie wszystkie kwiaty w nia wchodza, czesc trzeba drutowac a to podnosi koszt.
e78ea2ce4b6c03f1c01eeedcbea21d52971ed141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:57   #18
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

[1=e78ea2ce4b6c03f1c01eeed cbea21d52971ed141;3375956 9]o o jednym jeszcze zapomnialam. mozesz miec problem z wyliczeniem sobie ile paczek jakich kwiatow kupic, dowiedz sie ile w kazdej paczce jest kwiatow ale pamietaj ze w tych cienkich i delikatnych moze byc sporo polamanych (na gieldzie moga zobaczyc ze jestes pierwszy raz i beda chcieli Ci wcisnac byle co).
przygotuj sie tez na to ze bukiety moga nie wygladac tak super jak w Twojej wyobrazni. mozesz poratowac sie gabka florystyczna ale tu pojawia sie problem ze nie wszystkie kwiaty w nia wchodza, czesc trzeba drutowac a to podnosi koszt.[/QUOTE]
Właśnie dlatego chce się zorientować i zasięgnąć informacji W sumie to nie zależy mi na bardzo okazałych bukietach czy konkretnej kompozycji... W końcu zdecydowałam się na małe wazony, bo te wysokie to musiałyby mieć 50cm, żeby nie przeszkadzały gościom, a na takie bym zbankrutowała A małe być może dostanę w lokalu Więc kompozycja też nieduża mi potrzebna
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 11:14   #19
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

cenna wskazówka o tej gieldzie od myhy - musisz być pewna siebie bo inaczej wcisną Ci nie wiadomo co. jak byłam za pierwszym razem to babka próbowała mi wmówić że ten 'piękny' naręcz goździków jest świeżutki i w ogóle, a jak spojrzałam do środka opakowania to liście były podwiędłe, więc na pewno tam sobie już trochę stały
myślę że najłatwiej Ci będzie wzorować się na jakichś kompozycjach z internetu, bo wtedy będziesz dobrze widziała jakie kwiaty i ile ich trzeba do bukietu i w miarę budżetu będziesz mogla je powiększać lub zmniejszać ale jak 20 zł masz w budżecie i bukiet niewielki to mimo wszystko musisz wybrać kwiaty, które nie będą wymagały gąbki i innych stabilizacji
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 11:46   #20
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
cenna wskazówka o tej gieldzie od myhy - musisz być pewna siebie bo inaczej wcisną Ci nie wiadomo co. jak byłam za pierwszym razem to babka próbowała mi wmówić że ten 'piękny' naręcz goździków jest świeżutki i w ogóle, a jak spojrzałam do środka opakowania to liście były podwiędłe, więc na pewno tam sobie już trochę stały
myślę że najłatwiej Ci będzie wzorować się na jakichś kompozycjach z internetu, bo wtedy będziesz dobrze widziała jakie kwiaty i ile ich trzeba do bukietu i w miarę budżetu będziesz mogla je powiększać lub zmniejszać ale jak 20 zł masz w budżecie i bukiet niewielki to mimo wszystko musisz wybrać kwiaty, które nie będą wymagały gąbki i innych stabilizacji
Ja w ogóle o gąbce nie myślałam Mam wizję na przezroczyste wazony A chyba jak kompozycja będzie niewysoka, to to się utrzyma Bukiety na stoły będą mi robić w lokalu, więc ich jeszcze popytam ile tego potrzeba Na giełdę na pewno pojadę z mamą, ona się co nieco zna na kwiatach
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:04   #21
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

to nie zawsze jest kwestia wysokości bukietu, tylko rodzaju kwiatów. przede wszystkim muszą być świeże i niepołamane, wtedy się utrzymają. fajnie, ze z mamą jedziesz, na pewno coś fajnego znajdziecie
ogólnie jak weszlam na ten wątek to od razu sobie wyobraziłam taki bukiet z eustom, santini i kilku róż
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 08:50   #22
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
to nie zawsze jest kwestia wysokości bukietu, tylko rodzaju kwiatów. przede wszystkim muszą być świeże i niepołamane, wtedy się utrzymają. fajnie, ze z mamą jedziesz, na pewno coś fajnego znajdziecie
ogólnie jak weszlam na ten wątek to od razu sobie wyobraziłam taki bukiet z eustom, santini i kilku róż
Właśnie chcę jechać w tym roku o tej porze się zorientować co jest, jakie ceny mniej więcej (chociaż na pewno wzrosną do przyszłego roku) i co można zrobić z jakich kwiatów
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 09:53   #23
Morelcia_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Nie musisz kupować wazonów! Większa część firm dekoratorskich ma je do wypożyczenia... 5-7 zł/szt a wysokie są naprawdę lepsze ... na małe wazoniki i kompozycje mozesz sobie pozwolić jak nie masz zastawionego stołu ( ciasta, napoje , wędliny ) inaczej ich i tak nie będzie widać ! a jak np. na martinówce zrobisz wianuszek z ruskusa i np. różyczek ( 3 szt wystarczą ) to do środka możesz wsadzić grubą świecę i nie dość że oszczędzasz miejsce to kompozycja jest tania, ładna i widoczna..........
Morelcia_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 12:38   #24
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Za reklamę się płaci!
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 20:51   #25
TaViola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 25
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Dziewczyny, ja myślałam o bzach i tulipanach (fioletowy bukiet dla PM i biały dla świadkowej) - czy maj to dobry czas na te kwiaty?

Trochę boję sie tulipanów ze względu na ich wytrzymałość - czy nie zwiędną... Ile mniej wiecej mogą się takie tulipany trzymać i jak wcześnie je kupić (jeśli uroczystość jest w sobotę)?
TaViola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 13:37   #26
monikamonika111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Dziewczyny mam pytanie, właśnie rozpoczęłam organizację swojego wesela(przyszły rok) jestem na etapie wstępnych rozmów z Panią, która zajmuje się florystyką na ślubach i weselach, uzgodniłyśmy wstępnie co i jak i teraz czekam na budżet, ale nie wiem czego się spodziewać, ile to jest dużo a ile ok?
Zakres usługi:
dekoracja sali (154 bukietów na stół + jeden na stół główny +drobne dodatki+dekoracja wejścia na salę)
bukiet+butonierka
samochód
kwiaty dla rodziców

załączam zdjęcie mniej więcej w jakim klimacie...jak na zdjęciu...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet_201.jpg (18,3 KB, 127 załadowań)
monikamonika111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 11:47   #27
marlenka1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

dekoracje sali: bukiety od 60-70zł wzwyż, zależy z czego będą i jak duże, kmpozycja na stół od 150zł wzwyż, dekoracja na wejście sali cela zleżma od wielkości, i z jakich materiałow, kwiatów itp
bukiet slubny- jesli cos takiego jak na zdjęciu to na pewno powyżej 200zł albo i wiecej, butonierki są od 20zł ale niektórzy dają je do bukietów gratis,
dekoracja samochodu od 150zł wzwyż, zalezy jaka i z czego,
kwiaty dla rodziców- zalezy czy bukiety czy kosze ale na pewno od 50zl wzwyz za bukiet a kosz od 100zł wzwyz. takie ceny są mniej wiecej u mnie w miescie, gdzie indziej mogą być wyższe.
marlenka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 13:30   #28
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Cytat:
Napisane przez marlenka1984 Pokaż wiadomość
dekoracje sali: bukiety od 60-70zł wzwyż, zależy z czego będą i jak duże, kmpozycja na stół od 150zł wzwyż, dekoracja na wejście sali cela zleżma od wielkości, i z jakich materiałow, kwiatów itp
bukiet slubny- jesli cos takiego jak na zdjęciu to na pewno powyżej 200zł albo i wiecej, butonierki są od 20zł ale niektórzy dają je do bukietów gratis,
dekoracja samochodu od 150zł wzwyż, zalezy jaka i z czego,
kwiaty dla rodziców- zalezy czy bukiety czy kosze ale na pewno od 50zl wzwyz za bukiet a kosz od 100zł wzwyz. takie ceny są mniej wiecej u mnie w miescie, gdzie indziej mogą być wyższe.
To bardzo wysokie ceny...
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 18:02   #29
marlenka1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Czy ja wiem czy wysokie.... jeśli robią ze świeżych kwiatów i robią dekoracje profesjonalnie plus dowóz na salę to cena nie jest zła. tym bardziej jeśli dekoracja ma być okazała i ładna. owszem na pewno można dostać taniej, ale niekoniecznie będzie to ładne i trwałe. kto by chciał żeby bukiet ślubny mu padł w trakcie ślubu??generalnie dekoracje na sale kosztują trochę bo kwiaciarnie poswiecają nieraz nawet kilka dni na przygotowanie ich.
Poza tym z tego co się znam w bukiecie na zdjęciu są storczyki dendrobium a one są drogie,i w ogóle bukiety ze spływem to trochę kosztują. takie kulki zwykłe to jakieś 140zł wzwyż, zależy z czego... wiesz zawsze się można dogadać, postawic sprawe jasno ile sie ma kasy na dekoracje i niech cos za te pieniądze wymyślą i tyle
marlenka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 18:40   #30
PurpleParadaise
Raczkowanie
 
Avatar PurpleParadaise
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 36
Dot.: Kwiaty do dekoracji ślubnej/weselnej

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość


Osobiście potrzebuję dość dużych ilości - nie będę korzystać z usług kwiaciarni. Bukiety zrobię sama, dekorację sali zrobi nam obsługa lokalu, a dekorację kościoła zrobią zakonnice Ale że nie mam kompletnie pojęcie o kwiatach - stąd ten temat Nie chciałabym zbytnio nadszarpnąć budżetu, a kwiatów potrzebuję dość dużo. Może Wy znacie jakieś ładne i tanie kwiaty, które nadawałyby się do dekoracji sali (bukiety na stoły) i kościoła? Na stoły chciałabym jakieś takie pełne kwiaty w stylu róż, eustom, peonii, goździków, natomiast w kościele podobają mi się mieczyki w sąsiedztwie innych kwiatów. Na pewno kwiaty sezonowe są tańsze od tych egzotycznych. Ślub jest na początku lipca. Ja jestem zakochana w peoniach - nie wiecie czy dostanę je na giełdzie? Są to takie raczej ogrodowe kwiaty, sama je mam koło domu, no ale nie w takich ilościach

No i gdzie można tanio kupić wysokie wazony Na allegro cena przeraża. Te, które widziałam na naszej sali to dla mnie porażka...

Ja też mam w lipcu ślub i też zdecydowałam się na piwonie te ogrodowe rosną wcześniej więc pozostaje nam kupić te holenderskie. Do bukietu będę miała droższe po 4zł za główkę będą jeszcze inne kwiaty w nim. A do wystroju sali zamawiam tańsze. Jaki kolor byś chciała ?
Fajnie z piwoniami się komponują margaretki pracuję w kwiaciarni więc często przykładam różne kwiaty i już pomału sobie dobieram

A co do wazonów to popytaj gdzieś u dekoratorów albo w kwiaciarniach czy nie wypożyczają.

Co do wytrzymałych kwiatów to tak jak piszą dziewczyny: goździki, margaretki, mieczyki.

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
To bardzo wysokie ceny...

i to bardzo
PurpleParadaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-08 13:08:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.