rossmann i grosik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-20, 19:03   #1
xblablabla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Angry

rossmann i grosik


Witam drogie wizazanki. Piszę bo jestem strasznie podirytowana pewnym zachowaniem w drogerii Rossmann. Za każdym razem, naprawdę za każdym gdy coś kupuje słyszę pytanie "mogę być winna grosika?" pomyslec, że każdego tak pytają, to może się jakaś suma uzbierać. Dzisiaj kupowałam zestaw i kasjerka tak mnie podirytowala, bo nawet nie spytała, tylko reszte wydała mi bez grosza. Nie chodzi o te pieniądze ale sam fakt! Zastanawiam się, czy to jest zamierzony środek przez tę firmę z tym grosikiem... Jak mam tam coś kupić to szlag mnie trafia. Czy Wy macie podobne odczucia? Co o tym sądzicie?
xblablabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:08   #2
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: rossmann i grosik

Nie wiem jak jest w Rossmanie, ale w sklepach często dają niewiele groszy i potem kasjerki muszą o ten grosik sie wypytywać, tym bardziej ceny produktów zazwyczaj kończa sie na 9. Dla nuch te pytania też nie są przyjemne, choć wydanie niepełnej reszty jest oczywiście niedopuszczalne.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:13   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: rossmann i grosik

Praktyka irytująca bo opiera się na filozofii zrobienia z klienta frajera. Cena z 9 na końcu, bo łatwiej tak mózg oszukać i prędzej coś kupi, a potem niewydawanie tego grosza, bo przecież to tylko grosz... Jak to tylko grosz, to niech sobie zaokrąglają ceny do pełnej dziesiątki. Ale nie, po co - mniej by zarobili.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:21   #4
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez xblablabla Pokaż wiadomość
Witam drogie wizazanki. Piszę bo jestem strasznie podirytowana pewnym zachowaniem w drogerii Rossmann. Za każdym razem, naprawdę za każdym gdy coś kupuje słyszę pytanie "mogę być winna grosika?" pomyslec, że każdego tak pytają, to może się jakaś suma uzbierać. Dzisiaj kupowałam zestaw i kasjerka tak mnie podirytowala, bo nawet nie spytała, tylko reszte wydała mi bez grosza. Nie chodzi o te pieniądze ale sam fakt! Zastanawiam się, czy to jest zamierzony środek przez tę firmę z tym grosikiem... Jak mam tam coś kupić to szlag mnie trafia. Czy Wy macie podobne odczucia? Co o tym sądzicie?
Od ziarnka do ziarnka i zbierze się miarka...
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Praktyka irytująca bo opiera się na filozofii zrobienia z klienta frajera. Cena z 9 na końcu, bo łatwiej tak mózg oszukać i prędzej coś kupi, a potem niewydawanie tego grosza, bo przecież to tylko grosz... Jak to tylko grosz, to niech sobie zaokrąglają ceny do pełnej dziesiątki. Ale nie, po co - mniej by zarobili.
Tak, mózg koduje, że cena 2,99 to jest 2 zł z hakiem , przy czym ten 'hak' to jest 1 zł

Moja mama zawsze zaokrągla do 3 zł, a nie do 2 .
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:21   #5
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: rossmann i grosik

Mnie się zdarza, że raz nie wydają grosika, a innym razem - kiedy brakuje mi np. kilku groszy mówią, żeby już nie szukać, żeby "donieść innym razem" więc nie robię z tego problemu.
Natomiast denerwuje mnie niezmiernie, kiedy sprzedawca nie zapyta czy może "być dłużny", wtedy zwracam uwagę o wydanie reszty.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:34   #6
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: rossmann i grosik

Dzisiaj (w Rosmanie!) podziękowaniem Pani za szukanie 3gr! Jestem rozrzutny?
Mi zawsze głupio jest czekać na tego grosza czy dwa, a jak już się zdarzy że trochę więcej reszty dostanę w "żółtych, to w domu mam specjalny słoik do którego je wrzucam. Może kiedyś powtórzy się akcja Góra grosza
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:39   #7
201605061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 680
Dot.: rossmann i grosik

Mi w biedronce nigdy nie wydają grosza. Natomiast ostatnio zabrakło mi grosza do zapłaty za zakupy i zapłaciłam jednak kartą, a nie gotówką, ponieważ pani powiedziała, że nie ma opcji żebym zapłaciła o 1 grosz mniej, bo sklep byłby stratny (ekspedientka, która prawie codziennie nie wydaje mi grosza). Teraz za każdym razem będę czekać na swój grosz, niech idzie do innej kasy i rozmienia jak nie ma. Ich problem.
201605061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 20:03   #8
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Mi w biedronce nigdy nie wydają grosza. Natomiast ostatnio zabrakło mi grosza do zapłaty za zakupy i zapłaciłam jednak kartą, a nie gotówką, ponieważ pani powiedziała, że nie ma opcji żebym zapłaciła o 1 grosz mniej, bo sklep byłby stratny (ekspedientka, która prawie codziennie nie wydaje mi grosza). Teraz za każdym razem będę czekać na swój grosz, niech idzie do innej kasy i rozmienia jak nie ma. Ich problem.
Też się z tym spotkałam w jednym sklepie.
Co zakupy kasjerka: "czy mogę być dłużna grosik" a jak mi grosza zabrakło to "no nie mogę sprzedać", dałam grubsze pieniądze, to "nie mam wydać".
Na szczęście jako konsument mam wybór i mogę takie sklepy omijać szerokim łukiem.

Podejrzewam że prowizja od płatności kartą jest wyższa niż ten jeden grosz którego ci brakowało.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:18   #9
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez zielona dziesiatka Pokaż wiadomość
Mi w biedronce nigdy nie wydają grosza. Natomiast ostatnio zabrakło mi grosza do zapłaty za zakupy i zapłaciłam jednak kartą, a nie gotówką, ponieważ pani powiedziała, że nie ma opcji żebym zapłaciła o 1 grosz mniej, bo sklep byłby stratny (ekspedientka, która prawie codziennie nie wydaje mi grosza). Teraz za każdym razem będę czekać na swój grosz, niech idzie do innej kasy i rozmienia jak nie ma. Ich problem.
U mnie to jest niedopuszczalne, zresztą nawet w podręczniku mają napisane, że jeśli nie mają grosza to mają wydać dwa lub pięć.
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:39   #10
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Od ziarnka do ziarnka i zbierze się miarka...


Tak, mózg koduje, że cena 2,99 to jest 2 zł z hakiem , przy czym ten 'hak' to jest 1 zł

Moja mama zawsze zaokrągla do 3 zł, a nie do 2 .
Też zawsze zaokrąglam w górę gdy szacuję sobie ile zapłacę.

Problemy z "grosikiem" rozwiązuję płacąc kartą Tam gdzie nie można... zwykle nie ma głupich końcówek Zresztą jak tak sobie pomyślę, to za gotówkę kupuję ostatnio chyba tylko bilety na komunikację miejską, kawę z automatu i żetony do pralni w akademiku. Jak już płacę i końcówka jest taka, że mam dostać grosz reszty - to czekam, aż go dostanę. Dawno nikt nie pytał, czy może być dłużny, ale i tak nie wiem, głupio czasem mi czekać na ten jeden grosz. Nie wiem czemu, bo to przecież moje pieniądze

Poza tym coś mi świta, że produkcja groszy jest dość nieopłacalna.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:52   #11
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Też zawsze zaokrąglam w górę gdy szacuję sobie ile zapłacę.

Problemy z "grosikiem" rozwiązuję płacąc kartą Tam gdzie nie można... zwykle nie ma głupich końcówek Zresztą jak tak sobie pomyślę, to za gotówkę kupuję ostatnio chyba tylko bilety na komunikację miejską, kawę z automatu i żetony do pralni w akademiku. Jak już płacę i końcówka jest taka, że mam dostać grosz reszty - to czekam, aż go dostanę. Dawno nikt nie pytał, czy może być dłużny, ale i tak nie wiem, głupio czasem mi czekać na ten jeden grosz. Nie wiem czemu, bo to przecież moje pieniądze

Poza tym coś mi świta, że produkcja groszy jest dość nieopłacalna.
a ja z kolei jestem osobą, która nie czeka praktycznie nigdy.
Jak mam zapłacić 19.99 i daję 20zł to po prostu biorę zakupy i idę, nie czekając.
ale zawsze zaokrąglam w górę.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 21:02   #12
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Poza tym coś mi świta, że produkcja groszy jest dość nieopłacalna.
koszt produkcji znacznie przewyższa wartość nominalną, NBP chciało wycofać te najmniejsze nominały z obiegu.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:50   #13
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
koszt produkcji znacznie przewyższa wartość nominalną, NBP chciało wycofać te najmniejsze nominały z obiegu.
Mnie znowu świta, że nie wycofali, tylko zmienili rodzaj stopu metali na 1 2 i 5 groszy, ponoć już jest opłacalne

Ja bym nigdy nie zrobiła problemu "to mój grosz, proszę sobie rozmienić", bo znam ten problem od drugiej strony

No chyba ze to jakaś wredna kasjerka jak ta wyżej opisana, grosza nie wydaje, a bez grosza nie sprzeda


"Dążąc do uzyskania oszczędności w zakresie kosztów emisji znaków pieniężnych NBP podjął decyzję o zmianie stopu monet 1, 2 i 5 groszy z mosiądzu manganowego na stal powlekaną mosiądzem. Stal powlekana jest stosowana, jako materiał do produkcji monet w blisko 100 krajach, w tym w strefie euro. Materiał ten jest wielokrotnie tańszy od mosiądzu, a jego funkcjonalność w produkcji monet jest praktycznie taka sama" - podał NBP w oficjalnym komunikacie tłumacząc swoją decyzję. Koszt emisji nowych monet ma być o połowę mniejszy.

Edytowane przez paint_it_black
Czas edycji: 2014-12-20 o 21:53
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:12   #14
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Mnie znowu świta, że nie wycofali, tylko zmienili rodzaj stopu metali na 1 2 i 5 groszy, ponoć już jest opłacalne

Ja bym nigdy nie zrobiła problemu "to mój grosz, proszę sobie rozmienić", bo znam ten problem od drugiej strony

No chyba ze to jakaś wredna kasjerka jak ta wyżej opisana, grosza nie wydaje, a bez grosza nie sprzeda


"Dążąc do uzyskania oszczędności w zakresie kosztów emisji znaków pieniężnych NBP podjął decyzję o zmianie stopu monet 1, 2 i 5 groszy z mosiądzu manganowego na stal powlekaną mosiądzem. Stal powlekana jest stosowana, jako materiał do produkcji monet w blisko 100 krajach, w tym w strefie euro. Materiał ten jest wielokrotnie tańszy od mosiądzu, a jego funkcjonalność w produkcji monet jest praktycznie taka sama" - podał NBP w oficjalnym komunikacie tłumacząc swoją decyzję. Koszt emisji nowych monet ma być o połowę mniejszy.
O proszę A ja właśnie przeglądam wikipedię, jak to jest z innymi walutami.

"W jęz. duńskim korona nazywa się krone (liczba mnoga: kroner). 1 krone dzieli się na 100 øre (w l. mn. i poj.). Międzynarodowy kod (→ISO 4217) waluty duńskiej to DKK. Monety występują w nominałach 1, 2, 5, 10, 20 koron i 50 øre. Z dniem 1 października 2008 roku została wycofana moneta 25 øre (możliwa wymiana w bankach do dnia 1 października 2011 roku). Banknoty 50, 100, 200, 500 i 1000 koron."
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:15   #15
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: rossmann i grosik

Mnie irytuje, jak nawet nie spyta, czy może być winna grosz, tylko wyda bez niego, bez żadnego słowa ani nic.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:33   #16
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Mnie znowu świta, że nie wycofali, tylko zmienili rodzaj stopu metali na 1 2 i 5 groszy, ponoć już jest opłacalne

"Dążąc do uzyskania oszczędności w zakresie kosztów emisji znaków pieniężnych NBP podjął decyzję o zmianie stopu monet 1, 2 i 5 groszy z mosiądzu manganowego na stal powlekaną mosiądzem. Stal powlekana jest stosowana, jako materiał do produkcji monet w blisko 100 krajach, w tym w strefie euro. Materiał ten jest wielokrotnie tańszy od mosiądzu, a jego funkcjonalność w produkcji monet jest praktycznie taka sama" - podał NBP w oficjalnym komunikacie tłumacząc swoją decyzję. Koszt emisji nowych monet ma być o połowę mniejszy.
tak, w kwietniu tego roku zawarto umowę z inną mennicą niż Mennica Polska (chyba brytyjską, ale nie jestem pewna), która bije monety (1, 2, 5gr) po mniejszych kosztach
Ale nadal grosik jest nieopłacalny z tym, że wycofanie mniejszych nominałów z obiegu wytworzyłoby pewnie jeszcze większe koszty
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 22:34   #17
ulfrinn
Rozeznanie
 
Avatar ulfrinn
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 824
Dot.: rossmann i grosik

Mam to gdzieś, czy mi wydadzą grosz czy nie. A ceny i tak zawsze zaokrąglam o grosz w górę, dla mnie 2,99 to jest to samo co 3. Nie wiem w czym problem.
Ale zazwyczaj płacę kartą, więc dawno misię nie zdarzyło

Edytowane przez ulfrinn
Czas edycji: 2014-12-20 o 22:35
ulfrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 23:09   #18
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: rossmann i grosik

Ja w ten sposób zrobiłam sobie 'wroga' z kasjerki z fresha obok domu zawsze jak sie mnie pytała czy moze byc grosik dłużna to mówiłam ze oczywiscie, czasem nawet wychodziłam od razu bez koncówki nawet 5 groszy. No a raz sie tak zdarzyło ze zabrakło mi 5 groszy bo jakoś tak wyszłam z jednym banknotem a chłopak mi napisał smsa żebym cos jeszcze dokupiła no i mi zabrakło dosłownie 5 cholernych groszy. Nie było nikogo w sklepie bo pewnie z kolejki by mi ktos dał te 5 grosików. A kasjerka ze nie, nie ma opcji to moze przy okazji? nie i nie koniec kropka. A przeciez wie ze jestem stały klient bo obok mieszkam. Zreszta jej to wtedy powiedziałam, No wkurzylam sie maksymalnie, odłożyłam cos bo mi sie wracać nie chciało.

A ta bezczelna następnym razem znów sie pyta-najpierw czy mam resztę. Trzymałam portfel tak ze było widać ze sa tam jakies drobne, ale mowię ze nie. Ona patrzy sie dziwnie na mnie i mowi ze mam przeciez. A ja ze nie bo mi te drobne potrzebne bedą. I na końcu pyta o ten grosik czy moze byc dłużna-nie. Zdziwiła sie dość mocno i wydała mi 2 grosze. Normalnie nie lubię sie bawić w takie gry z podstawówki ale mnie zdenerwowała tak ze nie byłam pozniej w stanie jej pójść na rękę. Teraz jak wchodzę do sklepu i akurat ona jest na zmianie to gdyby spojrzenia mogły zabijać juz dawno byłabym trupem
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 02:53   #19
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: rossmann i grosik

Ja mam w nosie, bo to działa w obie strony, tzn. jak ja nie mam grosza czy dwóch, też jest na bezterminowe "przy okazji"
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 08:07   #20
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
A kasjerka ze nie, nie ma opcji to moze przy okazji? nie i nie koniec kropka. A przeciez wie ze jestem stały klient bo obok mieszkam. Zreszta jej to wtedy powiedziałam, No wkurzylam sie maksymalnie, odłożyłam cos bo mi sie wracać nie chciało.
Ale wredna a potem się dziwić, że ludzie chcą się "zemścić" na takich kasjerach i przynoszą 5zł po groszu

Złotym środkiem byłoby dokładanie do sumy tej końcówki groszy, bo mnóstwo ludzi ma kilogramy groszy w portfelach, słoikach, kubkach i zbierają to nie wiem po co.
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 11:14   #21
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: rossmann i grosik

a ja nie wiem, pracowałam w handlu na studiach i wiem jakie to wydanie grosza jest ciężkie i jak kasjerka ma problem, zawsze mówię, że może być bez tych groszy na końcu. myślałam, że jestem normalna, a tu wychodzi na to, że jestem FRAJEREM

plus, w 95% płacę kartą i nie mam tego problemu za często.
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 11:26   #22
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Dzisiaj (w Rosmanie!) podziękowaniem Pani za szukanie 3gr! Jestem rozrzutny?
Mi zawsze głupio jest czekać na tego grosza czy dwa, a jak już się zdarzy że trochę więcej reszty dostanę w "żółtych, to w domu mam specjalny słoik do którego je wrzucam. Może kiedyś powtórzy się akcja Góra grosza
Nie pamiętam czy czytałam to na wizażu czy gdzieś indziej, ale podobno za 100 zł w grosikach jak się wymienia to dostaje się 160 zł czy jakoś tak
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 11:42   #23
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: rossmann i grosik

Mi tam grosze nie przeszkadzają, też jestem frajerem
Spotkałam się zresztą w kilku Biedronkach z przypadkiem, że kasjerka gdy nie miała wydać równo to wydała te parę groszy więcej na wieczne "później" więc wychodzi na zero.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 11:54   #24
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: rossmann i grosik

Nie przeszkadza mi to
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 12:55   #25
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: rossmann i grosik

Pracowałam na kasie, więc wiem jak to jest i nie wkurzam się o niewydawanie grosika. Zwykle na niego nawet nie czekam.
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 13:21   #26
Shawna
Wtajemniczenie
 
Avatar Shawna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 2 254
Dot.: rossmann i grosik

Też jakiś czas pracowałam na kasie i zawsze szukałam tego grosza, no chyba że klient sam mówił, żebym nie wydawała. Ale pracowałam w dość specyficznym miejscu, gdzie klientami byli w 99% starsi ludzie, którzy jednak na tego grosza czekali.
__________________
A czas mija...
Shawna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 13:41   #27
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: rossmann i grosik

Też mnie to nie rusza, bo tyle samo razy, ile nie dostałam grosika, to sama nie go nie miałam i padało: To przy okazji pani da. A wczoraj mi pani na kasie sama (!) z własnej kieszeni tego groszaka dorzuciła, żeby nie musieć wydawać
Dajcie więc spokój.
Gorzej znoszę jak muszę prawie przepraszać, że nie mam drobniej i muszę zapłacić pięćdziesiatką albo stówą za małe zakupy
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 13:50   #28
reniferek01
Zakorzenienie
 
Avatar reniferek01
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: reniferowo ;p
Wiadomości: 3 246
Dot.: rossmann i grosik

Sama czasem mówię 'pani nie szuka tego grosza'. Nie przeszkadza mi brak reszty. Nie raz zdarzało się, że to mi tego grosika zabrakło i nie było problemu, że nie mam.

Jak pracowałam na kasie, też był problem z grosikami. Czasem ludzie patrzyli się na mnie jak na wariatkę, gdy mówiłam "-czy ma pani grosik? -yyy ale po co? - no ja wydam 2grosze bo jednogroszówek mi brakuje" trzeba było kombinować
__________________
12.06.2010 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.."


...
Pamiętaj: kiedy znów zdziczeję,
Odrzyj mnie z wichrów i ugłaskaj!
reniferek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 14:32   #29
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: rossmann i grosik

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Nie pamiętam czy czytałam to na wizażu czy gdzieś indziej, ale podobno za 100 zł w grosikach jak się wymienia to dostaje się 160 zł czy jakoś tak
nie potwierdzam. Wymieniają co do grosza.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
U mnie to jest niedopuszczalne, zresztą nawet w podręczniku mają napisane, że jeśli nie mają grosza to mają wydać dwa lub pięć.
Robię codziennie zakupy w Biedronkach i nigdy mi się nie zdarzyło, że kasjerka robiła problem z braku nawet 20 groszy. Nigdy. Sama też nie czekam na żółciaki po tym jak uzbierałam 300zł i najeździłam się i nabłagałam, żeby wymienili
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-21, 14:39   #30
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: rossmann i grosik

kiedyś czytałam że facet był świadkiem jak w sklepie chłopcu zabrakło 2-3 groszy i kasjerka nie sprzedała mu towaru bo jak to tak, jakby tak każdy chciał to by z torbami poszli, a później jak on był przy kasie i ta sama kasjerka spytała się czy może być grosza winna to on ze względu na to co widział wcześniej odpowiedział że nie a ona wielce zdziwiona bo grosza mu szkoda, nie wiem czy to prawdziwe było czy zmyślone ale czasem się sprawdza

jak czasem się mnie kasjerka spyta czy może być bez grosza to spoko nic się nie dzieje, ale mogli by sobie czasem darować teksty że odda następnym razem w sklepach gdzie przewala się codziennie multum ludzi i tak nie wiedzą komu wydali grosz a komu nie, natomiast wkurza mnie jak nie wydadzą tego grosza i nic nie powiedzą że będzie bez grosika

a jeśli chodzi o ten grosik w drugą stronę to mi zdarzyło się raz że zabrakło mi 2-3 groszy a nie miałam więcej kasy żeby dać grubszymi to pani bez problemu mi bez tych groszy sprzedała, więcej takich sytuacji że zabrakło mi kilku groszy nie miałam na szczęście bo kto wie czy bym nie trafiła na kasjerkę która by mi powiedziała że nie ma opcji ona mi nie sprzeda

Edytowane przez stesia
Czas edycji: 2014-12-21 o 14:40
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-26 20:14:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.