Politechnika Poznańska - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-08, 14:01   #91
MerryMeMary
Raczkowanie
 
Avatar MerryMeMary
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 274
Dot.: Politechnika Poznańska

Nie ma żadnej listy rezerwowych Chyba, że nie potrafię tego znaleźć.
MerryMeMary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 19:12   #92
cotusie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 278
Dot.: Politechnika Poznańska

Cytat:
Napisane przez MerryMeMary;5201045 2
cotusie Strasznie chcesz mnie zniechęcić Rejestrując się, wiedziałam na co się piszę.
Nie zniechęcam, to Twoja decyzja i ja nie mogę ani nie powinienem jej podważać, starałem się tego nie robić i albo źle się wyraziłem, albo źle mnie odebrałaś

Życzę nie tylko powodzenia, ale także tego, abyś w trakcie studiów oraz za kilkanaście lat, w pracy, mogła powtórzyć, że wiedziałaś, na co się piszesz

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-05-30 o 21:31 Powód: przywrócenie treści
cotusie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 22:04   #93
licze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Politechnika Poznańska

Odświeżam wątek, są tu jakieś maturzystki, które wybierają się od października na PP? Ja planuję rozpocząć studia na energetyce.
licze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-13, 19:38   #94
bardzo_wstydliwa
Przyczajenie
 
Avatar bardzo_wstydliwa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Budownictwo na Politechnice Poznańskiej :)

Cześć 👋 Właśnie dostałam się na budownictwo. Ktoś powie mi coś więcej o akademikach? Ciężko jest dostać w nich miejsce? Który polecacie? Jaki był pierwszy rok?
bardzo_wstydliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 18:56   #95
Primawer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Unhappy Progi punktowe na PP

Witam jestem tegorocznym maturzystą, tworzę tę post z nadzieją że znajdą się osoby które podzielą się swoimi punktami zdobytymi na Politechnice Poznańskiej szczególnie interesuje mnie kierunek Elektrotechnika na wydziale elektrycznym. Moja liczba to 456 pkt. niestety jestem rezerwowym natomiast dostałem się na kierunek Elektronika i Telekomunikacja z liczba 503pkt. .
Primawer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 21:17   #96
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Progi punktowe na PP

Miałam znajomego na kierunku na który zabrakło Ci pkt i sam rzucił studia, bo stwierdził, że nieciekawe, więc nie ma co płakać.
Telekomunikacja na PP jest ok z tego co wiem. Poza tym zawsze można się przepisać jak już się dostaniesz. To jest PP, tam idą na rękę wszystkim studentom.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-14, 23:15   #97
Primawer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Progi punktowe na PP

Dziękuje bardzo za wsparcie. Czy możesz mi napisać "na szybko" czy PP jest przyjaźniejsza dla studentów niż PG ?
Primawer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-16, 07:02   #98
bardzo_wstydliwa
Przyczajenie
 
Avatar bardzo_wstydliwa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4
Dot.: Progi punktowe na PP

Cytat:
Napisane przez Primawer Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za wsparcie. Czy możesz mi napisać "na szybko" czy PP jest przyjaźniejsza dla studentów niż PG ?
Też jestem tego ciekawa.
bardzo_wstydliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 17:10   #99
licze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Politechnika Poznańska

Hej! Z tego co udało mi się dowiedzieć to studenci nie mają raczej wpływu na akademik do którego będą przydzieleni, bo są one przypisane do wydziału. Czy trudno dostać miejsce - to zależy oczywiście od odległości ale też od przychodu na osobę więc ciężko stwierdzić naprzód jakie są szanse
licze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 17:52   #100
chytruss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Question Studia zaoczne - pp

Hej

Chcę rozpocząć studia zaoczne 2 stopnia na politechnice poznańskiej, na informatyce, wydział elektryczny. Widziałem, że jest tam test.
Czy miał ktoś z Was już z takim testem do czynienia?
Jak on ma wyglądać? Czego można się spodziewać?
I jak z przyjmowaniem?
chytruss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 21:48   #101
cotusie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 278
Dot.: Progi punktowe na PP

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Miałam znajomego na kierunku na który zabrakło Ci pkt i sam rzucił studia, bo stwierdził, że nieciekawe, więc nie ma co płakać.
Trochę po czasie moja odpowiedź, ale może kiedyś ktoś tu wróci z pytaniem o ET i się natknie

Przed przyjściem na ten kierunek należy po prostu zapoznać się z rozpiską ECTS i specjalnościami, jakie są realizowane na ostatnich semestrach studiów. Pierwszy rok jest dość nudny, ale to dotyczy wielu kierunków na politechnikach, a daje czas na zapoznanie z ludźmi i realiami uczelni, za to później zaczyna się pojawiać coraz więcej ciekawych przedmiotów. Ciekawych, o ile student chce się czegoś nauczyć i interesuje się tematyką, bo jeśli ktoś chce sobie postudiować coś technicznego, bo miał 5 z matmy, chce mieć tytuł inżyniera i myśli, że granie w Fifę i inne gry albo oglądanie Gry o tron i innych seriali jest związane z przesyłem i dystrybucją energii, automatyką zabezpieczeniową, sterownikami PLC, systemami SCADA, czy też transformatorami i silnikami elektrycznymi, to będzie strasznie zawiedziony informacjami o spadkach napięć, modelowaniu linii, czy projektowaniu instalacji elektrycznej.

Cytat:
Napisane przez licze Pokaż wiadomość
Hej! Z tego co udało mi się dowiedzieć to studenci nie mają raczej wpływu na akademik do którego będą przydzieleni, bo są one przypisane do wydziału. Czy trudno dostać miejsce - to zależy oczywiście od odległości ale też od przychodu na osobę więc ciężko stwierdzić naprzód jakie są szanse
Również dla kolejnych ciekawych, którzy kiedyś się tu pojawią:
Istnieje możliwość zamiany akademika. Jeśli kierownik akademika ma wolne miejsca - przyjmie bez problemu, jeśli nie ma wolnych miejsc - można zamienić się przydziałem z kimś, kto ma przydział do tego, w którym chcecie się znaleźć. Można pytać na grupie konkretnego DS, czy są chętni na zamianę, przykleić kartkę ze swoim numerem telefonu. Bywa, że jakiś wydział ma na przykład 90% swoich przydziałów do jakiegoś DS, ale posiada też 7% do innego i 3% do jeszcze innego.

Edytowane przez cotusie
Czas edycji: 2016-11-25 o 21:52
cotusie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-31, 22:28   #102
Marta22089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Politechnika Poznańska

Hej Również planuję w tym roku wybrac na bydownictwo? I jak studia? Ciężko? To prawda że dziewczyny są traktowane gorzej i ogólnie polubuda to psychiczna katorga?
Marta22089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 10:59   #103
licze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Politechnika Poznańska

Cytat:
Napisane przez Marta22089 Pokaż wiadomość
Hej Również planuję w tym roku wybrac na bydownictwo? I jak studia? Ciężko? To prawda że dziewczyny są traktowane gorzej i ogólnie polubuda to psychiczna katorga?
Hahaha nie wiem skąd takie słuchy o tej psychicznej katordze Nie studiuję co prawda budownictwa, ani nawet nie jestem na WBiIŚie, ale z mojego półtorarocznego doświadczenia na WE mogę powiedzieć, że jest to najfajniejszy etap mojej edukacji jak do tej pory Nie wiem jak na innych, ale na Elektryku, czyli dość męskim wydziale, nie czuć specjalnej różnicy w traktowaniu chłopaków i dziewczyn. Może i zdarzają się mniej przyjemni wykładowcy, ale z własnego i dość wielu moich koleżanek rozsianych po PP doświadczeń, nigdy z żadnym dyskryminowaniem się nie spotkałam. Czy jest ciężko? Studia to taki dość specyficzny etap nauki, gdzie nikt na Ciebie nie chucha jak w podstawówce, nie zadaje zadań domowych, jak to powtarza wielu naszych profesorów "student musi studiować" - w tym jest cały klucz. Wykładowcy są głównie od tego, żeby studentowi dać zarys tego co musi przyswoić, a reszta leży w naszych rękach W miarę systematyczną nauką, nie zostawianiem sobie wkuwania na ostatni tydzień przed sesją, chodzeniem na zajęcia, własnymi notatkami można naprawdę sobie ułatwić życie i dać radę. Wszystko zależy od Ciebie - czy idziesz na te studia, bo w sumie nie masz innego pomysłu, czy faktycznie chcesz się czegoś nauczyć. Marta22089 Gdybyś zechciała rozwinąć temat tej "katorgi" to chętnie posłucham
licze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 15:20   #104
Marta22089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Politechnika Poznańska

Cytat:
Napisane przez licze Pokaż wiadomość
Hahaha nie wiem skąd takie słuchy o tej psychicznej katordze Nie studiuję co prawda budownictwa, ani nawet nie jestem na WBiIŚie, ale z mojego półtorarocznego doświadczenia na WE mogę powiedzieć, że jest to najfajniejszy etap mojej edukacji jak do tej pory Nie wiem jak na innych, ale na Elektryku, czyli dość męskim wydziale, nie czuć specjalnej różnicy w traktowaniu chłopaków i dziewczyn. Może i zdarzają się mniej przyjemni wykładowcy, ale z własnego i dość wielu moich koleżanek rozsianych po PP doświadczeń, nigdy z żadnym dyskryminowaniem się nie spotkałam. Czy jest ciężko? Studia to taki dość specyficzny etap nauki, gdzie nikt na Ciebie nie chucha jak w podstawówce, nie zadaje zadań domowych, jak to powtarza wielu naszych profesorów "student musi studiować" - w tym jest cały klucz. Wykładowcy są głównie od tego, żeby studentowi dać zarys tego co musi przyswoić, a reszta leży w naszych rękach W miarę systematyczną nauką, nie zostawianiem sobie wkuwania na ostatni tydzień przed sesją, chodzeniem na zajęcia, własnymi notatkami można naprawdę sobie ułatwić życie i dać radę. Wszystko zależy od Ciebie - czy idziesz na te studia, bo w sumie nie masz innego pomysłu, czy faktycznie chcesz się czegoś nauczyć. Marta22089 Gdybyś zechciała rozwinąć temat tej "katorgi" to chętnie posłucham
No raczej, że chce się nauczyć, nie należę do osób które obijają się całe życie i czekają na cud bo może im się uda
Wiesz co po prostu naczytałam sie opinii i bardzo zwątpiłam w mój wybór np. tutaj https://opinieouczelniach.pl/opinie/...nika-poznanska i troszkę się przeraziłam Ale skoro tak twierdzisz to chyba nie ma to reguły i zależy od człowieka
Marta22089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 12:43   #105
licze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 4
Dot.: Politechnika Poznańska

Kiedy zastanawiałam się nad wyborem uczelni/kierunku też dużo czytałam na forach i podobnych stronach na ten temat i zauważyłam jedną zależność - nie ważne jaki kierunek cię interesuje - zawsze większość opinii jest negatywna, a wynika to pewnie z tego, że kiedy komuś kierunek się podoba to po prostu studiuje i może czasem po jakimś czasie wyraża swoją opinię na forach, ale kiedy komuś coś się w studiach nie podoba/nie daje rady/nie tego oczekiwał po kierunku, od razu biegnie wylewać swoje żale i smarować po danym wydziale Z mojego doświadczenia - nie ma sensu brać tych opinii na serio, większość z nich jest wyssana z palca i wyolbrzymiona, a te które mają jakieś odbicie w rzeczywistości - mega wymagający wykładowca/ćwiki, na których nic nie rozumiesz/laborki, z których nie wynosisz nic praktycznego/beznadziejny plan itp. są do przeżycia. Tak jak mówisz Marta22089 dokładnie - nie ma reguł! Najlepiej pójść na dany kierunek i się przekonać, zawsze w tragicznych sytuacjach można zmienić wybór, jest wiele opcji. Ale PROTIP z doświadczenia - nie warto zniechęcać się do kierunku po pierwszym semestrze, na którym (przynajmniej na WE, ale podejrzewam że na większości) jest wiele ogólnych przedmiotów, które mogą się wydawać nudne i bez sensu, a dopiero na 3-4 semestrze zaczyna się jakiś konkret.
Mam nadzieję, że moje wywody się komuś przydadzą, przekonają do studiów na PP i że spędzicie naprawdę fajne lata na tej uczelni
licze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 16:19   #106
Patos124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Studia

Witam, czy jest ktoś kto studiuje/studiował kierunek inżynieria zarządzania na Politechnice Poznańskiej? Będę wdzieczna za każda opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patos124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-02 17:19:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:33.